Přeregistrace registrovaných příznivců

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Rada resortních týmů - členové, Garanti

Uživatelský avatar
wooder
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2009, 23:46
Profese: Obráběč kovů
Bydliště: Opava
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od wooder »

Dobrý den, můžete mi, prosím, vysvětlit, co tohle má znamenat? Dostal jsem email, podle kterého bych se měl přeregistrovat jako registrovaný příznivec ČPS a to způsobem, který mi absolutně nejde s ČPS dohromady. Vy na jednu stranu chcete digitalizaci státu, aby občan nemusel kvůli každé prkotině na úřad, což považuji za naprosto správné a kvůli čemuž (hlavně) vás taky už léta volím a na straně druhé kvůli s prominutím hloupé registraci na diskusním fóru si mám domlouvat schůzku a kráčet bůh ví kam? Na co máme občanky s čipem, když to není kde použít? K čemu je mojeID? Očekával bych, že zrovna piráti budou umět tohle využít. Vždyť ty aplikace Pirátů jsou tak super, proč to nejde i v tomto případě?
Vladimír Jadrný, Opava, dlouholetý volič a příznivec ČPS.
pavel.novacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od pavel.novacek »

To je chiméra. Piráti o technologiích umí leda tak mluvit. Ale prakticky používat je neumí.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33858 poděkování

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dobrý den,
nejde o registraci na diskusním fóru, ale o to, že registrovaným příznivcům přiznávají naše stanovy poměrně významná práva a proto je nutné jednoznačně ztotožnit uživatelské účty registrovaných příznivců s fyzickými osobami.
A co se týče srovnání s digitalizací státu - stát má k dispozici základní registry, zatímco my nikoli.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3447
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2623 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

wooder píše: 07 lis 2019, 17:30 Dobrý den, můžete mi, prosím, vysvětlit, co tohle má znamenat? Dostal jsem email, podle kterého bych se měl přeregistrovat jako registrovaný příznivec ČPS a to způsobem, který mi absolutně nejde s ČPS dohromady. Vy na jednu stranu chcete digitalizaci státu, aby občan nemusel kvůli každé prkotině na úřad, což považuji za naprosto správné a kvůli čemuž (hlavně) vás taky už léta volím a na straně druhé kvůli s prominutím hloupé registraci na diskusním fóru si mám domlouvat schůzku a kráčet bůh ví kam? Na co máme občanky s čipem, když to není kde použít? K čemu je mojeID? Očekával bych, že zrovna piráti budou umět tohle využít. Vždyť ty aplikace Pirátů jsou tak super, proč to nejde i v tomto případě?
Nemusis kvuli kazde prkotine. Staci jednou prokazat ze nejsi krtkuv bot. A nasi aplikace nejsou az tak super, i kdyz na tom pracujeme.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Feature request: ověření pomocí datové schránky.

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Jaká "přeregistrace"? Nemám potuchu, o co jde :)

Edit: Tak už jsem na to narazil v mailu. Musím říct, že absence nějaké modernější formy mě zrovna u Pirátů také poněkud zaráží :).... Co třeba elektronický podpis?

Ještě dodatečná poznámka, myslím, že vzhledem k tomu, že v drtivé většině RegP nemůže ani hlasovat, tak je ověřování jejich totožnosti, navíc fyzické, trošku zbytečné a oboustranně obtěžující.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2227 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jakub.Backa »

Jenda píše: 09 lis 2019, 08:52 Jaká "přeregistrace"? Nemám potuchu, o co jde :)

Edit: Tak už jsem na to narazil v mailu. Musím říct, že absence nějaké modernější formy mě zrovna u Pirátů také poněkud zaráží :).... Co třeba elektronický podpis?

Ještě dodatečná poznámka, myslím, že vzhledem k tomu, že v drtivé většině RegP nemůže ani hlasovat, tak je ověřování jejich totožnosti, navíc fyzické, trošku zbytečné a oboustranně obtěžující.
Přijde mi to komické ve vícero rovinách. Rozsahem i kvalitou. Nemá smysl plošně ověřovatr regP, kteří ve valné většině případů registraci využívají pouze pro diskuse na fóru. Požadavek osobního setkání je pak už skutečně jak z doby kamenné. Chápal bych postup, kdy by byla autentifikace vyžadována v okamžiku kandidatury do orgánu a pod.

Osobně se toho účastnit nebudu, pokud strana není schopna v roce 2019/20 provést autentifikaci on-line OFFTOPICnebo aspoň s přivřenými očima poštou, tak asi nemusím být nutně její regP. :)
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Martin.Kucera píše: 07 lis 2019, 17:41 ...
Měl bych k tomu dva dotazy:

1) Mohu se zeptat, kdo a na základě jakých důvodů rozhodl o této "přeregistraci"?

2) Zvažoval AO jiné formy registrace, než fyzickou, pakliže ano, tak jaké formy to byly a proč nebyly využity?

Pokud chceme digitalizovat a ztransparentnit kde co, ale nejsme schopní tak elementární věc uchopit poněkud moderně, tak to Pirátům na důvěryhodnosti určitě nepřidává a obávám se, že výsledkem bude jen pokles nejen registrovaných, ale i těch skutečných příznivců. A to je ta horší část.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33858 poděkování

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Martin.Kucera »

Rozhodl o tom republikový výbor.
K ostatnímu se rozepisu zítra večer až budu u normálního compu s klávesnicí.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Jinak pro případné hledače, kde to bylo projednáváno a schváleno na RV,
viz viewtopic.php?f=248&t=41019
resp. hlasování viewtopic.php?f=578&t=45492

Na jednání RV jsou zarážející minimálně tři věci:
1) Nikde v diskuzi nevidím nějakou i povrchnější rozpravu nad tím, proč "musí" k této "přeregistraci" dojít.
2) Nikde v diskuzi nevidím sebemenší náznak uvažování o (ne)fyziciké formě přeregistrace. Jako by Piráti byli strana v 18. století.
3) Jakub Michálek vyjádřil názor, že "velká" část současných RegP jsou fake účty - bez dalšího zdůvodnení nebo vysvětlení. Proč se tak domívá? Jak velká ta část je? Jaké problémy to přináší?

Já bych tedy očekával, že pokud se nějakým rozhodnutím stovkám nebo tisícům lidí udělují nové povinnosti, tak nad tím vznikne mnohem bouřlivější a promyšlenější debata, než jen technicistní diskuze nad formulací usnesení.

edit: upraveny chyby v odkazu a překlep
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“