[Rozprava] Podpora SK Líšeň při postupu do 2. ligy

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: [Rozprava] Podpora SK Líšeň při postupu do 2. ligy

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ondrej.Vichta píše: 06 čer 2019, 12:48 Jsem proti protože fotbal je žumpa. Jde to proti našim zásadám na transparentnost atd.
Jirka transparentně žádá o podporu transparentní dotace. To samo o sobě je přece OK(?). A on sám současný netransparentní systém kritizuje. Buď ti vadí dotace profi sportu či profi sport sám o sobě (jako třeba mně) nebo ta "žumpa" kolem, ale pokud je to jen to druhé, tak tady by jsi IMHO mohl být v klidu, ne?
Naposledy upravil(a) Antonino.Milicia dne 06 čer 2019, 13:09, celkem upraveno 1 x.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Ondrej.Vichta
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 92
Registrován: 05 pro 2017, 11:03
Profese: Násrojař
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: [Rozprava] Podpora SK Líšeň při postupu do 2. ligy

Příspěvek od Ondrej.Vichta »

Nemohl, hele já se ve fotbale pohybuju x let, kdysi jsem i proti Líšni hrál. Můj synovec byl trenér v FAČR, takže si myslím že žumpu tam fakt znám. A to že jsme my transparentní by nemělo znamenat že dáme peníze do netransparentního systému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vichta za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Marek.Necada
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8030
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora SK Líšeň při postupu do 2. ligy

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Podívejte, já ty drobky trénuji 6 let. A když přijdeš na hřiště, je to samý Ronaldo a Messi, z českých Nedvěd, z brněnských třeba Švancara. Když k těm klukům přijdeš do pokoje, visí jim tihle a mnoho jiných hráčů na zdech. Já znám zdravotní stav dětí velmi dobře a nechci, aby jim tam viseli youtubeři. Ti všichni jmenovaní reprezentují žumpu, sami jsou často s morálkou na štíru, ale pomineš-li své subjektivní hodnocení, pak objektivně přivádí k pohybu jen v naší zemi desetitisíce dětí. A to je pro mne prostě nezpochybnitelný fakt, ne mé domněnky zkreslené tunelovým vnímáním situace na pozadí výlovu kapříků a tendenčního řízní zápasů. Situaci ve fotbale nezavinili fotbalisté, je odrazem naší společnosti, třeba i toho, že naše společnost, náš stát nechal vytunelovat Sazku, zprivatizoval a nechal rozprodat veliké podniky, které sport sponzorovali (KPS, Zetor, Zbrojovka). Sportovci není těch horních pár tisíc na svazech, ti mají prdele prosezené z čachrů s penězi ať se jedná o fotbal, hokej nebo tenis. Kdo jim ty peníze dává a proč zrovna jim. Proč nejdou do klubů, proč neudělají to, co teď chceme udělat my? Proč to tu hlasujeme? Protože chci, abychom i v tomto mimořádném případě byli transparentní, jiak bych nešel s kůží na trh. Nepodpořit, protože to není transparentní OK, ale máte pocit, že to platí i pro tento případ, kde vykládáme všechny karty na stůl? V každém případě díky Antonino za pochopení toho, co píšeš v poslední větě.

P.S. Mimochodem, ať je FAČR jaký je, ale momentálně má nejtransaperntnější systém evidence členů ze všech sportů, takže si všechny údaje o členech, o kterých zde hovoříme, můžete ověřit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Antonino.Milicia, Jiri.Ulip
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8030
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Podpora SK Líšeň při postupu do 2. ligy

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ondrej.Vichta píše: 06 čer 2019, 13:08 Nemohl, hele já se ve fotbale pohybuju x let, kdysi jsem i proti Líšni hrál. Můj synovec byl trenér v FAČR, takže si myslím že žumpu tam fakt znám. A to že jsme my transparentní by nemělo znamenat že dáme peníze do netransparentního systému.
Ale vždyť ty peníze tam dávno plynou ať budeme hlasovat jak chceme, jen jdou těm, kteří si to dokáží netransparentně vylobovat, o tom přece píši. Nebo ty víš, kdy a který funkcionář byl kdy na odboru domlouvat výši potřebných částek? Nevíš a nikdy se detaily tohoto nedozvíš. TAdy to máš vyložené. V Brně budiž řečeno, a je to OK, že prachy nejdou do systému (svazům), ale konkrétním klubům, sice nevíme proč jaká částka a to chceme změnit, ale že by nebyl znám příjemce dotace není pravda. Proto taky nejsme proti těm dotacím, ale zdržujeme se, je to dobře nasměrováno, ale není to stále zcela transparentní. A že jsou podvody s uplácením sudích? Hele, ve kterém systému nesou takovýto čachry - slavíci, čeští lvi, obsazování rolí v divadle, ve filmu? Není to OK, ale taková je lidská povaha. Nesmíme ale s vaničkou vylít přece i dítě. Už tě nechám, v každém případě díky za to, že to pomůžeš třeba i změnit, jsi-li ve fotbale nějak angažován.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“