Nominace Martina Moronga do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty
Zamčeno

Nominuji Martina Moronga do Republikového výboru

Anketa končí za 18 dub 2021, 15:25

Pro

60
82%

Proti

5
7%

zdržuji se

8
11%

Celkem hlasujících: 73 - Celkem hlasů: 73

Martin.Smida
Mediální odbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Martina Moronga do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

Zdravíčko Pirátstvo ;-)

jak jsem deklaroval dříve, nebudu se ucházet o obhajobu svého mandátu v RV z nejdrůznějších důvodů, které však nyní nejsou podstatné. Ale byl jsem při té příležitosti několikrát požádán, abych "za sebe" zkusil najít náhradu.
A krom již mnoha zméněných a dnes už i nominovaných bych tyto řady dál rozšířil o další Piráty, ke kterým chovám důvěru a přesvědčení, že by tuto funkci zvládli, vykonávali ji svědomitě a pro práci v RV a celkově Pirátskou stranu budou přínosem.

jedním z nich je @Martin Morong z krajského sdružení Olomoucký kraj. Tímto bych jej rád vyzval k přijetí nominace, představení a kandidátské řeči. :-)

David.Novak
Republikový výbor
Profese: Analytik
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Moronga do RV

Příspěvek od David.Novak »

Je to velká ztráta pro RV, že Punkie odchází, ale velká naděje pro zdravou Bečvu a moderní nakládání s odpady v OLK :D

@Martin.Morong bude skvělý nový člen. Když vidím jeho aktivitu na fóru a v místních sdruženích, tak nechápu, proč už dávno v RV není :) Navíc zasedá v koalici se STAN v zastupitelstvu OLK, takové zkušenosti se hodí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 6):
Martin.Smida, Michaela.Nepejchalova, Jakub.Nepejchal, Jan.Bednarik, Martin.Morong, Daniela.Weissova
Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, komise pro architekturu (etc.) Olomouc, komise MČ Povel.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)

Martin.Morong
Místní předsednictvo
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Dal poděkování: 1477 poděkování
Dostal poděkování: 927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Morong »

Ahoj Cé-eFko,

děkuji za nominaci, vážím si jí! Na úvod přiznám, že již delší dobu mám zájem působit v RV, ale zatím jsem si na to netroufal, jelikož jsem si nebyl jist, zda bych byl schopen tomu věnovat dostatek času. Uvědomuju si, že kdo chce v RV odvádět dobrou práci, obětuje tomu hodně času a o to víc si vážím těch z nás, kteří v RV dlouhodobě působí, či působili.
Nominaci tedy s pokorou přijímám.

Již teď můžu říct, že v RV bych se chtěl zapojit zejména do programové pracovní skupiny a zájem bych měl nejspíše i o předpisovou skupinu a skupinu pro rozvoj odborně-politické sekce strany.

Prozatím vás odkážu na svůj profil, uvnitř strany jsem 2. místopředsedou MS Olomouc a zastupitelem Olomouckého kraje za koalici Piráti a Starostové.

Kandidátskou řeč slibuji během víkendu, děkuji za vaši podporu a pokládejte otázky!
Zastupitel Olomouckého kraje; 2. místopředseda MS Olomouc 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.
Martin.Morong
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 10:57 Objevují se stížnosti, že není moc otázek, tak jednu rozehřívací a zkusíme vynést na světlo jedno sice okrajové, ale přece jen vypovídající téma.

Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne? (odpovídejte prosím ve svých nominačních vláknech, díky)

Anketa k tomuto tématu je zde viewtopic.php?p=751617#p751617
Rozhodně ano.
I s rizikem vyšší ceny. Ostatně marže pro nás může být zcela minimální, pouze do takové míry, abychom e-shop nemuseli dotovat z prostředků strany. Rozumím, že pro spoustu podnikatelů a firem není snadné ze dne na den přejít na eticky bezproblémové dodavatele, ale my jsme politická strana, my si to můžeme dovolit, máme jít příkladem a myslím, že spousta lidí, kteří nás volí nebo zvažují naši volbu, hledí i na tyto aspekty. A kdo se o to tolik nezajímá, tak se to naším prostřednictvím může dozvědět.
Samozřejmě těm vykořisťovaným lidem, kteří pracují 16 hodin za mrzký peníz tím výpadkem příjmu krátkodobě nepomůžeme, ale dlouhodobě ano, protože takový výrobce bude muset přehodnotit způsob, jakým vyrábí, pokud se dostatek dodavatelů z etických důvodů odkloní jinam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Springinsfeld, Michaela.Nepejchalova
Zastupitel Olomouckého kraje; 2. místopředseda MS Olomouc 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.
Martin.Morong
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Vážené Pirátky, Pirátstvo, vážení Piráti,

narovinu musím říct, že "náhrada" za Punkieho, zkušeného a dlouholetého Piráta jako on, zcela jistě nejsem dostatečná, ale děkuji jemu i Davidovi za projevenou důvěru a pokud dostanu šanci působit v Republikovém výboru, budu se snažit být platným a aktivním členem.

Jelikož pro značnou část CF jsem spíše neznámý, vezmu svou kandidátskou řeč zeširoka. V rámci CF se vyjadřuji spíše jen když mě něco / někdo vytriggeruje. :oops:

Pocházím z Jeseníku, žiju v Olomouci [🦄]. Vystudoval jsem všeobecné lékařství na 3. LF UK v Praze, pracuji jako patolog ve Fakultní nemocnici Olomouc a asistent na Lékařské fakultě UPOL, zároveň dělám doktorát v oboru patologická anatomie a soudní lékařství a kombinovaně studuji nMgr organizace a řízení ve zdravotnictví OFFTOPIC(chci se dovzdělat v zejména v právu, ekonomii, personalistice a mít hlubší vhled do veřejného zdravotnictví).

Pirátem jsem od července 2018, nyní jsem 2. místopředseda MS Olomouc, v KS OLK pomáhám v administrativním oboru, takže disponuji jistou (avšak ne dokonalou) znalostí předpisů. Od října 2020 jsem krajský zastupitel. Zajímá mě samozřejmě i politika celostátní, ale v rámci mého osobního angažmá zejména politika krajská.

Programově jsou moje oblasti zájmu samozřejmě zdravotnictví, ale také školství. Jak jsem již avizoval výše, v rámci RV bych se chtěl podílet na práci v programové pracovní skupině, avšak myslím si, že bych mohl přispět i k rozvoji odborně-politické sekce. Mimo RT Zdravotnictví sleduji ještě dění MRT Návykové chování a MRT Duševní zdraví, ale zde opravdu jen jako pozorovatel, jelikož odborně mohu přispět skutečně jen minimálně, vzhledem k tomu, že má specializace (patologie) je zaměřena dost na biologickou stránku medicíny. OFFTOPICPsychiatrie mě na medicíně dost bavila a chvíli jsem ji i zvažoval (ostatně na 3.LF UK se vyučuje asi nejlépe a máme zde i státnici z Neurověd), ale nakonec jsem nabyl dojmu, že kvalitně by šla dělat asi jen v Národním ústavu duševního zdraví.

Když to jde, snažím se přispět odborně:
COVID & pitva
Očkování v OLK
Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 A) Jdete do RV s nějakým tématem či věcí, kterou se pokusíte prosadit? Která to je?
Jelikož v XOLKu občas předsedám a i v rámci předešlých jednání jsme se někdy dostali do procesně nesnadných situací, předpisy se staly moje guilty pleasure, takže bude-li se jednat o úpravách jednacího či volebního řádu OFFTOPICjakože o VŘ se už cca rok jedná :) , rád se zapojím.
Ale konkrétní téma nemám, to bych viděl až následně.
Dalibor.Zahora píše: 09 dub 2021, 21:17 B) Aspoň jedna věc, která vás z činnosti RV za cca poslední rok nejvíce zaujala (pozitivně/negativně či jinak) a proč?
Jednak jsem trochu sledoval dění okolo institutu, ale zaujalo mě taky jednání ohledně "výběrových řízení do dozorčích rad a představenstev obchodních firem samospráv", jelikož v Olomouckém kraji zrovna řešíme výběrové řízení do krajské společnosti, které vyvolalo i trochu mediální pozornosti i vnitrostranické kritiky a vznikla okolo toho debata, zda stávající forma výběrek je vyhovující.

Ještě přikládám aktuální PolitiScales; politický kompas a Pirátský profil.
PolitiScales_Results_1618095938667.png

Děkuji za přečtení a za případnou podporu!
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 31217 poděkování
Dostal poděkování: 15934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj Martine,
mám na tebe samostatnou otázku. Není až tak zásadní, že by pro mě výrazně ovlivnila volbu, ale je to příležitost se zeptat a ujasnit si to. Tedy, i v kompasu si ti vychází spíše prokapitalistická orientace. Pamatuji si také, že si byl výrazným odpůrcem kandidatury Tomáše Tožičky. Nemyslíš, že právě kapitalismus (mj. neregulovaná nebo nedostatečně regulovaná možnost koncentrace majetku) je významnou příčinou řady problémů současné civilizace? A jak bys zhodnotil zpětně s odstupem tu kandidaturu? Změnilo se něco na tvém postoji nebo ne? Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Martin.Morong
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Dalibor.Zahora píše: 11 dub 2021, 06:28
Ahoj Dalibore,
děkuji za Tvou otázku! Tak trochu jsem doufal, že mě na to zeptáš, takže rád odpovím.
Já bych to obrátil a spíše se zabýval tím, proč "dopouštíme chudobu". V našem KS máme členku, která se velmi aktivně zabývá otázkou nepodmíněného základního příjmu a to považuji za velmi zajímavé téma. Upozorňuji, že nemám hluboké, ba možná ani plytké znalosti ekonomie, takže vše následující jsou zejména ideje. Nepodmíněný základní příjem nám dává možnost zamyslet se nad cenou a významem práce. Nežijeme, abychom pracovali. Já sám pracuji jen 4 dny v týdnu, protože je mi milejší můj čas. Jenže ne všichni mají tuhle možnost a spíš mi přijde k zamyšlení, co o nás jako o společnosti vypovídá, když tolerujeme, že 1 milion lidí v Česku žije na hranici chudoby. I špatně placená, zpravidla manuální zaměstnání jsou ve výsledku potřebná a nevidím důvod, proč by lidé v nich pracující měli být "odsouzeni k chudobě".
Takže neobviňoval bych primárně kapitalismus jako takový, jiné formy ekonomiky zatím dost selhaly. Ale samozřejmě kritika kapitalismu je zcela přípustná, rozhodně by trh měl být regulován, ale je otázka jak moc a myslím si, že je to otázka právě na nás - Piráty, protože je nutno najít rovnováhu mezi svobodou a rovnými šancemi.
Neregulace či nedostatečná regulace majektu mi tedy jako problém nepřipadá, nebo Ti možná nerozumím zcela. Nejsem ani, přiznám se, zastáncem progresivního zdanění. Zmiňuji to, protože mi přijde, že to souvisí.
Když mám někomu vysvětlit Pirátskou politiku, tak říkám, že "stát by měl pomáhat těm, kteří to potřebují a nepřekážet těm, kteří to nepotřebují" a tím bych ve zkratce popsal i můj komentář výše.
Postoj k Tomáši Tožičkovi jsem nepřehodnotil. Ve straně jsou lidé různých názorů, postojů a [pravolevé] orientace. Nemusím se všemi souhlasit, ale dovedu pochopit, proč tak smýšlí. V případě TT však někdy to, co říká a někdy způsob, jakým to říká (a někdy oboje) pro mě není stravitelné a z mého pohledu se to vymyká konstruktivní politice, kterou se snažíme vést. Pozitivně na té kandidatuře hodnotím to, že pro stranu/CF to byla nějakým způsobem formativní událost. Pro mě osobě to byl impulz poznat více lidi uvnitř strany a seznámit se s těmi, se kterými jsem nesouhlasil.
Jan.Hora píše: 11 dub 2021, 08:32 1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV
2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.
1) Moc nejsem schopen říct, jelikož zatím nemám tu zkušenost, ale - v pátek a o víkendu nepracuju, takže odhadem 3-5 hodin/pá-ne mimo zasedání a Jitsi, tzn. až 20 hod. měsíčně? Případně operativně...
2) Zastupitel OLK > (člen RV) > místopředseda MS. Kdybych byl v časové tísni a musel se rozhodnout mezi přípravou na zastupitelstvo a přípravou na RV, upřednostnil bych zastupitelstvo. Špatná práce v zastupitelstvu by poškodila občany a i stranu více než špatná práce v RV.
Jakub.Nepejchal píše: 11 dub 2021, 09:39 Jakým způsobem by získání mandátu v RV změnilo možnost prosazovat tvé idee oproti tomu, že stále jsi členem nejvyššího orgánu strany (=celostátní fórum)?
Možná by se tolik nezměnila možnost prosazovat ideje, jako spíše dohlížet na ně. RV vnímám jako takové "hrdlo lahve".
Mikulas.Ferjencik píše: 11 dub 2021, 10:55 Milí kandidáti, jaký názor máte na tuto problematiku? viewtopic.php?f=637&t=56961
Za současného stavu mi přijde, že stačí osobní odpovědnost. Rozumím tomu, proč to lidé chtějí dělat, protože možnost živit se tím, že pomůžou straně, je ten moment, kdy se práce může stát koníčkem, nebo koníček prací.
Kdyby to nefungovalo, tak lze zavést registr, jak je navrženo ve vlákně a případně samostatný předpis, který by reguloval souběh vnitrostranické funkce a dodavatele strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Martin.Martin
Martin.Morong
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Janka.Michailidu píše: 13 dub 2021, 20:59 Zapojovali jste se v minulosti do aktivit probíhajících na půdě RV? Pokud ano, do jakých? Pokud ne, proč?
Až donedávna jsem měl za to, že RV ve většině jedná uzavřeně. 😅 A spokojil jsem se s tím, co nám reportovali naši zástupci v RV pravidelně na schůzích, či v krajském reportovacím vlákně.
Daniel.Halamicek píše: 18 dub 2021, 10:42 Zajisté jste jakožto potenciální příští členové RV zaznamenali nedávnou rezignaci Ondřeje Tůmy na post krajského zástupce v RV. viewtopic.php?p=751698#p751698
S přihlédnutím na Ondrou uváděné stěžejní důvody, prosím odpovězte, jak vy osobně vnímáte situaci, kdy už bezmála rok absentují live setkávání členů Pirátské strany navzájem, respektive, jak se stavíte k urychlenému obnovení výjezdních zasedání RV, a co konkrétního pro to, aby se mohla opětovně realizovat, hodláte učinit.
Osobně se setkáváním online nemám problém, z hlediska vlastního time managementu je to mnohdy výhodnější a myslím, že doba jednání se příliš neprodlužuje tím, že je to online. Navíc Jitsi to zvládá dobře, nepřijde mi, že by to bylo nestabilní jako na začátku. Naše krajské schůze bývají mnohdy početné a Jitsi to zvládá i s více zapnutými kamerami.

Pokud jde o osobní setkání musí jít RV příkladem, to znamená neporušit tímto nastavená opatření, či udělat maximum pro to, aby nedošlo k podcenění situace a šíření nákazy. Variant je více - ať už antigenní test na místě, či ag test stáří do 3 dnů provedený u zaměstnavatele / na testovacím místě. Úskalí je však to, že ag testy nejsou spolehlivé a je to již dobře zdokumentováno, proto bychom měli být přísnější, řídit se daty a důvěřovat pouze testům PCR.

Prezenční zasedání RV proto ano, ale jedině s recentním PCR testem.
Daniel.Halamicek píše: 21 dub 2021, 20:34 Doba je ,jeden by řekl, vymknuta z kloubů. To co bylo ještě před rokem a měsícem naprosto nepředstavitelné, je dnes normalizovanou realitou. Zafantazírujme si tedy o další rok dál. Je leden 2022. Vláda, kterou jmenoval prezident po volbách, nezískala důvěru parlamentu. Jinou jmenovat odmítá. Politická krize v České republice vrcholí. Prezidentova vláda vyhlašuje v zemi výjimečný stav, pozastavuje činnost politických stran. Členové RP Pirátů jsou ve svém fungování ochromeni, nebo dokonce internováni. Jak byste se jako členové širšího vedení Pirátů zachovali za takové situace vy osobně? Byli byste konformní k vyhlášeným opatřením, nebo byste se snažili přenést fungování Pirátské strany na ilegální bázi?
Chceš sice fantazírování, ale já to stejně zkusím věcně, protože odmítám připustit, že by se situace mohla takto zle "zvrtnout". Možností je hned několik:

a) Prezident nám situaci usnadní tím, že se vrátí do prázdnoty, ze které vzešel, dříve, než mu skončí mandát.
b) Temnota přetrvá, ale naše koalice + SPOLU získává ve volbách ústavní většinu, po ustavení Poslanecké sněmovny podává společně se Senátem ústavní žalobu a prezident je zbaven funkce.
c) Koalice nezískají ústavní většinu, ale Babiš v tento moment nemá příliš velkou šanci ani na 101, bude tedy Vláda bez důvěry do roku 2023, která ač bude schopna napáchat velké škody, nebude schopna měnit zákony a už vůbec ne Ústavu téhle země, takže si nebude moci zajistit kontinuitu. Činnost politické strany pozastavuje Nejvyšší správní soud na návrh Vlády či prezidenta a to pouze na základě zákonem daných skutečností, takže ani zde nevěřím, že by Vláda AB bez důvěry měla velké možnosti. Rozpuštění PSP a nové volby by v tento moment nebylo řešení, dokud by Zlo na Hradě odmítalo jmenovat jiného premiéra.

Obecně jsem spíše optimista. Možná budu o to víc zklamaný. Ale rok 2023 považuji za nejzazší hranici a poté snad již začneme tento stát spravovat a opravovat.

Pokud ale skutečně chceš fantazii a pádu, pak si rozhodně dovedu představit "ilegální" fungování Pirátské strany. "Ilegální", protože žádný Babiš ani Zeman nemají legitimitu končit činnost politických stran. Pokud by to znamenalo užít k obraně demokracie a vlastní svobody i násilí, budiž. V první řadě bych však pomýšlel na to, že i armáda a policie jsou naši spoluobčané a sousedé a snažil se najít společné řešení proti nelegitimní vládě.
Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 1) Které tři ze všech kompetencí a úkolů RV, které má ve stanovách, považuješ za nejdůležitější? (Stačí jen zkopírovat a vložit ze stanov, není třeba to komentovat.)
Čl. 9 Republikový výbor
(1) Republikový výbor
a) upřesňuje stanovy a předpisy přijaté celostátním fórem,

(5) Republikový výbor zejména
g) projednává a schvaluje základní programové a ideové dokumenty,
i) odpovídá za kandidátní listiny pro volby do veřejných funkcí, v mimořádných a odůvodněných případech může kandidátní listinu změnit,
Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 2) Jak by měla fungovat spolupráce orgánů celostátní úrovně - RP, RV a odborů? Preferuješ model spolupráce, kde jsou si všichni rovni a snaží se konstruktivně najít shodu? Nebo preferuješ model nadřazenosti úkolujícího orgánu, kde RV direktivně úkoluje a dohlíží na RP, které direktivně úkoluje a dohlíží na odbory? Nebo to má podle tebe fungovat nějak jinak?
Za dodržování KoMin a zejména soustavného uvědomování si, že jsme na jedné lodi a předpokladu dobré vůle, by měli všichni jednat jako sobě rovní, jelikož jsme všichni sobě rovní. Zároveň však musí existovat předpisy určující kompetence pro případy, kdy konstruktivní diskuze selže. Měly by však být až posledním argumentem.
Jan.Bednarik píše: 19 dub 2021, 22:54 3) Co si myslíš o trendu zvyšování úvazků asistentek či asistentů RP a RV a taky outsorcingu odborně-politické práce na kontraktory? Měli bychom raději částečně či plně uvolnit nějakou pozici člena (či členů) RP, aby se vnitrostranickým záležitostem mohl (či mohli) věnovat kvalitněji a intenzivněji, než kolik je možné stíhat dobrovolnicky? A co obdobně v případě RV?
Jelikož jsme strana, pro kterou jsou data svatá, jsem toho názoru, že nedostaneme kvalitní data bez kvalitně zaplacené práce. Existuje míra toho, kdy lze věci zvládat dobrovolnicky. Nemyslím si, že mít placené členy RV je řešení, dostali bychom se bohužel do situace, kdy členství v RV by bylo finančně motivováno, kdežto já se domnívám, že člen RV musí být motivován zejména ideologicky. Nemám problém s outsourcingem s tím, že dohled činí člen či skupina členů RV. A dohled je funkce, kterou RV ze stanov má.
Dana.Balcarova píše: 18 dub 2021, 23:01 Jde v RV o prosazování idejí jednotlivých členů?
Upřímně - ano. Jednotlivých členů, či skupiny členů. A od toho je RV složeno z 24 - 44 osob volených CF i KSky. Funkce RV vyplývající ze stanov jsou dohled nad volbami, dohled nad programem a dohled nad předpisy. Toto tvaruje stranu uvnitř i navenek. Lze tedy předpokládat, že člen RV má vlastní představy o podobě strany = ideu a tu bude v RV uplatňovat.
Martin.Stanek píše: 11 dub 2021, 12:40 Máte nápad, jak by ze strany RV šlo pomoct situaci s přezkumnými orgány? Narážím na to, že dlouhodobě se tyto orgány nacházejí v nezáviděníhodné situaci, kdy mají řešit nedorozumění nebo přešlapy, běžně se z podstaty věci dostávají do konfliktních situací a pod palbu nebo aspoň pod tlak, to vše dobrovolnicky. Asi toho důsledkem je, že členové orgánů často rezignují a orgány tak trpí snížením stability nebo výkonu.
Přiznám se, že žádný nápad nemám. Chtěl bych vás tedy poprosit o komentář, co by z vašeho pohledu mohlo být cestou, a vlastně i o to, abyste se nad tím v RV společně zamysleli, až v RV budete ;)
Díky všem, co mají odvahu a chuť jít se této práci věnovat!
Pokud je mi známo, tímto trpí zejména kontrolní komise, pokud toto trápí i revizní komisi, pak mi to uniklo. Práce v KK je rozhodně nevděčná a když jsem se sám snažil občas pročíst některé spory, bylo to na dlouhé hodiny. Proto by mi přišlo adekvátní, kdyby KK v některých případech mohla např. požádat RV o dohled či pomoc a snad by tak nemusela čelit obviněním z podjatosti.

Snad možná by mohlo pomoci, kdyby členů KK bylo více než 7? A to píšu vědom si toho, že i tak je problém ji naplnit. 😬
Vojtech.Pikal píše: 22 dub 2021, 13:40
Michaela.Nepejchalova píše: 21 dub 2021, 22:20 Je leden 2023, po jaderné katastrofě je na Zemi zombie apokalypsa. Ty se ukrýváš s přáteli ve sklepě a víš, že jsi kousnutý. Varuješ je nebo to budeš tajit?
Uvítám i podpůrný teoretický rozbor druhů zombií pro podporu vaší odpovědi.
Málo informací. :lol: Stane se ze mě tupé zombie nebo mi zůstane má vůle? V prvním případě bych si asi přál rychlou smrt. V tom druhém by mi to asi až tolik nevadilo. V Undercity je spousta apothecaries. Přidal bych se. Ostatně mám na to nejlepší kvalifikaci. 😈
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvek:
Daniel.Halamicek
Martin.Morong
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Lukas.Dolezal píše: 21 dub 2021, 10:53 Ahoj všem,
mám otázku převážně na kandidáty/kandidátky, kteří obhajují mandát nebo kterých se to týká 🙂. Účastnili jste se SVÝTu? OFFTOPICSetkání výkonných orgánů strany. Jaký máte názor na tuto formu setkání a jaká je podle Vás role RV v něm? Samozřejmě mohou odpovídat i kandidátky/kandidáti, kteří se SVÝTu nezúčastnili.
Myslím, že se mě zatím týkaly 2 SVÝTy a neúčastnil jsem se ani jednoho. Jeden byl totiž tuším v pátek, kdy jsem byl v práci a druhý sice o víkendu, ale už jsem měl plány. :weep:
Martin.Karim píše: 18 dub 2021, 10:02 Ahoj všem,
chci se zeptat všech kandidátek a kandidátů jaký mají názor na vyhoštění ruských diplomatů / pracovníků ruské ambasády. Děkuji.
Zahraniční politice příliš nerozumím, je to složitá problematika, kde je nutná znalost jednotlivých osob, vztahů a jejich historie a tu já mám zcela povrchní, pokud nějakou...

Nicméně pokud zpravodajské služby skutečně mají pádné důkazy, že na našem území operují agenti ruských tajných služeb a navíc ambasáda Ruské Federace slouží jako krytí pro tyto operace v rámci celé Evropy, pak mi přijde jako zcela adekvátní reakce snížit počet pracovníků ruské ambasády. Nedělám si ale iluze o tom, že to nějak výrazně ochromí jejich aktivity...

Celé mi na tom ovšem nesedí to, že pokaždé, když kdokoli z Vlády vystoupil neopomněl zmínit, že prezident se všemi kroky souhlasí. A vzhledem k tomu, že ještě do nedávna byl s Putinem nejlepší kámoška je to prostě divné. Navíc po dnešním "projevu" je zřejmé, že to s tím tvrdým přístupem vůči Rusku až tak vážně nemyslí...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvek:
Martin.Karim
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“