odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%

Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 348 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Rejman »

Tereza.Vovesova píše:
23 říj 2019, 14:41
Martin.Rejman píše:
23 říj 2019, 11:10
Tereza.Vovesova píše:
23 říj 2019, 11:01
Jsem jednoznačně PROTI odvolání. S Jakubem nemám za 2 roky já osobně vlastně žádnou špatnou. Naposledy minulý týden víceméně obratem podpořil náš návrh na podporu komunální politiky, od kterého nás zrazovali někteří členové pražského PKS.
Takže z mého pohledu si Jakub uvědomuje, co je pro Pirátskou stranu důležité a mojí podporu má.
Takže vytýkané chování k spolustraníkům, hlavně tedy vedoucí PO, ti přijde v pořádku ?
Nepřijde Martine, ale taky si nemyslím, že tohle je důvod pro návrh odvolání člena RP. Nejsme v mateřské školce, jsme v politické straně. Z mého pohledu není špatně na danou věc upozornit, třeba podnětem. Ale není to důvod k návrhu na odvolání z funkce místopředsedy RP.
Však právě - toto je ten podnět. Všechny ostatní pokusy o podněty pravděpodobně selhaly ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Tatra, Filip.Smoljak, Michaela.Skokanova

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3824 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner »

Michal.Koci píše:
23 říj 2019, 13:53
Ahoj vážení,
velmi se přimlouvám, aby se tato diskuse děla z podstaty tématu (i s odvoláním na právě projednávaný etický kodex zastupitele) NEVEŘEJNĚ.
S diskusí souhlasím, leč se domnívám, že veřejné "propírání špinavého interního prádla" již bylo dost a nic pozitivního nám nepřinese, ba naopak.
Jak jsi se mohl dostat do strany?

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1178 poděkování
Dostal poděkování: 1646 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Tady bude můj druhý příspěvek.
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut, aby v diskuzi a členských podnětech nesquatoval.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 05 lis 2019, 15:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: napomenutí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Ivo.Vlasaty, Andrej.Ramaseuski, Milan.Krch, Matej.Sandor
Poslanec, místopředseda zahraničnícho výboru a výboru pro obranu PSP ČR, člen CF, KS Praha a MS Praha 6
Sledujte mě na Twitter | Facebook | Blog
Vizí Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost.

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3578 poděkování
Dostal poděkování: 3183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Milan.Krch píše:
23 říj 2019, 14:35
Martin.Rejman píše:
23 říj 2019, 14:31
A vyjádření se dozvíme možná dříve z médií ... https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pi ... 231335_nkr :-)
Jestli to @Jakub.Michalek udělá dříve do médií nez na Forum je to také jeho jasny signál co je pro nej důležitější...proto jsem se ho pred několika hodinami ptal...ale na to prostor zřejmě neni a nebyl...
Jasný signál je i to, když tento podnět vznikne v době zasedání sněmovny. Nemluvě o tom, že jde vidět jasná koordinace puče mezi @mikulas.peksa a @jana.kolarikova Takže tento *útok byl precizně načasován. Podpůrné vojsko bylo taky hned zalarmováno.

Takže v tomto vidím taky dobrou prasárnu. Kdyby dodržovali komunikační minimum, tak si to měli prostě vyříkat mezi sebou a kdyby to nepomohlo, tak se měli obě strany upozornit, že nastane toto, aby se na to taky obě strany mohli hned přednostně přihlásit.

Já jsem taky kvůli Janě Kolaříkové nespal, taky mě zklamala, že porušila svoje sliby z kandidátské řeči do PO, takže ať si tyto argumenty strčí někam. A jestli opravdu měli tak velké problémy, tak fakt nechápu, proč to nedali ke kontrolní komisi. Tady je prostě zjevné, že už dávno měl zasáhnout náš nefunkční mediační tým, ale kdyby se o tom vědělo, tak se ten tým nějak zaktivizuje.

EDIT: Navíc jde vidět, že pro a proti odvolání roste stejně! Ze začátku prostě byla převaha pro zejména kvůli tomu načasování a zjevné koordinaci...
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 23 říj 2019, 14:50, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Antonin.Stogr, Jaromir.Slezak
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Roman.Kucera píše:
23 říj 2019, 14:43
Andrej.Ramaseuski píše:
23 říj 2019, 10:43
take nemam osobne s jakubem zadne spatne zkousenosti. spis jenom ty dobre. a neni to proto ze nejsme jeho podrizeni? :)
Bingo! :)
Na tom asi něco je. Ono, kdyby se odvolávalo a odstupovalo z RP v půlce funkčního období, tak by to mělo koule. Takhle je to jen fraška a pokus získat si pozice před následující volbou. nač chodit okolo horké kaše, píšu, co si myslím :)
No, získávat si pozice v nejistých politických orgánech za cenu vlastního zdraví ... to by dělal jen opravdu hlupák. Think twice ... Aneb, pořád ještě existují lidi, kteří to dělají z přesvědčení a bez kalkulu, prostě pro dobrou věc. Bohužel v poslední době vzniká pro takové lidi více překážek, které je od činnosti odrazují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Tatra, Helena.Buchtova, Sarka.Vaclavikova, Michaela.Skokanova

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj

Petr.Tkadlec píše:
23 říj 2019, 14:45
Milan.Krch píše:
23 říj 2019, 14:35
Martin.Rejman píše:
23 říj 2019, 14:31
A vyjádření se dozvíme možná dříve z médií ... https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pi ... 231335_nkr :-)
Jestli to @Jakub.Michalek udělá dříve do médií nez na Forum je to také jeho jasny signál co je pro nej důležitější...proto jsem se ho pred několika hodinami ptal...ale na to prostor zřejmě neni a nebyl...
Jasný signál je i to, když tento podnět vznikne v době zasedání sněmovny. Nemluvě o tom, že jde vidět jasná koordinace puče mezi @mikulas.peksa a @jana.kolarikova Takže tento *útok byl precizně načasován. Podpůrné vojsko bylo taky hned zalarmováno.

Takže v tomto vidím taky dobrou prasárnu. Kdyby dodržovali komunikační minimum, tak si to měli prostě vyříkat mezi sebou a kdyby to nepomohlo, tak se měli obě strany upozornit, že nastane toto, aby se na to taky obě strany mohli hned přednostně přihlásit.

Já jsem taky kvůli Janě Kolaříkové nespal, taky mě zklamala, že porušila svoje sliby z kandidátské řeči do PO, takže ať si tyto argumenty strčí někam. A jestli opravdu měli tak velké problémy, tak fakt nechápu, proč to nedali ke kontrolní komisi. Tady je prostě zjevné, že už dávno měl zasáhnout náš nefunkční mediační tým, ale kdyby se o tom vědělo, tak se ten tým nějak zaktivizuje.
Opět další vytváření mediální reality ? :-) Třeba jen byli ti dva svědky něčeho v jeden čas a na jednom místě, co je přimělo jednat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 2):
Milos.Zmeskal, Milan.Krch

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3824 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner »

Jiri.Rezek píše:
23 říj 2019, 12:18
Upřímně, Jakoubka znám od jeho 17ti (či kolik mu bylo, když se poprvé objevil). Morálně a odborně za něj dávám ruku do ohně. Co se týče ostatních skillů, tam se občas nějaké třecí plochy s ostatními našly a to daleko dříve, než se o Pirátech vůbec seriózně mluvilo. Ono, Matfyz + práva je opravdu vražedná kombinace a nějak se to projevit musí ;) Jestli má být v předsednictvu opravdu nevím, ale rád bych, aby se tady nezpochybňovala jeho morální integrita bez předložených důkazů.
Já znám Jakoubka taky pár let. Vždy byl zákeřný a mstivý mocichtivý manipulátor bez morálky a bez právního povědomí. Jen to uměl dobře skrývat za pracovitost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Wagnerova, Petr.Bajgar, Ivan Sirko

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10759 poděkování
Dostal poděkování: 17505 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Jako vedoucí mediálního odboru se pokusím být v této věci pokud možno neutrální, jedinou věc si neodpustím. Používat odchod Tobiase Esnera a rezignaci Martina Rejmana jako argument proti Jakubovi považuji za extrémně nevhodné. Jsem velmi rád, že se nám podařilo se závislosti na Tobiasovi zbavit a Martina považuji za dobrého programátora, ale zoufale špatného vedoucího, jehož přístup paralyzoval fungování celé strany.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Vážení přátelé, kolegyně a kolegové,

dovolte mi se vyjádřit již v samotném projednávání podnětu s vědomím, že tento poletí do světa médií.

Jakub Michálek je ve straně deset let, od úplného začátku, a i díky jeho práci Piráti rostli, uspěli jsme ve volbách a děláme dobrou politiku ve Sněmovně a v celé ČR.

Zároveň velmi vnímám problém, který je zde popisován a který vedl k podání tohoto podnětu. Myslím, že kdo mě zná, tak ví.

Předsednictvo je kolektivní orgán.

Jakub je jeho volený člen. Je to člověk, který je nastaven na výkon, preciznost a odvedené výsledky. Tak funguje na venek i do strany. Sociální vazby a empatie není Jakubova silná stránka, proto jak jsem říkal, působíme ve vedení strany kolektivně tak, aby výsledek byl co nejlepší pro stranu a deficity se snažíme vyplňovat navzájem. A to osobní angažovaností tam, kde je to třeba. Což je denní chleba RP.

Věřím, že vždy byla zřetelná snaha problémy ať vztahové nebo komunikační, ale i kompetenční, v Pirátech řešit dialogem, změnou systému, vzájemnou pomocí, komunikací, a to nejen ve vztahu vedoucích orgánů či odborů, ale na různých vrstvách fungování Pirátů.

Prosím nevyužívejme tento podnět stylem „za vše zlé, může Jakub Michálek“ a nedávejme do souvislostí spoustu událostí, které s popisovanou skutečností nesouvisí. Faktická práce s rozpočtem a škrty, nastavování procesů, sestavování strategie strany a další kroky je v první řadě práce RP, kterou předkládá Republikovému výboru či nám, celostátnímu fóru, které vše schvaluje na základě svobodné vůle a po demokratické diskusi a po svém uvážení.

Obsahové a věcné požadavky, například na fungování technického odboru, či na plnění slibů, pokud jsou tyto komunikovány věcně a s respektem druhé strany, věřím, že taktéž samy o sobě nejsou nic nepatřičného.

Co se týče samotného podnětu na odvolání Jakuba z pozice místopředsedy Pirátů, každý člen strany má v rámci fungující demokracie právo podnět podat, pokud tuto potřebu cítí. Já si po jednání sněmovny toto vlákno podrobně prostuduji a pokusím se oddělit i vnitřně, co do něj patří.

To, že tuto věc mají možnost sledovat média, je důsledkem transparentní politiky, kterou chceme vést a kterou jako jediní přinášíme na českou politickou scénu. To jsme si vybrali. Proto bych vás chtěl požádat, aby se toto vlákno i vlákno budoucího jednání Celostátního fóra nestalo kolbištěm pro tendenční vyřizování si účtů, ale pro jasné pojmenování důvodů, podle kterých se budou staří i noví členové rozhodovat při svém finálním hlasování.

Osobně bych také rád upozornil, že nové předsednictvo se bude volit v lednu na zasedání CF v Ostravě, kde bude moci každý člen rozhodnout o obsazení nového vedení strany.
Ivan
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“