Nominace Vojty Pikala na vedoucího AO

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Vojty Pikala na vedoucího Administrativního odboru?

PRO

98
80%

PROTI

14
11%

Zdržuji se

11
9%

Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 123

Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 343 poděkování

Nominace Vojty Pikala na vedoucího AO

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vážené Celostátní fórum,

rád bych nominoval na vedoucího AO Vojtu Pikala.

Vojtu Pikala všichni známe jako člověka, který dokáže pro stranu zapáleně pro stranu pracovat 24 (a někdy i více) hodin denně, jako člověka, který je neochvějně k dispozici, třeba když je potřeba předsedat CF nebo vytvořit rozpočet strany.

Já osobně bych ale rád zmínil jinou zkušenost, kterou jsem s ním zažil. A sice jako člověka, který je ochoten a schopen vyjádřit důvěru dalším členům strany a postrčit je dopředu.

Vojta je stranická legenda ve znalosti předpisů, výkladu volebního zákona, nedávno byl tím, kdo vytvořením formulace vzoru koaliční smlouvy pro komunální volby nesmírně pomohl mnohým kandidátkám v letošních volbách. Jeho zásadní předností je plnění termínů, které zvládá i přes svoji zaneprázdněnost, a které se pojí s jeho odhodlaností dotáhnout věci do konce, když jsou třeba. Neboli když to hoří, na Vojtu je spolehnutí, že věci dokončí, tak jak strana potřebuje.

V neposlední řadě bych rád zmínil Vojtovu empatii a otevřenost - nikdy nemá problém reagovat na jakýkoli podnět a vždy dokáže akekvátně reagovat dané situaci, tak aby bylo dané sdělení přesně přijato.

Chtěl by tedy poprosit Celostátní fórum o podporu Vojty Pikala na pozici vedoucího AO. Zároveň musím poděkovat Alici za její odhodlání a věřím, že by Vojta byl jejím skvělým nástupcem, který by dokázal dotáhnout rozpracované projekty, důkladně se věnovat stranickému provozu a zároveň vždy dokázal svou prací, že AO není odbor, který škodí straně, ale zaručuje a podporuje její růst.

Prosím tedy všechny přítomné o zvážení jeho podpory. Děkuji.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Si vis Pacem Bohemicam para cervisiam.
Facebook´s monopoly should be broken.

Někdo musel najít tu odvahu.

Dalibor.Zahora
Jednatel/ka republikového výboru
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 32234 poděkování
Dostal poděkování: 16643 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojty Pikala na vedoucího AO

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Myslím, že Vojta by si potřeboval od strany odpočinout víc než Martin. Tím je řečena moje preference. S odstupem nahlíženo, bych asi nejvíc uvítal kandidaturu někoho zcela nového, třeba se objeví. A díky Alici, že vytrvala i přes opakované útoky na AO.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Lucie.Spacilova, Ondra.kl, Dan.Lestina, Viktor.Tichak, Michaela.Nepejchalova, Jiri.Koudelka

vedoucí jednatel Republikovém výboru, zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 29359 poděkování
Dostal poděkování: 24671 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Kdysi jsem Vojtu nazval "Místopředsedou pro skutečnou práci" a dodnes trvám na tom, že to byl žert jen formou, nikoliv sdělením. ;) Rozhodně je Vojta neuvěřitelně pracovitý, není zbrklý a je poctivý, protože, jak on sám tvrdí "Říkám vždycky pravdu, protože bych si nepamatoval, co jsem komu nalhal." ;)

Ovšem mezi Vojtou a Martinem bude těžké rozhodování.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Valek, Petr.Lysek, Jana.Skopalikova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3519 poděkování
Dostal poděkování: 3634 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

Já znám Vojtu jako člověka, který umí inspirovat, který byl jeden z těch, kteří mě jako začínajícího pirátského funkcionáře podpořili a se kterým je zpravidla možné najít v diskusi shodu.

V posledních měsících mám ale pocit, že ho to s náma nebaví a spíš by to tu zapálil, je to pravdivý pocit, Vojto? A je to dobrá kvalifikace na vedoucího AO?

Abyste rozuměli: Vojta má letos bursty aktivity, kdy prosazuje věci navzdory domluvám, vymýšlí random termíny, se které se snaží zavést tím, že je z pozice ČLENA AO prostě bez dalšího nastaví jako oficiální, nebo protože mu něco přijde jako dobrý nápad, tak byť je to neoprávněné, neschválené a nekonsensuální, tak prostě změní oficiální stránky tak, aby to najednou byla pravda.

Fakt se bojím, jak by se tato již mnoho měsíců trvající nálada ve stylu "po mě potopa" kloubila dohromady s dost absolutní mocí vedoucího AO :roll:

Vojtu mám jinak rád <3 jen doufám, že ho toto přejde, než dostane nějakou důležitou funkci a zatím se to nestalo...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Dal poděkování: 821 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba »

Podporuji jeho nominaci. Věřím, že do toho Vojta půjde. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Petr.Vileta

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS Praha 8 & lídr pirátské kandidátky v komunálních volbách v Praze 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Vojtech.Pikal
Vedoucí administrativního odboru
Profese: politik, informatik
Dal poděkování: 33840 poděkování
Dostal poděkování: 27129 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj všem,

předně děkuji za nominaci a tak rychlé sebrání podpory;

Nominaci přijímám, pořádnou kandidátskou řeč dodám, až si ještě srovnám nějaké informace.

Zareaguji na některé poznámky zde;
1) Odpočinek od strany - minulý týden jsem ukončil svou velmi dlouhou dovolenou a nastoupil do práce lepší už to s odpočinkem nebude.
2) Někdo zcela nový - určitě je to možnost. Prosím, vytáhněte ji.
3) Zapálil by to tu - není potřeba, hoří samo: [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]
4) Spíš mě provází pocit, jestli to České liberální pinožení ještě může mít nějaký efekt, nebo celosvětově už hrajem jen o to, jestli za 20 let bude klimatická katastrofa planetární, nebo "jen" civilizační. Ale pořád platí, že Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu, jak to dopadne.[1], [2] (A nekandiduji na veřejnou či politickou pozici, tak by to nemělo mít takový vliv.)
5) Myslím si, že definovat termíny, kterými můžeme přesně a krátce popsat naši konstruovanou realitu je potřeba, abychom mohli v byrokracii i politice efektivně pracovat. Pokud se ti termíny "Veřejný", "Uzavřený" a nastavený termín "Neveřejný", - který vznikl z opakované potřeby umět rychle popsat takové nastavení přístupnosti informace - nelíbí můžeš ho a) aktivně nepoužívat a tím bránit jeho adopci do jazyka b) přijít s lepším, který situaci popíše lépe.
6) Ad gestoři - Upozornil jsem, že 2) ten termín schválil sám RV v neveřejném(hele jak se to hodí!) dokumentu a 2) Když byly v minulosti v seznamu gesční poslanci, nikdo neprotestoval. Věc jsem řešil s vedoucí AO, pokyn ke změně nepřišel. Jako člena RV je v tvé pravomoci iniciovat změnu toho dokumentu, aby jsi zrušil důvod (1) pro uvedení gestorů v daném seznamu. A v rámci zpracování daného dokumentu stále čekáme, až nám RV určí co je ta "Zvláštní tým pro nadresortní otázky".
7) Je samozřejmě strašně špatně, že na tvé podání AO přes 5 měsíců nikdo nereagoval a to i přes opakované urgence a nevypořádal ho, třeba i negativně, aby jsi se v řešení své záležitosti mohl posunout jinam. To je rozhodně věc, která se musí změnit.
( 8) Jinak to co kritizuješ mi přijde, že je přesně to, jak bych čekal, že se monokratický orgán bude chovat, ale to je asi na jinou debatu.)
9) O mě tu vůbec nejde a nikdy nešlo.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*

Dalibor.Zahora
Jednatel/ka republikového výboru
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 32234 poděkování
Dostal poděkování: 16643 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ok, nominace přijmuta, tož jdeme do grilování.

Jak dnes hodnotíš svojí, bohužel úspěšnou snahu, zablokovat rozšíření RP na sedm členů a proč selhal tvůj plán zapojit náhradníky?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Dominika.Michailidu, Lenka.Kozlova

vedoucí jednatel Republikovém výboru, zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Profese: ITak
Dal poděkování: 1506 poděkování
Dostal poděkování: 2414 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jak se stavíš k NDA? Zejména mi jde o to, že členové PMS bez NDA nemají přístup do chobotnice tj nemůžou plnit povinnost vyplývající ze stanov

c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,

protože bez registrace člena jako regp nelze člena přijmout, resp dát souhlas s body

d) souhlasí s programovými cíli České pirátské strany,
e) se zaváže podporovat základní programové cíle uvedené v čl. 2, a

a to se vyplňuje v chobotnici.

Děkuji

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek

http://www.svazautoru.org/
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Matej.Kubicek
Vedoucí personálního odboru
Profese: Vedoucí PO
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Ahoj Vojto,

mám několik otázek z pohledu vedoucího PO.
Hodnotit tě nemůžu, protože nás čeká AC.

1, Jak se podle tebe změnil (vyvinul) AO za dobu tvého působení vRP?
2, Jaké projekty, které AO v současné chvíli dělá, jsou podle tebe prioritní?
3, Jak si poradíš s tím, že AO má obrovskou agendu a jeden a půl člověka?
4, Kdy by PO mohlo očekávat dokončení funkcionalit Chobotnice, které požadovalo (Původní termín byl předdomluven na březen, posunut na září a dosud se na tom nezačalo dle mých informací?
5, Budeš dál vedoucím projektu Chobotnice, nebo jsi ochoten diskutovat o jejím předání?
6, Jak budeš spolupracovat s RP, kde jsi působil? Nebudeš mít tendence jim radit co a ja mají dělat?
7, Jak budeš spolupracovat s lidmi, s kterými si nerozumíš?
8, Jak moc plánuješ v rámci pozice se potkávat s lidmi osobně. Pro mě jako personalistu je to zásadní nástroj, bez kterého se velmi těžko buduje důvěra.
9, Jakou formu přenosu informací, úkolů a koordinace mezi AO a PO vidíš jako funkční a proč?

Děkuji moc za odpovědi.
Matěj

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kubicek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Knezik, Jiri.Belsan, Lucie.Seguin
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 29359 poděkování
Dostal poděkování: 24671 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše: 08 srp 2022, 11:51

7) Je samozřejmě strašně špatně, že na tvé podání AO přes 5 měsíců nikdo nereagoval a to i přes opakované urgence a nevypořádal ho, třeba i negativně, aby jsi se v řešení své záležitosti mohl posunout jinam. To je rozhodně věc, která se musí změnit.

Lidi zapomínají, že existují telefony. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“