Odvolání Davida Františka Wagnera z funkce vedoucího ZO

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Návrh projednat odvolání Davida Františka Wagnera z funkce vedoucího Zahraničního odboru.

Pro
73
25%
Proti
187
64%
Zdržuji se
33
11%

Celkem hlasujících: 293 - Celkem hlasů: 293

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 673 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování

Re: Odvolání Davida Františka Wagnera z funkce vedoucího ZO

Příspěvek od Matej.Sandor »

OFFTOPIC [quote=Sona.Agnes.Nemeckova post_id=647691 time=1572205008 user_id=15176]

Můžeš mi tam prosím někde - kdekoliv ukázat jak přesně a která část se vztahuje k tomu, že pokud někdo porušuje zákon tom co dělá, píše, nebo říká, tak nelze tu komunikaci použít jako důkaz? Asi jsem malinko zabedněna..
I nahrávat lze osobu ve výkonu povolání či funkce bez jejího vědomí a použít to následně pro svou ochranu. S medializaci je to pravda malinko složitější, ale to bych v tomto případě viděla tak, že piráti vše řeší transparentně a otevřene, takže je to v pořádku.

Jako problém bych viděla, pokud by byl zveřejněn mejl, kde někdo popisuje svoje soukromé problémy, já nevím kompromitující informace a píše to soukromě druhému. To ale není tato situace. Toto byl pracovní - služební mejl, zaslaný x lidem (byť omylem ale to nic nemění) kde došlo k minimalne přestupku, ze strany autora. To je fakt ok? To co bylo napsáno? To ti odsouzení hodně nepřijde? Fakt budeme řešit to, že to někdo v rámci evidentně dlouho neřešeného problému, zveřejnil možná trošku v zoufalství, že to jinak nikdo řešit nebude???
[/quote]

Tak třeba: "Piráti se domnívají, že všichni lidé by měli mít právo na soukromí ve svém osobním životě. Ochrana soukromí zahrnuje právo na diskrétnost a právo být anonymní." Přijde tím, že tím, že byla zveřejněná někoho osobní komunikace nedošlo k porušení práva na diskrétnost?...

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1033 poděkování
Dostal poděkování: 1251 poděkování

Re: Odvolání Davida Wagnera z funkce vedoucího ZO

Příspěvek od Antonino »

Karel666 píše:
28 říj 2019, 09:51
Antonino píše:
25 říj 2019, 08:16
To, že někdo udělá chybu, nezakládá právo zvětšovat její dopady.
Špatná logika, když veřejně o někom řekneš, že je vůl, tak můžeš 100x tvrdit, že je špatné zhoršovat něco, ale jsou to už jenom trapné výmluvy, protože si nechceš přiznat=lžeš si sám sobě, že problém není následek, ale samotný čin co dáma, tím, že klikla "všem" udělala.

V jakém světě žiješ, že chceš začít tvrdit, že když někdo něco veřejně řekne, že chyba není v tom co něco řekl, ale v těch co to slyšeli, nezlob se, ale tento přístup hraničí s něčím co dělá běžně Babiš nebo Zeman, a je hooodně ulítlé že podobnou logiku sem zavádíš... Michálek a ta jeho měli jako lidi říct "postralili jsme to, prostě nám to ulítlo, omlouváme se", místo toho má kecy jako malé dítě co dokola opakuje, já nic ja muzikant, to všechno ostatní já jsem hooodné děťáko :D
1) Neřekl jsem, že není chyba o někomu napsat něco sprostého. (Nicméně si myslím, že je to úplně v pořádku, takto mezi partnery, je to hrozně úlevné - já to tedy provozuji).
2) Ještě se vlastně neví, jak k tomu "přeposlání" došlo, tak je chyba vyvozovat něco z něčích výkladů.
3) MK to sdělovala svému partneru. Bylo to velmi osobní sdělení.
4) Příjemcem zcela jistě nebyl David Wagner.
5) To jedno sdělení nemá nic společného s nepotismem korupcí apod. Neexistuje tedy žádný veřejný zájem na jeho medializaci nadřazený zájmu na soukromí.
6) Medializace tohoto sdělení byla podlost s jediným cílem, poškodit Michaelu Krusovou a Jakuba Michálka. Poškodil tak ale hlavně Piráty.
7) Jestli se má někdo omlouvat, tak Je to David Wagner (Michaela Krausová tak již učinila, Jakub Michálek nic sprostého nenapsal)
8) Ten to neučinil, naopak on se trapně vymlouvá
9) Nechápu, proč by se měl omlouvat Jakub Michálek za vulgaritu svojí partnerku. Nejsme v 19. století a ženy nejsou přívěškem svých mužů. Michaela je jistě dospělá inteligentní nezávislá žena a zvládne se omluvit sama. Což ostatně už velmi důrazně učinila.

Jinak, co píšeš je extra případ demagogie šikmou plochou a dalších. Do další diskuse s tebou se nenechám vtáhnout.

EDIT - opraven překlep
Naposledy upravil(a) Antonino dne 28 říj 2019, 14:23, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Mikulas.Ferjencik, Pavel.Sramek, Eva.Ticha

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2372 poděkování
Dostal poděkování: 2907 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Já si dovolím podoknout, že mezi zveřejněním soukromých mailů a zametením věci pod koberec je ještě spousta dalších možností jak věc řešit, naprosto transparentních. Fakt to není černobíle výhradně jedno nebo druhé. Pokud někdo sáhne rovnou k té největší "bombě", tedy zveřejněním všeho co má na fóru, tak to hájení se transparencí mi přijde spíš jako výmluva pro "nechtělo se mi to dělat citlivěji". V lepším případě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Matej.Sandor, Anna.Ungerova, Hana.Chalusova, Jana.Hladova
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 15172 poděkování
Dostal poděkování: 2876 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

Pracovní hromadné emaily nejsou soukromá komunikace :D A v soukromé komunikaci platí pravidla internetové bezpečnosti. Fakt mě baví,že následujeme původní korzáry i v tom,že námořníci neumí plavat :D Pirát ví...jak se rychle utopit i na mělčině ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Janek.Wagner, Jakub.Nepejchal
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Matej.Kubicek
Člen KS Praha
Profese: Talent Sourcing Service Lead
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Martin.Kucera píše:
28 říj 2019, 09:26
Matej.Kubicek píše:
28 říj 2019, 08:43
Ano i za cenu poškození České Pirástké strany u voličů.
A to poškození vypadá/bude vypadat jak?
Předpokládám, že se totiž shodneme, že tohle mohlo způsobit několika lidem silnou morální újmu
Kterým lidem?
Myslím si, že zveřejnění emotivních soukromých zpráv Martine není v pořádku.
A poškozuje to obě strany, které jsou součástí komunikace.
Např. zpráva, která byla zveřejněna, kterou ti poslal Jakub v mých očích naprosto znedůvěryhodněla tvůj post vedoucí administrativního odboru.
K tomu se nyní hodlám vyjádřit v příslušném vláknu, kde takto argumentuješ stále do kola tou samou zprávou, nicméně ti asi unikl smysl tvé pozice a nebo nebylo řečeno to, jak Jakuba ze své role podporuješ.
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5437 poděkování
Dostal poděkování: 2252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

*vedoucího.
OFFTOPICOmlouvám se za OT, ale lidi, čtěte to po sobě, co píšete. Já si nemůžu pomoct, ale čím víc lidí sem píše, tím víc sem píšou bytosti, jejichž příspěvky nedávají smysl. A to teď nemyslím obsahově, na to jsem zvyklá. Ale už ani gramatika nebo slovosled...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- 6o7 876 737
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 2843 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

už jsem několikrát vysvětloval, proč se mi to zdálo celé důležité. Otázka "a bylo třeba tam zahrnout i ten jeden mail?" má ale jeden aspekt, který jsem teď pro sebe nějak uzavřel.

Uvědomil jsem si jednu věc. Já jsem fakt neměl ten jeden mail zveřejňovat napřímo a jen upozornit, že tam zjevně došlo k naprosto nevhodný předávce informací.
Měl jsem potřebu postavit co nejsilnější case, protože se Jakub nezpochybňuje, protože jsem při každé kritice konkrétní práce dostával velmi silný instrukce "Je neomylný" nebo aspoň "Je nade vsemi" (cituji). A v tomhle prostředí jsem si řekl, že i za cenu sebezničení a dalších škod je prostě lepší postavit co největší soubor důkazů "ten střet zájmů A situace obecně je nemocná". Věděl jsem, že mám jenom jeden pokus získat pozornost a nechtěl jsem ho promarnit. Zpětně - byla to chyba, je mi to líto.
Ono by stačilo, kdybych vytáhl celé vysvětlování kauzy JCDecaux, "rovnání" Martina Kučery nebo průběžné pohrdání všemi, kdo s Jakubem nesouhlasí uvnitř strany a venku mimo stranu. Od nálepek "vapiků" po "lháři, intrikani a lenoši" či "Bakalova média" a kritiku ČAK. Ono by asi jen stačilo upozornit na bizarní situaci, kdy přímý podřízený Jakuba Janusz prověřuje, jestli jeho přítelkyně dělá výběrka poctivě. Věřím, že dělá, ale...to je takový učebnicový příklad střetu zájmů. Asi jsem v tu chvíli po roce mlčení už nevěřil, že bude tohle stačit.

Pokud by takováto situace nastala jinde, tak budeme hrozně křičet. A teď rok všichni mlčeli - a popravdě, k tomu co je v té kauze podle mě jádro se mlčí stále a místo toho se stále točíme na tom, že se má jako víc a lépe komunikovat.
Mrzí mě obzvlášť, že si to pak vylil Jakub na Mikulášovi a Janě a mrzí mě to teda do velké míry proto, že se pak debata strhla k diskuzi jak je k sobě v pořádku se chovat ke straně a výrokům, které jsou už trochu za hranou uvěřitelnosti (OFFTOPICsrovnání JM s Churchillem je už fakt něco z říše parodie).

Jinak, k tomu "existuje celý vějíř možností jak situaci řešit" - nemyslím si to. Ve chvíli, kdy KK v kauze obdobné velmi nezafungovala (dva roky), RP ten střet zájmů zjevně také neřeší (OFFTOPICneb v rámci dělení gescí je JM "místopředseda pro Prahu"), tak je CF podle mě poslední vhodnou půdou k řešení problému takového typu a rozsahu.

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28741 poděkování
Dostal poděkování: 22241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych neřekl, že se mlčelo. Situace kolem magistrátu se snad 2x probírala na zasedání RV.
Ale nic moc z tohot nebylo, protože RV není orgán vhodný k tomu, aby něco vyřešil, rozebral a postavil na rovno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Martin.Smida
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 2843 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Vojtech.Pikal píše:
28 říj 2019, 19:40
Já bych neřekl, že se mlčelo. Situace kolem magistrátu se snad 2x probírala na zasedání RV.
Ale nic moc z tohot nebylo, protože RV není orgán vhodný k tomu, aby něco vyřešil, rozebral a postavil na rovno.
Z dostupných zdrojů nemám dojem, že by se řešil střet zájmů, ale jednotlivá vyberka či co, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28741 poděkování
Dostal poděkování: 22241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

David.Wagner píše:
28 říj 2019, 19:47
Vojtech.Pikal píše:
28 říj 2019, 19:40
Z dostupných zdrojů nemám dojem, že by se řešil střet zájmů, ale jednotlivá vyberka či co, ne?
Do takové hloubky se vlastně ani na jedné straně nešlo.(jednotlivá, střet)
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“