KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 218 poděkování

Re: KF ZlK 22/2019 Volba krajského předsednictva /jednání/

Příspěvek od BenjaminPierce » 24 říj 2019, 21:13

Frantisek.Elfmark píše:
23 říj 2019, 04:47
Kdy a kde můžu prosím nahlásit nominaci do PKS. Pokud zde, tak tak činím 😀
Nejprve je třeba uznat vyjítí s kůží na trh a bude zajímavé si přečíst kandidátskou řeč.

Taky je třeba uznat předešlé rozumné zhodnocení senátní kandidatury v Hradišťském obvodě jiného člena, sám jsem mu na dotaz také sdělil že šance díky specifiku východní moravy a i jeho dosavadním nepůsobí v oblasti, odhaduji jako minimální.

Jako vždy až čas ukáže zda to není trochu předčasné se po 2 letech práce v podstatě v ilegalitě hlásit hned do předsednictva. Jak bylo někde psáno, asistent téměř 2 roky nehlídal kalendář, a právě v takové chvíli se první posílá fotka ať členové vědí jak krajský poslanec vlastně vypadá.

Chápu, ač se to nezdá blíží se volby do PS a vypadá to, že na prvních místech kandidátky bude tlačenice a proto bude dvojnásob zajímavé si přečíst odpověď na Mirkův dotaz.

Zvláště v době, musím férově souhlasit s Iris, kdy současné předsednictvo fungovalo primárně jako jednotlivci (Jarda mne několikrát překvapil jako dříč z TO) , ale PKS jako celek politický směr ani tempo neudávalo a bohužel se soustředilo pouze na prosté administrativně povinné hlasování.

Prostor na zlepšení je tak veliký, víceméně jde o pole nezorané, takže je dobře ať se hlásí každý kdo přinese dynamiku, programové body a nový vítr, nebo zvyšující se konkurence současné PKS, ty kteří mají ambici pokračovat, nakopne ke zlepšení.

Jen by se nemělo by se stávat pravidlem, že dva se hádají a náhodný kolemjdoucí se směje.

Radek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvek:
Michal.Stepanik
,,To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, je to pouze nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to jde, jen chtít.

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: grafik, kreativec, podnikatel a chalupář
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Elfmark » 25 říj 2019, 06:59

Denis.Rychtar píše:
23 říj 2019, 15:26
Frantisek.Elfmark píše:
Zde v jednání je možnost nominací, tak že to máme chápat jako tvou přihlášku do PKS?
Ano je to tak. Jiné vlákno sem nenašel. Pokud získám podporu na místopředsedu, budu rád pro kraj pracovat.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Elfmark dne 25 říj 2019, 07:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Elfmark za příspěvky (celkem 4):
Denis.Rychtar, Tomas.Cabla, Jakub.Zach, Giuseppe.Maiello
:!: Zkusme se více otevřeně bavit, než se zrovna hádat. Budu rád za zpětnou vazbu. Pokud můžu, rád pomůžu. :!:
E-mail: frantisek.elfmark@pirati.cz Sleduj můj blog :arrow: www.frantisekelfmark.cz a odebírej můj newsletter. :arrow: Sleduj https://www.twitter.com/ElfmarkF | https://www.facebook.com/felfmark | https://www.linkedin.com/in/frantisek-elfmark

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Elfmark » 25 říj 2019, 07:05

Miroslav.Sirina píše:
24 říj 2019, 14:13
Frantisek.Elfmark píše:
Františku, jaké si kladeš v předsednictvu cíle a jak jich chceš dosáhnout?
Díky za dotaz. Mirku, cíl je jednoduchý. Dostat do vedení Zlínského kraje trochu víc odbornosti, týmovosti a managerského vedení. Nepracujeme jako dobrý tým. To lze vidět na mnoha věcech. Některé MS nefungují z cela ideálně. Taky výhodou může být propojení kraje s Prahou. Můžeme tím pádem mnohem rychleji přenášet aktuální informace, problémy, náměty. Je potřeba říct, že se nikam netlačím. Jen 2 roky sleduji všechny procesy a dle mého nejsou ideální právě díky špatně nastaveným procesům. Je třeba si sednout a vše vymyslet, tak, aby to začalo efektivně fungovat. (vyřešit online přenosy, kvalitnější zápisy ze schůzek, lepší time managment apod.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Elfmark za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Cabla, Lubomir.Dolezal
:!: Zkusme se více otevřeně bavit, než se zrovna hádat. Budu rád za zpětnou vazbu. Pokud můžu, rád pomůžu. :!:
E-mail: frantisek.elfmark@pirati.cz Sleduj můj blog :arrow: www.frantisekelfmark.cz a odebírej můj newsletter. :arrow: Sleduj https://www.twitter.com/ElfmarkF | https://www.facebook.com/felfmark | https://www.linkedin.com/in/frantisek-elfmark

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Elfmark » 25 říj 2019, 07:05

Miroslav.Sirina píše:
24 říj 2019, 14:13
Frantisek.Elfmark píše:
Františku, jaké si kladeš v předsednictvu cíle a jak jich chceš dosáhnout?
Díky za dotaz. Mirku, cíl je jednoduchý. Dostat do vedení Zlínského kraje trochu víc odbornosti, týmovosti a managerského vedení. Nepracujeme jako dobrý tým. To lze vidět na mnoha věcech. Některé MS nefungují z cela ideálně. Taky výhodou může být propojení kraje s Prahou. Můžeme tím pádem mnohem rychleji přenášet aktuální informace, problémy, náměty. Je potřeba říct, že se nikam netlačím. Jen 2 roky sleduji všechny procesy a dle mého nejsou ideální právě díky špatně nastaveným procesům. Je třeba si sednout a vše vymyslet, tak, aby to začalo efektivně fungovat. (vyřešit online přenosy, kvalitnější zápisy ze schůzek, lepší time managment apod.).

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Elfmark » 25 říj 2019, 07:16

BenjaminPierce píše:
24 říj 2019, 21:13
Frantisek.Elfmark píše:
Nejprve je třeba uznat vyjítí s kůží na trh a bude zajímavé si přečíst kandidátskou řeč.

Taky je třeba uznat předešlé rozumné zhodnocení senátní kandidatury v Hradišťském obvodě jiného člena, sám jsem mu na dotaz také sdělil že šance díky specifiku východní moravy a i jeho dosavadním nepůsobí v oblasti, odhaduji jako minimální.

Jako vždy až čas ukáže zda to není trochu předčasné se po 2 letech práce v podstatě v ilegalitě hlásit hned do předsednictva. Jak bylo někde psáno, asistent téměř 2 roky nehlídal kalendář, a právě v takové chvíli se první posílá fotka ať členové vědí jak krajský poslanec vlastně vypadá.

Chápu, ač se to nezdá blíží se volby do PS a vypadá to, že na prvních místech kandidátky bude tlačenice a proto bude dvojnásob zajímavé si přečíst odpověď na Mirkův dotaz.

Zvláště v době, musím férově souhlasit s Iris, kdy současné předsednictvo fungovalo primárně jako jednotlivci (Jarda mne několikrát překvapil jako dříč z TO) , ale PKS jako celek politický směr ani tempo neudávalo a bohužel se soustředilo pouze na prosté administrativně povinné hlasování.

Prostor na zlepšení je tak veliký, víceméně jde o pole nezorané, takže je dobře ať se hlásí každý kdo přinese dynamiku, programové body a nový vítr, nebo zvyšující se konkurence současné PKS, ty kteří mají ambici pokračovat, nakopne ke zlepšení.

Jen by se nemělo by se stávat pravidlem, že dva se hádají a náhodný kolemjdoucí se směje.

Radek.
Radku, vím, že jsem ti doteď asi nevyřešil věc, kterou tak dlouho řešíš. Tak se sejděme a zkusme to znova. Dával jsi i nějaké podněty zde na vláknu někde. Rád se jich ujmu.

Tohle ale nechápu?
"Jako vždy až čas ukáže zda to není trochu předčasné se po 2 letech práce v podstatě v ilegalitě hlásit hned do předsednictva." Jakože když člověk dělá pro piráty jako podporovatel, tak to lze brát tak, jako že nic nedělal? Divná úvaha.

To, že si někteří lidé v kraji myslí, že nic pro kraj nedělám, je problém komunikace, který jsem bohužel trošku naivně nezvládl pohlídat. Od ledna se celá věc změní. Nicméně možnosti mi napsat a sejít se se mnou a řešit problémy kraje, má a měl každý od začátku. Samozřejmě si to uvědomuji a proto sem si nastavil procesy tak, aby to začalo fungovat. Volby ne volby. Ty jsou za 2 roky. Do krajských ani senátních se já nikterak neangažuji, protože tady máme lidi, kteří by se měli dle mého do voleb zapojit. Krajské volby jsou dost důležité jako spojka /poslanec - města (obce).

Radku, navrhuji ať se sejdeme. Zkusme vyřešit to na co poukazuješ. Děkuji.

Lucia.Sirinova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 344 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Příspěvek od Lucia.Sirinova » 25 říj 2019, 09:10

Frantisek.Elfmark píše:
25 říj 2019, 07:05
Dostat do vedení Zlínského kraje trochu víc odbornosti, týmovosti a managerského vedení.
Ahoj Františku, mohl bys prosím víc popsat, jakými kroky toho chceš docílit? Zajímalo by mě také, jak svoji případnou práci v PKS skloubíš s prací zastupitele a prací poslance, kolik času tomu budeš chtít s ohledem na své další aktivity vyhradit. Musím přiznat, že mě tvá kandidatura trochu překvapila, například proto, že jsem tě za ten rok a čtyři měsíce, co jsem u Pirátů, neviděla ani na jedné krajské schůzi a hned chceš do předsednictva. Proto si kladu otázku, zda na to vůbec budeš mít čas. Konkrétnější nastínění tvé představy, jak chceš do vedení kraje dostat výše uvedné s ohledem na svůj čas, mi tak pomůže v zvažování podpory. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucia.Sirinova za příspěvek:
Michal.Stepanik

Frantisek.Elfmark
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Elfmark » 25 říj 2019, 10:32

Lucia.Sirinova píše:
25 říj 2019, 09:10
Frantisek.Elfmark píše:
25 říj 2019, 07:05
Dostat do vedení Zlínského kraje trochu víc odbornosti, týmovosti a managerského vedení.
Ahoj Františku, mohl bys prosím víc popsat, jakými kroky toho chceš docílit? Zajímalo by mě také, jak svoji případnou práci v PKS skloubíš s prací zastupitele a prací poslance, kolik času tomu budeš chtít s ohledem na své další aktivity vyhradit. Musím přiznat, že mě tvá kandidatura trochu překvapila, například proto, že jsem tě za ten rok a čtyři měsíce, co jsem u Pirátů, neviděla ani na jedné krajské schůzi a hned chceš do předsednictva. Proto si kladu otázku, zda na to vůbec budeš mít čas. Konkrétnější nastínění tvé představy, jak chceš do vedení kraje dostat výše uvedné s ohledem na svůj čas, mi tak pomůže v zvažování podpory. Děkuji.
Jak jsem už někde psal, na krajské schůzi jsi mě neviděla, protože se naplánovala ve velké většině na termín, kdy jsem byl v Praze. Vždycky jsem chtěl, aby bylo možné, se alespoň připojit na dálku online. Což taky nebylo vždy bohužel z technických důvodů možné. Markovi jsem to x-krát říkal, nicméně můj názor tady nehrál vůbec roli. Taky jsem očekával, že můj asistent, který kraj i vede, mě tam automaticky řádně s komentářem omluví a případně sepíše dotazy nebo předá kauzy a věci, které v Praze řešíme. To se ovšem, pokud mám dobré informace taky nikdy nestalo. Což mě mrzí. Proto se s Markem pracovně rozloučím a věřím, že pak spolupráce bude mnohem lepší.

Proto jsem si řekl, že to uchopím sám a dělám všechny kroky, aby komunikace v ZLK do budoucna začala fungovat. Místopředseda (jejich víc většinou 3, 4) plní zástupné právo za předsedu a taky se to dá vše nastavit tak, jak to mají např. na Jihlavsku. Jednání PKS osobní 1x za měsíc, online dle potřeby. V tom problém nevidím. Pokud ovšem nebude tolerováno, že jsem často převážně v Praze, ano potvrdím, že pak v PKS se jakkoliv angažovat ztrácí pro mě smysl a nominaci zruším.

Město Uh. Hradiště jsem plně předal kolegovi Jardovi Ševčíkovi (Lídr voleb a místopředseda MS UH). Tam se momentálně kromě ZM nikterak neangažuji a jen mu a komukoliv dalšímu, kdo o to má zájem, předávám zkušenosti. V čase problém nevidím. Jde jen o systém a jeho nastavení. ZM je 4x za rok a to cca dělá 16 hodin.

Přiznám, že práce ve sněmovně je velmi složitá a časově náročná. Člověk musí i žít normální život a věnovat se rodině. Agendu nově budu sepisovat zde: viewtopic.php?f=82&t=49249&p=646197#p646197 Nicméně v PKS šlo v mém podání spíš o spojku ZLK - PHA a nastavení procesů a komunikace, která dle mého vázne. Nebráním se ovšem podpořit i jiné kandidáty. Jak zde ve fóru napsal Radek: PKS se zaseklo, na řešení pouhých administračních věcí bez dalších cílů a vizí. S tím já musím bohužel souhlasit.

Pokud se objeví kandidáti do PKS, kteří dle svých úvodních řečí představí jasnou vizi (cíl), kam se má náš kraj posunout, svoji kandidaturu rád stáhnu a podpořím toho, kdo má za sebou nejen ťukání na fóru a sociálních sítích, ale i nějaké konkrétní zkušenosti a výsledky.

Dva roky jsem pracoval ve sněmovně tak, abych se dostal a zapracoval do procesu a teď je na čase získané zkušenosti vracet i kraji, kde uznávám, jak jsem psal výše, to komunikačně nebylo vždy ideální.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Elfmark za příspěvky (celkem 4):
Michal.Stepanik, Vratislav.Krejcir, Tomas.Cabla, Dusan.Jurcik

BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 218 poděkování

Příspěvek od BenjaminPierce » 26 říj 2019, 16:31

Uvedu to bez citací protože by to bylo delší než je to už tak dlouhé, ale ukazuje se že opakování i části přiměje rozumné se do ničeho podobného nezapojovat.

A tím že nikde nekandiduju nejsem pod tlakem taktizování(nepodlehl bych nu ani tak) , koho kvůli hodnotě jeho členského hlasu nekritizovat + živím se vlastní činností nenavázanou na veřejnou správu, takže i pokud bych se jednou rozhodl někam a za někoho kandidovat vím, že se uživím i bez VS o kterou se systémově i studijně/odborně zajímám.

1) Že jsi byl 2 roky pro členy neviditelný, nemá souvislost se členstvím, o tvé nečinnosti píšeš teď i ty sám. Nadto to není pouze můj názor, ani jak čtu další členky, ale mnoha dalších.

Pouze jsem to veřejně pojmenoval.

Marra nebude viníkem,že by tě neomluvil nebo za tebe nenapsal omluvu k schůzím a akcím vždy zveřejněným na fóru. Za 2 roky bylo několik akcí v ZLK, na které opakovaně dojel nejvytíženější pirátský politik vůbec Ivan, jemu to z Prahy stálo za to, přestože intenzivně navštěvuje dalších 14 krajů. Osobně jsem za poslední rok v kraji viděl 2x i Olgu, která má malé dítě snad. nejnáročnější sociální agendu.

Z toho co píšeš a činíš vyplývá, že si to moc dobře uvědomuješ a je dobře že to nepopíráš, snad potřebná sebereflexe. Tak jako zjištění, jako krok No. 1 jsou u každých voleb důležité stranické primárky. Kdyby se ty před volbama do PS nedělali ve spěchu a nebylo málo kandidátů byl by to patrně někdo z členů Marra, Denis, nebo Petr kdo by byl poslanec za ZLK a když by jsi se tam nedostal kdo ví zda by bylo o tobě vidu a slechu.To neznamená že by jsi se kavalitní „aktivní" činností neprosadil později, třeba je teď ta chvíle.

V Marrovi, který má pravděpodobně logické ambice do PS, tvá neaktivita nevězí a překvapuje mně, že ho označuješ za hlavního viníka a je otázkou zda je sebereflexe kompletní a upřímná.

2) Zmínka o sociálních sítích, je částečně, asi hlavně ke mně a beru ji spíše jako ocenění.

Je to tak trochu podřezávání si vlastní větve.Dobře placené zaměstnání v podobě poslaneckého mandátu, jsi nezískal díky rozhození deky v parku a na ní pár plechovek piv během filmovky v UH, když v létě 2017 z těch 300km dojel Ivan, což bylo díky aktivitě jiného Radka. Právě díky letitému ťukaní na socialních sítích, posílání 106tek a bušení do veřejné správy jiných Pirátů a aktivitě opozičních zastupitelů na magistrátu v Praze(Jakub rezignoval téměř ihned po získání mandátu) . Ostatně kdyby jsi se před volbama nevezl, mohl jsi s tim jiným Radkem jet v létě 2017 na Piratecon do Prahy a tam by jsi slyšel že právě tehdejší marketingový guru Pirátů, dal na začátku spolupráce radu naopak ťukaní na socialních sítích zintentivnit, tuším říkal na 2 příspěvky denně. A právě díky intenzitě ťukání jiných máš práci, kde můžeš něco změnit a netvrdím, že absolutně nic neděláš. Jen ze to děláš pro členy v ZLK v ilegalitě, což jsi poslední týden dva začal měnit.

Neskromně mezi ty co vymezovali a vymezují mantinely fungování VS, i pomocí ťukaní, považuju taky. Podobné obecné označování ťukaní na socialních sítích, za neproduktivní, jinými za kverulantví a pod, bývá oblíbená rétorika a obranná reakce těch, kterým není pochuti, že to ťukaní na soc. sítě má výsledky, aniž by to mohli ovlivňovat. Nebo se vyrovná a mnohdy předčí mediální možnostem co využívá za veřejné prostředky protistrana. Podobné označování zažil každý z nás co mimo jiné i ťuká a jsou vidět výsledky.

Např. pouhé ťukaní =mnou zveřejnění na FB, aniž by mi starosta (senátor) Kunčar v rozporu se zák. 128/2000Sb.o obcích i rozhodovací činnosti ÚS, udělil slovo, mělo za výsledek ochranu majetku města cca 6-8mil, kdy zhruba o takovou částku méně chtělo vedení UB, na základě zfalšovaného posudku, za 4mil prodat budovu 10m od mého trvalého bydliště. Lekli se a nakojec to (sice chybně) stáhli z bodu programu posledního zastupitelstva z 9/2018.Taky mi bylo slibovano, že si to se mnou znalec(právně) vyřídí. Tak jsem pro jistotu do hlasového záznamu ještě 2x zřetelně uvedl že posudek byl zfalšovaný. Do jaké míry zprostředkováná rada ve věci stavebního řízení má spojitost na prozatím zmaření poškození finančních zájmů EU v hodnotě cca 38mil, v souvislosti se stejnou budovou by se hůře prokazovala, i kdyby nulovou je dobře že se ty peníze zatím nevyplatili a snad ten podvod neproběhne.

3) Můj názor na, pro členy ze ZLK neexistujícího poslance, nemá těžiště v opakované trestné činnosti aquaparku UH 2. 7.2012 a 2.3.2013 + další desítky zranění hlavně dětí , v souvislosti s AQ UH, nejen se dvěma nezletilymi oběťmi a jedním mladistvím poškozeným. Pokud to jako kartu mého zajmu o veřejnou správu chceš používat užívej dle libosti. Zvláště když si myslím že by jsme se ze 100% shodli. Neexistuje aktivní politik se kterým by se ve věci tresné činnosti vůči dětem veřejně nedalo shodnout. Díky tomu jsem pouze více prohlédl od PČR, OSZ, soudy, ČOI, OIP, kancelář ochránce atd.

Běžné se hlasování Rady města, nezveřejňují, ale jistě víš o schválených částkách,(0kč->7.2tis->RM50tis - >RM110tis) které měli do chvíle než AQUH vyměnil právníka za toho co tzv. umí okr. soud UH, od pokračování v tehdy naivní snaze o spravedlivý proces. Ti co mají vědět kolik zranění dětí se v UH stalo to ví, včetně dvou soudních senátů. Včetně důkazů o znacích trestných činů pana soudce, který jednak na 2 žádosti nechtěl PČR zpřístupnit aquaparkem žalované důkazy ze spisu a jednak si neprozřetelně zapomněl své poznámky ve spise.

Ve vší upřímnosti, napsal jsem ten původní dotaz jen abych si potvrdil, nebo vyvrátil očekávánou reakci.Na toto téma se z tebou nechci sejít.

4)Zájem o veřejnou správu jsem po navratu se zahraničí započal první návštěvou zastupitelstva z tuším října/1011 kdy město vydalo rozporu s Ústavou a LSZP diskriminační nařízení o parkovacích kartách mající dopad na desítky až stovky občanů města. Nařízení se mi později podařilo změnit,opět díky ťukaní do klávesnice = podání na krajský úřad, aniž by to krajský úřad věčně řešil, zjevně si to zavolali a Brod řekl že to najednou změnil sám do sebe.

5a) Pak přišel 5/2012 Petice Olšava,kdy jsem se městu výrazněji správným způsobem a za správným cílem postavil a podařila se částečná náprava a ukázali jsme svali a odkryli další úskoky.

5b) Ve stejný měsíc mé seznámení jak s odborem správním.
a gangem kolem DI PČR UH, jejichž společná organizovaná trestná činnost se táhne do dnešních dnů a tady se to začíná propojovat s AQUH. Nejen v podobě zatím 2 neúspěšných snah o mé křivé obvinění z TČ pomluvy, ale i 555 čj. k fiktivním přestupkům. Kdy se báli že budou muset řešit trestnou činnost nejen kriminalisty J. Mikesky (jeden z mnoha) mařící vyšetřování TČ AQ UH, následně mě v 2015 společně s bývalým policistou z MP UB vydírali snahou o pokutovaní za včera, dnes i zítra běžné parkování u posledního domu ve slepé ulici (celkem to jen MPUB zkusila 5x včetně návrhu na přezkum zrušujího rozhodnutí).

Osobně si myslim, že se kromě pomsty npor. Rampáčka (za zjevně neoprávněné pokutovaní jeho podřízenými v 5/2015 v UB (nikoli mne) a jeho následný nesprávný úřední postup) a kamaráda por. Mikesky, ved. odb. správního, v jiné věci =napadení a křivé obvinění, nepravomocně odsouzeného JUDr. Kubiše, báli že od ťukaní přejdu ke kandidatuře a poslali mým jménem stovky lidí do správních řízení, tam kde jsem měl údajně z prestupku udat sám sebe, správní řízení raději zmařili, u dalšího mi řekli a i napsali, že tam jako svědek nefiguruju a pak jsem dostal pokutu 500kč, že jsem se jako svědek nedostavil a KÚ to potvrdil.Správní soudnictví má dosti obsáhlé důkazní prostředky a uvidíme zda to ťukaní u správní žaloby bude mít efekt v podobě naplnění čl. 1. odst. 1 Ústavy ČR.

A mohl bych pokračovat v podstatě donekonečna, i tak jak průběžně chodí anonymi na živnosťák, finančák, ve spojitosti s AQ UH mi ČOI cestou celní správy nechtěla 8 měsíci propustit na společném trhu i v obchodní síti ČR běžné zboží a jsem nucen se orientovat v dalších a dalších právních odvětvích.

Ti slušní z podobného vydírání upustili, někde stačilo na stůl pouze položit komentovaná znění příslušných zákonů, jindy pomohlo tuknout na display a jednání si nahrát, někde bylo třeba opakovaně tvrdit 1+2=3. Tak jak je variabilita šikany různorodá.

„Bohužel/ naštěstí" se organizovaná trestná činnost opozdila za mou tehdejší přihláškou ke studiu pravni specializace a následně veřejné správy a tak mohu to ťukaní spojovat do právních vět.

Díky tomu všemu a dalšímu aktivnímu zájmu pozoruji co se ve Zlínském kraji ve veřejné správě děje a to nejen v souvislosti s Metylem a Vrběticemi.

Kdyby nebylo v třetí kroku trestné činnosti AG UH, přivedlo by mě k zájmu a rozkrytí systémové nefunkčnost veřejné správy něco jiného.

Jak říká BIS, v ČR nedochází k pronikání organizovaného zločinu do veřejné správy, ale veřejná správa je sama organizovaným zločinem.

Napsal jsem zlomek aby jsi věděl ze ťukaní ma smyl a nemělo by se z vyhřáté kanceláře s kafem v ruce od asistentky podceňovat.

Zároveň jsem si vědom, že budeš aktivní a doufám i můžeš pro občany udělat i něco pozitivního a tak nelámu hůl, pouze hned zkraje dávám najevo, pokud bys uhnul tak budeš pod kontrolou. Rád se s tebou o oběhovém hospodářství pobavím a něco nového se dozvím, ale to si necháme napotom.

Tak jak některým složkám státu stálo za to přijet do Brodu a vyslechnout si okolnosti a sdělit mi svůj názor, který je stejný jako má můj otec, pokud chcete vyřešit tak zásadní systémové chyby, musíte jít do politiky.

U Pirátů zatím tolerují zapojení se i bez členství.
Mé vlastní chyby a poučení z aktivního zapojení do veřejné správy by byli na další referát,kterého zatím čtenáře ušetřím a budoucí diskuzi o tomto tématu se nebráním. 😉

Radek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvky (celkem 3):
Denis.Rychtar, Linda.Matuskova, Frantisek.Elfmark
,,To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, je to pouze nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to jde, jen chtít.

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 30 říj 2019, 19:03

Jak jsem již avizoval, tak kandiduji na pozici předsedy či místopředsedy krajského sdružení.

Za prvé bych chtěl říct, že už uplynula nějaká doba, aby si prakticky všichni noví členové k tomu Pirátství čuchli a teď je třeba udělat nějaký upgrade, aby náš kraj fungoval transparentně a pohodlně pro co nejvíc členů.

Můj plán na dva roky v PKS:
Vytvoření SWAT analýzy a vypracování strategického plánu - první 3 měsíce (v případě nezvolení v tomto klidně pomůžu komukoliv a budu rád když to bude)
Rozjezd KETů - prvních 6 měsíců
Pravidelné schůze PKS, RVxPKSxMS - minimálně 1x měsíčně a pak dle potřeb
Pravidelné schůze krajského sdružení - 4x ročně malá, 1x ročně celodenní víkendová konference
Dohled nad MS, aby zveřejňovali věci, které zveřejňovat mají - průběžně
Pomoc MS v zapojování členů, pomoc s náborovou kampaní - průběžně
Dosíťování zbývajících větších měst v kraji - Otrokovice, Holešov, Uh. Brod... - 2 roky
Autentické fungování krajských odborů - 1 rok
Správné úkolování krajské koordinátorky - průběžně

PKS by se pak dále mělo zaměřit na vzdělávání samo sebe, PMS, zastupitelů, členů.
Krajské MO jede skvěle, takže k tomu nic nemám.

Zkušenosti z vedení tohoto kraje mám i z dob, když měl 6 členů, dále jsem posbíral republikové zkušenosti zejména jako člen strategického týmu či jednatel republikového výboru. Mezi mé nejslabší stránky patří asi to, že jsem "milovníkem" trošku kontroverzního humoru, což chápu, že některé odradí. Co se týče profesního hlediska, tak si myslím, že jsem zcela profesionální.

Nejsem členem místního sdružení a rád bych celý kraj vedl koncepčně, aby z toho nebyla nějaká přetahovaná o moc. Veškerá moc by měla být v rukou každého z členů a budu se snažit, abych to co nejvíc členů naučil, jak ji používat (zakládání podnětů, prosazování záměrů...)

Trošku mě mrzí, že @Denis.Rychtar upřednostňuje práci pro kraj v těch mocenských či placených pozicích a té dobrovolnické práce se zříká, protože si myslím, že on jako zkušený člen by měl být určitě u tohoto upgradu a neměl by to přenechávat nové energii, jak píše. (Až to bude běžet jak hodinky, tak jsem taky pro předávání.) Dále si myslím, že i @Hana.Ancincova taky měla zastat nějaký dobrovolnický vnitrostranický post (ideálně PKS) nebo se nám trošku obavy o budoucnost tohoto kraje. Denise prosím, aby to ještě trošku zvážil.

Ještě tady pro jistotu ušetřím zbytečný post od @Martina.Urbankova, která má nutkání mi ho vždy všude dát. Martina mě nepodporuje.

Postvolební plán mám taky - Pice, fungování zastupitelů, ale ten bych zatím ještě nevytahoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Linda.Matuskova, Denis.Rychtar, Giuseppe.Maiello, Yveta.Martinkova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Hana.Ancincova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 649 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova » 30 říj 2019, 22:57

Ahoj,
Že se uchazim o kandidaturu do krajských voleb neznamená, že končím s dobrovolnickou praci pro Piráty, pálím za sebou mosty nebo se stehuji na Mumuland.
Jak už jsem avizovala na teambuldingu, chci se ucházet o post krajského zástupce v RV.
Navíc, chci se více angažovat ve finančním a zdravotním krajském KETu. :-)
A jelikož mám kromě Pirátů i hodně dobrovolnické práce (vedení kurzů v rámci mimoškolních aktivit a vzdělávání v oblasti financí gramotnosti) je má účast v PKS na zvážení.
Ráda pro Piráty vždy zahořím, ale ne vyhořim :-)
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
732 220 466

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“