Nominace Šárky Václavikové do RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Šarky Václavikové do RP

Pro

49
34%

Zdržuji se

96
66%
 
Celkem hlasujících: 144 - Celkem hlasů: 145

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1060
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 680 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Martin.Polak »

Antonino.Milicia píše: 28 pro 2021, 23:59

Transparentní propírání lidí určitě nepomáhá těm lidem a tlačí je mimo společnost. Nekritizuji to informování od Radka a Jakuba, asi to máme vědět, jsem rád, že to vím, ale...
Tyhle vlákna sledují i média a je neštěstím, že naše volby budou prezentovat, že si do vedení vybíráme z podvodníků a sexuálních násilníků (jiné vlákno). OFFTOPICJá jsem byl v diskusi kolem nějakého uzavření Fóra hodně konzervativní, ale asi opravdu musíme hledat způsob jak otevřeně komunikovat a neřezat si u toho pod sebou větev. Nežijeme ve férovém a bezpečném světě.

Problémy Šárky jsem neznal a je mi to upřímně líto. Doufám, že máme ve straně a ona kolem sebe lidi, kteří jí dokážou pomoci.

Toto je platná připomínka, ale měl by si spíše apelovat na soudnost lidí kteří se hlásí a nebo takové nominace přijímají.
Pokud někteří lidé nemají nějakou pokoru a soudnost, tak se to prostě musí transparentně probírat a prostě napíšeme že jsou to třeba alkoholičtí sexuální devianti kteří mají problémy s gamblingem. Stejně si myslím, že někteří lidé mají hroší kůži a potkáme je zase v dalším nominačním vlákně na jinou pozici. :lol: :?
Transparentní propíraní lidí kteří se hlásí na VRCHOLNÉ funkce uvnitř strany je žádoucí a já nechci aby jsme si ve straně vyrobili nějakého vlastního Dominika Feriho a nebo dalšího Ivana Bartoše. což je úplně jiný případ. Celá strana investovala tolik energie do vytvoření jedné tváře strany že už teď ani nemůže odejít do důchodu a dát možnost ukázat veřejnosti že máme i jinou tvář.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
Marek.Stoklaska, Bohdana.Hola

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 763
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Bohuslav.Svehla píše: 28 pro 2021, 17:38

@Radek.Simkanic Myslím, pokud tě tyto osobní věci trápí, že by bylo dobré je nejprve probrat se samotnou Šárkou. Pro tyto účely připomínám komunikační minimum, jež si zjevně a záměrně nedodržel. A jelikož budu slušný, nebudu více psát, co si o takovém nepodloženém výpadu myslím. OFFTOPICToto bych napsal i v případě jiných osob.

1) Nejsem si vědom, že bych porušil komunikační minimum
2) Já se to s Šárkou nejednou snažil komunikovat, ale když druhá strana ignoruje, pak komunikace neprobíhá, dokonce jsem s ní musel navazovat komunikaci přes prostředníka.

Antonino.Milicia píše: 28 pro 2021, 23:59

Problémy Šárky jsem neznal a je mi to upřímně líto. Doufám, že máme ve straně a ona kolem sebe lidi, kteří jí dokážou pomoci.

Osobně nevím jak nyní, ale pár lidí jsme se ji snažili pomoct.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvek:
Antonino.Milicia
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 607
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2246 poděkování
Dostal poděkování: 1164 poděkování

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Osobně Šárku neznám, ale z její komunikace na foru a dalších platformách ji vnímám jako konntroverzní personu. I takové jsou potřeba, ale určitě v jiných rolích, než je RP, které bude mít v nadcházejících letech opravdu těžký úkol Piráty sjednotit.
Co se týče vytahování špatných zkušeností a kostlivců ze skříní, připojuji se k názoru, že ve chvíli kandidatury do takto exponované pozice, kterou dotyčný právě s poukazem na nějaké své nevyřešené kostlivce neodmítl, je potřeba tyto věci vytáhnout na světlo boží, než to za nás udělá někdo jiný. Uvítala bych, kdyby nominační vlákna, stejně jako členské podněty před získáním podpory, byla neveřejná, právě pro možnost si vyprat své prádlo doma, nicméně to nezbavuje nikoho povinnosti informovat ostatní o takovýchto potenciálních šrapnelech dřív, než než nám bouchnou pod rukama. Chce to kus odvahy a já za ni zúčastněným děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 6):
Radek.Simkanic, Martin.Stanek, Jiri.Belsan, Lucie.Vadkerti, Vojtech.Pikal, Bohdana.Hola

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34827
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31738 poděkování
Dostal poděkování: 25781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Petr.Vileta »

@Sarka.Vaclavikova Mohla by ses vyjádřit k tomuto?
viewtopic.php?p=789105#p789105

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Jiri.Belsan, Radek.Simkanic, Lukas.Dolezal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Jakub.Dedek píše: 28 pro 2021, 21:20
Veronika.Smidova píše: 28 pro 2021, 16:13

...

Bohuslav.Svehla píše: 28 pro 2021, 17:38

... Kandidatura do RP je věc veřejná a členové RP reprezentuji i stranu navenek. Jde o kandidaturu na funkcionáře, a tedy i tyto věci jsou ve veřejném zájmu, aby vyšly najevo. Úplně stejně mohou média psát o politicích více než o běžných občanech.
...
Ve zkratce uvedu, že jsem Šárce bezúročně půjčil 30 tisíc (a nejen to), které jsem se kvůli její situaci nakonec rozhodl nevymáhat, abych neprohluboval dále její problémy, kterých má už nyní dost. ...
Napsat veřejně kritiku na člověka a zůstat věcný na člověka, kterého respektujete a jste spolu kamarádi není jednoduchá věc. Není to osobní, je to v zájmu principů a ty jsou důležitější než osobní vztahy. Děkuji za pozornost.

,

Jakube, pokud ses rozhodl svou půjčku Šárce prominout, pak neshledávám pravdivé tvrzení, že půjčky nevrací. A nezdá se mi příliš kamarádské, vytahovat tak soukromé informace. A to že je někdo ve finanční nouzi pro mě a doufám že nejen, není kontraindikace k výkonu fce. (Chudoba cti netrtqatí, ať už jsme levičáci nebo jdeme přes pravolevý paradigma, jako strana) (a doufám, že nečekáme kndidáty jen ty privilegované ... heterosexuální bíle muže střdeního věku s naditou šrajtoflí).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Romana.Korosi
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Radek.Simkanic píše: 28 pro 2021, 11:06

Očekávám od člena RP, aby byl zodpovědný a plnil závazky.

Šárka má problém s dluhy; to by samo osobě nebylo překážkou, kdyby se k nim stavěla čelem a přijala za ně odpovědnost. Tyto dluhy se netýkají nejen peněz které dluží u lidí, ale pravidelně i na nájemném. Stěhuje se z pronájmů do pronájmů a nikdy neukončila vztahy s majitely bytů s čistým štítem.

I přestože, že se s mnoha lidmi nerozchází s výrovnánymí závazky, nikdy nezaznělo z její strany, že by to byla její chyba. Naopak tyto lidi pošpiňuje mezi ostatnímí a pomlouvá je.

Členové RP jsou medialní tváře strany, nejde jen o vnitrostranickou funkci, a proto nemohu tuto nominaci podpořit. Nejen média se budou pídit do historie členu RP. Kdyby Šárka nepřijala svou nominaci, tak tyto osobní věci sem nepíšu.

Radku, to už zní skoro jako pomluva.

Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Moc mě mrzí, jak probíhá tato komunikace, jako členka bych si přála, aby byl v RP někdo, kdo bude facilitovat diskusi, nebo podpoří takové, kteří to mohou dělat, aby jsme si vytvořili nějaký etos pro různé klíčové situace, např jako je volba kandidátů, diskuse k nominacím. Také jako členka pociťuju potřebu mít cosi jako kompetenční profily na různé stranické fce, a to tedy nejen kompetence jako takové, ale i cosi jako profil morální integrity, co od takového člověka očekáváme. Třeba pro mě Šárky finanční situace není problém, a to, jak ho řeší nebo neřeší touto formou příspěvků od Jakuba i Radka, byť má každý trochu jiný charakter, vypovídá více o nich samých, než o Šárce. Víc mě trápí jiní kandidáti, ale to třeba v jejich vláknech :)

Jinak k poznámkám v této diskusi o Šárky kontroverzi, komunikačním stylu a pod. Ano, vnímám u Šárky v některých ohledech kontroverzi, ale proč ne. Mám osobní zkušenost s tím, jak Šárka přijala mou zpětnou vazbu, a jak s ní pracovala ve prospcěh věci s výsledkem předmětné změny. Také jsme byla svědkem, kdy Šárka moderovala, a její moderace byla citlivá a uměla dát prostor všem zúčastněným. Šárka se umí upozadit, ale umí i bojovat, rychle se učí, umí přiznat chybu. Šárky kandidaturu podporuju, RP je kolektivní orgán a věřím, že někdo jako Šárka v něm má své místo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Adam.Rut
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1653
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2670 poděkování
Dostal poděkování: 2324 poděkování

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Hana.Chalusova píše: 30 pro 2021, 22:30

Jakube, pokud ses rozhodl svou půjčku Šárce prominout, pak neshledávám pravdivé tvrzení, že půjčky nevrací. A nezdá se mi příliš kamarádské, vytahovat tak soukromé informace. A to že je někdo ve finanční nouzi pro mě a doufám že nejen, není kontraindikace k výkonu fce. (Chudoba cti netrtqatí, ať už jsme levičáci nebo jdeme přes pravolevý paradigma, jako strana) (a doufám, že nečekáme kndidáty jen ty privilegované ... heterosexuální bíle muže střdeního věku s naditou šrajtoflí).

Podle mě tyto reakce jen zhoršuji celou tuto situaci, kdy já na ně musím reagovat a tím pádem bych vytahoval další detaily. Jelikož nominace ovšem pokračuje, tak ještě tedy zareaguji a vlastně nechápu, proč mají potřebu reagovat lidé, kteří o popsaných skutečnostech nic neví a druhá strana se ještě ani nijak nevyjádřila, ale už hned píšou, že jim něco může znít skoro jako pomluva. Pomluva je trestný čin a Radek nebo já bychom si jo hodně promysleli, zda bychom veřejně napsali něco, co by se dalo brát jako pomluva, aniž by pro to neexistoval jediný podklad. A riskovat trestní stíhání jen proto, abychom napsali k někomu do nominačního vlákna lež? Vždyť to je celé úplně absurdní, nemyslíš?

  1. Prominou a nevymáhat (z výše popsaných důvodů) jsou 2 rozdílné skutkové stavy. Myslím, že jsem v tomto bodě byl jasně explicitní, tak nevím, proč taková reakce.
  2. Můj text není samozřejmě kamarádský. Jde o nominaci do RP a zde je mojí povinností hájit zájmy mě jako člena a strany, ne kamaráda. Dole v příspěvku jsem napsal: "Není to osobní, je to v zájmu principů a ty jsou důležitější než osobní vztahy."
  3. V momentě kandidatury do RP již nejde o soukromé věci a na tuto část jsem taky už reagoval.
  4. Jak už tady bylo zmíněno, ani mě ani Radkovi nejde o to, že by měla dluhy. Tu jde o to jakým způsobem se k celé situaci staví a jak za to přijímá odpovědnost. Navíc ty dluhy už dávno ani mít nemusela, kdyby byla alespoň trochu vůle s nimi něco dělat, držela se plánu, který jsme si stanovili a neřešila to jen a pouze, až když spadly do exekuce, která vše samozřejmě náležitě prodražila. Radek sám taky uvádí, že to není o tom, jestli má nebo nemá dluhy a přitom se nám oběma tento názor snažíš podstrčit. Proč?
    Radek: "I přestože, že se s mnoha lidmi nerozchází s výrovnánymí závazky, nikdy nezaznělo z její strany, že by to byla její chyba. Naopak tyto lidi pošpiňuje mezi ostatnímí a pomlouvá je."; "Šárka má problém s dluhy; to by samo osobě nebylo překážkou, kdyby se k nim stavěla čelem a přijala za ně odpovědnost."
  5. Hetorosexuální bílý muž je pardon slaměnný panák. Dost mě zaráží, kde se argumentace privilegii v nesouvisejícím příspěvku vůbec bere a na koho že to má vlastně ukazovat? Příjde ti snad že by byl někdo u nás privilegovaný? Mimochodem, jaké privilegium má tedy podle tebe například samoživitelka s dítětem, která nedostane zaplaceno na nájmu?
  6. Ještě mohu například dále uvést z veřejně dohledatelných zdrojů, že Šárka dluží i straně na pokutách za parkování, které udělala s autem půjčeným na Piráty a Radka jako zodpovědnou osobu. Místo toho, aby je zaplatila do 3 dnů za 100 - 200 korun, tak jsou za 500 přes firmu, která nám už hrozila tím, že je bude po nás vymáhat právní cestou: https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/15477/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 6):
Radek.Simkanic, Jiri.Belsan, Bohdana.Hola, Lukas.Dolezal, Tereza.Hubackova, Michal.Breskovec

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 763
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Hana.Chalusova píše: 30 pro 2021, 22:30

A to že je někdo ve finanční nouzi pro mě a doufám že nejen, není kontraindikace k výkonu fce. (Chudoba cti netrtqatí, ať už jsme levičáci nebo jdeme přes pravolevý paradigma, jako strana) (a doufám, že nečekáme kndidáty jen ty privilegované ... heterosexuální bíle muže střdeního věku s naditou šrajtoflí).

To jako vážně nebo čteme každý něco jiného?

Hana.Chalusova píše: 30 pro 2021, 22:32

Radku, to už zní skoro jako pomluva.

Není tomu tak, viz co psal Kuba.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvek:
Bohdana.Hola
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34827
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31738 poděkování
Dostal poděkování: 25781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šárky Václavikové do RP

Příspěvek od Petr.Vileta »

Někdy člověk radí druhým, ale sám sobě poradit nedokáže. :D

sarka.jpg
sarka.jpg (21.97 KiB) Zobrazeno 1478 x

Kdo nevěří, ať na FB běží
https://www.facebook.com/photo?fbid=460 ... 8681980571

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“