Praha

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Souhlasíte s postupem pražských zastupitelů na magistrátu s přejmenováváním?

Ano
44
72%
ne
10
16%
je mi to fuk
7
11%
 
Celkem hlasujících: 61 - Celkem hlasů: 61

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 10:16 @Jenda A kolik míst se v posledních letech (řekněme po roce 2000) přejmenovávalo po nedávno zesnulých politicích? Jediný jiný politik, o kterém takto vím, je Václav Havel, a nepřijde mi, že by to bylo zrovna srovnatelné.
Srovnatelné to není a proto to nikdo nesrovnával, až dosud. Co je to za paralelu, co to dokazuje?

Jinak k místům přejmenovaným v poslední době po "čerstvě" zemřelých:

Václava Trojana ( + 1984)
Firkušného ( + 1994)
Rauchova ( + 1996)
Zuzany Navarrové ( + 2004)
Pawla Adamowicze ( + 2019)

A to je jen co jsem dohledal během asi 2 min. googlování.

V Praze je kolem 7500 ulic, parků a náměstí.

Jen mezi lety 1990 - 2008 bylo přejmenováno nebo nově pojmenováno kolem 402 nových ulic, parků, náměstí... jen v Praze a jen v roce 2008 bylo PŘEjmenováno 26.

Absolutně nerozumím tomu, co se rozpoutalo kolem tohoto jednoho přejmenování jedné pražské ulice, kde nikdo nebydlí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 2):
Michael.Polak, Vit.Fux
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Michael.Polak »

Petr.Vileta píše: 15 úno 2020, 00:21 Pokud mám správné informace, tak Pod Kaštany nikdo nebydlí, ani tam nemá sídlo, tedy kromě ruské ambasády.
Omyl. Je tam několik rodinných domů/vil. Insider info (možné poloporušení GDPR, ale snad je to dostatečně neurčité) za naší firmu: v jedné bydlí náš dlouholetý klient, připojený bezdrátem. Přejmenování náměstí (ona je to tedy spíš ulice - nemá to v názvu náměstí) se tedy přímo promítne do naší firemní databáze klientů.

Je to takový trolling ruské ambasády, z mého hlediska neškodný (i když abychom se nedivili, až Pražská plynárenská v důledku tohohle kroku zdraží pražanům zemní plyn :-)). Nejhorší co se nám může stát je, že se česká ambasáda v Moskvě časem ocitne na prospektu Miloše Zemana, nebo tak něco...

Na druhou stranu apolitická pojemování ulic mají svůj půvab právě v tom, že jsou zárukou nadčasovosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Roman.Kucera, Petr.Vileta, Barbora.Hruzova, Jan.Licka

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Dalibor.Zahora píše: 15 úno 2020, 10:52 Výběr Němcova není fakt nejšťastnější viz https://a2larm.cz/2015/03/boris-nemcov- ... -liberala/

A jak jsem neměl zásadní problém s postupem vůči Číně, tak tuhle akci už vnímám na úrovni Novotného přiblbostí s Vlasovcema.
Doporučím ten článek přečíst úplně každému, ačkoliv v něm vlastně není moc informací o Němcovovi, natož o nějaké jeho ilegální činnosti, zdá se, že jeho problémem, tím největším skandálem a jakýmsi odůvodněním je to, že... cituji:

liberál
nikdy nebyl neurčitě řečnící zbabělec
místopředseda vlády a možný nástupce věčně ožralého prezidenta
smetánka moskevské komunity zahraničních dopisovatelů oslavovala Němcova
Ve skutečnosti byl Němcovův novgorodský „zázrak“, ostatně jako všechno, co Němcov dělal, jen rafinovaná PR kampaň
Němcov nalákal zahraniční investice neustálým omíláním neoliberálních klišé, která byla v devadesátých letech v módě, což z něj udělalo oblíbence partičky ze Světové bank
Němcov pyšnil tím, že zorganizoval jeden z nejkontroverznějších odprodejů státního majetku – státní telekomunikační společnosti Svyazinvest, která přešla do rukou konsorcia, v němž měli mimo jiné podíl i George Soros
Bezerovskij se narodil jako Žid a Němcov byl poloviční Žid. Oba žili v zemi, která je známá svým, řekněme, složitým vztahem k Židům. Právě jejich židovská patronyma (Boris Jefimovič Němcov a Boris Abramovič Berezovskij) ve srovnání s pravoslavným patronymem Borise Nikolajeviče Jelcina posloužila Berezovskému k posměšné poznámce během jednoho interview: „Mě to připadá tak, že pan Němcov má čistě genetický problém: je Boris Jefimovič, čas od času je Boris Abramovič, ale chtěl by být Boris Nikolajevič. Ale prezidentem se člověk nemůže stát, prezidentem se musí narodit. Až si to Boris Jefimovič uvědomí, přestane mě očerňovat.“ Berezovskij svou jízlivou jadrností odkryl nejenom Němcovovu pomatenou magalománii, ale i jeho morální sebeklam. Oba totiž byli strůjci i plody téže liberální revoluce

No prostě naprosto tvrdá, zásadní data, žádné žvatlání frází. Když došlo na to, že byl poloviční Žid, tak už opravdu nevím, co tady používáme za informace................ To jsem tady na fóru fakt nikdy číst nechtěl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
Jakub.Backa
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Jenda píše: 15 úno 2020, 11:05 Jinak k místům přejmenovaným v poslední době po "čerstvě" zemřelých:

Václava Trojana ( + 1984)
Firkušného ( + 1994)
Rauchova ( + 1996)
Zuzany Navarrové ( + 2004)
Pawla Adamowicze ( + 2019)
Co jsem dohledal, nic z toho není přejmenování, vše je nové pojmenování... S tím nemám problém, ani v tom nevidím jakoukoliv kontroverzi, zatímco tahle kontroverze je celkem očividná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 11:50 Co jsem dohledal, nic z toho není přejmenování, vše je nové pojmenování... S tím nemám problém, ani v tom nevidím jakoukoliv kontroverzi, zatímco tahle kontroverze je celkem očividná.
Kontroverze čí a pro koho?

Uváděl jsem statistiku, kde jsou i přejmenované ulice, náměstí, parky...

Já třeba bydlel v ulici Blagojevova, pojmenované po bulharském panslavickém sociálním demokratovi ze začátku století, která byla následně přejmenována na Plk. Mráze, letci RAF.
Nikdo, kdo tam tehdy bydlel, nevěděl, kdo je Blagojev a nikdo nevěděl, kdo byl Plk. Mráz.
Plakal jsem kvůli tomu, psal petice?
Měla se ta ulice přejmenovat a proč?

Pozastavujeme se (někteří) tu nad naprosto standardní záležitostí, která je čistě pražská lokální záležitost a asi by tou pražskou lokální záležitostí měla zůstat.
Kdybych já jako Pražan komentoval pojmenování ulic třeba v Rychnově, Budějovicích nebo Olomouci, tak by mně místní asi hnali "svinským krokem" :)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Vit.Fux
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

@Jenda Já se budu s dovolením vyjadřovat, kdy uznám za vhodné, zvlášť, pokud se mě někdo na ten názor zeptá. Že mám na věc nějaký názor ještě neznamená, že s tím budu něco dělat.
Jenda píše: 15 úno 2020, 12:02 Já třeba bydlel v ulici Blagojevova, pojmenované po bulharském panslavickém sociálním demokratovi ze začátku století, která byla následně přejmenována na Plk. Mráze, letci RAF.
"Zapomněls" dodat, že to byl zakladatel a první lídr komunistické strany Bulharska, a že se to přejmenovávalo v roce 1991. Mimochodem je to učebnicový příklad politického pojmenování ulice, které sto let nevydrželo.
Jenda píše: 15 úno 2020, 11:05Jen mezi lety 1990 - 2008 bylo přejmenováno nebo nově pojmenováno kolem 402 nových ulic, parků, náměstí... jen v Praze a jen v roce 2008 bylo PŘEjmenováno 26.
"Statistiku" jsi napsal, bohužel bez odkazu na tu statistiku. Našel jsem jen toto OFFTOPIC, kde se sice o šestadvaceti ulicích mluví, ale z toho třiadvacet jsou nové ulice nebo prodloužení současných, jen tří se týká přejmenování (a z těch tří jen jedné plné přejmenování, a to v souladu s institucí, která na adrese sídlí ).

Vzhledem k tomu "zapomenutí" a "statistice" tě poprosím, abys nechal demagogie. Děkuju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 13:43 @Jenda Já se budu s dovolením vyjadřovat, kdy uznám za vhodné, zvlášť, pokud se mě někdo na ten názor zeptá. Že mám na věc nějaký názor ještě neznamená, že s tím budu něco dělat.
Vyjadřovat se samozřejmě můžeš naprosto k čemukoliv, co uznáš za vhodné, žijeme v demokratické, svobodné zemi. Apeluji pouze na rozum a nějakou úroveň elementárního vkusu.
Často tady skloňujeme myšlenku subsidiarity, na které jsou Piráti IMO založení a subsidiárně toto je v kompetenci vedení Prahy resp. Pražanů - no offense.
Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 13:43 "Zapomněls" dodat, že to byl zakladatel a první lídr komunistické strany Bulharska, a že se to přejmenovávalo v roce 1991. Mimochodem je to učebnicový příklad politického pojmenování ulice, které sto let nevydrželo.
Nezapomněl. Pro účel příkladu přejmenování to není naprosto podstatné. Nedopustil se žádných mně známých zločinů a byl velmi komplikovaná postava, nebyl zdaleka jen politik, věnoval se také estetice, literatuře, politologii a sociologii atd.
Já jako zásadní NEkomunista jsem s pojmenováním ulice po něm neměl žádný problém. To, že se nějaká politická reprezentace rozhodla to jméno změnit, je samozřejmě legitimní, a stejně tak by bylo legitimní, pokud by to jméno ulici zůstalo.
Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 13:43 Statistiku" jsi napsal, bohužel bez odkazu na tu statistiku. Našel jsem jen ...

Vzhledem k tomu "zapomenutí" a "statistice" tě poprosím, abys nechal demagogie. Děkuju.
Já Tebe z demagogie, a to už vůbec ne na základě nějakých svých "vývodů", neobviňuji a diskuzi technologií ad personam / ad hominem nevedu a bylo by fajn, pokud bys to mohl také přijmout za své.

Zdroj mého tvrzení ohledně přejmenování ulic lze snadno vygooglit:
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 90317.html

Pokud Ti chybí cokoliv v tom, co říkám, stačí se normálně zeptat bez nějakých nehezkých oslovění :)
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Michal.Gill »

Jasně pro. Vezmou to blbci jako provokaci? Ano, ale to už je jejich kříž.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 3):
Jan.Zavadil, Petr.Vileta, Roman.Moravek

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 10:16 Přijde mi to jako úplně ideální otázka do referenda.
Ty naivko, myslíš, že pražskou magistrátní skvadru ještě zajímá nějaký pirátský program? REFERENDUM? Tos upad, neasi!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman.Kucera píše: 15 úno 2020, 17:04
Tomas.Pastircak píše: 15 úno 2020, 10:16 Přijde mi to jako úplně ideální otázka do referenda.
Ty naivko, myslíš, že pražskou magistrátní skvadru ještě zajímá nějaký pirátský program? REFERENDUM? Tos upad, neasi!
Roji, smiř se s tím, že budeš chodit na návštěvy na Náměstí Borise Němcova, no. :lol:

To referendum by se v Prase dalo uspořádat až v roce 2021, tedy pokud to nemá být zbytečně drahé. To by určitě někteřé "přátelé Ruska" řvali, že to je zbytečné vyhazování peněz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jan.Zavadil

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“