Zájem

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj, PMS Děčín

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Andras
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 22 bře 2022, 06:38
Profese: Strojvedoucí
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Zájem

Příspěvek od Petr.Andras »

Zdravím,
jsem nový zájemce o členství u Pirátů. Seznamovací schůzí mám za sebou, pocházím z Děčína, je mi 61 let, profesi strojvedoucí u německé společnosti ITL Dresden. Nemám žádné velké politické ambice, spíš pomoci straně, která má podle mého velký potenciál stát se skutečným lídrem, ale díky nevyhraněnému konceptu a pár politickým přehmatům se dostala na chvost politického spektra. Snad budu moci přispět radou i zkušenostmi a pomocí dostat stranu zpět na přední pozice, kam dle mého jistě náleží.

Petr Andráš - Děčín

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Andras za příspěvek:
Zuzana.Petruvova

S pozdravem

Petr Andráš

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 343
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Zájem

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj, moc děkuji za rychlou reakci a představení.

Jsem moc ráda, že jsi dorazil na schůzi místního sdružení a mohl ses tak seznámit s některými Piráty. Stejně jako předseda @Martin.Strnad jsem ti nápomocná, kdybys potřeboval s něčím pomoc anebo ses chtěl nějak zapojit. Brzy budu pořádat schůzku pro nováčky, pošlu ti pak určitě pozvánku.

Kromě setkání na místní úrovni, se můžeme vidět také na krajské schůzi, která proběhne nejspíš v dubnu (bude zavčas zveřejněno datum na fóru) a kde se můžeš seznámit i s dalšími Pirátkami a Piráty. Také bych se chtěla zeptat, zda se nechceš zapojit do krajského expertního týmu, který se věnuje dopravě a kam bys mohl vzhledem ke svým zkušenostem a praxi určitě přispět. Další setkání proběhne 7. 4. od 18 hodin. Určitě ti mohu poslat více informací.

Ještě jednou díky a těšíme se!
Zuzka

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Petr.Andras
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 22 bře 2022, 06:38
Profese: Strojvedoucí
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Zájem

Příspěvek od Petr.Andras »

Ahoj Zuzko, díky, určitě někdy využiju :-) A do dopravní diskuse bych určitě rád přispěl, mám celkem bohaté zkušenosti se zabezpečením tratí, což je hlavně v Čechách velmi ožehavé téma s ohledem na brutální počet těžkých nehod. Již před mnoha lety jsem nabízel Českým drahám řešení, které by velkou část těchto nehod eliminovalo, bohužel nebyl zájem. Odpovědí mi bylo, že dráha je obrovský moloch, kde by takové řešení znamenalo hroznou spoustu problémů. Jim nahoře to dnes vyhovuje, oni nemají žádné starosti, všechna kritéria, která si sami zadali, splňují a nechtějí si přidělávat problémy. Ale to jsem se zase rozepsal, promiň, už končím :D

S pozdravem

Petr Andráš

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 343
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Zájem

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj,

super, děkuji moc za zájem. Tak já vás propojím s @Jiri.Baudis , který tým na dopravu vede. Jak jsem psala, setkání bude 7. 4. od 18 hodin, odkaz ti pošlu (jednání jsou online). Zápisy si můžeš pročíst v tomto vlákně viewtopic.php?f=1307&t=50189&start=40.

Díky a těšíme se na spolupráci!
Z.

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 343
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Zájem

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Petře.

Díky za tvé zapojení a zájem. Jelikož máš chuť představit se na krajské schůzi 15. 5. v SuPiCi, přikládám ti níže naše otázky, na které prosím odpověď.

  1. Četl jsi stanovy?
  2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
  3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  4. S čím nám můžeš pomoci?
  5. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
  6. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
  7. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
  8. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Díky!

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Petr.Andras
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 22 bře 2022, 06:38
Profese: Strojvedoucí
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Zájem

Příspěvek od Petr.Andras »

Ahoj Zuzko, tak k těm otázkám, pokusím se odpovědět co nejvěcněji.
1) Našel jsem na netu Evropské stanovy Pirátů, ty jsem pročetl a nenašel nic, s čím bych byl nějak v zásadním rozporu.
2) Sleduji dění na politické scéně dlouhá léta a postupně jsem zavrhl levicové a extrémistické strany. Vybíral jsem ze stran na pravé části spektra, postupně jsem oslovil TOP09, STAN a nakonec i vás. TOP09 mě chtěli před vstupem kádrovat, STAN by mě sice do svých řad uvítal bez námitek, ale absolutní (půlroční) nezájem o setkání ze strany pana Ušáka jsem považoval za mírně řečeno nezdvořilý. Pak jsem tedy zkusil vás. Proč naposledy? Tak trochu z obav, jestli pro tuto stranu nejsem už příliš starý, ale již první schůzka s místní organizací mé obavy rozptýlily, nikdo to nijak neřeší (zatím)...
3) Zájem o zapojení do dění v kraji určitě mám, už jsem se tak trochu zapojil do dopravního fóra s panem Baudišem, vzhledem k mé profesi bych určitě mohl být užitečný.
4) Určitě s organizováním nějakých místních akcí. Sice jsem pracovně hodně vytížen, ale když bude potřeba, čas si určitě najdu.
5) Mezi mé největší zájmy patří ochrana ŽP, elektromobilita se vším co k ní patří, a také železniční zabezpečovací technika v souvislosti s velkým množstvím nehod s vážnými následky.
6) Pokud jde o program, tak nesouhlasím s odklonem od původních ideálů strany, který cítím po posledních neúspěšných volbách do parlamentu. Zdá se, že vedení strany prohru vyhodnotilo nesprávně a nyní se snaží co nejvíce se ztotožnit s úspěšnějšími stranami tříkoalice. Naši prohru však zavinila zrada na našich původních voličích, kteří chtějí mladou, progresívní a bojovnou stranu, která sice bude na pravé části spektra, ale bude mít své vlastní neotřelé a moderní přístupy k řešení problémů, což jsme před volbami zcela opustili a soustředili se jen na co nejvyšší zisk hlasů za každou cenu. Současné postoje našeho vedení, které až odevzdaně souhlasí se všemi kroky vlády Petra Fialy nám naše voliče mohou odradit ještě více. Velmi mě zklamal naprostý souhlas s plánovanými kroky jako je: Nový stavební zákon, zrušení EET, podpora úlev na dani autodopravcům. Jsou to věci, které přímo protiřečí původním pirátským zásadám. Takto se z Pirátů stanou leklé ryby unášené proudem a pro naše voliče se vítanou a žádanou alternativou nestaneme, pouze dalším kolečkem v soukolí režimu poplatnému jen zisku. Proč by pak měl někdo volit nás, když mohou volit silné pravicové strany s totožným programem, kde bude větší šance, že jejich hlas nepropadne, což se stalo ČSSD i KSČM jakožto bývalým koaličním partnerům ANO.
7) K legalizaci drog mám vztah asi jako ke všemu, nic se nemá přehánět. Sám jsem zkusil pár produktů a pokud se užívají rozumně, nemohou podle mne uškodit, někdy dokonce naopak a mohou být velmi účinnou alternativou k lékům. Ale jak zajistit jejich užívání v rozumné míře nevím.
8) Dotace jako takové jsou velmi škodlivé, zcela pokřivují normální trh a mohou velmi uškodit jak životnímu prostředí, zemědělství, krajině, hospodářství, zcela zničit některá odvětví a um malých podnikatelů. Ovšem pokud dotují v jiných zemích určitá odvětví, nebo zemědělské komodity, není tomu možno čelit jinak, než zavedením dovozních cel, nebo také recipročně podporou těchto odvětví dotacemi. Je to uměle vytvořený začarovaný kruh, ze kterého není v současné době úniku a EU může systémem dotací jednotlivým zemím doslova diktovat, co budou pěstovat, vyrábět, stavět, aniž by znali specifika dané země a mohou tím tamní krajinu i hospodářství velmi poškodit. Ovšem nevyužívat v současné době dotace by byla ekonomická sebevražda.
S pozdravem, Petr Andráš

S pozdravem

Petr Andráš

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Děčín“