CF 19/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1069
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 7279 poděkování
Dostal poděkování: 2032 poděkování

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Martin.Kucera píše:
30 srp 2018, 11:03
Stanislav.Stipl píše:
30 srp 2018, 10:16
1) Vedoucí kanceláře má plnit vlastně dvě úlohy. Starat se o finance a byrokracii a koordinovat odbory. To by bylo v pohodě. Jenže § 10a odst. 1 d) a zejména odst. 4 stejného paragrafu vyvolává dojem, že se jedná o "vedoucího vedoucích" nebo "supervedoucího", který může vést a úkolovat vedoucí odborů a rozhodovat o jejich odměnách. Považuji za zcela nepřijatelné, aby nevolený jednotlivec úkoloval a rozhodoval o odměnách vedoucích volených CF, případně i dalších volených funkcionářů.
S těmi odměnami je to zapeklitější - vedoucí odborů mají většinou fixní (nebo hodinovou) odměnu, do té zasahovat nemůže, a variabilní složku. Tu teď určují jednotliví gesční členové RP a obecně by ji měl navrhovat někdo, kdo má o činnosti toho kterého odboru přehled. Který si ovšem ti členové RP nestíhají udržovat a proto to míní delegovat na vedoucího kanceláře (který bude mít to udržování přehledu v popisu práce). Samozřejmě je potřeba, aby tím pádem byla možnost přezkumu takového rozhodnutí příslušným gesčním členem RP.
S tímhle nesouhlasím - to, že si RP nezvládá udržet přehled co se děje v odborech, není důvod dát do ruky moc někomu jinému.
Znamená to, že:
A) máme málo lidí v RP
B) ti lidi tomu nevěnují dost času a proto
B1) by měli tu funkci složit, protože se to nedá stíhat s poslancováním (kde je slibovaná nekumulace funkcí?)
B2) by měli být uvolněni a placeni, protože se to nedá stíhat na vedlejšák

Fakt si myslíte, že by odměňování ministrů a náměstků měl řešit nějaký člověk najatý premiérem, protože on nestíhá sledovat co se děje ve vládě? WTF?

Jako souhlasím s tím, že by se měla běžná rutinní a otravná administrativa řešit přes úřednickou pozici, ne přes politickou. I pozice kancléře mi přijde v tomhle v pohodě, ale neměl by mít moc na penězi odborů a neměl by je mít jakoukoliv moc úkolovat - pořád by ten úkol měl vzejít od RP (kancléř by tam měl fungovat jen jako scrummaster, ne jako projectowner) což bude nejsilněji zakotveno v tom jakou budou mít odbory odvolací sílu. Imho by měli mít instantní možnost říct "tohle je hovadina, - hej RP! fakt chcete abysme dělali něco takového?" s odkladným účinkem. Tzn. žádné byrokraticky složité přezkumy rozhodnutí kancléře apod.

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1871
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2854 poděkování
Dostal poděkování: 3658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Jan.Hora »

Po pročtení diskuse se váhám a přemýšlím, že podpořím odročení na řádné jednání fóra, ale rozhodně ne proto, že je návrh potřeba dál upravovat.

Z celé diskuse je patrno, že nastalo velké pozdvižení, že upgrade tým po půl roce práce a zveřejňování zápisů z jednání, návrhů a finálních dokumentů vyprodukoval zásadní změnu, kterou RP i RV podpořilo a požádalo CF o schválení (tj. že všichni udělali to, co jsme po nich už půl roku chtěli a buzerovali je, že jim to trvá).

Někteří se bojí, že změn je tam víc a dohromady nebudou tvořit kvalitní celek, se kterým lze souhlasit.

Další se v tom časovém presu nezvládají dost rychle zorientovat v tom, co to vlastně ten kancléř je, co smí a co už ne, jakou formou bude případně volán k zodpovědnosti a obávají se, že bude mít mnoho moci a málo odpovědnosti.

A některým se nelíbí samotný fakt, že se jedná ve zkráceném režimu.

S navrhovanou úpravou souhlasím (protože jsem to celou dobu sledoval, četl výstupy a kontroloval, co tam vzniká, abych tomu rozuměl, až to CF dostane k hlasování) a původně jsem tak chtěl hlasovat.

Kdyby všichni sledovali práci strategického týmu, mohli jsme nyní jen formálně a v souladu s deminimem potvrdit řešení, kterému všichni rozumíme. Ale zásadní změna takového formátu musí být přijata konsenzuálně a bez konfliktů. Mnoho pirátů si neudělalo domácí "úkoly", ale není na místě jim vynadat. Správný postup je pomoct jim věc si nastudovat a zodpovědět znovu všechny dotazy - tak jak se na dobrý pirátský tým sluší.

Takže i když mohu dle deminima s čistým svědomím změnu podpořit, asi budu muset hlasovat pro odročení na CF, i když to pro mě osobně znamená zbytečnou opatrnost a je mi jasné, že budeme o několik měsíců déle přetěžovat RP a vedoucí odborů.

Štve mě, že je nutné absolvovat další vysvětlovací kolečko pro ty, co čtou na fóru jen "atraktivní nadpisy" OFFTOPICPromiň Petře, že si tě beru nepřímo do úst, ale myslím že jsi krásně vystihl, proč se takovéhle změny stávají pak centrem pozornosti - nejsi ani zdaleka jediný, kdo to dělá a prostě je potřeba to akceptovat a přizpůsobit tomu proces, ale bohužel to asi nejde jinak, pokud tuto změnu máme přijmout a nezanechat hořkou pachuť v ústech některých členů, kteří se s návrhem neseznamovali průběžně. Argument "měli jste to sledovat od začátku" mi sice vytanul na mysli, nebyl by ale k mnohým fér.

A moje osobní povzdechnutí formou otázek, které si každý musí zodpovědět sám najdete v offtopicu. Myslím že ale za přečtení stojí.
OFFTOPICProč jste se do toho nezapojili už dřív? Číst ty výstupy strategického týmu tolik času nežere. Bylo to i v newsletterech. Dokonce i na tom prokletém facebooku se o tom mluvilo. Bylo tolik času se s tím seznámit. Jen tenhle konkrétní návrh už se na fóru projednává několik týdnů. Proč čekáte, až vám někdo přinese pod nos finální informace? Pálíme čas lidí, kteří už teď jedou na časový dluh. Pálíme čas svůj, který máme věnovat prosazování pirátského programu. Kontrola námi zvolených orgánů i jednotlivců je přece podstata Pirátského programu. Sledovat kritickým pohledem radní, zastupitele a poslance zvládáte - a totéž je přece třeba i dovnitř strany. Já kontroluju průběžně činnost RP, RV, KK a RK. A jako bonus občas mrknu na to, co dělají volení vedoucí odborů. Nežere to tolik času, aby to nemohla dělat drtivá většina členů Pirátské strany, nepřesvědčíte mě, že to nejde nebo že nemáte čas. Taky mám rodinu a zaměstnání a spoustu dalších povinností, vím z vlastní zkušenosti, že to jde.


Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 7):
Karel.Nejedlik, Martin.Smida, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal, Ondrej.Moravcik, Robert.Magni, Ivan.Mikolas
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Jaromir.Beranek
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 180
Registrován: 25 dub 2016, 17:37
Profese: ekonom, právník
Bydliště: Praha 6 - Bubeneč
Dal poděkování: 363 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Jaromir.Beranek »

Petr.Vileta píše:
29 srp 2018, 23:32
Jaromir.Beranek píše:
29 srp 2018, 23:23
Svůj názor jako vedoucího FO jsem už vyjádřil zde.
Vážím si toho, že jsi tu funkci vzal a vykonával ji přesto, že tě to asi nebaví. Nicméně považuji za zásadní popření našich zásad i celé historie strany, že by finance převzal zaměstnanec podřízený pouze RP. Neříkej mi, že by se v celé členské základně nenašel jediný člověk, který rozumí účetnictví a za nějakých 15, 20, 25 měsíčně to nevzal. Ani ve střední či velké firmě ti o ekonomice nebude rozhodovat hlavní účetní, ale vždy to bude nějaký náměstek nebo finanční ředitel. Tedy ne zaměstnanec, ale manažer. Ekvivalentem firemního manažera v politické straně je volený funkcionář.
V mém případě nejde o to "baví - nebaví". Do určité míry je to práce jako každá jiná (některé aktivity jsou zábavnější, jiné stereotypní, některé intelektuálně náročnější, jiné pro cvičenou opici), ale pro mě osobně je bohužel neskutečně vyčerpávající, protože lidi očekávají, že vedoucí FO je neustále k dispozici a veškeré problémy řeší nejpozději do druhého dne. Jasně, podobná očekávání jsou i od PO, TO nebo AO, ovšem v případě FO se bohužel za rok a půl nepodařilo najít člověka (a pokusy byly celkem čtyři), který by byl ochotný a schopný dělat dlouhodobě zástupce vedoucího. Ideálně by takoví lidé měli být dva, protože dovolenou si člověk zpravidla plánuje podle rodiny nebo kamarádů, nikoli podle potřeb part-time jobu. V situaci, kdy desátému člověku vysvětluji stejnou věc, která je detailně popsaná v návodech, kdy nemůžu ani na den vypnout mobil, aniž by někdo nutně nepotřeboval uhradit fakturu dva týdny po splatnosti, nebo kdy se lidi rozčilují, že mnohé věci se nedějí samy od sebe, pak motivace klesá hluboko pod bod mrazu. Bez urážky, takové omezení svobody za 15 nebo 20 tisíc za měsíc nestojí. Nebo na to člověk musí mít povahu. V kombinaci s regulérním full-time jobem a snahou vést normální život je to pak doslova ubíjející.

A pro lepší představu - opravdu nejde jen o úzký výsek aktivit (byť proplácení je suverénně časově nejnáročnější a velmi pomáhá jakákoli asistence - credits to Lucie Spáčilová). Když jsem v rámci přípravy diskutovaného návrhu na začátku července zkusil vyjmenovat všechny úkoly FO, vyšel mi z toho následující výčet odpovědností (a pár věcí jistě ještě chybí):

- finanční plánování, rozpočtování a reporting
- registrace rozpočtů, rozpočtových změn a interních převodů
- vedení účetnictví
- účetní závěrka a audit
- výroční zpráva o hospodaření
- závěrečné zprávy o financování kampaní
- pravidelné zasílání žádostí o vyplacení státního příspěvku na MF ČR
- vyplácení podílů na státních příspěvcích koaličním partnerům
- komunikace s ÚDHSPH
- zřizování a rušení bankovních účtů, správa disponentů (pouze fyzicky v bance)
- správa platebních karet a jiných platebních nástrojů
- zveřejňování povinných informací na webu (seznamy účtů, specifických symbolů apod.)
- proplácení žádostí a faktur
- výpočet a zpracování odměn
- obsluha portálu pro dary a platební brány
- párování darů a členských příspěvků
- evidence darovacích smluv
- vystavování potvrzení o poskytnutí daru
- školení a znalostní support
- archivace účetních dokladů

Neberte to jako stěžování, spousta ze zmíněných aktivit je opravdu zajímavá a člověk vnímá zodpovědnost i dosažené výsledky. Spíš se jen snažím popsat realitu v celé šíři.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Beranek za příspěvky (celkem 8):
Jan.Hora, Martin.Smida, Jiri.Hoskovec, Karel.Nejedlik, Vojtech.Pikal, Zdenek.Zak, Ondrej.Moravcik, Michaela.Vodova
Jaromír Beránek
předseda výboru ZHMP, předseda KS Praha
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Uživatelský avatar
Stanislav.Stipl
Republikový výbor
Příspěvky: 2042
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1533 poděkování
Dostal poděkování: 3089 poděkování

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Martin.Kucera píše:
30 srp 2018, 11:03
Stanislav.Stipl píše:
30 srp 2018, 10:16
2) Dosud nikdo ze Strategického týmu neodpověděl na dotaz, zda se připravují nějaké další změny, které by muselo schválit CF. Obávám se, že by se mohlo jednat o salámovou metodu a že po případném schválení této změny bude následovat mnohem kontroverznější a mnohem méně přijatelná změna, kterou pak předkladatel bude obhajovat tím, že logicky navazuje na změnu již schválenou.
O žádných dalších připravovaných změnách v tomto duchu (tj. změny kompetencí odborů apod.) nevím, tj. na setkáních strategického týmu jsme je neprobírali. (Bohužel někteří členové týmu vedou diskuse i na FB, kde se nevyskytuji, takže mě bude muset doplnit někdo, kdo tam chodí. Naštěstí tamní diskuse nemohou vyprodukovat nic závazného.)
OK, takže například od změny způsobu výběru vedoucích odborů Strategický tým upustil?
Martin.Kucera píše:
30 srp 2018, 11:03
Stanislav.Stipl píše:
30 srp 2018, 10:16
4) V § 3 se nově píše, že Výlučnou působnost odborů stanoví prováděcí předpis. V současné době ji stanovuje Organizační řád. Pevně doufám, že tato změna nemá vést k tomu, aby výlučnou působnost stanovoval předpis, který by byl schvalován například jen RV. To by bylo úplně proti smyslu výlučné působnosti. Může mi někdo potvrdit, že tomu tak není a výlučnou působnost bude nadále upravovat výhradně CF?
Ale Organizační řád je přece schvalován RV (stejně jako to předtím byly statuty odborů).
Máš pravdu, v tomto jsem se zmýlil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvek:
Karel.Nejedlik

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrátor fóra
Příspěvky: 22227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30292 poděkování
Dostal poděkování: 23523 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dovolím si do diskuze pár poznámek;

1) Pamětníci si jistě na výpisu činností FO všimnou, jak nám historicky narostl - v souvislosti s placeným aparátem, v souvislosti s přístupem k veřejným prostředkům a zejména v souvislosti s novou legislativou.
2) Nejsem sice UPT, nebo jak je ta zkratka, ale další změny, které by schvaloval CF v plánu nejsou. Na RV jsem do návrhu prosadil onu měsíční legisvakanční lhůtu, aby byl prostor provést přípravené změny OŘ, ale také změny PraH, RoPr, případně VŘ, JŘRV, RŘ, PaRo a dalších předpisů, které schvaluje RV a kde figuruje FO.
3) Vidím, že je tu vůle podpořit odročení na řádné jednání, chtěl bych na všechny apelovat, pokud pro ně bude více přijatelných možností v hlasování v referendu, ať v 1. kole hlasují pro všechny tyto možnosti. Tedy "pokud s návrhem souhlasíte, ale chcete dál diskutovat", podpořte jak návrh, tak i odročení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Milos.Zmeskal, Stanislav.Stipl, Dalibor.Zahora, Jan.Hora
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 13668
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11011 poděkování
Dostal poděkování: 18416 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Stanislav.Stipl píše:
30 srp 2018, 10:16

3) Vedoucím kanceláře může být pouze osoba, která není členem strany.
Chápu, co má být záměrem, ale negarantuje to vůbec nic. Naopak to může být kontraproduktivní. Je to vůbec legální (diskriminace podle politické příslušnosti)? A může být členem jiné strany?
Předpis jako celek má mou podporu, RP aktuálně nemá kapacitu řídit vnitrostranické projekty přesahující jednotlivé odbory a to je naše zásadní slabina. Vyhodit poslance z RP není reálné, RP má i obrovskou politickou moc a přece nechceme, aby klíčová politická rozhodnutí za naši stranu dělali lidé, kteří jsou politiky druhé ligy i uvnitř strany. V praxi by to vedlo jen k masivnímu posílení poslaneckého klubu proti zbytku strany a to snad není cíl.

No a pár slov k té kontroverzní pasáži o zákazu členství.

Já navržené znění velmi podporuji ze dvou důvodů:

1) Z mého pohledu je velmi problematické, aby byl někdo současně podřízený i nadřízený svého šéfa. Kancléř dle mého názoru nemá mít možnost navrhnout odvolání RP, extrémně to posiluje jeho pozice. V Pirátské straně jsou členové ve finále rozhodující prvek naší soustavy a myslím si, že není vhodné zatahovat kancléře do tohoto typu rozhodování a vnitrostranických sporů. Předpokládám, že RV upraví i přerušení členství, aby kancléř straník mohl členství jen přerušit.

2) Kancléř získá uvnitř strany nesmírně významnou pozici a nepovažuju za vhodné, aby ji mohl používat k získání politických funkcí. Typický případ, kde se to dělo byli Zelení a nemyslím, že by to vedlo k čemukoli dobrému.

Úředníci jsou úředníci a politici jsou politici. Neslučitelnost některých funkcí se členstvím v politické straně je běžná i ve státních organizacích (například Rada ÚSTR), jsem pro zavést to i u nás.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, Stanislav.Stipl, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Jan.Hrubes, Dan.Lestina
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 29521
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 25798 poděkování
Dostal poděkování: 21573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše:
30 srp 2018, 23:14
1) Z mého pohledu je velmi problematické, aby byl někdo současně podřízený i nadřízený svého šéfa. Kancléř dle mého názoru nemá mít možnost navrhnout odvolání RP, extrémně to posiluje jeho pozice.
Tak my už nechceme tu odvolatelnost politiků? :o

Třeba takový prezident, hejtman, starosta. Svým způsobem je to můj nadřízený, protože třeba může vyhlásit výjimečný stav, (spolu)rozhodnout o zákazu vjezdu do určitých částí kraje či města. Nicméně na druhou stranu bych velice rád měl možnost ho lidovým hlasování odstřelit z funkce, pokud se "utrhne ze řetězu". A já si myslím, že financování strany je především politická funkce a na rutinní úkoly si politik-vedoucí může klidně najmout účetní, sekretářky, nebo cvičené opice.

Pokud na to koukáš jinak, tak ono i takové AO by šlo z části zautomatizovat a z části převést na "sekretářku" OFFTOPICBartošová promine ;) . Ostatně MO je přece jen "prezentace strany do médií", tak by to klidně mohl dělat nějaký ten čerstvý absolvent Fakulty sociálních věd UK, obor Marketingová komunikace a public relations. Takový pirátský Ovčáček, ani bychom se o to nemuseli starat, on by pokaždé něco vhodného zažvatlal. :) Jestli se ti začalo zdát, že by pak politiku strany netvořili ani poslanci, ani členská základna, ale mediální odbor, tak se ti to zdá správně, ale správně by to nebylo. Stejně tak by kompletní "finance" neměl mít na starosti byrokrat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova, Marek.Necada
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Honza.Dvorak
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 1322
Registrován: 08 říj 2016, 16:26
Profese: Specialista řízení provozu
Bydliště: Olomouc (Praha 4)
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Honza.Dvorak »

Registruji stažení podnětu k prodloužení rozpravy o 1 týden zde viewtopic.php?p=579182#p579182
Prosím navrhovatele a odpůrce o závěrečné řeči do 31.8.2018 do 8:00 hodin.
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, člen MO OLK
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 832
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1612 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Technická: Asi by bylo dobré určit, kdo vlastně ten odpůrce je, myslím, že to není vůbec zřejmé... Osobně za nejrozumnější kombinaci oponentury a podpory ostatních členů fóra považuji tento post.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Uživatelský avatar
Honza.Dvorak
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 1322
Registrován: 08 říj 2016, 16:26
Profese: Specialista řízení provozu
Bydliště: Olomouc (Praha 4)
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: CF 18/2018 Změna ZřKO - vedoucí kanceláře strany

Příspěvek od Honza.Dvorak »

Zjevný odpůrce návrhu tu skutečně není ale pro úplnost jsem ve výzvě k závěrečným řečem včera zde viewtopic.php?f=477&t=43445&start=40#p579039 uvedl, že právo na závěrečnou má i případný odpůrce (teda pokud by se tak někdo cítil).
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, člen MO OLK
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti