Fórum MSK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 1937 poděkování
Dostal poděkování: 2650 poděkování

Fórum MSK

Příspěvek od Adam.Soukal » 15 srp 2010, 18:00

S ohledem na toto ustanovení http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/ ... ke_systemy jsem byl upozorněn, abych zjednal nápravu v případě separátního fóra MSK, ke kterému není žádný důvod a který vyvolává dojem, že MSK jednotka je nějak odlišná a pokouší se o samostatný chod v rámci ČPS.

Proto z pozice vedoucího AO prosím tvůrce tohoto nápadu, aby ve spojení s krajským předsedou MSK tuto bohulibou činnost ukončili a navrátili se na oficiální fórum ČPS. Statuty jak TO, tak AO jsou odhlasovány a tudíž platné a jako takové zavazují všechny členy ČPS nevyjímaje moravskoslezské piráty.

Děkuji.

Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum MSK

Příspěvek od Michal.Breskovec » 15 srp 2010, 20:53

Jak je to Adame podle tohoto nového ustanovení s osobními stránkami - stránkami kandidátů nesoucích loga ČPS? BTW toto ustanovení má minimálně dva body se kterými nesouhlasím.

Robert Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Obchodní ředitel
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 15 srp 2010, 20:56

K tomu, k čemu jsem neměl možnost se vyjádřit, tedy jednání RV řeknu tolik:

Nemyslím si, že podobné úpravy spadají do pravomoci RV i když je to podáváno jako schválení statusů, vezmu to bod po bodu:

Organizační jednotky

byla zavedena povinnost předsedů krajů napsat svodku první pondělí v měsíci, ze kterých se udělá supersvodka,
- s tímto souhlasím, je potřeba být inbformováni o tom, co který kraj dělá

zákaz tzv. separátních webů, které nesou znaky systému strany nebo její organizační jednotky,
- zásadně nesouhlasím, protože toto se netýká pouze jakýchsi separátních fór, ale například také webů, které si některé kraje vč. MSK spravují výborně. Tímto se zajistí:
1) neaktuálnost informací na krajských webech naintegrovaných do stranického systému se kterým já osobně odmítám pracovat, čili umrtvíte web moravskoslezského kraje, MSK disponuje cca 8-10 weby jednotlivých složek a náš technický odbor prostě není schopný zajistit funkčnost a provázanostz všěech webů. Namátkou http://fora.cps-msk.cz http://cps-msk.cz http://novinky.cps-msk.cz http://marianskehory.cps-msk.cz a další

2) Velmi tímto přístupem pirátské straně ublížíte, protože my sami hlásáme volný přístup k informacím na stranu jednu a na druhou stranu nám výslovně zakazujete aktivity vedoucí k prezentaci strany nejen v kraji a snažíte se dostat kraje tímto způsobem pod kontrolu. Stejnětak to koliduje s naší myšlankou decentralizace za kterou bojuji.

3) Licence loga povoluje jeho užití téměř kdekoliv a jakkoliv.

4) Tato část předpisu je postavena jako by byla šita na míru proti našemu kraji,
a) o tom že existuje nějaké separátní fórum se říká pouze o MSK
b) MSK bojovalo za separátní účet a jako jediný ho má
c) MSK bojovalo za weby krajů a svůj spravuje velmi dobře

Já se opravdu snažím a ďábel ví že ano, aby spolupráce probíhala napříč celou stranou, ale bohužel mě systém strany a poslední dění utvrzuje v tom, že je potřeba bojovat. Že zde nemůže panovat shoda a že je nutné obcházet předpisy, které jsou postaveny účelově a špatně. Nedovolím RV ani žádné další instituci ve straně likvidovat práci lidí v Moravskoslezském kraji. Osobně vůči této části návrhu protestuji a nehodlám ho dodržet i v případě, že bude vedení strany blokovat finance určené pro kraj. To pro nás totiž není žádná překážka, jediný výsledek bude, že kraji zablokujete svou nadutostí a hloupostí aktivity a strana nebude v MSK prezetována, ba naopak, bude prezentace plně kontraproduktivní.

povinnost organizačních jednotek podílet se na pracích v odborech přiměřeně počtu členů,
- to je naprostá hloupost, bylo by to krásné, ovšem kdo je donutí? Zase na to doplatí pouze ti aktivní lidé v kterémkoliv kraji neboť budou trestáni za své členy.

- donucující ustanovení obstavení účtu pro organizační jednotky při neplnění povinností.

Obstavit můžete co chcete a jak chcete, kraj tím pouze demotivujete, s penězi které jsou určeny pro použití na krajích stejně nikdo nebude moci operovat čiu je případně budete muset vrátit dárcům, čeho tím dosáhnete? Pouze toho, že opět nebudou v daném kraji prostředky na prezentaci.

Závěrem:
Zmiňovaná část předpisu je hloupá, kontraproduktivní, zbytečná a zároveň je proti ideálům pirátství a pirátské strany. Žádám aby celostátní fórum provedlo revizi tohoto předpisu, žádám o vysvětlení důvodů k jeho zavedení a žádám také vyjádření samotné PPI, protože si myslím, že blokováním možnosti svobodně zvolit vzhled, hosting a obsah webů jednotlivých organizačních složek v případě, že neporušují předpisy strany, zavádíte obdobu cenzury internetu. Tento předpis je také v rozporu s decentralizací kterou hlásáme.

Nechtějte přátelé, abych si o PP začal myslet a především prezentovat to, co si aktuálně myslím a co si nemyslím sám, protože za aktuálních podmínek se začínám, stydět stavět lidi na kandidátní listiny, protože těžko přetěžko se "prodává" produkt ve který prodavač ztratil důvěru.

Děkují vám za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert Adamek za příspěvek:
Robert.Magni

Jiri Vontroba
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri Vontroba » 15 srp 2010, 21:03

Status TO v podstatě ignoruje existenci Creative Commons
provozovat podobný systém, který může vyvolat dojem, že se jedná o systém České pirátské strany, zejména propojením s jinými systémy strany, používáním jména, zkratky a loga České pirátské strany nebo jména její organizační jednotky.]
viz: http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages ... tazeni.php
Materiály ČPS podléhají licenci Creative Commons BY ND. Materiály můžete volně šířit a užívat v kontextu České pirátské strany. Uvedené materiály je dovoleno komerčně užívat avšak bez souhlasu ČPS je není možné v modifikované podobě šířit. Souhlas lze vyžádat na kontaktních adresách ČPS nebo přímo na fóru ČPS. Autorem české verze loga je dle inspirace převzaté z fóra ČPS Pir8. Autora není nutné při šíření materiálů zmiňovat.
Podmínky licence zde: http://creativecommons.org/licenses/by-nd/3.0/cz/

Není tím náhodou hlasování neplatné?
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com

Jiri Vontroba
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 550 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri Vontroba » 15 srp 2010, 21:13

Plně se ztotožňuji s Robertem, až bude zítra chvilka času, ještě k tomu přidám pár svých poznámek.

PS: Snižováním mojí karmy pravdu nezatlučete.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri Vontroba za příspěvek:
Robert.Magni
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com

Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 1937 poděkování
Dostal poděkování: 2650 poděkování

Příspěvek od Adam.Soukal » 15 srp 2010, 21:31

Zaprvé to nebyl můj nápad, takže mně tu karmu, ale klidně snižujte ublíženě dál.

Zadruhé, že máte problém s tím, že nabíráte členy jak na běžícím páse, ale pro stranu neděláte za hranicí svého kraje nic je také vyznamenání a štěkat kvůli tomu můžete, jak chcete.

Zatřetí co vím, tak se změna má týkat vašeho krajského fóra, které si hraje na oficiální, ale není. Nejste žádná moravskoslezská pirátská strana. Oficiální fórum je tady.

Jirko k tvoji poznámce: Tím, že je logo pod CC se ruší nějaké ustanovení Statutu TO? To má jakou spojitost?

Pokud se nepletu strašíte tu s tím, že chcete mít svoje fórum jinde ačkoliv k tomu není žádný důvod. Ostatní kraje by se určitě také rádi inspirovali vašimi extrémně inovativními prostředky pro volby.

Ingrid Romancova
Profese: student světa
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ingrid Romancova » 15 srp 2010, 21:54

Souhlasím s Robertem Adámkem s body kolem separátních webů, protože mně to taky uhodilo do hlavy jako kamenem.
Není to tak dávno, co mě nejmenovaný Pirát vyzval, abych přestala psát články do svých Ulítlých novin (které s ČPS nemají nic společného, je to jen takovej můj první blog pro zábavu, kde si trénuju překlady a sloh). Teď mám ze všeho paranoiu, i z TO, na každém kroku vidím Piráta, který mi chce zrušit blog.
Naposledy upravil(a) Ingrid Romancova dne 15 srp 2010, 22:11, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ingrid Romancova za příspěvek:
Robert.Magni
Iluzionistka, která dokáže vytvořit dojem, že je Pirát. Tento trik je natolik přesvědčující, že to dotáhla až na místopředsedkyni strany. Ale byla to iluze, nic víc a nic míň.

Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Příspěvek od Petr Stehlik » 15 srp 2010, 22:05

Ingrid Romancova píše:Souhlasím s Robertem Adámkem s body kolem separátních webů, protože mně to taky uhodilo do hlavy jako kamenem.
Není to tak dávno, co mě nejmenovaný Pirát vyzval, abych přestala psát články do svých Ulítlých novin (které s ČPS nemají nic společnoho, je to jen takovej můj první blog pro zábavu, kde si trénuju překlady a sloh). Teď mám ze všeho paranoiu, i z TO, na každém kroku vidím Piráta, který mi chce zrušit blog.
IMHO to není o krajských webech, jen zbytečně kalíte vodu.

A Ingrid, z TO neměj žádný strach.

Robert Adamek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 15 srp 2010, 22:26

Adam Soukal píše:Zaprvé to nebyl můj nápad, takže mně tu karmu, ale klidně snižujte ublíženě dál.

Zadruhé, že máte problém s tím, že nabíráte členy jak na běžícím páse, ale pro stranu neděláte za hranicí svého kraje nic je také vyznamenání a štěkat kvůli tomu můžete, jak chcete.

Zatřetí co vím, tak se změna má týkat vašeho krajského fóra, které si hraje na oficiální, ale není. Nejste žádná moravskoslezská pirátská strana. Oficiální fórum je tady.

Jirko k tvoji poznámce: Tím, že je logo pod CC se ruší nějaké ustanovení Statutu TO? To má jakou spojitost?

Pokud se nepletu strašíte tu s tím, že chcete mít svoje fórum jinde ačkoliv k tomu není žádný důvod. Ostatní kraje by se určitě také rádi inspirovali vašimi extrémně inovativními prostředky pro volby.
Adame, lidi se hlásí sami, pokud to někdo manipuluje, což je dle mého příliš přitažené za vlasy tak o tom nevím a o můžu odpřísáhnout. Karmu jsem ti nesnížil. Předpokládám, že nepočítáš mezi ty, kteří nic nedělají pro čps obecně i mě ale do jisté míry máš jistě pravdu, MSK se opravdu na chodu celku podílí okrajově. Zákazy a příkazy s tím ale v žádném případě nic nenadělají, prostě pokud je člověk pirát pouze ideologicky a chce se do strany zařadit právě z těchto důvodů, musíme mu to umožnit a trestat za jeho neaktivitu aktivní členy je minimálně nesprávné.

Co se fóra týče, každý může využívat takovou informační a komunikační platformu, která mu vyhovuje, tento zákaz je stejný, jako zakázat lidem komunikovat pomocí mailů, opět špatné a nemožné. Nelze nikomu přikazovat, jakým způsobem se s ostatními spojí. Daný zákaz či nařízení je prostě nemorální, neetický, nepirátský a srovnatelný s příkazy bývalého komunistického režimu a nemá v předpisech čps co dělat. To samé platí pro separátní weby, my chceme mít nad svou platformou kontrolu a sami si ji přizpůsobujeme a utváříme stejně jako vy v Plzni, nechci si vyslechnout "tohle nejde", "teď nemám čas", "to se nám nelíbí" a další a k tomu to směřuje.

Další kraje se inspirovat mohou, kdykoliv mi může kdokoliv zavolat a zeptat se jak bychom určitou situaci řešili a buď si jistý, že pokud máme něco inovaivního, pak se o to podělíme, ale mnohem raději bych byl, kdyby vymýšleli aktivity sami.

Chápu, že máte z Moravskoslezského kraje strach a snažíte se dlat všechno proto, aby jste mu naházeli klacky pod nohy, uvědomte si ale, že tímto pouze živíte zbytečnou nevrživost. Tentokrát nepochází útok ze strany MSK a všimni si, že naši členové se stáhli a a již delší dobu žádný rozruch nedělají. Nechápu tedy tuto část předpisu, je-li totiž namířena prti nám, což jsi zde víceméně potvrdil, pak očekávejte že se k tomu postavíme stejně.

Toto jsme my nevyvolali, zamysli se nad tím. To, že je MSK ve své práci pro stranu úspěšný, pramení z toho, že jsme schopní, kdyby se k práci takto postavily všechny kraje namísto vymýšlení hloupých komunistických směrnic, pak by byla pirátská strana mnohem dál než je nyní, místo toho jsou zde jakési proudy, které vyvolávají uvnitř strany rozzbroje a to nás zbytečně brzdí. Ve chvíli, kdy se členové našeho kraje stáhnou a začnou pracovat na komunálních volbách atp. tak se zde vytvoří a odhlasuje něco, co nelze chápat jinak než útok na svobodu internetu a decentralizaci.

S tím nemohu a nebudu souhlasit a nikdo komu na ČPS záleží. Byl jsem zde obviňován z toho že jsem nácek, přátelé vidím zde mnohem horší směry, než je ten, který jsem razil já.

Petr Stehlík: definice uvedená v předpisu nebo co to je za slátaninu, definuje veškeré možné projekty kterékoliv organizační jednotky a tedy se jedná stejně tak o krajské weby jako o fun stránky nějakého fanouška a navíc jak už zde uvedl jirka vontroba, porušuje licenci pod kterou je šířeno logo pirátské strany.
Připusťme, že jsme měli nějaké separátní fórum, pokud tak někdy bylo, pak na něm nebylo logo čps použito a ai nikde nebylo uvedeno, že se jedná o oficiální fórum. Pro nezasvěceného pozorovatele se mohlo jednat pouze o jakési fórum s názvem CPS a tedy by se na něco takového ani nic jako uvedený předpis nevztahovalo. U webů je situace jiná, tam je zcela jasně uvedeno, že se jedná o web organizační jednotky a právě a především těchto webů se opatření týká. Mrzí mě, že si toto nedokázal navrhovatel ujasnit dříve.

Robert Adamek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 15 srp 2010, 22:46

Tento návrh měl původně zjednodušit jednací řády, ovšem byly k němu přidány "přílepky" proti čemuž jako strana taktéž bojujeme. Vede mě to k závěru, že ČPS "káže vodu a pije víno" a pokud se tyto věci dostanou na veřejnost, jako že se touto formou právě dostávají, nemůže být naše strana brána jako důvěryhodná.

Shňme si to:

1) náznaky cenzury
2) omezování svobodného internetu
3) porušování námi používané licence či její účelové ohýbání
4) strach, nejistota a pochyby, které vedou k těmto opatřením
5) snaha o centralizaci a tedy lži, které hlásáme (hlásáme decentralizaci rozhodování)

Toto by se jistě chlapcům v Bruselu nelíbilo.

Tato část předpisu celá pramení z tohoto:
určitá část lidí v naší straně neví co dělá MSK, proč roste, proč jsou ty alkosmažky úspěšné, proč se objevují v novinách, jak je možné že sestavili tolik samostatných kandidátek a co to chystají?
Chápu, že pro některé to může být frustrující, ale je za tím spousta práce, my jsme prostě udělali to, že jsme přestali ve dne v noci okupovat fórum a začali jsme pracovat. Upřednostňujeme osobní setkání před virtuálními a pracujeme na dobrém jménu ČPS v našem kraji, pokud má dobré jméno ČPS u nás, má dobré jméno jako celek. Vadí vám našich 38 členů? Snažte se, ale nezesložiťujte nám práci na základě svých pochybností či strachu.

To už zde nejsou žádní piráti, kteří nám nepomohou ČPS prezentovat co nejlépe bez ohledu na to, jestli k tomu dal někdo pokyn? Už zde není nikdo, kdo by se postavil proti takové formě bezpráví a poškozování naší strany volenými představiteli, kteří si myslí že jim vše projde? Přece proti takovémuto politikaření, dělbě moci a nelogickým rozhodnutím jako strana bojujeme, nebo už to tak není? Už jsme stejní jako ODS či ČSSD?

Pokud tedy máme využívat stupidních předpisů, pak je potřeba z internetu odstrani veškeré krajské stránky, tedy nejen cps-msk.cz ale také cps-plzen.cz cps-pha.cz a další... tohle jste si schválili vy géniové a víte co? Pomocí příkazů, zákazů a restrikcí ničeho nedosáhnete, jako příklad si vemte zrušení DS, co se stalo? Vznikla DSSS. A čeho myslíte že dosáhnete trestem omezení přístupu k financím nebo stranickými tresty? Zase jen poškodíte stranu jako celek. Nechápu, že vám to nedošlo, vypadněte z toho RV a přenechte to lidem, kteří chtějí, aby se ČPS stala silnou stranou a stranou takovových ideálů, díky kterým vznikla. Nechápu, proš se motáte do MSK, motáme se snad my do Plzně nebo Prahy nebo třeba Zlína? Co vám dává právo neustále nám bránit v práci?

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“