KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, KoKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Polacek
Příspěvky: 174
Registrován: 09 úno 2018, 11:27
Profese: OSVČ, krajský zastupitel
Bydliště: Zd. Nejedlého 638, 518 01 Dobruška
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Petr.Polacek »

Dnes až protože, protože jsem zkrátka až do včerejška večer dostatečně podrobně nepročetl všechny příspěvky. Na schůzi jsem tedy podotýkal, že jsem nestihl hlasovat a zda by nebylo možné hlasování, která jsou vyhlášena ve čtvrtek, protáhnout až do konce víkendu. Po schůzi jsem vše ještě znovu celé pročetl a přemýšlel, co udělám (jestli něco vůbec). No a můj pocit mě dovedl k tomu, že napíšu ne úplně námitku, ale nějaký návrh, který buď získá a nebo nezíská podporu. Tak zkrátka Piráti fungují. Rozhodnutí fóra je pro nás legitimní.

filip.jirousek píše: 18 led 2021, 22:45 Ahoj, přečetl jsem si dnešní příspěvky a musím zareagovat, protože nerozumím jedné věci.

Jednoduše: Proč až dnes?

Myslím, že termíny byly stanoveny srozumitelně, celá problematika se řešila na včerejší krajské schůzi. Rozhodnutí mi připadá jako velmi spontánní, přitom tak vážná událost, kterou volby do PS bezesporu jsou, si zaslouží srozumitelné, promyšlené a systematické kroky. Ale možná, že mi uniklo něco podstatného, co se během dneška stalo...

Přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Příspěvky: 434
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Náměstek hejtmana KHK - školství a sport
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Petr.Polacek píše: 18 led 2021, 23:26 ... že napíšu ne úplně námitku, ale nějaký návrh, který buď získá a nebo nezíská podporu. Tak zkrátka Piráti fungují. Rozhodnutí fóra je pro nás legitimní.
No zajímavý přístup - ale myslím, že nemáš tak úplně pravdu. Nemůžeme si jen tak nějakým návrhem, který by získal podporu skupiny členů zrušit proběhlé volby nebo jejich část, která třeba nevyšla podle představ a jen tak si je vyhlásit znova.
V rámci cvičení o našich předpisech o tomhle pojednává volební řád https://wiki.pirati.cz/rules/vr
par. 8 odst. 3 písm b)
kde se praví, že až do podání kandidátní listiny RV lze usnesením jednotlivého kandidáta nebo náhradníka odvolat anebo kandidátní listinu jako celek zrušit.

Tzn. Chce-li někdo podat nějaký návrh, který by vedl k opakování 1. kola, má podle mne 3 možnosti:
1, podat námitku podle jednacího řádu KF, bude-li přijatelná a získá-li podporu skupiny členů (1/10 členů zaokr. nahoru), bude o ní hlasovat KF. Vidím tady problém v přijatelnosti - podle Jednacího řádu je námitka návrh postupu a ten dle par. IV odst 3 písm f) je návrh přijatelný pokud je podán včas, je-li pro jeho podání stanovena lhůta. Pro podání námitky by to mělo být bezprostředně poté, co nastala namítaná zkutečnost. V tomto případě byla na výzvu dohledu - díky @Dan.Lestina učiněna ještě jedna výzva s jasně daným termínem. Tato byla opakována i na krajské schůzi. Ale samozřejmě mohly být skutečnosti, které mohly někomu bránit podat návrh včas, pokud je sdělí a budou důvodné, může být asi návrh uznán přijatelným.

2. předložit návrh usnesení, na odvolání konkrétního kandidáta /kandidátů z kandidátní listiny podle volebního řádu par. 8 odst. 3 písm b) (viz výše). Dostane-li takový návrh podporu skupiny členů, bude o něm řádně hlasováno. Bude-li takové usnesení přijato, budeme jako KF volit nové kadidáty na uvolněné pozice. Tento návrh lze podat kdykoli až do podání kandidátní listiny Republikovému výboru. Můžeme takto dokonce zrušit i celou kandidátní listinu.

3. předlořit návrh na změnu postupu - teoreticky by se tak asi na Petrův návrh dalo pohlížet. Osobně jsem přesvědčen, že návrhem na změnu postupu nelze zneplatnit proběhlou volbu. Ale samozřejmě poslední slovo bude mít v tomto případě asi rozhodčí komise.

Konec předpisového okénka :-)
OFFTOPICi já jsem už naše předpisy dlouho nečetl, tak jsem si je aspoň osvěžil :-)

EDIT: více jsem rozepsal možností na konci příspěvku, původní textace zde: OFFTOPICTzn. Chceš-li podat nějaký návrh, který by vedl k opakování 1. kola, máš 2 možnosti:
buď podle jednacího řádu KF podat řádně odůvodněnou a přijatelnou námitku, bude-li podpořena skupinou členů, bude o ní hlasovat KF
nebo podle volebního řádu předložit návrh usnesení, které by odvolalo konkrétního kandidáta / ty z kandidátní listiny, dostane-li návrh podporu skupiny členů, bude o něm řádně hlasováno
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Polacek, Stanislav.Stipl
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky
Uživatelský avatar
Tomas.Merta
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2020, 23:04
Profese: Geograf, konzultant
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Tomas.Merta »

Ahoj Piráti,

po informacích, které jsem se dozvěděl na včerejší krajské schůzi, bych rád podpořil pirátskou kandidátku od 10. místa dále. Vzhledem k těmto pozicím nedpředpokládám, že budu do sněmovny zvolen, nicméně bych to bral i jako přípravu na komunální volby v roce 2022, kde mám již větší ambice. Rád Vám v těchto volbách budu nápomocen a pomohu se vším, s čím bude zrovna potřeba (propagace apod.). Zároveň si přímo v terénu "osahám" pirátskou kampaň.

Krátce o mně:
Je mi 31 let, pocházím z Ostravy a od roku 2015 bydlím v Hradci Králové, městě, které jsem si hned zamiloval. Vystudoval jsem obor Regionální geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Již více než pět let pracuji v Centru investic, rozvoje a inovací, příspěvkové organizaci Královéhradeckého kraje, na pozici Odborný konzultant – specialista na regionální rozvoj a strategické plánování. Kromě Strategie rozvoje Královéhradeckého kraje 2021+ či Strategie Hradecko-pardubické aglomerace na období 2021–2027 jsem se podílel na desítce strategií a rozvojových dokumentů obcí, MAS, či DSO. Díky této koncepční činnosti a tematickým workshopům, které každoročně pořádáme ve vybraných obcích našeho kraje, znám královéhradecký region velmi dobře. Od konce roku 2020 jsem registrovaným příznivcem Pirátské strany, se kterou dlouhodobě sympatizuji. Vůbec poprvé jsem Pirátům hodil lístek ve volbách v roce 2010 (moje první volby vůbec), v době, kdy se jejich preference pohybovaly kolem 1 % :-) Je super, jak pílí jednotlivých lidí tato strana postupně vyrostla a kam to již dotáhla. Zejména mě potěšil úspěch Pirátů v krajských volbách.

Čím se aktuálně zabývám:
Koncem roku 2018 jsem se přestěhoval do Svobodných Dvorů, kde jsme si s rodinou pořídili nemovitost. Postupně jsem začal zjišťovat, že současný stav této místní části města není takový, jaký bych si představoval. Opomíjené suburbium na periferii Hradce Králové s umrtveným komunitním životem. Proto jsem okamžitě začal navštěvovat zasedání komise místní samosprávy a přicházet s novými podněty. Dále jsem zde uspořádal tři úklidy v rámci osvětové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, během kterých třicítka dobrovolníků sesbírala cca 800 kilogramů odpadu. Koncem roku 2019 jsme se sousedem spustili webový portál Svobodných Dvorů, který má svobodnodvorským občanům přinést informace, které se k nim běžně nemusí dostat, posílit jejich sounáležitost a identitu s touto částí a postupně zde obnovit komunitní život. Informovanost sama o sobě je pro mě velmi důležitá, proto jsem během kauzy Plachta vytvořil mapovou aplikaci, jež měla občanům města ukázat, jakých cenných biotopů by se stavba uvažované silnice dotkla. Rovněž jsem nemohl odolat nabídce spolupráce od Adama Valenty a Pavla Bulíčka, abych se podílel na přípravě a tvorbě Datového portálu Královéhradeckého kraje. Zároveň jsem hrdý i na web Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, který postupně na CIRI budujeme.

Z témat, které se řeší na celostátní úrovni, mě nejvíce zajímají:
Regionální a dotační politika, doprava, životní prostředí, zemědělství, IT

Předem děkuji za Vaši podporu, spolupráci a těším se na letošní podzim, bude to velké.
Tomáš Merta
Naposledy upravil(a) Tomas.Merta dne 19 led 2021, 12:43, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Merta za příspěvky (celkem 9):
Tomas.Unger, Anna.Ungerova, Ales.Dohnal, Ondrej.Calovka, Arnost.Stepanek, Adam.Valenta, Pavel.Volk, Filip.Jirousek, Martin.Jiranek
Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Příspěvky: 434
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Náměstek hejtmana KHK - školství a sport
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Vážené krajské fórum,
když už jsem se tak rozepsal, dotáhnu to do konce. Vzhledem k tomu, že došlo ke schválení koaliční smlouvy se STAN, tak se zásadním způsobem mění počet pirátských kandidátů na společné kandidátní listině a to ovlivňuje i naše primární volby. Na společné kandidátní listině budeme mít pouze 11 kandidátů za piráty - a to pozice: 1, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 (a náhradníky na sudých místech). Proto podávám návrh na změnu postupu následovně. Původní návrh postupu voleb říká:
1. Lídr kandidátky - samostatně dvoukolovou volbou (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + 2. rozhodující kolo)
2. Čelo kandidátky - postupná volba, kterou jsme použili při sestavování kandidátky do kraje (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + dvě další kola na jednotlivé pozice z přijatelných kandidátů), tedy tento postup
3. Ostatní kandidáti ve skupině 4. až 10. pozice - stejný systém jako u čela (1. kolo o přijatelnosti + 7 dalších kol na jednotlivé pozice), tedy tento postup
4. Ostatní kandidáti ve skupině 11. až 20. pozice - usnesením

Navrhuji upravit body 3 a 4 následovně:

3. Ostatní kandidáti ve skupině 4. až 6. pozice (na společné kandidátce se STAN pozice 6, 8, 10) - stejný systém jako u čela (1. kolo o přijatelnosti + 3 další kola na jednotlivé pozice) - postup jako ve volbách do čela kandidátky
4. Ostatní kandidáti ve skupině 7-20 (na společné kandidátce pozice 12 a další sudé) společná dvoukolová volba

Současně si dovolím navrhnout přesun všech kandidátů, kteří kandidovali od 10. místa dále do skupiny 7-20 (fakticky to na společné kandidátce se STAN bude znamenat místa 12 a dále).

Pokud vám to přijde smysluplné, prosím o podporu návrhu palcem.
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky
Uživatelský avatar
Vera.Kralova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 44
Registrován: 14 lis 2018, 07:59
Profese: Příjmový logistik
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Vera.Kralova »

Ahoj piráti 😉
I já bych ráda podpořila pirátskou kandidátku. Pro ty kteří mě neznají, jmenuji se Věrka Králová. Pirátskou členkou jsem se stala v roce 2018, i když s piráty jsem srdcem souznila mnohem déle 😅. Bydlím v Rychnově nad Kněžnou, kde už jsem pořádala několik pirátských akcí, předvolebních meetingů, ukliďme Česko atd. V Rychnově Nad Kněžnou se do budoucna chystám i kandidovat v komunálních voleb.
Jsem členkou dvou KETů , ŽP a sociálního, které mě velice nabíjejí pozitivní energií a vírou v to, že se dají věci změnit 👍. V sociální oblasti se věnuji hlavně pečujícím osobám o duševně a mentálně postižené dále jejich podpoře a také podpoře zařízení která umožňují pečujícím i postiženým žít lepší a kvalitnější život. Další téma které se mě dotýká je bezdomovectví a návrat do života sociálně vyloučeným osobám.
Jsem téže dobrovolníkem hnutí duha, kde napomáhám při monitoringu pohybu vlků na území Orlických hor.
Momentálně jsem zaměstnancem škoda auto ale do budoucna se hodlám akreditovat na obor do sociální sféry.
Proč chci podpořit kandidátku??? Moje jméno je s piráty v našem okrese už tak nějak spojené, tak proč nepodpořit dobrou věc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vera.Kralova za příspěvky (celkem 5):
Anna.Ungerova, Tomas.Unger, Adam.Valenta, Arnost.Stepanek, Filip.Jirousek
Věra Králová
☯️💜☮️
Svět je jen jeden, pojďme si ho udělat trochu hezčí.
Filip.Bures
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 09 lis 2020, 18:51
Profese: Ředitel v CK
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Filip.Bures »

Vážení Piráti,

mohl bych to zpochybnit, ale dělat to nebudu. Fér to evidentně nebylo, ale jedeme dál.

Beru to za vyřešené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Bures za příspěvky (celkem 3):
Adam.Valenta, Petr.Polacek, Pavel.Volk
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 586 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Adam.Valenta »

Ahoj, děkuji @Filip.Bures za vstřícný přístup, jakkoliv chápu, že je to proti jeho původnímu očekávání (pokud to tak mohu s dovolením napsat).

Veškeré námitky k hlasování, přestože možná nebyly úplně jasně formulovány, nemohu podle jednacího řádu přijmout, protože byla dána lhůta pro podání a ta nebyla dodržena. To už tu zmínil Arnošt.

Vyjádřením Filipa toto považuji za uzavřené. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 2):
Petr.Polacek, Vera.Kralova
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 586 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Adam.Valenta »

Registruji návrh postupu od @Arnost.Stepanek, který byl podán viewtopic.php?p=741795#p741795

Do 20.1. 22:30 běží lhůta, kdy se proti tomuto návrhu můžete vyjádřit. Pokud se tak nestane, budeme podle něj postupovat.
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 586 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Adam.Valenta »

Registruji kandidaturu Dušan Kořínek, Jan Hoder, Pavel Bulíček, Pavel Vrbický, Anna Ungerová, Tomáš Merta, Věra Králová.

Úvodní příspěvek bude doplněn.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Unger, Pavel.Volk, Vera.Kralova
Uživatelský avatar
Pavel.Vrbicky
Místní předsednictvo
Příspěvky: 329
Registrován: 30 bře 2017, 08:42
Profese: technický poradce - strojírenství
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 379 poděkování
Dostal poděkování: 394 poděkování

Re: KF KHK 15/2020 - sněmovní volby 2021

Příspěvek od Pavel.Vrbicky »

Tak když už se to takhle zamotalo, pojďme jako dalšího v pořadí zvolit Filipa. (Uvědomuji si, že se to Filipovi nedá slíbit, ale někteří z nás to přeci jen mohou svým hlasem a dobrou vůlí posunout správným směrem).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvky (celkem 2):
Adam.Valenta, Petr.Polacek

Svět patří těm, co se neposerou.
(Charles Bukowski)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“