Zápisy z jednání republikového předsednictva

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Republikové předsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 48/2020

Místo konání: Jitsi
Den a čas konání: 14.12.2020 od 12:30
Jitsi : Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojta Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
Hosté: Aleš Krupa, Šárka Altmanová, Janka Michailidu

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Předsedající: Vojtěch Pikal
Ověřovatel: Vojtěch Pikal

Agenda
  1. Změna vedoucího RT Místní rozvoj a veřejná správa
  2. Revize členského podnětu
  3. Finance na kauzu k Pirátským listům
  4. Krátký report z RV
  5. Organizační info
  6. Martinovo vnitrostranické okénko
  7. Report z projektu Respekt je profi
  8. Cestovné krajského koordinátora

    Zápis z uzavřené sekce je k dispozici RP a KK ZDE.

    1.Změna vedoucího RT Místní rozvoj a veřejná správa
    Republikové předsednictvo
    1. bere na vědomí rezignaci Ivana Bartoše na pozici vedoucího resortního týmu Místní rozvoj a veřejná správa z důvodu zvolení celostátním lídrem pro volby 2021,
    2. děkuje Ivanovi a týmu pod jeho vedením, kterému se podařilo zejména dotažení klíčových zákonů české digitalizace: digitální ústava, digitální technické mapy, bankovních identit - Sonia.
    Pro: Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Zdržel se: Ivan Bartoš
    Návrh byl přijat.

    Republikové předsednictvo
    1. jmenuje Ondřeje Profanta, který se podílel na úspěších týmu, vedoucím resortního týmu Místní rozvoj a veřejná správa,
    2. ukládá asistentce RP provedení tohoto usnesení skrze AO, TO atd.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.

    2.Revize členského podnětu
    Dle výkladu RK bez změny stanov nelze pozastavovat lhůtu, nyní nemá cenu do CF 2021 připravovat změnu stanov, tzn. musíme to vymyslet bez změny stanov a předložit RV. Martin Kučera předloží návrh usnesení RP per rollam.

    3.Finance na kauzu k Pirátským listům
    Řešíme kauzu článku v Pirátských listech, kde nám s řešením pomáhá právník F.H. bude třeba na toto uvolnit finance, zatím nevíme přesně kolik. Poučení do budoucna je zvažování výroků, které uvádíme, jelikož podobnou situaci řešíme poněkolikáté. Členové RP Ivan Bartoš a Radek Holomčík dotčené osoby seznámí se stanoviskem předsednictva Pirátské strany. Radek Holomčík v komunikaci s F.H. případně předloží záměr na uvolnění prostředků na tuto kauzu.


    4.Krátký report z RV
    RV proběhlo online 12.12., Vojta by byl pro, aby bylo příště rozděleno do dvou dnů. Asi se nám konečně posune objevování stanovisek na webu, RV řeší aktivizaci a aktivitu svých členů, podobu zápisů a návod pro to, jak dělat pěkné zápisy, konzultovali práva RegP, mnoho času bylo věnováno rozpočtu. příprava programu 2021 a otázka, zda nechávat volební body schvalovat, když nevíme, zda jdeme sami nebo v koalici, abychom nemuseli schvalovat 2x. Objevil se hoax, že centrální tým pro primární volby nebude fungovat - není to pravda, tento týden se prvně sejde. Radek hlásí, že JmK má kompletně navolené čelo. Olga navrhuje svolat strategické setkání mezi vedoucími odborů + RP, aby bylo více času na strategické plánování - ideálně někdy na jaře, věnovat tomu třeba jeden celý pátek v březnu. Šárka kontaktuje vedoucí odborů, co oni na to. Na podobném setkání nunto připravovat varianty rozpočtu a postupu podle volebního výsledku na další 4 roky. V říjnu 2021 budeme mít úplně jiné starosti. Vyhodnocení, plánování rozpočtu, výsledky hospodaření (Aleš ale říká, že toto pro ně moc zajímavé nebude).

    5.Organizační info
    RP 21.12. ještě v zaběhnutém “starém” čase, 28.12. si dáme od RP pauzu. Termíny SVÝT pošle Šárka k hlasování per rollam.

    6.Martinovo vnitrostranické okénko
    Primárkový tým - Martin bude dělat školení pro předsedající. Podpora pro primárky bude určitě nutná, než se tam napáchají chyby. Kraje se pouštějí do schvalování rozpočtů. Podařilo se nám rozjet SVÝT a setkávání s předsedky krajů, díky tomu jsme akceschopní efektivně vyjednávat o STAN. Oli by chtěla za RP shrnutí ke konci roku. Vojta by přidal co se podařilo rozjet mimo RP - školení v PO, v průběhu roku nasazené systémy, nové fungování na administrativě.

    7.Report z projektu Respekt je profi
    Aktuálně proběhla 2 další setkání pracovní skupiny k online a offline komunikaci, Konsent bude připravovat pro RP detailní zprávu s tím, co se za tento rok zatím stihlo. Další setkání pracovní skupiny bude po vánocích, Konsent řeší malou účast na skupinách, vždy dorazí jen cca ⅓ lidí.

    8.Cestovné krajského koordinátora
    Pod klubem je položka na krajského koordinátora, ale na pozici se nepočítalo s cestovným - jak toto budeme řešit? Budou to řádově tisíce ročně. Vojta - pokud součástí pozice je, že cestuje, tak to má být součástí záměru na tu pozici. Je to zařazeno pod klubem a tím pádem by prostředky měl hledat klub. Aleš zcela souhlasí. Pokud cítíme potřebu navýšit toto třeba o 20k na cestovné, tak to lze v rámci aktualizace rozpočtu. Dle domluvy toto nakonec proběhne
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

návrh programu RP 49/2020 (21.12. 2020), je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 49/2020

Místo konání: Jitsi
Den a čas konání: 21.12.2020 od 13:43-14:00
Jitsi :Vojta Pikal, Martin Kučera (Radek Holomčík a Olga Richterová se zúčastnili neveřejné části)
Omluveni : Ivan Bartoš, Radek Holomčík, Olga Richterová
Hosté: Aleš Krupa, Šárka Altmanová, Michaela Nepejchalová

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Předsedající: Vojtěch Pikal
Ověřovatel: Vojtěch PIkal

Agenda
  1. Procedury týkající se členů vlády
  2. Revize členského podnětu
  3. Martinovo vnitrostranické okénko
  4. CF 2021+2022

    Zápis z uzavřené čáti je k dispozici RP a KK ZDE.

    1.Procedury týkající se členů vlády
    Vojta má připravený návrh, který by chtěl probrat a poté ho předat k řádnému jednání RV. Jsou tam např. návrhy na změnu jednacího řádu - dodatečné nominace atd. Vojta měl v plánu dnes odeslat do RV, ale vzhledem k tomu, že nejsme usnášeníschopní, tak by to udělal per rollam a poté poslal k RV, Martin s navrženým postupem souhlasí.

    2.Revize členského podnětu
    Proběhne per rollam, Martin připraví a pošle k hlasování RP během úterý, podle výsledku hlasování CF o změně JdŘ.

    3.Martinovo vnitrostranické okénko
    Řešíme situaci v ZlK, Radek má kraj gesčně na starosti, úkol mu bude sdělen.

    4.CF 2021+2022
    Přípravy pro online 2021 probíhají, aplikace se bude tento týden testovat, Vojta uspíší zafixování časů u bodů.
    CF offline 2021 vyhlásí Vojta.
    Po novém roce by mělo RP začít řešit CF 2022 kvůli včasné rezervaci prostor, Martin vykopne vnitrostranickou diskuzi k úpravě stanov ohledně rezignace RP po volbách.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26208
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36988 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Operativně vkládám zápis z mimořádného zasedání republikového předsednictva:

Místo konání: Poslanecká kancelář Ivana Bartoše ve Sněmovně/Jitsi
Den a čas konání: 22.12.2020 od 16:10 - 17:20
Přítomni: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Jakub Michálek(host, vyjednávací tým)
Jitsi: Radek Holomčík, Martin Kučera, Aleš Krupa(host, vedoucí kanceláře)

Předsedající: Ivan Bartoš

Jednání bylo svoláno v rámci předchozí dohody k projednání předložení vyjednaného návrhu koaliční smlouvy celostátnímu fóru. Jednání svolal Ivan Bartoš. Jakub Michálek požádal o doplnění pořadu o bod přijetí mimořádného daru.

Takto doplněný pořad byl konsensuálně schválen.

Agenda
  1. Předložení vyjednaného návrhu koaliční smlouvy ke schválení celostátnímu fóru
  2. Přijetí mimořádného daru
Předložení vyjednaného návrhu koaliční smlouvy ke schválení celostátnímu fóru
koalicni-smlouva-pirati-a-starostove.pdf
(411.96 KiB) Staženo 1407 x
Bod uvedl Ivan Bartoš zprávou vyjednávacího týmu. Finalizovaný návrh smlouvy byl účastníkům jednání rozeslán dnes v 11:22, tedy cca před 5ti hodinami.
Ivan v úvodním slově vypíchnul hlavní vyjednané principy. Výtah doplnil Jakub Michálek.
Proběhla diskuze o proceduře a dalším postupu.
Vojtěch Pikal přednesl drobné připomínky a poznámky k vyjasnění. Jakub Michálek věci vyjasnil, případné procesní náležitosti výslovně nestanovené ve smlouvě jsou v rukou koaliční rady. a jsou předběžně dohodnuty.

Ivan Bartoš předkládá návrh usnesení:
Republikové předsednictvo po předložení úvodní zprávy vyjednávacího týmu v zastoupení Ivan Bartoš, předseda, Olga Richterová 1. místopředsedkyně a Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu a po rozpravě:
1) předkládá celostátnímu foru návrh vyjednané koaliční smlouvy mezi Piráty a STAN pro volby do poslanecké sněmovny 2021 k projednání v referendu jako zásadní návrh,
2) ukládá předsedovi Ivanu Bartošovi připravit prováděcí předpis ke koaliční smlouvě mezi Piráty a STAN a tento předložit k připomínkování členské základně v nejbližších dnech. Jeho součástí bude i návrh vnitrostranického vyrovnání podílů z příspěvku na mandáty a předpoklady projevů vůle na koaliční radě (např. předchozí souhlas RV před schvalováním koaličního volebního programu, nebo pravidel hospodaření apod.),
3) ukládá předsedovi vypořádat připomínky k návrhu prováděcího předpisu dle bodu (2) a v případě schválení koaliční smlouvy následně předložit návrh RP.
Hlasování:
PRO: Vojtěch Pikal, Olga Richterová, Ivan Bartoš, Radek Holomčík, Martin Kučera
PROTI: nikdo
zdržel se: nikdo

Usnesení bylo jednomyslně schváleno.

Olga Richterová odchází 17:05 (na plénum sněmovny)

Přijetí mimořádného daru
Darovaci_smlouva_spolek.pdf
(60.8 KiB) Staženo 76 x
Jakub Michálek představuje návrh smlouvy o daru upravený podle našich vnitřních potřeb.
Jedná se o naplnění veřejného závazku Jana Barty - viz. např.: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mlad ... tum-119339

Je představeno vyhotovené základní prověření důvěryhodnosti a principy smlouvy; pokud koalice nebude (s termínem ověření odevzdání kandidátek) nic nebude resp. vše vracíme. (Což je fér.)
Radek Holomčík ověřuje, zda jsem v dané věci konzistentní; Ivan dosvědčuje, že ano.

Společně sestaven návrh usnesení
Republikové předsednictvo po rozpravě, odůvodnění a ověření důvěryhodnosti schvaluje přijetí daru od Spolku pro podporu liberální demokracii ČR ve výši 5 000 000 v souladu s předloženým návrhem darovací smlouvy.
Hlasování:
PRO: Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera, Ivan Bartoš
PROTI: nikdo
zdržel se: nikdo

Usnesení bylo schváleno.

Různé
Ivan prosí, abychom návrh k odvoláváním ministrů zatím neposílali do jednání, aby se CF (i RV) mohli soustředit na smlouvu o koalici. Je vyzván, ať to napíše do příslušného redmine jednání.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 22 pro 2020, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplněno hlasování

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 1/2021

Místo konání: Jitsi/PiCe
Den a čas konání: 4.1.2021 od 11:00
Přítomni : Ivan Bartoš, Olga Richterová
Jitsi : Radek Holomčík, Vojtěch Pikal, Martin Kučera
Hosté: Aleš Krupa (Jitsi), Šárka Altmanová (PiCe)

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Předsedající: Vojtěch Pikal
Ověřovatel: Radek Holomčík

Agenda
  1. Resty v hlasování Per rollam
  2. Dotažení odměn KoKs 2020
  3. Rozpočet 2021
  4. Hosté RP na CF
  5. Kontrola úkolů z předvánočního RP
  6. Vnitrostranické okénko
  7. Volební účet

    Zápis z uzavřené části je k dispozici RP a KK ZDE.


    1.Resty v hlasování Per rollam
    Chybí nám dohlasovat inzerát k Pirátskému institutu, Vojta měl dotazy, ladí s Oli ještě CF prezentaci - jak by měla vypadat. Vojta obecně necítí potřebu schvalovat inzeráty. Olga inzerát poupraví na základě připomínek od Vojty, přijde jí to jako velmi důležité téma, které chtěla řešit s RP. Podle Oli by tam rozhodně měl být někdo “proceduralista”.

    2.Dotažení odměn KoKs 2020
    Provizorně jsou platby z PO vyřešeny, ale je třeba dotáhnout záměry - Vojta dořeší. Radek ještě od PKSek zjistí, jak jsou na tom se záměry oni a zda je vše v pořádku a nikdo nic nepotřebuje převádět atd.

    3.Rozpočet 2021
    Byl schválen rozpočet centrály 2021. Na základě debaty s RV se bude konat strategické setkání s odbory ohledně plánování (nejen) rozpočtů na další 4 roky s ohledem na možné výsledky voleb. Toto setkání je již dokonce svoláno na pátek 26.2., Šárka dá vědět RV, aby měl tým k přípravě rozpočtu přehled, že se to děje. Olga by byla ráda, aby si Aleš vzal na starost přípravu práce s odbory a plánování. Máme nové záměry - na administrativní podporu (zapisovatelku) a na projektovou sílu. Kdo bude pracovat na jejich naplnění? Zapisovatelku si řeší Šárka, poradí se s PO. Prostředky na projektové řízení půjdou asi na projekt remodelingu webů. Olga má vyhrazené prostředky na institut. Je třeba navrhnout PaRo, jestli ho chceme dělat. Ví Radek, kolik nám zbylo z loňska na podporu činnosti RT? Pracuje na tom, bude mít info do středy. Aleš k PaRo - loni připravoval, připraví zase.

    4.Hosté RP na CF
    Na žádost Marcela máme reprezentanta z EP, Ivan pozval Víta Rakušana a Václava Lásku. Byli osloveni i další hosté, kompletní odsouhlasení hostů proběhlo po RP zde. Hosté budou mít jen cca 5 min, abychom se vešli do programu, je potřeba jim to takto sdělit. Poučení z organizace CF do dokumentu, který udělali Piráti z JčK - v listopadu kromě programu řešit už i hosty.
    Republikové předsednictvo
    • žádá, aby již zvolení lídři pirátských kandidátek za jednotlivé kraje připravili v součinnosti se svými mediálními týmy a celostnátním MO společné vystoupení na zasedání CF 2021 9.1. s krátkými prezentacemi svých vizí pro volby v roce 2021.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.


    Představovat lídry bude Ivan, lídři poté pár větami zareagují. Proběhne to po vzoru prezentace na představení krajské a senátní kampaně v Praze, start v sobotu cca ve 12 hod, ve chvíli, kdy se vyhlásí pauza na oběd, tedy mimo jednání (bez rozpravy, zápisu atd.), proběhne v hlavní místnosti toto představení tak, aby ho viděli novináři i členové. Kája Sadílková za MO rozpošle lídrům toto usnesení.

    5.Kontrola úkolů z předvánočního RP
    CF 2021 osobní setkání vyhlášeno zde , Radek se ZlK mluvil, Martin vnitrostranickou diskuzi k CF 2022 otevře až po CF 9.1. a hlasování o koaliční smlouvě. V tu dobu bude i Vojta pokračovat s předložením procedur k členům vlády. Martin připraví per rollam hlasování RP k členskému podnětu.

    6.Vnitrostranické okénko
    Martin zmiňuje, že ve straně se řeší hlavně primárky a koaliční smlouva.

    7.Volební účet
    Aleš - s vyhlášením termínu voleb je nutné nahlásit volební účet - nejjistější je nahlásit nyní volební účet za Piráty s tím, že pokud pak klapne koalice, tak jen změníme subjekt. Takto dodržíme termín.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

návrh programu RP 2/2021 (11.1.2021), je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 2/2021

Místo konání: Jitsi
Den a čas konání: 11.1.2021 od 12:00
Jitsi : Ivan Bartoš, Olga Richterová, Radek Holomčík, Vojtěch Pikal, Martin Kučera
Hosté: Aleš Krupa , Šárka Altmanová, Lukáš Kolářík, Janka Michailidu

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Předsedající: Vojtěch Pikal
Ověřovatel: Martin Kučera

Agenda
  1. Nový sněmovní web Pirátů
  2. Poděkování organizátorům CF
  3. Zastupitelský inkubátor
  4. Projekt respekt je profi
  5. Celostranický průzkum
  6. Martinovo vnitrostranické okénko
  7. Ostatní


    1.Nový sněmovní web Pirátů
    12:05
    K bodu se připojil Lukáš Kolářík. PK už tento projekt konzultoval s TO a MO, bylo to v plánu projektů na tento rok, pak to ale vyšumělo, rádi by ho oživili. Jeho dotaz zní, zda bude mít RP prostřednictvím TO na toto kapacity, nebo si to má PK řešit po vlastní ose (klub to má i jako prioritu a potřebují se tomu věnovat). Vojta - vyčleněné prostředky na toto jsou, mělo by k tomu vzniknout i setkání. Po setkání bude jasné, jestli se stranou, nebo bez strany. Aleš - vyhrazené peníze jsou na něco jiného - remodeling centrálního webu a přechod webů na Maják. Aleš nechápe, proč se tento projekt nezmínil na setkání odborů k projektům na příští rok, když tam byl za klub i Michal Macek. Vojta - toto je třeba řešit společně s remodelingem centrálního webu - klubový web je jeho součástí, mělo by se postupovat v synergii. Ivan - musíme vyhodnotit, která cesta je realistická, jak se to prolíná a pak vyseknout projektový plán na tuto změnu, dát k tomu manažera a poté odstartovat koncem ledna, nutno mít v té chvíli i jasné financování. Martin - musíme od TO zjistit, jestli pod remodelingem a Majákem počítali právě i se sněmovním webem. Olga - nutno u tohoto mít dedikovaného člověka, který do toho bude kopat - je otázka, na kolik na to máme člověka a na kolik do toho bude muset někdo další. Aleš doporučuje postup, jak to personálně zajistit v souvislosti s tím, že jsme ve volebním roce

    12:28 jednání přepínáme do uzavřeného jednání, zápis z něj je KK a RP k dispozici ZDE.

    2.Poděkování organizátorům CF
    Republikové předsednictvo
    • se připojuje k mnoha poděkováním organizátorům letošního zasedání CF, včetně dobrovolníků, kteří vytvořili aplikace pro vzdálené připojení a zajistili hladký průběh jednání a další doprovodný program. Akce proběhla skvěle a v kontextu české politiky byla jedinečná.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.

    3.Zastupitelský inkubátor
    Radek představuje projekt Zastupitelský inkubátor, který má 4 hlavní pilíře (obecné znalosti zastupitele, rozvoj softskills, mediální skills, odborný rozvoj - školství atd., profilování kandidátů). Bude se dolaďovat harmonogram řečníků a školitelů, projekt bude kombinace e-learningu a osobního setkávání, jak vývoj covid situace dovolí. Budeme oslovovat lidi v krajích, aby o tom věděli, chceme dávat maximální prostor našim zastupitelům, kteří řeší různé situace a problémy v komunálním prostředí. V rozpočtu na tento rok se s projektem počítá, pokud se toto podaří dotáhnout, po prázdninách by mělo dojít k přípravě programu na příští rok, směřující ke krajským volbám. Vojta doplňuje, že je nutnost poté info o projektu dostat na všechny naše kanály, aby o tom všichni věděli.

    4.Projekt respekt je profi
    Ivan informuje o reportu od Konsentu, který pro nás vede projekt Respekt je profi. Vojta report viděl a je s ním velmi spokojen, přál by si, aby byly další kroky rozděleny do přehledu “co teď a co potom”. Pro Ivana je klíčové, aby dal go k vyplacení částky za fázi 1 tak, jak bylo plánováno v roce 2020. Ivan by dokument za RP potřeboval akceptovat a dekomponovat - co půjde na odbory atd., co bude zůstávat na přípravné skupině. Zrovna tento projekt je klíčový pro zvládnutí růstu strany, zvládnutí koalice, voleb atd. Implementace do našich cílů odborů atd. to, co zvládneme udělat po vlastní ose a u zbytky vyřešit, jak je implementovat. Dokument bude Ivan prezentovat na RV. Vojta - RV by ho mělo dostat (možná i širší vedení strany). Ivan - dokument by měl být oponován skupinou, která na projektu dělala. Abychom měli jistotu, že výstupy jsou sdílené a měli jsme komentář i ze strany zadavatele. Na přelomu ledna a února by Ivan vzal dokument na RP a konzultoval jak dekomponovat atd. Vojta souhlasí, sám tam našel dvě nějaké menší nepřesnosti - nic velkého, ale je třeba to doupřesnit. Ivan se spojí s Johanou a osloví skupinu, která dělala zadání.

    5.Celostranický průzkum
    Bára Soukupová podáním RP upozorňuje, že přesně před rokem se dělal průzkum do strany na komunikační kanály a spokojenost. Nezopakujeme ho? Jednak by se hodila aktuální data a jednak, když budeme údaje zjišťovat pravidelně po roce, můžeme hodnotit trendy. Vojta by byl pro - vzít předchozí dotazník, udělat ho znovu a udělat ho lépe. Minule se na sestavování podílel Aleš, ale absolutně na to nyní nemá kapacitu. Ivan upozorňuje, že je třeba validovat, jaké otázky použít, vlítl nám do toho covid atd. Toto by se dalo cílit na setkání odborů na konec ledna a pak na SVÝT a kdy když to v březnu odešleme, tak do květnového CFka máme vyhodnocené info. Olga by oslovila i Báru nebo další lidi, které máme z interních zdrojů a chtěli by se na tom podílet. Potřebujeme i zjistit, jestli se na něco nechtějí zeptat odbory atd. Šárka se spojí s Bárou.

    6.Martinovo vnitrostranické okénko
    V krajích stále jedou primárky a převolování krajských předsednictev. Větší komunikační aktivita na fóru KET a RT - začíná asi lépe fungovat komunikace. Část členů je nespokojená, že se po uzavření rozpravy k PIR+STAN neuzavřela separátní debata. V tiskové zprávě institutu nám vypadlo zmínění Janky jako význameného člena, který se zasadil o vznik podkladů k Pirátskému institutu. Olga vysvětluje, že to vzniklo kvůli technické chybě na CF, kdy se Janka připojovala dodatečně a Olze to při odsouhlasování citace nedošlo, nevěděla předem, že z toho bude tisková zpráva, dopadlo to dobře, Janka už by to neřešila a děkuje za reflexi. Ivan sdílí svou zkušenost, jak nejlépe tiskovky řešit. Ivan se vyjadřuje k zařazení/nezařazení bodu ke koalici PIR+STAN na proběhlé CF, je třeba znát celý životní cyklus toho procesu, dodávání závěrečného slova atd. Byla to velmi nestandardní situace, příště si to pohlídáme. Vojta zmínil, že chtěl ještě před CF bod úplně stáhnout (vzhledem k tomu, že se nepodařilo hlasování přímo na CF), ale narychlo už se to nepodařilo, navíc by to bylo ztažení jednoho z mála bodů zajímavých pro širší publikum. Olga oceňuje, že jsme tam měli oponentní slovo, příště bychom ale tyto věci měli plánovat vědomě. Ivan - odložení startu hlasování nebylo šťastné. Vojta - pro další CF by bylo fajn dát řečníkům lehký mediální support.

    7.Ostatní
    Ivan informuje o tom, jak bude informovat členy na základě výsledku hlasování o PIR+STAN tento týden, Martin připomíná nutný prováděcí předpis.
    Aleš informuje, že zítra bude VV za účasti MO, za účelem vydefinování dalších kroků, které se musí dít, zve RP, Olga a Vojta dorazí, Aleš je přizve pozvánkou v kalendáři. Radek - příští týden by chtěl Jitsi krajských lídrů, i tam je totiž třeba nastavit komunikaci, ať nám to funguje.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

návrh programu RP 3/2021 (18.1.2021), je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 3/2021

Místo konání: Jitsi
Den a čas konání: 18.1.2021 od 11:30
Jitsi: Ivan Bartoš (do bodu 9) , Radek Holomčík, Vojtěch Pikal, Martin Kučera, Olga Richterová (od bodu 3 do bodu 9)
Omluveni : Olga Richterová (do bodu 3, po bodu 9), Ivan Bartoš (po bodu 9)
Hosté: Aleš Krupa, Šárka Altmanová, Janka Michailidu, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Předsedající: Vojtěch Pikal
Ověřovatel: Radek Holomčík

Agenda
  1. Prováděcí předpis ke koaliční smlouvě mezi Piráty a STAN
  2. Podpis koaliční smlouvy a koaliční rada
  3. Změna vedoucí RT práce a soc. věci
  4. Navýšení záměru na Koordinátora legislativy
  5. Co za RP na RV
  6. Doručení usnesení CF 24/2020
  7. Kontrola úkolů z minulého RP
  8. Akce s účastí RP
  9. Odborná sekce
  10. Martinovo vnitrostranické okénko

    Zápis z uzavřené části je RP a KK k dispozici ZDE.


    1.Prováděcí předpis ke koaliční smlouvě mezi Piráty a STAN
    Vojta se jako předsedající dotazuje ostatních, zda dokument viděli či zda k němu mají nějaké další připomínky. Martin upozorňuje na 2 zřejmě nevypořádané maličkosti. Vojta jednotlivé připomínky prochází. RP se shoduje, že bylo probráno dostatečně. Proběhla diskuze, jaký má být další postup schvalování, zda poslat do RV nebo rovnou do CF. Proběhla diskuze nad navrženými usneseními a byla zadána jedna úprava dokumentu.
    Republikové předsednictvo
    1. předkládá celostátnímu fóru Prováděcí předpis ke koaliční smlouvě mezi Piráty a STAN s připojeným zásadním návrhem usnesení k jeho schválení,
    2. předkládá republikovému výboru návrh Hospodářského předpisu ke koaliční smlouvě s připojeným usnesením ke schválení.
    Pro: Ivan Bartoš,Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.

    CF a RV předloží Vojta.

    2.Podpis koaliční smlouvy a koaliční rada
    Republikové předsednictvo


    1.ukládá na základě usnesení celostátního fóra podepsat koaliční smlouvu mezi Piráty a STAN dojednanou 22. 12. 2020,
    Provede: Předseda strany Ivan Bartoš, místopředsedkyně strany Olga Richterová, předseda poslaneckého klubu

    2.pro naplnění koaliční smlouvy s hnutím STAN a na základě návrhu předsedy strany a lídra do voleb 2021 Ivana Bartoše:

    2a.jmenuje jako zástupce Pirátů do koaliční rady:
    1) Ivan Bartoš, celostátní lídr,
    2) Olga Richterová, zástupce předsednictva (místopředsedkyně strany),
    3) Mikuláš Ferjenčík, vedoucí mediálního odboru,
    4) Jakub Michálek, zástupce poslaneckého klubu (předseda),
    5) Lukáš Černohorský; zástupce poslaneckého klubu (místopředseda),
    náhradník Vojtěch Pikal, místopředseda strany,
    náhradník Martin Jiránek, místopředseda klubu,
    náhradník Lukáš Wagenknecht, zástupce volebního výboru (předseda),

    2b.stanoví, že náhradníci nastupují na místo zástupců Pirátů na koaliční radě v případě nepřítomnosti nebo jsou-li k účasti na jednání v záležitostech koalice pověřeni předsedou strany.

    Zdůvodnění: Návrh vznikl na půdorysu vyjednávacího týmu. Dle koaliční smlouvy je maximální složení stanoveno na 5 členů. 3 náhradníky potřebujeme z důvodu nutné zastupitelnosti a možnosti dodržení většinového hlasování v případě nepřítomnosti zástupců za Piráty. Formát 5+3 lze očekávat i na straně koaličního partnera.

    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.


    3.Změna vedoucí RT práce a soc. věci
    Olga si myslí, že je fajn model v RT Zdravotnictví a přechází na něj také. Je to i příležitost, jak zajistit kariérní postup lidí a to, aby je partneři brali na jednáních vážně.
    Republikové předsednictvo
    1. bere na vědomí rezignaci Olgy Richterové na pozici vedoucí resortního týmu Práce a sociální věci z důvodu zvolení lídryní pro volby 2021 v Praze,
    2. děkuje Olze a týmu pod jejím vedením, za vybudování odborné struktury čítající mnoho desítek lidí a několik speciálních odborných týmů, a za výrazné úspěchy, například weby www.bydlimevsichni.cz a www.socialnisystem.cz, a etablování sociální problematiky z pohledu Pirátů i v mediální rovině.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Zdržel se: Olga Richterová
    Návrh byl přijat.
    Republikové předsednictvo
    1. jmenuje Zuzanu Freitas, která se podílela na úspěších týmu jako jeho koordinátorka a zastává v něm významnou roli, vedoucí RT Práce a sociální věci,
    2. ukládá asistentce RP provedení tohoto usnesení skrze AO a další orgány
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.

    4.Navýšení záměru na Koordinátora legislativy
    Nutno navýšit záměr na koordinátora legislativy. Radek vysvětluje, že chyba ve výpočtu jde asi za ním, celková odměna na pozici měla být celkově 35k, ale v našem předchozím usnesení omylem bylo schváleno jen 30k (nepřesnost vznikla pohybem výše podílů jednotlivých složek konečné odměny, kde se jedna pokrátila, ale další už nenavýšila). Radek situaci probere s PPK.
    Republikové předsednictvo
    1. souhlasí s navýšením záměru Koordinátor legislativy o 60 tis. Kč
    2. souhlasí s převodem částky 60 tis. Kč z položky Rezerva republikového předsednictva do položky Činnost PK pro účel dokrytí záměru Koordinátor legislativy.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Návrh byl přijat.


    5.Co za RP na RV
    Republikové předsednictvo
    • navrhuje republikovému výboru zařazení těchto bodů na zasedání konané 27.-28.2.
      Zpráva předsedy za rok 2020 (Ivan Bartoš, 30 min)
      Výsledky hospodaření + Výroční finanční zpráva (Aleš Krupa, Vojtěch Pikal, 45 min)
      Report k plnění Pirátské strategie (Vojta Pikal, 45 min)
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal,Martin Kučera
    Nepřítomni: Radek Holomčík
    Návrh byl přijat.

    6.Doručení usnesení CF 24/2020
    RP bylo doručeno usnesení ve znění “Celostátní fórum ukládá republikovému předsednictvu, aby zajistilo soulad diskusních skupin na systémech třetích stran s vnitrostranickými předpisy.

    Martin vypracuje metodiku (na základě stávajících předpisů), co na systémech třetích stran být nesmí a proč. (A co se stane, když někdo bude jednat v rozporu s ní.)
    Pak uvidíme, jestli bude potřeba něco přivtělit do předpisů, o to bychom požádali příslušné orgány (RV, odbory, ...).

    Martin si bere za úkol.

    7.Kontrola úkolů z minulého RP
    Proběhla kontrola úkolů z minulého týdne, členové RP si rozdělili kdo koho má kontaktovat ohledně kandidátů, Radek dotáhne rest financování RT (čeká na info z týmů), Vojta je pro dát jasný deadline do konce týdne, kdo nedodá, bude uzavřeno bez něj. Aleš dotáhne PaRo, přes množství agendy se k tomuto zatím bohužel nedostal. Šárka projde s Bárou otázky z minulého dotazníku na členy, až poté je dá k připomínkování RP, poté budou následovat odbory atd.

    8.Akce s účastí RP
    Akce s účastí RP - RP čeká supervize na konci února - Šárka zařídí a dá do kalendářů, 25.1. od 17:15 se RP potká s PKS a 28.1. od 12:00 RP s odbory.

    9.Odborná sekce
    Radek chce dát info k připravovanému schématu odborné sekce (ačkoli je otázka, jak se tomu bude v budoucnu říkat). V minulosti byly výtky, že schéma by mělo vznikat na širší platformě, čemuž bylo vyhověno, z poslední páteční schůzky týmu vznikl nějaký draft rozložení k připomínkování. Základní point byl do struktury týmů vnést nějaký pořádek, jelikož nám po volbách 2017 vznikaly různé týmy a narážíme na to, že každý RT to dělá trochu jinak. Jde o to, aby týmy nebyly tlačeny do prostoru, který jim znemožní práci, ale zároveň aby to bylo nějak inkluzivní. Současný návrh se snaží vytvořit nějakou platformu, která integruje určité týmy a koordinuje jejich spolupráci a vytvoří pool lidí, kteří se o problematiku zajímají a cíl je zapojit je. Ne vždy je možné se spoléhat na dobrovolnickou práci, jelikož máme určité termíny atd. Olga - odborné skupiny považuje za naší největší konkurenční výhodu a něco na čem jsme ukázali, že se politika tak, jak jí chceme dělat, dělat dá. Současně občas narazíme na lidské kvality nebo kapacitu. Olga se třeba snaží o velké zapojení krajů, jelikož tam jde o realizaci na krajské úrovni, ale to třeba u spravedlnosti potřeba není, tam stačí ten celkový pohled. Chtít nějakou maximální úroveň participace není možné, témata jsou specifická. Tzn, mít to dobře zajištěné, aby schopní lidé neproklouzávali, ale abychom nebyli nuceni přijímat lidi, kteří třeba nejsou tolik schopní. Vedoucí musí mít možnost nepřijmout každého (s odůvodněním, třeba i jen interním). Možnost je lidi jednou na zkoušku přizvat, řada jich to odhadne správně, že na to nemají kapacitu nebo odbornost a podruhé už nepřijdou. Ne každý má ale takovou možnost a prostor dávat lidem tyto možnosti zkušebního zapojení. Radek - právě proto zmiňoval tu integraci autonomních týmů a princip subsidiarity - krajská politika jde za krajským sdružením, výkon práce ve sněmovně má zase na starosti PK. Celou dobu se bavíme o tom, že kompetence za výkon politiky by měly být tam, kde mají být. S Olči pohledem souhlasí, ale nemyslí si, že to je v rozporu. Vojta - potvrzuje co říká Radek, nyní je to navržené tak, že vedoucí zájemce může odmítnout, padly návrhy jak toto upravit, je to na debatě. Ivan - je třeba si upřesnit, jak má probíhat to individuální odmítnutí. Tým může argumentovat lépe, než jen vedoucí, tým má mít výsostné právo říci, s kým chce spolupracovat a s kým ne. Erudovanost je jednou, nikoliv jedinou podmínkou funkční spolupráce. Může tam být i velmi výrazná osobní antipatie, což se z dálky může stát nerelevantní, ale tyto situace musíme řešit. Jsou to zásadní personální otázky, které tímto institucionalizujeme. Radek avizuje, že si asi nerozumíme, jde hlavně o otevření možnosti zapojení i lidí mimo poslanecký tým. Vojta - jde o to, že s běžným členem odborné platformy se potkáš asi tak často, jako s někým z krajského sdružení a pokud se s ním potkáš, měl bys schopen s ním vyjít. Zároveň pokud se ten člověk nebude chovat dobře, může být vyloučen. Olga - toto bychom měli ještě jednou probrat během sněmovny i s Martinem na dálku. Olze ani po tom upřesnění zde na RP není jasné, jak to rozložení “moci” má fugnovat. Není to nic proti inkluzi a participaci, jen si to chce ujasnit.

    10.Martinovo vnitrostranické okénko
    Ve straně stále běží primárky, někde je to trochu bouřlivější, spíš na osobní než procesní úrovni, gesční členové RP na to mrknou. Rezignovali 2 členové RV (za CF a za kraj), vede to k nutnosti dovolby na kraji, ten si to došéfuje, na CF máme rezervu, tam netřeba. Oživly nám v rámci strany diskuze o nepodmíněném minimálním příjmu, debaty se účastnila Olga, která jí konstruktivně usměrnila. Jedou také diskuze ohledně zablokování Trumpa na soc. sítích, Vojta navrhuje, že bychom k tomuto jako strana možná měli dát stanovisko, nutno se obrátit na příslušné resortní týmy. Radek je pro, ale musí to být komplexní, Martin souhlasí, nebude to asap, pokud to nemá být povrchní. Markéta Gregorová potvrzuje, musí se to pojmout pořádně, aby to nebylo banální.
Přílohy
Prováděcí předpis.pdf
(62.09 KiB) Staženo 59 x
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Sarka.Altmanova
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 476
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

návrh programu RP 4/2021 (25.1.2021), je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“