KlimatiCon Kroměříž - 19. října 2019

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3600 poděkování
Dostal poděkování: 3203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KlimatiCon Kroměříž - 19. října 2019

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mohl bych se zeptat PKS @Hana.Ancincova, @Marek.Houser, @Jaroslav.Takac, @Denis.Rychtar, @Jiri.Jaros na akci KlimatiCon Kroměříž - 19. října 2019 (pozvánka na akci) viewtopic.php?f=892&t=48561 Případně i o vyjádření PMS Kroměříž.

Dostali se mi informace o průběhu a nějaký feedback, co v tomto pořádání bylo dobře a co nebylo.

Dostala se ke mě informace, že to nemělo takový úspěch, jak byl očekávám. A celé se to dává za vinu @Jaromir.Horky, přitom jsem si nevšiml, že by PKS tuto akci nějak dotovalo propagací na FB.

Co je zarážející, že přitom Jaromírovi za tuto jeho údajnou práci byla navržena extra odměna viewtopic.php?p=646098#p646098

Takže bych poprosil o nějaký feedback či případnou sebereflexi, aby se nějaké chyby pak neopakovaly.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Hana.Ancincova
Republikový výbor
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 569 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování

Re: KlimatiCon Kroměříž - 19. října 2019

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj Petře, nevím, co za informace k tobě doputovaly.
Akce KlimatiCon byla úspěšná, fyzicky dorazilo méně lidí než jsme čekali, ale bylo to spíš z toho důvodu, že v ten den se konala i celorepubliková výsadba stromů. Takže lidi, které zajímá životní prostředí, šli sázet stromky.

S prací Jardy jsem naopak velmi spokojená, až neúměrně. Už je mi i blbe ho furt chválit, aby si nemyslel, že poradam hon na zajíce :-) (joke). Jarda mi pomáhal s propagací události, celou dobu byl na místě, vypomáhal, dělal stream.
Stream měl naopak dost velký dosah a i v těchto dnech, po pár týdnech se ke mě dostává velmi pozitivní feedback za jeho pořádání.
Jardovi byla navržena mimořádná odměna, protože mimořádně maká.

Já jsem velmi ráda, že mě kolegové podpořili v pořádání KlimatiConu a vyzkoušeli jsme si pořádání tohoto typu. Do budoucna chceme rozdělit jednu akci na několik menší.

Pokud má někdo nějaký feedback, myslím, že není problém ho sdělit. O tom, že by bylo něco dáváno k tíží Jardovi, jsem neslyšela a tuto informaci zásadně dementuji.
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.

Jaromir.Horky
Předseda místního sdružení
Profese: PR expert
Dal poděkování: 386 poděkování
Dostal poděkování: 622 poděkování

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Musím se ohradit z nařčení, FB propagace byly dvě. Na Klimaticon samotný a zvlášť na recyklační dílnu, stejně tak byly dvě FB události, kde byly vkládány pravidelně příspěvky. Vznikl zvlášť i článek na webu , pozvanka byla rozeslana do krajského NL a také jsem zvlášť poslal pozvánku pro novináře- reagoval jeden studentský časopis MUNI a pak pouze ČRo, kde byla o nás zmínka ve vysílání

Jako důkaz také prikladam screenshoty z FB faktury, kde jdou vidět i dosahy propagace.

EDIT: A ještě dodám, že má práce v říjnu nespočívala jenom Klimaticonem. Viz zde.
EDIT 2: Osobně mě taky zarazilo, jak málo členů ZLK na Klimaticon dorazilo. Proto by mě opravdu zajímalo, kdo a na základě jakých dat mi dává toto za vinu.
Přílohy
DF6A2E41-FF6D-4F4E-A5F2-394B08D03629.jpeg
FD5BB7A3-DDBF-4803-BA89-CAAC9944CFF5.jpeg
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, volební manažer krajské kampaně ZLK, fotograf, student interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Denis.Rychtar
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 660 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Já byl na 12-ce ranní, tak jsem sledoval alespoň stream.
Je fakt že převážná většina šla raději s osobnostmi sázet stromky. Jarda udělal v řijnu dost práce a odměna je na místě dle výkazu.
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Marek.Houser
Profese: grafika, copy, socmedia, eventy, DJing
Dal poděkování: 218 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Příspěvek od Marek.Houser »

Nerozumím označení PKS v tomto příspěvku. Pokud by mělo jít pouze o vztah k navržené odměně, budiž. Tady se ale řeší event, který pořádalo MS Kroměříž (nikoli PKS či Piráti Zlínský kraj) a kterého jsem se kvůli cestě do Prahy nemohl zúčastnit. Odmítám se tedy zpovídat z toho, zda a proč byla či nebyla akce úspěšná.

Spojovat organizaci akce s odměnami krajské mediální spojky (která tady mimochodem vyvrátila tvé tvrzení o NEpropagaci na Facebooku) považuji za argumentační přešlap a pokus o zbytečné sebezviditelňování. Navíc si myslím, že finanční propagace na Facebooku nemá primárně fungovat na bázi libovolných příkazů PKS, to by mělo být řešeno v rámci příprav akce organizátorem.

PS: Kde jsi nabyl dojmu, že existuje pojítko mezi organizací KlimatiConu a zvýšením odměny spojce?

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

OK, odměna je tedy v pořádku. Já jsem se jen zeptal, protože to bylo hned po sobě, tak jestli je tam nějaká návaznost. Jsem rád, že jste s jeho prací spokojeni, já jako pozorovatel taky a osobně s odměnou problém nemám.

PKS má mít dohled na všemi MS, tak proto PKS.

Měla by se provést nějaká analýza, abychom se naučili tyto větší akce dělat, když už se do toho rve tolik stranických peněz a fakt nevím, kdo to má dělat jiný nebo nad tím dohlížet než PKS.

MO vedoucího @Marek.Houser bych se chtěl zeptat, jestli ta propagace byla dostačující. To se neptám PKS, ale MO - ideálně člověka zodpovědného za MO Kroměříž. (Nevím kdo to je, tak se proto ptám Máry.)

@Hana.Ancincova bych se chtěl zeptat, kolik akce celkem stála. Viděl jsem záměr 15.000,- z rozpočtu MS Kroměříž. Kolik nakonec byly celkové finální náklady? (Jestli je to ta částka 13.000,- z piroplácení). Finance mě zajímají, jestli je efektivní dávat peníze MSkům. Dále bych se Hanky rád zeptal, kolik tam zhruba došlo lidí a proč došlo k té kolizi s tou druhou akcí. Jestli je to náhoda nebo to nikdo nezkontroloval. Jestli došlo k chybě, tak nikoho neobviňuji, jen je proto pro příště na to dávat pozor. Mě se to taky stalo, když jsem naplánoval první Vyosení souběžně s jinou velkou městkou produkcí. Je ale zbytečné, aby se to stávalo furt dokola. :D

Obviňování z babišingu, že to je kampaň si prosím nechte. (Respektive si to klidně říkejte, ale prosím o ty odpovědi.) :-)

Marek.Houser
Profese: grafika, copy, socmedia, eventy, DJing
Dal poděkování: 218 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Příspěvek od Marek.Houser »

Předně bych chtěl podotknout, že jsme tady svědky typického "není to pravda, ale mohla by být" a následného zamazávání omylů dalšími otázkami. A to se mi hrubě nelíbí.

Abych ale nebyl nařčen, že neodpovídám: Částky vložené do FB propagace se mi nízké nezdají. Nevidím do dalších důležitých parametrů (zájmy, geografické cílení, věk...), ale na první pohled jde o dobrý výsledek z hlediska dosahů. A nemyslím si, že by dvojnásobná či trojnásobná investice do reklamy úměrně zvýšila počet návštěvníků - z dříve uvedených důvodů. Stejně tak je jistě nesmysl předpokládat, že by pořadatelé záměrně šetřili na FB reklamě, když chtěli na akci co nejvíce lidí.

PS: Co jsi pro propagaci KlimatiConu udělal ty?

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

OFFTOPICBabišingem jsem myslel [quote]považuji za argumentační přešlap a pokus o zbytečné sebezviditelňování[/quote]

Pro klimaticon jsem nic neudělal. Kroměříž mám docela z ruky, takže jsem ani účast nezvažoval. Nikdo mi nic neříkal, že by se po členech potřebovalo něco dělat. Ale na tuto otázku si samozřejmě může odpovědět dalších minimálně 50 či 60 našich členů... Neptám se jich ale. Fakt bych z toho měl raději feedback než strž osobních přestřelek.

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“