CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: IT Business Analytik
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1028 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Pavel.Sramek » 15 led 2019, 23:10

Michal.Ketner píše:
14 led 2019, 22:47
Víte co je deep web a co je dark net?
Je to nebezpečné?
Měla by proti tomu EU bojovat?
Ano, znám.
Je to docela dávno, co jsme to s bývalým spolužákem objevili a zkusili zavítat na stránku ne nepodobnou aukru. Nevěřili jsme, že je něco takového možné. Že čistá anonymita vám dá možnost prodávat střelné plně automatické zbraně, drogy, bílé maso a objednat vraždu. Ale vždy šlo o přečin jedince, který danou službu nabízí. A pokud to nabízet chce, prostor a médium si najde vždy. Nejde ovšem říci, co z toho byla pravda a co pouze nástroj, jak z lidí dostat peníze. Anonymní inzerát znamená i anonymní platbu a to nikdy nezaručí splněné ,,přání”.
Co se týče ostatních ,,hrůzností”, které na neidexovaných stránkách jsou, o tom ani nemá cenu psát.

Jestli je to nebezpečné? Záleží na úhlu pohledu. Já si nemyslím, že se děje bezpráví a zvěrstva, protože je možnost to sdílet anonymně na internetu. To je v daných lidech.

Mělo by proti tomu EU zakročit? Proti cenzuře ne. Proti těm lidem porušující zákon, ano. Alespoň víme, co se všechno může dít. Navíc si myslím, že pokud by se proti tomu zakročilo, někdy jinde pomocí jiné technologie by se objevilo to samé.
Ales.Sura píše:
13 led 2019, 15:11
Rád bych se kandidátů do EP zeptal na následující:
1. Jak se stavíte k udělení azylu pro Edwarda Snowdena a popřípadě další whistleblowery (Julian Assange, apod.). Podpořil bys udělení azylu Snowdenovi Českou republikou?
2. Jak se stavíte k problematice migrace? Jaké řešení podporuješ pro uprchlíky a migranty ze strany ČR a EU? Podporuješ zvýšenou ochrana hranic? Podporuješ kvóty či jiný rozdělovací mechanismus? Podporuješ rozšíření Frontexu a jejich pravomocí? Jak bys řešil situaci v zemích odkud lidé do Evropy přicházejí? Preferuješ nepřijímat nikoho, přijímat omezené množství (pokud ano, tak za podle jakých kritérií a jak by měl vypadat proces), přijmout všechny žadatele, apod.?
3. Jak byste chtěli řešit současné napětí, které panuje mezi EU, Ruskem a Čínou? Podporuješ protiruské sankce v současné míře (ano, chtěl bych přitvrdit, podporuji zmírnění nebo i zrušení sankcí, apod.). Za jakých podmínek bys podpořil zrušení protiruských sankcí.
4. Jak byste chtěli řešit přebujelou byrokracii EU na kterou si mnozí stěžují?
5. Jak chcete prosazovat přímou demokracii na půdě EP? Podporujete například přímou volbu s možností odvolání ve všech institucích (Evropský parlament, Evropská komise,...)?
6. Podporujete možnost referenda? Umožnili byste občanům hlasovat o čemkoliv (tj. např. včetně členství v NATO či EU)? Jaké limity a případná omezení v referendech navrhujete? Jaký je váš postoj k probíhajícímu Brexitu?
1. Ne. Bál bych se o jeho zdraví a svobodu. Jsme v NATO a pokud by náš spojenec (USA) požádal o jeho vydání, pak použil argumentaci s národní bezpečností, nemyslím si, že bychom ho mohli nevydat a on by strávil zbytek života ve vězení. A to bych nechtěl. V ČR by bohužel žádný whistleblower nebyl v bezpečí.
2. Ztotožňuji se s platným pirátským stanoviskem z roku 2015: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/st ... likum.html
Ale zbytek té otázky je 3 A4 eseje. Ale stručně. Tak jak to bylo děláno před rokem 2015 mi plně vyhovovalo. Včetně práce imigračního odboru MVČR a testů, který musel žadatel o občanství splnit. Azyl ano, ale ten není dlouhodobý.
3. Ano, chtěl bych přitvrdit. Do doby, dokud rusko nepřestane zasahovat do krize na východě ukrajiny.
4. Ehm.. Nechápu otázku. Kéž bychom tady měli byrokracii podobnou té v EU! Bohužel tu nyní máme byrokracii ČR a ta mě štve mnohem více.
5. Nyní ti nedokážu odpovédět. Bylo by ode mě pošetilé vyřknout svůj názor, bez důkladného prostudování kladných a negativních následků.
6. Ano, podporuji, ale na regionální úrovni. Referendum by rozhodně nemělo být o všem. Máme tu zastupitelskou demokracii, aby náš zástupce nastudoval situaci před a poté, a pak se uvážlivě rozhodl, co je pro CŘ nejlepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Ales.Sura
Předseda MS Plzeň
Místopředseda KS Plzeňský kraj
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Republikový výbor
Příspěvky: 595
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 873 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Lukas.Blazej » 15 led 2019, 23:40

Doručuji nominaci Plzeňského kraje, Pardubického kraje, Královehradeckého kraje, Ústeckého kraje, Vysočiny a Celostátního fóra a hlásím se do volby čelních míst kandidátní listiny.

Moji kandidátní řeč naleznete zde, během zítřka sem doplním odpovědi na všechny otázky, které byly položeny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvky (celkem 3):
Stanislav.Stipl, Jiri.Ulip, Dalibor.Zahora
Tel. 778702712

Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 52
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK / externí poradce na MF
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Jirman » 15 led 2019, 23:56

Tereza.Vovesova píše:
12 led 2019, 21:25
Zdravím, mám dotaz na všechny kandidáty. Protože jsou volby do EP tak trochu i o osobnostech, co děláte vy sami pro zviditelnění se ve společnisti a mezi vašemi potencionálními voliči?
Ahoj Terezo,

můj příběh je jednoduchý. Jako obyčejný kluk z Jablonce jsem udělal konkurz do Evropské komise, poté jsem se stal se ve 33 letech hlavním auditorem strukturálních fondů pro ČR, díky selskému rozumu a neodbytnosti jsem odhalil řadu chyb a nesrovnalostí v řádech miliard, EK na základě mých nálezů sankcionovala ČR takovým způsobem, že byl v roce 2012 ohrožen státní rozpočet. Bylo to drsné, ale nezbytné, jinak by se věci nepohnuli dopředu. Do Bruselu začali jezdit politici včetně premiéra Nečase vysvětlovat, jak se v ČR "čerpá". Za to, že jsem dělal svoji práci dobře a při auditu nezavíral oči, jsem se tedy stal již ve 35 letech "nepřítel vlastního státu" a táhne se to se mnou až doteď ;) Prostě jízda jak na horské dráze, ale docela dobrodružná.

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... vyjednavat

O kauzách s EU dotacemi se psalo v mnoha sdělovacích prostředcích, jen nikdo nevěděl, že ty audity jsem dělal já a moji kolegové. EK naše identity před novináři skrývala, na jejich dotazy jsme odpovídali prostřednictvím tiskových mluvčí (stejné je to i při současné misi EK, která tento týden v ČR operuje). Na ROPu Severozápad nás málem dostihli, ale omylem natočili naše tlumočnice. Vzhledem k tomu, že jsem čelil i určitým formám diskreditace, tak jsem se rozhodl nepoužívat žádné sociální sítě a na netu jsem téměř nevygooglovatelný. Takže asi pravý opak toho, na co se ptáš. Přesto si myslím, že pro zviditelněné problému EU dotací mezi potenciálními voliči jsem udělal víc než dost, jen ne pod svým vlastním jménem, ale jménem EK. Můj coming out nastal až teď na Nový rok na tomto fóru, protože si myslím, že je ten pravý čas a doufám, že jsem na tom správném místě.

Rád bych pokračoval v této oblasti a začal chránit zájmy daňových poplatníků veřejně na půdě EP, jsem značně zocelen audity v EK a jejich následky. Rád bych také vysvětlil veřejnosti řadu mýtů, které kolují u české veřejnosti například o údajné přebujelosti a lenosti EU byrokracie či údajném diktátu z Bruselu. Já se na tyto mýty dívám očima někoho, kdo v tom 13 let žije a vidím to tročku jinak. Jak je třeba možné, že 2 auditoři z Bruselu toho v letech 2010-2012 odhalili daleko více než ve stejné době 200 českých auditorů. To asi nebude přebujelostí...

S pozdravem
Petr J.
Naposledy upravil(a) Petr.Jirman dne 16 led 2019, 00:59, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Ivo.Vlasaty
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi ani Ministerstvu financí.

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 57
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: webový specialista
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Milos.Vlach » 16 led 2019, 00:00

Zdravím všechny,
pokusím se yodpovědět další položené otázky:
Víte co je deep web a co je dark net?
Je to nebezpečné?
Měla by proti tomu EU bojovat?
Ano.
Je to přirozené. Ad absurdum nejsvobodnější část internetu. Není to nebezpečné a priori, ale lze se dostat do kontaktu s nebezpečnými věcmi/situacemi pokud člověk chce. Vnímání nebezpečí je nakonec subjektivní, ztráta finančních prostředků pro většinu nebezpečná není, ale pro někoho může být - což je asi to nejmenší nebezpečí kterému se tam lze nechat vystavit.
Ne, z osobní perspektivy je to nejsvobodnější část internetu. Z perspektivy vymáhání práva je možné se o to snažit, ale je to mrhání prostředky, vždy si to najde svou cestu.
Pokud chce někdo z kandidátů odpovědět na podobnou otázku, jak se zachová ve vztahu ke svým dosavadním funkcím, odpovědím se nebráním samozřejmě.
Aplikuji princip nekumulace.
Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup v těchto primárkách. Donutit k odpovědi vás nemohu, ale podotýkám, že ty, kdo mi neodpoví, nebudu volit.
Jelikož Markéta je koordinátorka, tak s Markétou. Protože se často setkáváme, tak se o tom samozřejmě bavím s Evou Tichou a Jirkou Hoskovcem, ale za koordinaci bych to nepovažoval.
Zdravím, mám dotaz na všechny kandidáty. Protože jsou volby do EP tak trochu i o osobnostech, co děláte vy sami pro zviditelnění se ve společnosti a mezi všemi potencionálními voliči?
Zatím moc ne, nemyslím si, že je vhodné se urputně sebeprezentovat dříve než doběhnou primárky.
Rád bych se kandidátů do EP zeptal na následující:
1. Jak se stavíte k udělení azylu pro Edwarda Snowdena a popřípadě další whistleblowery (Julian Assange, apod.). Podpořil bys udělení azylu Snowdenovi Českou republikou?
2. Jak se stavíte k problematice migrace? Jaké řešení podporuješ pro uprchlíky a migranty ze strany ČR a EU? Podporuješ zvýšenou ochrana hranic? Podporuješ kvóty či jiný rozdělovací mechanismus? Podporuješ rozšíření Frontexu a jejich pravomocí? Jak bys řešil situaci v zemích odkud lidé do Evropy přicházejí? Preferuješ nepřijímat nikoho, přijímat omezené množství (pokud ano, tak za podle jakých kritérií a jak by měl vypadat proces), přijmout všechny žadatele, apod.?
3. Jak byste chtěli řešit současné napětí, které panuje mezi EU, Ruskem a Čínou? Podporuješ protiruské sankce v současné míře (ano, chtěl bych přitvrdit, podporuji zmírnění nebo i zrušení sankcí, apod.). Za jakých podmínek bys podpořil zrušení protiruských sankcí.
4. Jak byste chtěli řešit přebujelou byrokracii EU na kterou si mnozí stěžují?
5. Jak chcete prosazovat přímou demokracii na půdě EP? Podporujete například přímou volbu s možností odvolání ve všech institucích (Evropský parlament, Evropská komise,...)?
6. Podporujete možnost referenda? Umožnili byste občanům hlasovat o čemkoliv (tj. např. včetně členství v NATO či EU)? Jaké limity a případná omezení v referendech navrhujete? Jaký je váš postoj k probíhajícímu Brexitu?
1. Obecně ano. Byť v případě Snowdena nevím, zda jsou jeho motivy tak čisté, v jeho případě PR které se k tomu váže by bylo rozhodně silnější. Nicméně jaký diplomatický tlak by to vyvolalo nejsem schopen odhadnout.
2. Myslím, že obzvlášt v naší kotlině jsou reakce hysterické. Byť se k tomu váže určité bezpečnostní riziko, každá mince má dvě strany a je pouze na nás na jakou stranu se chceme dívat. Doplním část své úvodní řeči: Z čiste lidských důvodů nelze odmítat lidi v nouzi, nelze ale akceptovat přístup, kdy se azylanté zapojují zejména do sociálních systémů členských zemí. Jsou to právě tito lidé, kteří by se měli podílet na obnově svých zemí. Evropa by tuto situaci měla brát jako příležitost: umožnit azylantům růst ve svém potenciálu, učit je evropským hodnotám a nastavit podmínky tak, aby právě tito lidé byli motivováni se do svých zemí vrátit a stát se nositeli obrody a evropských hodnot... Čili přijímat ty kteří na to mají dle mezinárodního práva nárok, ale na dobu omezenou, než se stabilizuje situace v zemi původu. Rozšíření pravomocí a obsazení Frontexu podporuji.
3. Rusko a sankce: Ano a klidně tvrdší. To samo o sobě je velmi malý políček za nerespektování základních mezinárodních úmluv. Čína: Primárně by se EU měla snažit vymanit "výrobní závislosti" na Číně. Velmi rád bych podpořil posílení vnitřní produkce a obchodu EU místo dovozu levného čínského šuntu.
4. Opět použiji část odpovědi na již položenou otázku: Všichni vnímají EU jako vztah my vs. Brusel, proto je tak často "démonizován". Přitom je to vztah n:n, je to o tom jaký máme vztah s Rakušany, Švédy, Rumuny, Francouzy, Italy ... nejenom jako státy, ale jaká vztahy tam máme jako lidé, každý z nás. A to je co si málo kdo uvědomuje. Že: pokud se nenaučíme spolu žít, budeme proti sobě stát, jako už tomu bylo v minulosti. Proto je Kulturní výměna hlavní motiv, který svou kandidaturou chci prosazovat. Centralizace v Bruselu je pouze prostředek, jak se v současnosti spolu učíme žít. Zpět k tvé otázce: "Státy, které chtějí, dělají více" je moto které mi je nejblíže, právě proto, že podporuje odklon od 1:n uvažování a propaguje n:n... Čili řešení je v podpoře budování vazeb mezi státy navzájem.
5. Na úrovni EU nevidím referendum jako reálné. Myslím, že posílení pravomocí Parlementu na úkor Komise je to co momentálně je to co alespoň trochu zpřímí úroveň demokracie v EU.
6. Kontroverzní téma, nicméně ano referendum podporuji. Jsem ovšem zastáncem poměrně tvrdých kvór: O ústavních záležitostech musí být rozhodnuto ústavní většinou tedy 60%, v tomto případě oprávněných voličů. Zejména proto, že jej považuji jako pojistku proti "únosu systému menšinou zvolenou většinou" - v parlamentní demokracii reprezentuje ústavní většina 60% při ~50% účasti asi 30% voličů. Poslance a senátory v tomto ohledu považuji za "odpovědnější", než masu ovlivněnou propagandou. Ústavní referendum by tedy mělo soužit jako poslední instance před blížící se katastrofou, v okamžicích, kdy je národ sjednocen.
7. Brexit je fail velký jak Británie a s napětím sleduji jak to dopadne. S vyjednáváním ze strany EU, byť neznám detaily víceméně souhlasím. Nejlepší ale bude, když nebude nic....
Ještě poslední otázku z jiného soudku, zaznamenal si tlak australské vlády na zákaz šifrování?
Co si o tom myslíš?
Jak bys to řešil, kdyby něco podobného se řešilo na půde EP?
Nelíbí se mi to. Obhajovat postupné omezování práv, zejména na soukromí, bojem proti terorismu je cesta velmi špatným směrem. Oponoval bych takovým krokům.
Chtěla bych se všech kandidátů zeptat, jak se jim líbilo toto volební video https://www.youtube.com/watch?v=vh20CvixysY. Jestli by rádi tímto směrem šli i v kampani do EP. Prosím o krátké odpovědi. Děkuji
Určitě videoobsah je správná cesta. Nicméně poslední video bylo IMO z celé série nejslabší - příliš vyumělkované a kýčovité (do absence žen nebudu ani zabrušovat). Myslím, že kampaň musí být hlavně autentická.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvek:
Ales.Sura

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14292
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22470 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 led 2019, 00:03

Doba pro navrhování kandidátů do čela právě skončila.
Jdu zapracovat zbylé doručené nominace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Marcel.Kolaja
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 83
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Simon.Barczi » 16 led 2019, 00:29

Mikulas.Ferjencik píše:
14 led 2019, 15:55
Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup v těchto primárkách. Donutit k odpovědi vás nemohu, ale podotýkám, že ty, kdo mi neodpoví, nebudu volit.
Já jako ekologicky založený člověk a příznivec sdílených jízd koordinuji většinu cest do ostatních regionů s ostatními. Několikrát jsem jel s Matějem Sandorem vozem. V Hradci jsem nabízel odvoz všem kteří potřebovali do Prahy a dal na západ, ale protože jsem měl poměrně plné auto jel jsem sám. V Plzni, kterou důvěrně znám jsem koordinovat přesun z nádraží do PIC s Marcelem Kolajou a Mikulášem Peksou. Zároveň na after party jsme koordinovali přesun s Magdou Daňkovou do hospody Pivoňka, ale neúspěšně. Na pražském grilování jsem koordinoval přesun stolu s několika kandidáty jména si ale nepamatuji. Na krajské schůzi v Lokti u KV jsem koordinoval objednávku nápojů s Markétou Gregorovou. Při natáčení mého videomedailonku jsem chtěl využít pronajaté studio k natočení dalšího propagačního videa na cf tábor s několika kandidáty, ale nepovedlo se. Na liberecké krajské schůzi jsem diskutoval s Ondrou Kolkem a párkrát jsem hovořil i s Hynkem Melicharem, Ninou Spitalnikovou a Lukášem Blazejem. V neposlední řadě jsem dvakrát koordinoval zidli Petra Jirmana z důvodu jeho indispozice ze stolniho tenisu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Mikulas.Ferjencik
Šimon Barczi
725 O86 O13

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Příspěvky: 326
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 988 poděkování
Dostal poděkování: 489 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 16 led 2019, 01:44

Mikulas.Ferjencik píše:
14 led 2019, 15:55
Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup v těchto primárkách. Donutit k odpovědi vás nemohu, ale podotýkám, že ty, kdo mi neodpoví, nebudu volit.
Ohledně mě, teď se s nikým nekoordinuji. Během cesty po republice jsme si padli do oka s jinými kandidáty, kteří stejně jako já cítili, že pokud bude Peksův blok nadále tajně fungovat, máme málo šancí na úspěch proti této vymakané mocenské machinaci, která funguje zřejmě už několik let. Rozhodli jsme se, že jediná věc, abychom dokázali, že nejsme jako oni, je říci vše veřejně, že jsme se sdružili, a pak vytvořit společný program. Byli jsme 4. Z těchto čtyř mi dal souhlas k zveřejnění svého jména (s ostatními už nejsem v kontaktu), Šimon Barczi (Marianské Lázně). Otázka zněla, jak to říct...
Pak jsem osobně oslovil Ondru Kolka, jelikož se mi líbil jako jeden z možných lídrů kandidátky. Když jsem oslovil Ondru, napsal jsem také krátkou zprávu předsedovi strany. Protože pravidla pro ustanovení veřejných bloků ještě nejsou definována, tak jsem alespoň informoval předsedu. On můj vzkaz zveřejnil ústně, alespoň na půdě parlamentu, což mi také dal vědět. Pak jsem zatelefonoval Marcela Kolaju a zeptal jsem se ho, jestli jde do voleb sám, nebo chce vytvořit nějaký blok. Marcel mi říkal, že usiluje o lídrovství, je rád za každou podporu, ale s nikým se nedruží, alespoň ne v prvním kole. A nakonec jsem se sešel v Olomouci s Hynkem Melichárkem. Jeho názory se mi líbily, ale nezdá se mi, že má velkou vůli prolomit tu jeho pozici outsidera, i když nepochybně má mimořádné intelektuální kapacity.

Tak jsme se my čtyři (já, Šimon a ostatní dva) rozhodli nepokračovat a nechali jsme si naši zkušenost jako hezkou památku a počkáme, až si strana vyjasní svůj postoj ke "koordinaci mezi kandidáty". Prostě jsme se rozhodli, že v žádném případě se nekoordinujeme, a že se budeme mít rádi i jako osoby a i jako Piráti. Nic víc.


Když jsme u těch "koordinací"… jezdím pravidelně do Vsetína učit a rád posedávám na pivu s Petrem Tkadlecem. Bavíme se o politice a já jsem mu jednou vysvětlil, jak funguje mechanismus získání hlasů, když existuje tajný blok. Hned jsme vyloučili, že by byly Pirátky na palubě tajným blokem. Holky jsou uzavřené, NE tajné, a to je jejich právo, a nemáme žádnou indicii, že by se nepřiznaly, že jsou v bloku, tak to je dle nás v pořádku.
Něco jiného je ovšem Peksův blok, o kterém nevíme, kdo jsou jeho členové, navenek vystupující jako neutrálové. Prostě stačí mít skupinu kolem 30-40 lidí a palcovat společně na fóru. Palce skrytých neutrálů vyvolávají palce opravdových neutrálů, jakými je drtivá většina Pirátů. Není to taková velká katastrofa, ale pomalinku se vytváří image oblíbeného politika.
Horší jsou ty hate. Dám příklad (pouze částečně fiktivní): Někdo kritizuje na fóru, nebo na Facebooku, třeba jednoho studenta, protože pracoval v Bruselu pro europoslance Poca z ČSSD a upozorní, že Poc má máslo na hlavě. Okamžitě zdánliví "neutrálové", ve skutečnosti členové tajné skupiny, začnou intenzivně hatovat toho kritika. Skuteční neutrálové pak buď nemluví, nebo se přidají k většině. Je to přirozený proces, který v sociologii dobře známe, a jmenuje se spirála mlčení: https://cs.wikipedia.org/wiki/Spir%C3%A ... 8Den%C3%AD

Příkladem jsou haty proti mně ze včerejška. Ten samý den, mi volalo mnoho Pirátů a solidarizovali se mnou, ale nemohli vystoupit na FB, jelikož by se sami stali objektem hatů. A hlavně mladí (ve straně), se hatů dost bojí.

Není třeba mnoho lidí: stačí skutečně pár desítek těch kompaktních jednotlivců, o kterých nevíme, že táhnou spolu.

Když pak v malých strukturách, jako třeba RV, máte alespoň 5 členů bloku, situace je ještě vážnější, a mám osobní zkušenosti, že mají velké možnosti ovlivnit volby různých reprezentantů do dalších důležitých výborů atd.

Vrátím se k Petrovi Tkadlecovi. Ten asi před 10 dny, nevím přesně, u piva poslouchal mé argumenty a asi za týden řešil otázku tajných skupin na fóru. Já jsem ho několikrát lajkoval. Já bych spíš ty skupiny zlegalizoval (a nezakázal), ve smyslu mělo by být jasné, kdo je členem, aby nevypadal, jako "neutrál" v očích ostatních Pirátů.

Není jednoduché bojovat za vnitrostranickou demokracii, v situaci, kdy je ve vedení M. Peksa, který je 100% do toho systému zapojen, V. Pikal, který bagatelizuje a M. Fejrenčík, R. Holomčík a I. Bartoš, kteří musí řešit, jak vypadáme navenek, ale nemají čas prozkoumat do hloubky příčiny novinářského zájmu o "tajné skupiny". Proto chápu, že je pro mnoho členů těžké se vyjádřit otevřeně, protože nakonec zbude málo garantů proti haterům.

On je to jednoduchý mocenský systém, známý už dávno. Zaručuje diskrétnost a uspokojuje ambice svých členů.
Má pouze dvě velké vady: je netransparentní a konsekventně pohřbívá vnitrostranickou demokracii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
Helena.Vondrakova

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14292
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22470 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 led 2019, 02:21

Zbylé doručené nominace zapracovány.
Prosím všechny kandidáty i navrhující kraje o kontrolu, zda jsem v tom kvantu nominací něco nepřehlédl či nezanesl špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Marcel.Kolaja
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Republikový výbor
Příspěvky: 1157
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Překladatel, administrativec
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 2221 poděkování
Dostal poděkování: 1600 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Michal.Gill » 16 led 2019, 07:31

Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 02:21
Zbylé doručené nominace zapracovány.
Prosím všechny kandidáty i navrhující kraje o kontrolu, zda jsem v tom kvantu nominací něco nepřehlédl či nezanesl špatně.
Ahoj,
nevím, byly-li Ti krajské nominace z MSK nějak doručeny, každopádně jsem ji získal já (vedle té z členského podnětu) a Petr Kopečný (který v seznamu chybí úplně). Výsledek byl zveřejněn zde: viewtopic.php?f=339&t=44969. Prosím o úpravu. Díky.
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14292
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22470 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 led 2019, 08:13

Tak to je ošemetná situace, protože nominaci sem nikdo nedoručil (a lhůta uplynula o půlnoci).

Na jedné straně by kandidáti neměli být biti za to, že ten, kdo organizoval krajské nominace, je sem pak nedoručil.
Na straně druhé kandidáti, zvláště ti, kteří se ucházejí o čelní pozice, by si měli ohlídat, aby jejich nominace byly včas doručeny (ostatně mohou je doručit i sami).

Takže to bude muset rozhodnout CF.
Je někdo proti tomu, aby byla Michalovi Gillovi přidána krajská nominace a aby byl Petr Kopečný zařazen mezi uchazeči o čelní pozice s platnou krajskou nominací?
Počíná běžet 24hodinová lhůta pro konsensuální schválení. V případě neschválení konsensem bude nutné získat pro tento navržený postup podporu skupiny členů (30) a následně by se o návrhu hlasovalo (24 hodin), přičemž výsledek hlasování by musel být znám do soboty 19. 1. 11.00, tj. hlasovat by se muselo začít nejpozději v pátek 18. 1. v 11.00.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Michal.Gill, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty, Marcel.Kolaja
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host