KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Kralovehradecky kraj

Odpovědět
Petr.Polacek
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ, pedagog
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: KF KHK 9/2019-Krajské volby 2020

Příspěvek od Petr.Polacek » 12 zář 2019, 10:39

Ahoj, Já tedy dávám Standovi protinávrh.
Souhlasím s tím, že volbu i grilování kandidátů na pozice 2.-9. Zatím jich je opravdu ještě málo. Nicméně všichni víme, jak se dělá vše na poslední chvíli. To, že současně není přihlášena ještě žádná žena je také pádný důvod toto odložit.
Nicméně abychom byli zase féroví. O tom, že na schůzi v září proběhne grilování kandidátů se mluvilo už na poslední schůzi v červnu. Tedy z tohoto hlediska myslím dostatečně včas, aby nikdo neotálel a "stále ještě zvažoval".
Proto je můj protinávrh následující:

"Grilovat na schůzi 15.9. kandidáty na senátory a zároveň také všechny kandidáty na post lídra pro krajské volby přihlášené zde na fóru do řádně a původně vypsaného termínu."

Toto mi zkrátka dává smysl více, než návrh Standy. Díky za Vaši podporu,
Petr Poláček

Stanislav.Stipl píše:
12 zář 2019, 10:25
Rád vyzval @Tomas.Unger, @Pavel.Volk, @Jan.Zeman, @Dusan.Plch, @Kamil.Kubica, @Adam.Valenta, @Jana.Patkova, @Anna.Ungerova, @Lubomir.Spacek a další, aby se přihlásili.

V rámci rozpravy mám pár dotazů na kandidáty:
Na všechny:
Měl by kraj zveřejňovat podklady k jednání zastupitelstva?
Mělo by být v zápise v rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval?
Jaká by měla být povolební strategie Pirátů v Královéhradeckém kraji?
Je přípustná kumulace uvolněných funkcí u případných koaličních partnerů?

Na lídra:
Dokážeš si představit svou osobu jako hejtmana Královéhradeckého kraje?

Na čelo:
V případě účasti Pirátů v koalici, ucházel by ses o členství v radě kraje? Pokud ano, v jaké gesci? Jakou máš pro tuto gesci odbornost?

Na kandidáty, kteří již jsou obecními zastupiteli:
a) Vzdáš se v případě zvolení krajským zastupitelem mandátu obecního zastupitele?
b) Vzdáš se mandátu obecního zastupitele v případě, že by ses stal členem rady kraje?

Předem děkuji za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvek:
Pavel.Vrbicky

Pavel.Vrbicky
Krajské předsednictvo
Profese: technicko obch. poradce - strojírenství
Dal poděkování: 198 poděkování
Dostal poděkování: 170 poděkování

Příspěvek od Pavel.Vrbicky » 12 zář 2019, 10:40

Odpovídám na Standovy dotazy:

ano
ano
Koalice bez ANO, SPD a KSČM
Do toho jim nemáme co mluvit
Na čelo:
V případě účasti Pirátů v koalici, ucházel by ses o členství v radě kraje? Pokud ano, v jaké gesci? Jakou máš pro tuto gesci odbornost?
Ano. Chtěl bych být radní pro sociální oblast. Odbornost nemám, ale pracuji v městské sociální komisi a spolupracuji s Expertním týmem na krajských tématech.

a) Vzdáš se v případě zvolení krajským zastupitelem mandátu obecního zastupitele?
ne
b) Vzdáš se mandátu obecního zastupitele v případě, že by ses stal členem rady kraje?
Podle časové náročnosti, spíš ne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Vrbicky za příspěvek:
Stanislav.Stipl

Stanislav.Stipl
Zástupce vedoucího odboru
Profese: programátor
Dal poděkování: 1334 poděkování
Dostal poděkování: 2674 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 12 zář 2019, 10:57

Ahoj Petře,

děkuji za rychlou reakci. Ano, o tom, že grilování proběhne v září, se skutečně mluvilo již na schůzi v červnu. Na druhou stranu jsme v tomto papežštější, než Papež. Centrála chce chce 5 kandidátů do 30.11. A skutečně tam není ani 9 přihlášených na 9 míst.

Nevidím žádný rozpor mezi Tvým a mým návrhem:
Petr.Polacek píše:
12 zář 2019, 10:39
"Grilovat na schůzi 15.9. kandidáty na senátory a zároveň také všechny kandidáty na post lídra pro krajské volby přihlášené zde na fóru do řádně a původně vypsaného termínu."
Stanislav.stipl píše: Navrhuji posunout lhůtu pro přihlášení kandidátů na čelo o 1 měsíc, resp. do příští krajské schůze. Termín pro přihlášení lídra by se nezměnil.
Návrhy jsou trochu jinak formulované, Ty explicitně uvádíš, kdy konkrétně grilovat lídra a senátory, ale v obou případech by:
- termín pro přihlášení lídra zůstal do 14.9.
- termín pro přihlášení dalších kandidátů by se posunul do další krajské schůze.

Něco jsem přehlédl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Dusan.Plch

Petr.Polacek
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petr.Polacek » 12 zář 2019, 10:59

odpovídám Standovi

Měl by kraj zveřejňovat podklady k jednání zastupitelstva? ANO
Mělo by být v zápise v rady kraje zveřejněno, kdo jak hlasoval? ANO
Jaká by měla být povolební strategie Pirátů v Královéhradeckém kraji? Být v koalici. Avšak jednoznačně bez KSČM, SPD a ANO (pokud bude součástí ANO poslanec Petr Sadovský z Dobrušky, neboť to je jen bezduchý kariérista). Bude-li možná koalice bez ANO, tak toho jednoznačně využít..!
Je přípustná kumulace uvolněných funkcí u případných koaličních partnerů? Můžeme doporučit, ale nemůžeme vyžadovat.

Na lídra:
Dokážeš si představit svou osobu jako hejtmana Královéhradeckého kraje? Nekandiduji na lídra

Na čelo:
Nejde dopředu předvídat. Pokud by taková možnost byla, dlouhodobě se věnuji kultuře, turistice a cestovnímu ruchu. (Pracoval jsem jako vedoucí kulturních a sportovních zařízení města Dobrušky, kde jsem měl na starosti celé fungování organizační složky města s ročním rozpočtem cca 20 mil. a kde jsem měl na starosti nejen provoz zařízeních, ale také všechny pořádané městské akce). Zároveň jsem pořadatelem festivalu. V rámci cestovního ruchu jsem za město Dobrušku spolupracoval s Destinační společností Orlické hory a podorlicko.

a) Vzdáš se v případě zvolení krajským zastupitelem mandátu obecního zastupitele? nejsem obecní zastupitel

Petr Poláček
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvek:
Stanislav.Stipl

Petr.Polacek
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petr.Polacek » 12 zář 2019, 11:04

Pochopil jsem z Tvého návrhu, že chceš odložit i grilování a volbu lídra pro krajské volby. Můj protinávrh spočívá v tom, že bychom kandidáta na senátora i kandidáty na lídry ogrilovali nyní a poté také proběhla volba. Jinými slovy - s touto volbou bych určitě nečekal až po další krajské schůzi v říjnu.
Kandidátům na 2.-5. / 6.-9. / i další místa by se prodloužila možnost přihlášení např. do 30.9.

Stanislav.Stipl píše:
12 zář 2019, 10:57
Ahoj Petře,

děkuji za rychlou reakci. Ano, o tom, že grilování proběhne v září, se skutečně mluvilo již na schůzi v červnu. Na druhou stranu jsme v tomto papežštější, než Papež. Centrála chce chce 5 kandidátů do 30.11. A skutečně tam není ani 9 přihlášených na 9 míst.

Nevidím žádný rozpor mezi Tvým a mým návrhem:
Petr.Polacek píše:
12 zář 2019, 10:39
Stanislav.stipl píše: Navrhuji posunout lhůtu pro přihlášení kandidátů na čelo o 1 měsíc, resp. do příští krajské schůze. Termín pro přihlášení lídra by se nezměnil.
Návrhy jsou trochu jinak formulované, Ty explicitně uvádíš, kdy konkrétně grilovat lídra a senátory, ale v obou případech by:
- termín pro přihlášení lídra zůstal do 14.9.
- termín pro přihlášení dalších kandidátů by se posunul do další krajské schůze.

Něco jsem přehlédl?

Pavel.Bulicek
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: SW analytik
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bulicek » 12 zář 2019, 11:24

Odpověď Standovi ( "když dam citovat" nejde mi psát a pořád se mi označuje Tomáš Unger)

Ano měl, v rámci komise pro otevřenost to aktuálně řešíme, pan Matějka za SPOZ, je proti... Uvidime, zalezi na cele komisi

Ano, nevidím v tom problém

Za mě je nepřípustná koalica SPOZ, SPD, KSČ a případně další strany propagující extremisticke nazory a nebo totalitní režimy. Ohledne ANO bych rad vedl diskuzi, pokud by to bylo mozne vyhnul bych se spolupraci.

Kumulaci uvolněných funkcí koaličních partnerů by neměla být.

Na lídra:
Dokážeš si představit svou osobu jako hejtmana Královéhradeckého kraje?
Ano dokáži a chi o to i usilovat.

Na čelo:
Ano, ucházel, chtěl bych se ucházet o
IZS ( většinou hejtman v gesci) - Má vysokoškolské vzdělání na tuto oblast + několik školení od HZS
Sport, kultura a volnočasové aktivity - jsem nyní ve výboru pro sport kraje a díky tomu má mohledně této gesce přehled
Případně IT - pokud by se tato gesce zavedla, obornost mám částečnou z mé pracovní funkce

V současné době zastávám funkci zastupitele jako neuvolněný a i kdybych se stal uvolněným zastupitelem na kraji, stále bych měl zvládat agendu městskou. V případě, že bych byl právem upozorněn a nebo sám uznal, že agendu nezvládám, vzdal bych se působnosti v jedné z funkcí
Naposledy upravil(a) Pavel.Bulicek dne 12 zář 2019, 11:36, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bulicek za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Pavel Bulíček

Petr.Polacek
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petr.Polacek » 12 zář 2019, 11:28

Upravuji tedy svůj protinávrh Standovi. Resp. jde mi o to, aby bylo jednoznačně určeno, jaký bude časový harmonogram "grilování" a dalšího přihlášení.
Můj předchozí protinávrh tedy stahuju s tím, že zde podávám nový, jednoznačně definující termíny:

1) Předchozí vypsané termíny pro přihlášení kandidátů na senátory a lídra kandidátní listiny pro krajské volby platí, tedy do 14.9. včetně.
2) Na krajské schůzi 15.9. proběhne grilování kandidátů na senátory a lídrů kandidátní listiny pro krajské volby
3) Následně po krajské schůzi 15.9. bude vypsána nejprve volba kandidáta na senátora a poté volba lídra kandidátní listiny pro krajské volby
4) Termín podání přihlášek kandidátů na 2.-5. / 6.-9. / a 10.-50. místo kandidátní listiny pro krajské volby se prodlouží do 6.10. 2019 včetně
5) Grilování těchto kandidátů na 2.-5. a 6.-9. místo proběhne na říjnové krajské schůzi.
6) Volba 2.-5. a 6.-9. místa bude probíhat po říjnové krajské schůzi.

Snad je to nyní jasně zřetelné včetně všech termínů. Prosím tedy o podporu sem.
Díky, Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Polacek za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Vrbicky, Adam.Valenta, Stanislav.Stipl, Arnost.Stepanek, Libuse.Verisova

Stanislav.Stipl

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 12 zář 2019, 11:47

Děkuji za dosavadní odpovědi na otázky. Jen doplním dvě poznámky ke kumulaci:

V Praze 2018 se řešila i nekumulace uvolněných funkcí koaličních partnerů, díky tomu nejsou Čižinský a Pospíšil v radě.

O víkendu jsem se zúčastnil schůze MS Pardubicko. Mají tam v současné době více zastupitelů, než my, protože Pardubice mají městské obvody. Přesto kandidáti do kraje počítají s tím, že nebudou zastupiteli na městě i kraji zároveň. Neptal jsem se na to, vyplynulo to s diskuse, protože se řešilo, kdo jsou náhradníci zastupitelů (a náhradníci náhradníků). Nevím, jestli s tím počítají všichni, ale znělo to tak nějak samozřejmě. Nicméně pokud vím, žádné závazné pravidlo v tomto směru zatím neexistuje.

Stanislav.Stipl

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 12 zář 2019, 11:49

Stahuji svůj návrh postupu a podporuji ten poslední od @Petr.Polacek. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 2):
Petr.Polacek, Arnost.Stepanek

Pavel.Volk
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Volk » 12 zář 2019, 12:12

Zdravím Stando @Stanislav.Stipl

Co se dotazů týče a jelikož jsi mne vyzval k odpovědi ;) , píši tedy:

Na obě odpovídám, ANO měl by, jelikož jsme všichni při hlasování při smyslech (doufám) a jsme si zodpovědní za své činy. Schovávat se za anonymitu mě přijde " srabácké" a hodné doby minulé.
Je pravdou, že v čase z toho mohou plynout jisté méně či více příjemné souvislosti.
Ale jak jinak si chcete v rámci politické budoucnosti budova PR, než-li tím, že si budeme stát za tím, co jsme řekli a prosadili.

Co se povolební strategie týče, je více věcí kde pokulháváme, jelikož jsme parta stejně smýšlejících "dobrovolníků"
Je třeba zvýšit povědomí o tom, že jsme a co vlastně nabízíme i v průběhu volebního období.
Je třeba se více zapojit do celokrajských témat, resp. témat mimo krajské město - chybějící dětští doktoři v příhraničí, mluvit o věcech typu vylidňování okrajů kraje, nedostupnosti školství, resp. jejich kvalita a komunikovat nejen to, že jsou nějací žáci, kteří přijdou z nějakých rodin, ale i že mimo krajsky nechce nikdo kvalitní učit, tyto " problematické žáky".
Svým způsobem je potřeba více komunikovat s radnicemi a "lobovat" za jejich zájmy, částečně je i propojovat mezi sebou, všichni mají podobné problémy, proč je neřešit s naší ( Pirátskou) pomocí společně.
Na toto si dělají trochu patent Starostové a spol.
Zevnitř naší "party" je potřeba ještě více komunikace, neboť mně přijde, že některá témata se sice řeší, ale nekomunikují - viz. "oznámení o výběrovém řízení na mediální spojku, to jsme zaznamenal až při příspěvku Adama @Adam.Valenta . Možná je to z mé strany, ale pokud by to byla pravda, máme problém i ve vnitřní komunikaci.

Pokud si budeme schopni prosadit do koaliční smlouvy možnost odebrání, nebo minimálně upozornění koaličního partnera na problém v souvislosti s nízkým (neadekvátním) výkonem v rámci jeho funkce, ale toleroval bych toto v řádu jednotek ( 1-2)

Pavel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvky (celkem 3):
Stanislav.Stipl, alexs, Dusan.Plch

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“