Nominace Veroniky Murzynové na pozici vedoucí Zahraničního odboru.

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Ve věci nominace Veroniky Murzynové na pozici vedoucí Zahraničního odboru jsem:

Pro
61
76%
Proti
9
11%
Zdržuji se
10
13%

Celkem hlasujících: 74 - Celkem hlasů: 80

Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Veroniky Murzynové na pozici vedoucí Zahraničního odboru.

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Ctěné CF,

Ráda bych nominovala @Veronika.Murzynova na pozici vedoucí zahraničního odboru. Verča je dočasně pověřená vedením zahraničního odboru, a já bych byla moc ráda, kdyby nebyla jen dočasnou, ale trvalou vedoucí. Je to velmi kompetentní člověk se širokým záběrem. Zejména cením její práci v ZO a na konferenci Going Digital. Navíc dlouho žila v zahraničí, což je ve vední ZO jedině plus. Jinak je to moc milá holka, co se nebojí a má kuráž. S Verčou jsem se setkala několikrát a vždy na mě udělala dobrý dojem, a proto mě napadlo, že by mohla být skvělá kandidátka.

Budu ráda, pokud jí podpoříte, díky.

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Profese: Marketing manager
Dal poděkování: 1037 poděkování
Dostal poděkování: 484 poděkování

Re: Nominace Veroniky Murzynové na pozici vedoucí Zahraničního odboru.

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Ahoj,

podporuji nominaci @Veronika.Murzynova. Po skvělém nastartování odboru @David.Wagner si neumím představit lepší následovnici, která bude schopná vysoko nastavenou laťku nejen dorovnat ale i zvýšit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvky (celkem 5):
Kornelia.Gottmannova, Romana.Korosi, Alena.Klocova, Vaclav.Vislous, Veronika.Murzynova

President of Young Pirates of Europe
Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance
Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

"So whatever you want to do, just do it. Making a damn fool of yourself is absolutely essential." Gloria Steinem

Vaclav.Vislous
Místní předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 381 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Vislous »

Nominace @Veronika.Murzynova na pozici Vedoucí ZO mi dělá radost. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to je člověk, který rozhodně dokáže navázat na @David.Wagner. Díky za vše!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vislous za příspěvky (celkem 2):
Veronika.Murzynova, Kornelia.Gottmannova
Předseda zastupitelského klubu Pirátů Praha 9, místopředseda MS Praha 9, manažer a fanoušek nových technologií.
T: 777 954 389
E: vaclav.vislous@pirati.cz
Veronika.Murzynova
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 1068 poděkování
Dostal poděkování: 974 poděkování

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Díky moc Jiřce za nominaci a Šárce a Vaškovi za moc milá slova podpory, fakt si toho vážím!

Nominaci (po opravdu důkladné a zevrubné rozvaze) přijímám. Nominační řeč dodám v neděli.

Ještě jednou díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Peksa, Marketa.Gregorova, Sarka.Vaclavikova, Jakub.Nepejchal, Blanka.Charvatova, Jan.Zavadil
Zastupitelka Magistrátu města Ostravy a Městského obvodu Poruba
Asistentka poslance Ondřeje Polanského

"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."
Veronika.Murzynova

Vážené Celostátní fórum,

jak jsem slíbila, je neděle a dodávám svou kandidátskou řeč na pozici vedoucí Zahraničního odboru. Přemýšlím nad tím už od doby, kdy David prohlásil, že obhajovat nebude, a měla jsem tak myslím dostatek času zvážit své schopnosti, dovednosti a (především časové) možnosti.

Proč zrovna ZO a proč zrovna já?

Když jsem se před třemi lety připojila k Pirátům, byl to první vnitrostranický orgán, po kterém jsem začala pokukovat. Čistě vzhledem k tomu, jaký mám světonázor, a mému předchozímu životu v UK to zkrátka dávalo největší smysl - a stále dává. Poté, co se před necelými dvěma lety odboru ujal David, jsem naskočila na pozici jeho zástupkyně a byl to fičák, navzdory právě proběhlému velice divnému roku, nebo možná i právě díky němu. Za tu dobu jsme jako odbor urazili velký kus cesty (nejlíp to vystihl sám David v tomto příspěvku). Hlavním úkolem nového vedení tedy bude nejen držet nastavený kurz a úhel a snažit se to nepokazit, ale také přijít s novými nápady na zapojení dobrovolníků, vymyslet ještě lepší akce a rozvíjet pirátskou spolupráci na evropské i celosvětové úrovni.

Profesně jsem především manažerka, mou největší zkušeností byl rozjezd logistického startupu (od stavebního dozoru po nábor a zaškolování zaměstnanců po celé Velké Británii) a následné vedení dvou vlajkových poboček. V současné době funguji jako reseracher v týmu Mikuláše Peksy (témata Green Deal a okrajově Space) a částečně jako asistentka Ondry Polanského (administruji RT Doprava a garantuji programový bod ke kosmickému programu). Zároveň studuji druhým rokem Bc. International relations - European studies, což se v rámci ZO vždycky hodí :)

Přes to všechno mám stále nějaký ten volný čas a jeho smysluplné využití vidím právě v ZO - reálně nějakých 10 hodin týdně, pokud je třeba rychle něco zorganizovat tak i více.

Co bych chtěla v ZO dělat?

Jak jsem již psala, odbor se nyní nachází v relativně dobré kondici, se spoustou kvalitně nastavených procesů, zapojených dobrovolníků a relevantních výstupů. Je však potřeba neusnout na vavřínech. Máme skvělé jádro týmu, našlápnutou spolupráci s Bruselem i PP-EU a nastaveno pravidelné setkávání odboru. Mých hlavních pět věcí, na které bych se chtěla jako vedoucí soustředit, by bylo:

1. Přenášení dobrých myšlenek a praxe ze zahraničí, včetně např. demonstrací (Rojava, Bělorusko) či různých kampaní (nejnovější #reclaimyourface, zo.pirati.cz/tvare) - tady vidím fakt velký potenciál, obzvláště proto, že způsob práce odboru je velice agilní, máme rozpočet, nemáme placené funkce(to bych tedy chtěla držet i nadále) a máme spoustu skvělých schopných lidí.

2. Konference - za ty dva roky se povedla skvělá Municipal Conference a také plně online Going Digital, načerpali jsme penzum zkušeností a pořádání konferencí a debat na různá průřezová, evropská témata, třeba i ve spolupráci s dalšími odbory a resortními týmy a Piráty a odborníky z Česka i zahraničí je super věc, do které můžeme investovat nějaké ty zdroje.

3. Otevřené primárky do PP-EU a PPI - tady je fakt třeba pokračovat v nastaveném trendu a ještě více je zpropagovat na všech stranických kanálech, abychom měli důstojné volby. Vedoucí ZO pak má vystupovat jako kontaktní osoba, která je ale co nejvíce nezávislá.

4. Yong Pirates of Europe - nějak se nám přihodilo, že pod ZO je přiřazeno YPE :) a je to fajn. Rozvíjet spolupráci s mladým pirátstvem po celé Evropě by mohl být jeden z projektů pro budoucí vedení a věřím, že se nám časem povede dosáhnout jejich osamostatnění v sebevědomou organizaci.

5. Vysvětlování role ZO směrem do strany a nábor dobrovolníků - tady si myslím furt máme mezery v tom, kolik straníků či příznivců ví, co je ZO, co má na starosti a jak se zapojit. Je to úkol složitý a věčný, ale myslím, že s pravidelným informováním přes newslettery a různé akce se to trochu zlepšilo a je třeba se na to ještě trochu více zaměřit.

Třeba se toho ještě po dotazech a nasbírá více, uidíme, každopádně děkuji, že jste dočetli až sem.

Přikládám ještě svůj profil.

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 31965 poděkování
Dostal poděkování: 25228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ať to tu není nuda, tak se zeptám.

Máš nějaký nápad nebo plán jak zlepšít fungování mezinárodních pirátských organizací (a naše fungování s nimi)? Nebo to vnímáš hlavně volených zástupců v jejich orgánech?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Sarka.Vaclavikova, Jan.Lejcko, Vit.Jurasek, Romana.Korosi, Veronika.Murzynova, Lukas.Dolezal
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Student, Sběrač funkcí
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Příspěvek od Jan.Mares »

Tak trošku to tady bumpnu @Veronika.Murzynova , sekunduju Votjovu otázku a doplním ji. Bohužel v mezinárodních pirátských orgánech jsou osobní spory a raněná ega jednou z největších brzd. Do určité míry to souvisí s asymetrickým postavením a velikostí těch stran. Někde si své reprezentanty vybírají, zatímco jinde je ta "strana" one man show, nebo jsou tam rádi, že za ně někdo to zahraničí pořeší, byť je ten člověk sebevětší toxická louže.
Uchylovala by ses v takovém případě k aktivnímu vystrnadění takových lidí?

Další otázka by byla, jak bys nadále nastavila vztah ZO k MEP týmu. Doteď tyto instituce žili v personální unii DFW (předtím Markéta), pod tvojí nebo Lukášovou kuratelou se bude muset ten vztah do určité míry nově nastavit.

Veronika.Murzynova

Ahoj! Díky za bump a slibuju, že dneska odpovím, rozmýšlela jsem to pořádně a sledovala znovu pár předchozích jednání orgánů, takže jakmile dneska odbavíme start kapmaně, postnu se své myšlenky :)

Veronika.Murzynova

Tak, odpověď na dotazy od @Vojtech.Pikal a @Jan.Mares

Vezmu to odzadu a trochu oklikou, přes mou představu o roli/fungování vedoucí ZO. Z pohledu zahraničních organizací je "vedoucí odboru" něco jako koordinátor*ka - myslím, že to v tom smyslu používal taky David. V současné chvíli je na mezinárodním poli ta pozice celkem silná, ale je to pouze a jenom díky tomu, že Pirátům se v Česku daří politicky a objektivně jsme jedna z nejúspěšnějších pirátských stran za celou jejich historii. Rozhodně bych se ale chtěla vyvarovat toho, abych z pozice síly vystupovala v mezinárodních organizacích - za to považuji i případné strnadění lidí pryč.
Mám za to, že každá organizace by se časem měla dobrat k tomu, že bude mít funkční kontrolní orgány (např. u PP-EU nově zřízený CoCC) a tedy bude schopna se postarat sama o sebe.

Co se fungování mezinárodních pirátských organizací týče, tam vidím největší zádrhele (pokud se to tak dá nazvat) v tom, že to jsou zkrátka dobrovolnické organizace. I když si to budeme přát ze všech sil, agilní startup z nich neuděláme. Za předcházející dva roky nicméně vidím v PP-EU i PPI markantní rozdíl, možná je to tím, že i díky personálnímu zastoupení máme více informací o tom, co se děje.
O představách ohledně fungování organizací i nás jako jejich součásti bych se ráda pobavila s budoucími kandidátkami/y na naše zástupce v těchto organizacích - jsou a budou to především ony/i, kdo bude prosazovat a realizovat ideje.
Jinak tedy z posledního roku mám pocit, že PP-EU i PPI jsou spíše rády, že mají od nás kvalitní a aktivní zástupce a ráda bych tuto laťku udržela, např. zapojováním dobrovolníků do jednání Councilu (což je fajn způsob, jak poznat fungování té organizace trochu zevnitř a nenudit se při jednání).

Co se vztahu ZO k MEP týmu týče, tak minimálně do konce října mám smlouvu jako researcher u Mikuláše, čímž ta linka zůstane zachována. Po podzimních volbách "se uvidí" - buď budu fulltime ve Sněmovně, což mi svým způsobem uvolní ruce, nebo dále asistentovat na různých úrovnch, v každém případě ta spolupráce s Mikulášovým týmem zůstane nenarušena.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Sarka.Vaclavikova

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog a student Evropských studií
Dal poděkování: 2274 poděkování
Dostal poděkování: 1655 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Veronika.Murzynova píše: 02 kvě 2021, 22:39

Yong Pirates of Europe - nějak se nám přihodilo, že pod ZO je přiřazeno YPE :) a je to fajn. Rozvíjet spolupráci s mladým pirátstvem po celé Evropě by mohl být jeden z projektů pro budoucí vedení a věřím, že se nám časem povede dosáhnout jejich osamostatnění v sebevědomou organizaci.

Ahoj Veroniko,
chtěl bych se zeptat, jak by to konkrétně podle Tebe mělo vypadat? Respektive, mělo by se Mladé Pirátstvo stát samostatnou organizací s právní subjektivitou?

Veronika.Murzynova píše: 02 kvě 2021, 22:39

Vysvětlování role ZO směrem do strany a nábor dobrovolníků - tady si myslím furt máme mezery v tom, kolik straníků či příznivců ví, co je ZO, co má na starosti a jak se zapojit. Je to úkol složitý a věčný, ale myslím, že s pravidelným informováním přes newslettery a různé akce se to trochu zlepšilo a je třeba se na to ještě trochu více zaměřit.

Souhlasím, že nabírat dobrovolníky se v poslední době nedařilo. Kde bys je hledala? Je to úkol pro vedoucí ZO aktivně hledat dobrovolnice a dobrovolníky?

• Jak často by se měl ZO setkávat? Je současná frekvence setkávání ZO dostačující?
• Kam by podle Tebe měly jít peníze z rozpočtu ZO? Na jaké akce? Mělo by o tom proběhnout hlasování členů a členek ZO?

Děkuji za odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Patrik.Dolezal

🏴‍☠️ Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Zástupce vedoucí Zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva 🇪🇺 Evropské pirátské strany a koordinátor pro 🇫🇮 PP-FI, 🇮🇸 PP-IS, 🇳🇴 PP-NO a 🇸🇪 PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“