RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Republikovy vybor, Jednatele

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Příspěvky: 2265
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 1799 poděkování
Dostal poděkování: 1465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 srp 2018, 14:21

U všech hlasování hlasovali všichni přítomni shodně. Teda kromě 17:00 Bod 5. Hlášení o aktuálním finančním stavu, kde se zdržel Vojtěch Pikal.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Příspěvky: 273
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 170 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování

Re: RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Příspěvek od Daniela.Weissova » 06 srp 2018, 14:30

Je to tak
Daniela Weissová
2.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 18483
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 23259 poděkování
Dostal poděkování: 16574 poděkování

Re: RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 08 srp 2018, 12:07

Mělo by se to uvést do zápisu, občas hlasovali i lidi na Mumble, občas ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Tkadlec
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 3566
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 4280 poděkování
Dostal poděkování: 4382 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Příspěvek od Rostislav.Reha » 16 srp 2018, 23:33

To jko vazne, ze normalne lidi hlasuji ruzne, kdezto na zasedani RV najednou vsichni ve vsem jednomyslne? To je dost alarmujici zjisteni. V zapise to samozrejme musi byt uvedeno (pripadne jinde verejne).
A stale bych rad vysvetleni toho, proc nebylo v jednacim vlakne toho bodu nic o tom, ze bude jednani pokracovat na zasedani?
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Příspěvky: 2265
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 1799 poděkování
Dostal poděkování: 1465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 17 srp 2018, 10:01

Rostislav.Reha píše:
16 srp 2018, 23:33
To jko vazne, ze normalne lidi hlasuji ruzne, kdezto na zasedani RV najednou vsichni ve vsem jednomyslne? To je dost alarmujici zjisteni. V zapise to samozrejme musi byt uvedeno (pripadne jinde verejne).
A stale bych rad vysvetleni toho, proc nebylo v jednacim vlakne toho bodu nic o tom, ze bude jednani pokracovat na zasedani?
Tak protože to tam asi nikdo nedal. Nebyl to úmysl. Ale byly jsme usnášejíceschopní a schválili jsme to absolutní většinou. Že hlasujeme jednomyslně záleží na tom, že jsme hlasovali spíš takové procedurální věci či věci, které byli dopředu řádně předjednané a existoval na ně konsenz. Jako když se podíváš na naše hlasování, tak se jinak jen výjimečně stane, že hlasujeme jednomyslně a ty náročnější věci většinou nikdy neschvalujeme na zasedání.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 61
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: RV 48/2018 zasedání RV v Praze 14.–15. července 2018

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 17 srp 2018, 11:25

Ahoj, zde opravený zápis. Do hlasování doplněna jména, vše naformátováno vč. odkazů, jinak beze změn.

Zápis ze zasedání:

Zasedání republikového výboru 14.-15.7.2018
Pirátské centrum Praha


Přítomni RV: Andrej Ramašeuski, Kamil Kubica, Daniela Bílá, Mchaela Krausová, Lenka Kozlová, Martin Šmída, Jiří Demel, Tomáš Koláčný, Lydie Bartošová, Vojta Pikal, Míša Vodová (mumble), Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová, Marek Nečada (mumble),
Ostatní: Jakub Michálek, František Navrkal, Martin Rejman, Radek Holomčík, Jana Koláříková, Martin Rejman, Ivan Bartoš, Petr Springinsfeld, Michal Novák
Zápis: Elizabet Kovačeva
Ověřovatel: Ivo Vlasatý

14.7. Dodatečně navržené body:
Zprava o cinnosti poslaneckeho klubu, https://docs.google.com/document/d/1hJI ... un39I/edit, Jakub Michálek
"Kolečko z krajů", informativní reporty členů RV volení krajským fórem, vždy k předem dohodnutému tématu, Dana Balcarová, 5min v závěru-
Zřízení kanceláře strany, který v pátek 13.7. schválil strategický tým, viewtopic.php?f=61&t=35129&p=572351#p572351

Program:

Sobota 14.7.

14h: Zahájení

Předřazený bod Ivan Bartoš, Zřízení kanceláře strany, který v pátek 13.7. schválil strategický tým, viewtopic.php?f=61&t=35129&p=572351#p572351
14:15 Bod 1. Politika nabírání členů, Vojta Pikal, 30min, předběžně bez usnesení, s účastí Martina Kučery
14:45 Bod 8. Změna sídla strany, Vojta Pikal, 10min, s usnesením, s účastí Martina Kučery
14:55 Bod 11. Nadstavba nad účetním systémem – současná situace a možná řešení, Martin Nečada, 38 minut, bez usnesení.
15:33 Bod 6. Hlavní cíle pirátské strategie, https://redmine.pirati.cz/issues/11929, resp. https://docs.google.com/document/u/1/d/ ... sp=sharing Dana Balcarová, 60 min, bez usnesení, účast RP (Radek Holomčík)
16:33 Bod 3. Popularita Pirátů, jejich mediální obraz a jak budeme celostátně prezentovat komunálky a senát, Daniela Weissová, cca 30 min, bez usnesení, s účastí MO
17:00 Bod 5. Hlášení o aktuálním finančním stavu - zejména pak MO, PO a poslanecký klub, " "Republikový výbor bere na vědomí aktuální stav hospodaření odborů ... "" Petr Tkadlec, 30 minut, s usnesením. Materiál za ZO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
17:30 Bod 2. Prezentace dokumentu k pirátskému pojetí rovnosti, Lydie Bartošová, 45min, bez usnesení https://docs.google.com/document/d/11EL ... KpCuQ/edit
18:15 Bod 4. Limit/ Výše cestovného, Petr Tkadlec, 15 minut bez usnesení
18:30 Bod 9. Schválení výchozího společného programu pro jednotlivé programy komunálních voleb 2018, viz. viewtopic.php?f=248&t=42528&start=10#p570939, dokument https://docs.google.com/document/d/1NIk ... Blu5k/edit Michaela Vodová (omluvena), 30min, s usnesením
19:00 Bod 10. Změna pravidel hospodaření: pověřování schválením, viewtopic.php?p=564430#p564430, viewtopic.php?f=248&t=42528&start=10#p571206, Vojta Pikal, 15 min, s usnesením
19:15: Termín příštího zasedání, viewtopic.php?f=638&t=42482&p=570320#p570320, PK a RP zasedají 20.-21.10. Petr Tkadlec, 5min, s usnesením

Neděle 15.7.
10:00 (Bod 7. Výsledky hospodaření 2017, Vojta Pikal, 30min, s usnesením)
10:30 Bod 12. Upřesnění hostování členů, https://redmine.pirati.cz/issues/12088, Vojta Pikal, 30 min, s usnesením
11:00 Bod 13, Garanti, pracovní skupiny, gesční týmy: viewtopic.php?p=571963#p571963, Vojta Pikal, 15min?, bez usnesení..


1. Zřízení kanceláře strany, který v pátek 13.7. schválil strategický tým, viewtopic.php?f=61&t=35129&p=572351#p572351
Ivan představuje návrh na změnu předpisů: Zřízení kanceláře strany, zrušení FO, jehož funkce není politická
Úkoly: Petr Tkadlec zahájí jednání o změně OŘ (vedoucí kanceláře)

2. Politika nabírání členů, Vojta Pikal, 30min, předběžně bez usnesení, s účastí Martina Kučery
Řešíme pozastavování členství, hostování členství. Zajímá mě, jak se kraje jednotlivě staví k této problematice, vím, že KS nemůže schvalovat členy členy přijaté MS, ale co dělat v případě neshody.

Diskuze:
Míša Krausová: V Praze nyní 30 aktivních MČ (městských částí), kde kandidujeme, a většinou mají MS (místní sdružení), lidé se přijímají na KF (krajském fóru), anebo na MS. Na Praze 3 se rozšířilo, že je zákaz přijímání, rozjelo se aktivní sdružení a příznivci si mysleli, že nemohou být přijati, a členové měli volit lídra a kandidátku a zvolil se někdo jiný, než chtělo těch 15 aktivních lidí. Přitom se ukázalo, že to není nikde dáno, a že byl 1 člověk, který toto říkal. Členové se přjímat stále mnohou, pokud se zaručí jejch důvěryhodnost (nepřevléká kabát, atd, minulost). Ta nejaktivnější MS jsou ta, která aktivně dál přjímají nové členy. Máme v tom rizika, ale evidentně je to přínosné. Napšte mi pro podrobnější diskuzi.
Petra Smutná: Pokud chtějí u nás přjmout nové členy, jde to i přes KF, členové MS jsou zároveň členem KF (a samozřejmě celostátní fórum)
Vojta Pikal: co to znamená
Petra Smutná: MS si je přjme a zároveň je přijme KF
Martin Kučera: toto není v souladu s předpisy. zda je KF přijme či ne nemá vliv, jelikož přijetím MS je automaticky i člen KF.
Dana Balcarová: není to myšlené jako formální představení?
Vojta Pikal: spíš o nich asi hlasuje i krajské předsednictvo?
Dana Balcarová: Variant je najednou poměrně dost, je potřeba být citlivý k případům a nenastavovat jednotný mustr. Důležitý je neriskovat pak nějaký velký povolební průšvih. Postup nabírání členů se nastavit asi nedá.
Franta Navrkal: V Ústeckém kraji nejdřív přijímáme jako krajské předsednictvo, a až pak se osoba stává členem MS, tedy je to opačně, a to je předpisově OK. Např. Adam Komenda aktivně dělá background check nováčků, už jsme kvůli tomu i odmítli žadatele. Rozhodně doporučuji být v tomto obezřetný.
Míša Krausová: Také nedává smysl, aby krajské předsednictvo vlastně nevědělo, o kom hlasuje. Přitom místní předsednictvo ty lidi zná lépe a má snad od krajského důvěru, že rozhodne správně. Neměli by rozhodovat o někom, koho neznají. Na druhou stranu se menší část musí účastnit větší.
Lenka Kozlová: nemám úplně detailní přehled, snad se ještě administrativně nestalo, aby je přijímalo jak MS, tak KP (krajské předsednictvo). Předsednictvo si hlídá, koho MS přijímá.
Vojta Pikal: pak jsou dobrovolníci frustrovaní, z vícero krajů tato zkušenost. Většina MS ty zásady dodržuje. potenciálně nováček by se představit na fóru, zúčastnit se alespoň jednou krajské schůze, infoschůze, pak není problém s přijetím.
Jakub Michálek.: RP (republikové předsednictvo) vydalo celkem podrobné doporučení, že je potřeba mít rovnováhu mezi opatrností a růstem strany. My bychom se měli dívat na situaci v KS, MS, a pokud některá KS rostou a jiná ne, je potřeba identifikovat příčiny, mluvit s koordinátorem, získávat o tom data. Pokud KS zcela stagnuje, měli bychom o tom mít zprávu, aby si v pěti lidech nevolili 50hlavovou kandidátku, a naopak pokud je podezřelý nábor členů také se zajímat.
Martin Kučera: Jsem schopný vygenerovat průběžná data z evidence.
Petr Tkadlec: U nás KS vydal požadavek: půlroční dobu zájmu, atd., MS přijímají a KS nechce. Nejdřív jsme rostli, teď stagnujeme, jsme v okresních městech a nepředpokládám, že teď nějak zvlášť porosteme. Předpisy nám v tomto moc nepomůžou.
Andrej Ramašeuski: Máme jen jedno MS v Pardubickém kraji a vše se přijímá přes kraj. Pevná pravidla nemáme, každý případ řešíme individuálně a nemáme moc zájemců ani nejsme připraveni na velký růst. Až to přijde, pravidla se budou hodit,
Míša Krausová: Teď skládáme tabulku s info o tom, kolik lidí žije v MČ, kolik je tam našich členů, čekatelů, dobrovolníků, a tím uvidíme, kde se MS rozrůstají a kde ne. Koordinátoři pak zkoumají přímo situaci, a jak Tomáš říkal o přesné časové definici--v tuto chvíli řeší Míša Kleslová s Martinem Rejmanem: "virtuální kartička" příznivce, budeme odškrtávat, co daný člověk má za sebou, kdo se za něj zaručí, u kterého MS, zda používá fórum. Můžeme předat dál.
Daniela Bílá: Máme už 8MS, nabíráme průběžně, po stopstavu, teď znovu. Během měsíce se to rozjelo, čím dál víc příznivců, snažila jsem se implementovat doporučení RP, moc to nefungovalo, ale když lidé chodí aspoň 3 měsíce, tak poznají předsednictvo, a až pak je můžeme nabrat. Občas to trvá i déle, ale musí se znát s krajským předsednictvem, jinak to nejde. Kdysi doporučení, že by malá MS nemělo nabírat--to jsem neprosadila. Takže nabírají i úplně noví členové v MS o počtu třeba i 3 osob. Měli jsme problém s jedním, a byl to nastrčený člověk.
Petra Smutná: U nás je praxe podobná. Nabírají se u nás ale je to nepsaná oboustranná dohoda. Nic jsme písemně neměnili, je to respektované doporučení a funguje to. Krajské sdružení v Praze funguje jinak než u nás okolo Prahy, kde nestačí sednout na metro a přijet na schůzi--jedu 150km se podívat na cizí místo na schůzi. Fungujeme tak, abychom se nezazdili a zároveň neřízeně nerostli jinam, než politicky míříme. Myslím, že to teď celkem zvládáme přesně díky těmto dohodám a koordinaci přijímání členů. Nejsem první, kdo říká, že nenabíráme zájemce, které vidíme poprvé. Chceme představení na fóru, formální podmínky, a také chceme alespoň minimální aktivitu, schůze, nestačí se vidět jen jednou. zatím jsme přijali všechny a praxe celkem funguje. Již jsme identifikovali nějaké problémové a nepřijali jsme je. Zodpovědnost je na MS, jelikož je znají. Na druhou stranu je tu dost nových MS, máme tu zcela nové členy kteří už stavějí kandidátky. Musíme na to dávat pozor, zajistit oboustranné bezpečí, za mě je to zatím v pořádku. Zda se to vymyká nějakým závazným dokumentům nejsem schopná posoudit.
Petr Tkadlec: Na upgrade jsme to včera řešili, problém je spíš v těch počtech neprofesionálních členů. Je potřeba doškolit nové lidi. Také k tomu budeme mít nějaké texty, PKS se vzájemně proškolí. Řešíme jednotlivce, ne jeho rodinu, a funguje to.
Jana Koláříková: Za PO řešíme, kolik chodí nových členů i kolik jich odpadává. Kraje, které nabírají hodně, pak také řešíme, zkoumáme, jak se to stalo, a stagnaci také.
Lydie Bartošová: trváme tedy na tom, aby každý člen měl stopu na fóru?-- i starší členové tam nic takového nemají a pak se třeba uchází o funkci, dále profil na wiki, představení. Je nutné i zpětně to vyžadovat.
Daniela Weissová: vítám zájem o stranu a nárůst členů, ale kontaktují nás i lidé z jných stran ve funkcích, chtějí stavět pirátské kandidátky. i u MS je potřeba mít dohled KS nad MS, zvlášť u těch nových, bez historie, protože riziko je velké.
Vojta Pikal: Abych to shrnul, vnímám, že v některých krajích vzniká postup přjímání členů a co mají splňovat a bylo by dobré to šířit napříč krajích, abychom neměli frustrované dobrovolníky a naopak měli jasně daný postup, co je potřeba splnit. Jsme otevřená strana a chceme růst.
Martin Kučera: založit MS a nedat mu zároveň nedat mu plná práva, tomu také rozumím, v předpisech se mluví o tzv. přípravných týmech. lze jim založit subfórum, skupinu, mohou hlasovat,
Petr Tkadlec: Vojta připraví a pomůže RP na přípravě dokumentu
Vojta Pikal: domluvím se s těmi, kdo připravuje, zařadím mezistupně
Jiří Demel: měli jsme tu přípravené výbory, fungovalo to, řídili jsme se tím.
Vojta Pikal: Chceme to pro malá MS, kterým ještě nesvěříme přijímání nových členů. Dá se to přes RP na vědomí

Další postup: Republikový výbor pověřuje Vojtu Pikala, aby připravil doporučení a předal je následně republikovému předsednictvu, aby na jeho základě vydalo doporučení o přijímání nových členů.
PRO: Andrej Ramašeuski, Kamil Kubica, Daniela Bílá, Mchaela Krausová, Lenka Kozlová, Martin Šmída, Jiří Demel, Tomáš Koláčný, Lydie Bartošová, Vojta Pikal, Míša Vodová (mumble), Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová, Marek Nečada (mumble
Schváleno.

14:45 2. Změna sídla strany, Vojta Pikal, 10min, s usnesením, s účastí Martina Kučery

Změna sídla strany: viewtopic.php?f=248&t=42528&start=20#p571283
Vojta Pikal: navrhuji A, zrušení předchozího usnesení, a dále upřesňuje sídlo na Na Moráni, od 1.9.2018.

Návrh A:Republikový výbor
1) ruší své předchozí usnesení RV 19/2014,
2) potvrzuje změnu sídla strany na adresu "Na Moráni 360/3, PSČ 120 00, Praha - Nové Město".

Návrh B:Republikový výbor
1) ruší své předchozí usnesení RV 19/2014,
2) pověřuje republikové předsednictvo pravomocí rozhodnutí o změny sídla strany,
3) ukládá republikovému předsednictvu v budoucnu řádně oznámit republikovému výboru změna sídla republikovému výboru alespoň 14 dní předem,
4) ukládá republikovému předsednictvu zajistit řádné zveřejnění adresy sídla na všech systémech a dokumentech strany.

Stranu identifikuje primárně číslo pod kterým je zapsaná, sídlo by na kandidátkách změněno mělo jít v pohodě.
Petr Tkadlec: musíme informovat všechny kraje
Martin Kučera: tohle navíc nastane až po schválení kandidátek
Hlasování:
PRO: Andrej Ramašeuski, Kamil Kubica, Daniela Bílá, Mchaela Krausová, Lenka Kozlová, Martin Šmída, Jiří Demel, Tomáš Koláčný, Lydie Bartošová, Vojta Pikal, Míša Vodová (mumble), Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová, Marek Nečada (mumble)
Návrh A) schválen nadpoloviční většinou RV.

3. 14:55 Bod 11. Nadstavba nad účetním systémem – současná situace a možná řešení, Martin Nečada, 38 minut, bez usnesení.

Jakub Michálek: uložili jsme Martinovi Rejmanovi předložit návrh dokončení projektu, a uložili jsme TO zajištění in-house. Teď chceme od vedoucího TO ten plán jak to bude vypadat, a základy by snad mohlo mít před volbami
Martin Rejman (vedoucí technického odboru): ve čtvrtek jsem se setkal s panem Pokorným, kterého původně vybrali k dodávce software a také řeší s J. Beránkem (vedoucím finančního odboru) současnost, takže je to smluvně dobře zajištěné a nedodá se nám něco, co nechceme. Pánovi nevadí tento vývoj, nebude chtít řešit vypovězení smlouvy. Ve spolupráci s ostantními z TO dávám dohromady aplikaci pro proplácení, abychom to měli co nejdřív hotové a zjednodušený proces a měli bychom od příštího měsíce už proplácet novým způsobem. Záleží, kdy reimportujeme data, což bude následovat po zastavení změn v rozpočtu, v současnosti to vidím na 3 týdny odteď.
Zároveň by měla vzniknout tabulka pro odměňování, jelikož je to v současnosti složité ve polupráci TO, PO, FO apod., aby se ti co udělují odměny věděli, jak , kde a jednotně a bylo vidět, že již byly odměny uděleny a mzdy se vypočetly automaticky. Toto je výhled, jak to bude vypadat. ušetří to dost práce FO.
Další krok bude propojení s Fio bankou, a poté se dořeší přebírání darů a jejich evidence, jak se to projevuje v rozpočtu, atd., až aby to bylo i v rozpočtových položkách. 1 záměr: 1 položka, a tím by se měla dořešit poslední administrativní zátěž.
Přihlásil se nám dobrovolník, chce nám pomoct s programováním, a i proplácení by chtěl sám použít ve svém SVJ, čímž budeme mít i feedback od nich. Máme tak software, který mohou používat lidé, konzultační služby budou dodány, program tak bude samostatný a našroubovatelný i na jiné účetnictví. Dotaz na vás: jak má vypadat to, co nazveme transparentní účetnictví pirátské strany? je to ideově kopie wiki.
Marek Nečada: Opravte si mumble – měli byste mě slyšet. Jinak pokud vám nepůjde mumble, tak bych se chtěl zeptat RP (a Martina), co se schváleným záměrem, protože schválené usnesení RV v současné podobě nedává již smysl.
JO marku ztis si mumble ale uz te slysime spon :)
Míša Krausová: účetnictví bude tedy dělat ta firma a to na svých systémech?
Martin Rejman: účetnictví nemůže být opensource, takže ano je to proprietární software té firmy. Jakmile chce někdo mít potvrzení že je to legislativně sladěné, může použít našeho smluvního partnera, který poskytne smluvní garanci. Pokud garanci nechce, může použít náš software, námi prováděné účetnictví je v souladu s legislativou.
Každý dar, každá žádost, vše bude dál vidět.
Petr Tkadlec: co tedy máme my říct nebo udělat:
Jakub Michálek: doporučuji abys dal dohromady skupinu dobrovolníků co se zajímají o účetnictví, aby dodali to co ty si představuješ. Základ je v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí, která stanovuje jak má vypadat výroční zpráva. dále seznam dárců a za co útrací strana peníze.
Vojta Pikal: z dobrovolníků bych nabral i testery, aby někdo prošel že to funguje
Kdy to půjde na stranické servery? a ty proplácecí tabulky, ty jsou super, ale nepozdrží nasazení?
Martin Rejman: to ne, je to jedna tabulka formulářů. Jsem rád za toho 1 programátora, máme dále dost testerů aj., takže i z vlákna členského podnětu. Ti, co chtěli in-house také cítí, že je tam odpovědnost za úspěšnost celého projektu. je to kopie aplikace Nalodění, takže potřeba akorát dopracovat, nasazení jako takové problém není.
Jakub Michálek: Nové Město na Moravě, aktuálně nejlepší rozklikávací rozpočet, dodávaný InternetStream. Bral bych to jako vzor co tam má být, dodavtelé, položky, paragrafy, atd., zašlu ti.
Petr Tkadlec: není tedy potřeba pracovní skupina, nic--?
Bereme tedy na vědomí.
Marek Nečada: Chci se zeptat na již schválený záměr, který je ale neaktuální. v usnesení se počítá s návrhem, kterém use teď ustoupilo, tedy revokovat usnesení, a jak? zrušíme jej, anebo do něj reflektujeme nový vývoj a ptám se spíš na RP.
Vojta Pikal: Nový způsob bude mít náklady? konzultační služby? to bych chtěl vědět dřív než se schvální něco nového, ať se to schválí najednou
Martin Rejman: aplikaci vyrábím já, konzultační služby v koordinaci s podkl. účetnictvím, výše je do výše původního rozpočtu? záleží, jaké se na to dají finance, a nad 100k musí schválit RV.
Petr Tkadlec: Martine, musíš předložit finanční požadavek.
Martin Rejman: jenže nové finance znamenají i nové výběrko, takže záleží na rozpočtu
Jakub Michálek: bylo zrušeno rozhodnutí RP, takže nepokračujeme v projektu, pouze pokud by ty výsledky nebyly. zatím máme v Martinovi důvěru a chceme od něj plán: harmonogram, jak to potrvá a co to bude stát. pokud budou potřeba peníze, předložíme návrh na změnu záměru a revokaci schváleného usnesení. Právní podstata, zda Martin pracuje na smlouvu, kterou už má?
Petr Tkadlec: čekáme, jak to dopadne a pak uvidíme finanční plán projektu
Maek Nečada: takže stejně bych teď revokoval původní usnesení, a jakmile se objeví nějaké nové požadavky (a až budou nové požadavky, tak se nově podají, projednají se v referendu, než to proje RV potrvá to pár dnů.
Jakub Michálek: můžeme klidně zrušit usnesení. cílem je transparentní účetnictví, a pokud se nám to interně nepodaří, budeme to muset opět zadat externě.
Vojta Pikal: pokud se to nezruší na místě, nehodlám to dál řešit:

Návrh usnesení: RV ruší usnesení RV 41/2018 - Záměr na dodávky SW k účetnictví.
PRO: Andrej Ramašeuski, Kamil Kubica, Daniela Bílá, Mchaela Krausová, Lenka Kozlová, Martin Šmída, Jiří Demel, Tomáš Koláčný, Lydie Bartošová, Vojta Pikal, Míša Vodová (mumble), Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová, Marek Nečada (mumble
Schváleno, usnesení se ruší.


15:38 Bod 6. Hlavní cíle pirátské strategie,
https://redmine.pirati.cz/issues/11929,
resp. https://docs.google.com/document/u/1/d/ ... sp=sharing Dana Balcarová, 60 min, bez usnesení, účast RP (Radek Holomčík)
Dát možnost zapojit se lidem, kteří jsou schopni pomoci
Míchají se dvě věci:
Vnitrostranický život x volby (následuje výčet všech voleb)
Dana Balcarová: rozporuje, že materiál je připravený ke schválení, RV dostalo dva dny na to, aby to schválili, což není mnoho + materiál není dotažený
Je tam plno logicky špatných věcí, bylo by fajn to propracovat více, abychom se o to mohli opírat celé období a aby nám skutečně pomohl.
Radek Holomčík: cíl pro rok 2021 je tam proto, že není jednoduché některé věci uskutečnit hned a celou dobu se na to musíme soustředit
Petra Smutná: nemá cenu se vymezovat vůči nikomu jinému, ani ANO
Jakub Michálek: je důležité, aby se o tom diskutovalo a abychom dali základ CF, potom to rozpracujeme, toto není strategie ale srdce té strategie. Hlavní cíle se odvíjejí od vize a povolební strategie. Je nutné se vymezovat, pokud nebudeme mít nepřítele navenek, budeme ho hledat uvnitř. Nesmíme zapomínat na marketingové principy. Podrobnější dokument přineseme po konzultaci s CF.
Petr Tkadlec: strategický tým má taky strategii
Michal Novák: Strategický tým řeší spíše zlepšení fungování uvnitř strany
Dana Balcarová: hlavním cílem není porazit ANO? Hlavním cílem je svobodná vzdělaná společnost, to je cíl, ostatní jsou jen kroky. Musíme definovat, co je hlavní.
Jakub Michálek: vedeme diskuzi na terminologické úrovni. Upgrade tým nedělá vizi por ČR, ale týká se ho jen bod 4. Toto je zastřešující dokument, který se bude rozpadat do jednotlivých oblastí.
Terminologii můžeme přejmenovat, je mi to úplně jedno. Můžeme upravit dokument po skončení jednání.
Dana Balcarová: není v rozporu "vznik bohaté ekonomiky"? Jakub Michálek: bylo to heslo, není na to programový dokument.
Lydie Bartošová: můžeme to rozebrat potom? Shoda, že ano.
František Navrkal: je moudré se v dlouhodobém dokumentu vymezovat vůči ANO? (třeba půjde do kopru a bude to úplně triviální cíl)

Zpětné doplnění: dokument připomínkován pracovní skupinou, výsledek tady: viewtopic.php?f=248&t=42577&start=10#p572498 bude znovu předloženo RV.

16:33 3. Popularita Pirátů, jejich mediální obraz a jak budeme celostátně prezentovat komunálky a senát, Daniela Weissová, cca 30 min, bez usnesení, s účastí MO

Daniela: Teď se změnila situace po vyslovení důvěry vládě, veliké poděkování poslancům. Pokud se nejedná o tyto veliké události, kde vynikne kvalita lidí, a grafy, ačkoli jim sama nepřikládám důležitost, dávají munici lidem. Tedy jak teď již piráty prezentovat jinak než prací ve sněmovně, která je samozřejmě důležitá, přijde mi, že musíme být vidět víc. víc dotlačit do krajů. jak zpopularizovat Piráty a jak prezentovat ve velkých médiích, že jsme v komunále, že kandidujeme do Senátu
Telefon: Jiří Hoskovec za MO
1. přibližujeme fungování sněmovny, tím reagujeme na kritiku co ve sněmovně děláme--
dále obecně: petice za online petice, chceme nasbírat podpisy, aby se umožnila mnohem vyšší participace občanů
a komunální volby, ve všech obcích tlačíme naše primární témata. Do jisté míry se témata liší obce od obce, ale všechny odpovídají pirátským hodnotám z cetnrálního programu.
Ohledně nástrojů lze mluvit podrobněji
Míša Krausová: můžeš něco z toho poslat Daniele.
Martin Šmída: Strategie na neparlamentní aktivity--vidí se sněmovna, ale před komunálkama je potřeba jak komunikovat ostatní témata, ty co nejsou tak vidět.
Jiř Hoskovec: jako třeba propagace komunálních a senátních voleb. MO funguje na centrální úrovni, takže detailně nevíme, ale centrální pomoc, propagace, funguje, máme najatého koordinátora komunální kampaně, máme rozpočty na online propagaci, takže se umožňuje kampaň s daným zázemím. Děláme školení MO pro kandidáty, pro krajské mediální odbory, v Praze, Olomouci, kde ty témata řešíme. Z centrály nemůžeme řešit lokální témata, ale podporujeme, a když téma vznikne můžeme je propagovat přes Plisty tisk i online, dále můžeme dát prostředky na podporu a propagaci, a dělat mediální výstupy. To téma ale musí přijít zespodu, nehlídáme, co se děje ve které obci. Pokud máme připravené téma můžeme mu pomoct.
Jakub Michálek: asi se nemůžem chválit že vše funguje. Teď jsme poprvé v nějakém průzkumu vyšli pod naším volebním výsledkem. Velice bych bral zpětnou vazbu, v čem vidíte odliv lidí a změnu. A další--nemůžeme spoléhat na velkou podporu MO, a do celostátních médií se dostane pouze Hluboký lidský příběh, stojí to a padá na kvalitních materiálech, budete vypadat dobře, volitelně, činní v terénu, získavat podporu v ulicích a mít kontakty na místní novináře. Při kampani jsme teď měli každý své kauzy, spoustu dobrovolníků, lokálně.
Míša Krausová: Dobrovolníci nejsou jen ti co rozdávají noviny, ale i lidé s bannery, koupenými tričky, využívejte alternativní způsoby propagace.
Radek Holomčík: v rekci na Jakuba: ty průzkumy jsou zveřejňované měsíc a půl po, takže teď ještě doznívají kauzy z té doby. My nikdy nebudeme konkurovat ANO v mediálním dosahu. Tématický mikromarketing:
některá témata se prolínají komunál--a ostatní. legislativní problém--problém s úřady--problém na krajské úrovni--konkrétní kauzy.
Petr Smutná: ještě ale nevíme, jak prodat dobré naše věci, aniž by je prodal někoho jiný. Najměte si lidi, kteří to umí naučit zkrátit z 20 min na 1 min a přestavit.
Ivo Vlasatý: kdo je ve volebním výboru?
--hlásí se: Jiří Demel, Radek Holomčík: obojí je na Mikulášovi Ferjenčíkovi, asistentkou VV je Šárka Václavíková, ta je zároveň kontaktní osoba. pak Martin Šmída, J. Čermák,

ODCHOD MARTIN KUČERA 16:30

Ivo Vlasatý: musíme být na komunále napřed před volebním výborem, kdy se to dožene, kdy bude volební web? přehled kde kandidujeme? v tomto musí VV spolupracovat s MO
Jiří Demel: Mikuláš má mít výstupy do úterý. preference padají tam kde je koalice s TOP, apod.
Kamil Kubica: Udělali jsme občerstvení desky s materiály, nepřišel jediný novinář, a pak k těm koalicím, v Hradci žádnou koalici nemáme, ale je potřeba vysvětlit rozdíl mezi komunální a celostátní politikou,
Daniela Weissová: u nás jsou druhé komunální, jsme po krajských, po sněmovně, máme místní novináře, posíláme tiskovky, mě zajímá, zda je možné v centrálních médiích říct, že Piráti existují.
Marek.Nečada: jedna z možných příčin úpadku preferencí mohou být ohlášené koalice do komunálu... Na některé z nich jsem od lidí slyšel dost negativní zpětnou vazbu.
Michal Novák: na upgrade jsme přišli s tím, naučit se např. základy auditu, a takto to medializovat. ukázat, co jsme schopníí dělat,ukázat že s důvěrou a pomocí začneme tím, že uděláme základním auditem toho, co se tam dělo, jak to fungovalo.
Druhé téma: transparentnost: udělat to až na úroveň faktur
Třetí téma: dobré video, sestřih, podívat se co děljí Piráti a jaké jsou výsledky (např. výstup Petra Třešňáka)
Dana Balcarová: MO teď zadal anketu mezi voliči, a uvidíme, jak nás bývalí a současní voliči hodnotí, a možná to pomůže vyhodnotit příčiny propadu, bude feedback.
Martin Šmída: "hluboký lidský příběh" je opravdu asi jediný způsob, jak něco prosadíme. že něco uděláme, to je jedna věc, ale dopad to pak nemá. Musí být fotky, texty před a po, a nebát si říct o pomoc, i MO. a vybírat kvalitní materiál k širší propagaci
Tomáš Koláčný: pokud chceme, aby média něco otiskla, je potřeb jim to připravit co nejlépe, aby to jen vzala a zveřejnila. pěstovat osobní vztahy a prezentovat se.
Petra Smutná: sledovanost neodráží kvalitu, co tam dáme, ale tu líbivost. Když půjdete po velkých místních kauzách, média se ozvou, máme na dlouhé články, které nikdo nečte, na fb musíte mít jednu jasnou větu. rozveďte to dál.
Jakub Michálek: zaznělo tu zjednodušení našeho projektu. Ivan také říkal, že se soustředí na výstup ve sněmovně. webinář je dobrý nápad jak zapojit hodně lidí. Měli bychom daleko víc posílit vástupy jako před volbami. Ve vtipných videích, protikorupční videa a materiál vidět jsou, ale nevyjádřili jsme se ani k legalizaci konopí v Kanadě, minimum tiskovek v tomto směru, a v oblasti digitalizace nám chybí ta velká vlajková loď která to téma představí,
Dále kandidáti Pirátů jako heslo na google: vyjde seznam odkazů, které nefungují. Potřebujeme jednu webovku s aktuálními informacemi. kde kandidujeme a kontakty na všechny. což je úkol pro volební štáb/MO.
Úspěch v kampani je o znalosti daných lidí potřebného know-how
Daniela Bílá: facebook, kontaktní kampaň, být vidět, kvalitní reklama, fotka, memes, článek představující kandidáty do Senátu
Dana Balcarová: za chvilku se média budou ptát konkrétně kdo kde kandiduje, přijde to teď po zájmu o Sněmovnu
Jiří Demel: na VV jsme probírali harmonogram spolu s dalšími odbory, a koncem července by měl být celostnátní mediální výstup. vč. představení jednotlivých kandidátek. Zvditelnění lokálně: téma, které chytne za srdce. stejné poznatky ze všech stran-- bylo by dobré tyto poznatky shrnout.
Radek Holomčík: budou školení na MO
Jakub Michálek: pracujeme na e-learningu, a tam by se to dalo zaznamenávat. stačí sepsat to, co již je odzkoušené a funguje.
Petra Smutná: tohle budeme úplně stejně řešit po každých volbách. extrémně důležité je sdílet dobré nápady, aby noví ldé, co budou něco dělat, mohli se rovnou podívat a inspirovat.
Jiří Demel: jednotný pevný manuál
Daniela Weissová: tedy jak zvyšovat popularitu a pmoci konkrétním místu. v kalendáři si vytipovat 21. srpen, a být připraveni, co odpálíme za stranu vzpomínku.
Dana Balcarová: na tohle máme mediání plán
Jakub Michálek: potenciál tohoto je nevyužitý.

vloženě, MO:
17:00 Bod 5. Hlášení o aktuálním finančním stavu - zejména pak MO, PO a poslanecký klub, " "Republikový výbor bere na vědomí aktuální stav hospodaření odborů ... "" Petr Tkadlec, 30 minut, s usnesením
Mediální odbor: s Jiřím Hoskovcem po telefonu k tomuto bodu:
V polovině roku jsme v polovině rozpočtu. další peníze by se velice hodily, určitě by šlo zlepšit komunikaci krajských témat, děkujeme Jiří
VV, přeloženo MO k jednání https://redmine.pirati.cz/issues/12096
Zahraniční odbor: https://docs.google.com/document/d/1Ljb ... DHAWY/edit

Marek: Omlouvám se, ale mám tady nečekanou rodinnou komplikaci – a potřeboval bych, aby se bod 18:15 Bod 4. Limit/ Výše cestovného, Petr Tkadlec, 15 minut bez usnesení probral buď dnes o něco dříve, nebo se přesunul na zítřek.

Republikový výbor bere na vědomí hospodaření jednotlivých resortů.
PRO: Andrej Ramašeuski, Kamil Kubica, Daniela Bílá, Mchaela Krausová, Lenka Kozlová, Martin Šmída, Jiří Demel, Tomáš Koláčný, Lydie Bartošová, Míša Vodová (mumble), Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová, Marek Nečada (mumble)
ZDRŽUJE SE: Vojta Pikal.
Schváleno.

Bod 4. Limit/ Výše cestovného, Petr Tkadlec, 15 minut bez usnesení
Vojta Pikal: Byl schválen záměr s rozpočtem zasedání RV a letenka v hodnotě 5k překvapila, vznikl spor mezi jednateli, zda proplatit.
Petr Tkadlec: jedat o tom pak budeme na fóru
Merk Nečada: Spor je o zasedání v Lipnici, a já jsem pro, aby se nastavil limit předem, a aby k tomuto už nedocházelo. Limit by měl být adekvátní a zároveň aby se termíny dávaly co nejvíc dopředu vědět. Kdybych věděl termíny na rok dopředu, tak si letenky pořídím levně. Je to ale složitější, a jeden z důvodů proč jsem teď nepřijel, je aktuální cena 300EUR. Z mé strany by bylo ideální, kdyby byl limit roční, aby se to dalo optimalizovat. Plánovat, na která zasedání pojedu. A také bych rád výjimku z mimořádných zasedání, protože ty nejde plánovat. Úplně nejlepší by bylo mimořádná zasedánáí nemít. Výše limitu plus alespoň 3 měsíců dopředu znát následující termín, tedy již na konci zasedání vědět termín následující.
Míša Krausová: plánovali jsme od začátku, že budou lidé jezdit z ČR, takže toto jsme nepředpokládali a nezohlednili bychom to. Jsem pro, aby se Markovi proplatila částka, kterou obvykle proplácíme.
Marek Nečada: ohrazuji se, neberu to jako zájezd.
Dana Balcarová: souhlasím s Míšou, když se hlásil Marek na pozici, nevěděla jsem že je hlavní jednatel a není úplně šťastné, že je mimo ČR trvale žijící
Marek Nečada: svým hlasem jsem do toho nezasahoval, a bez mého hlasu došlo k patu. To, že žiju v zahraničí bylo známo a psal jsem to v kandidátské řeči, a i na fóru pod fotkou mám celou dobu bydliště Helsinki.
Petr Tkadlec: toto proplacení i limit do budoucna vyhlásíme na fóru k hlasování.
Jakub Michálek: nevím, o tom, že bychom na RP schvalovali usnsesní 5956. schválili jsme vedoucím odborů, že se mají zúčastnit. "Pirátská strana působí v České republice"
Martin Šmída: neberte to nikdo osobně, posílám straně dary, takže mi nedává smysl nechávat si proplácet cesťáky apod.,
Andrej Ramašeuski: strop. měli bychom nastavit strop na max. v rámci republiky a oddělit to od cest zahraničních.
Daniela Bílá: když člověk jede sám autem, 3kč na km, a hromadná doprava do výše ČD - doteď je praxe, že člen RV, který jede autem sám, má nárok na úhradu cestovného jen ve výši jízdného vlaku ČD
Vojta Pikal: jasné úkoly, zda členové a jednatelé RV mají za úkol jezdit na zasedání, nebo ne
Jakub Michálek: https://wiki.pirati.cz/fo/horo
Marek Nečada: Před zasedáním byla informace, že se proplácí cestovné na zasedání.
Jakub Michálek: ale ne ze zahraničí
Andrej Ramašeuski:
Petr Tkadlec: Dojednáme to na fóru. Zahájeno: viewtopic.php?f=248&t=42851

17:30 Bod 2. Prezentace dokumentu k pirátskému pojetí rovnosti, Lydie Bartošová, 45min, bez usnesení
https://docs.google.com/document/d/11EL ... KpCuQ/edit

18:15 Bod 9. Schválení výchozího společného programu pro jednotlivé programy komunálních voleb 2018
Existuje návrh, volební výbor doplní a v pondělí ho předloží RV předloží ke schválení.

19:00 Bod 10. Změna pravidel hospodaření: pověřování schválením,
vše zde: viewtopic.php?p=564430#p564430, viewtopic.php?f=248&t=42528&start=10#p571206, Vojta Pikal, 15 min, s usnesením

Změna: "volený tým" (typicky MP, jednatelé, zastupitelé, nebo ad-hoc sestavované volené výboru)

Návrh A (nový) píše:
Republikový výbor mění pravidla hospodaření tak, že do § 11 PraH se doplňuje nový odstavec (6), který zní: "(6) Příslušné předsednictvo může pověřit za sebe jiný tým udělováním souhlasů se záměry do určitého limitu. Pověřený tým nemůže při udělování souhlasů věcně a časově přesáhnout svou působnost."

(6) Příslušné předsednictvo může usnesením pověřit za sebe jiný tým udělováním souhlasů se záměry se souhlasem schvalujícího orgánu; Souhlas není potřeba, pokud je pověření zakotveno předpisem.* V usnesení je třeba vyznačit limit, věcný a časový rozsah pověření. Věcná a časová působnost pověřeného týmu nemůže být pověřením překročena.

Hlasování:
Andrej Ramašeuski, Kamil Kubica, Daniela Bílá, Mchaela Krausová, Lenka Kozlová, Martin Šmída, Jiří Demel, Tomáš Koláčný, Lydie Bartošová, Vojta Pikal, Míša Vodová (mumble), Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová
RV schvaluje změnu.


19:15: Termín příštího zasedání, viewtopic.php?f=638&t=42482&p=570320#p570320, PK a RP zasedají 20.-21.10. Petr Tkadlec, 5min, s usnesením

Termín bude 20-21.10.2018.

Vložený bod "Kolečko z krajů", návrh pro každé zasedání krátké informativní reporty členů RV volených krajským fórem, vždy k předem dohodnutému tématu, Dana Balcarová, 5min v závěru-
Na příště si vždy předem stanovit nějaké téma, a aby každý z krajských zástupců řekl něco k němu. Proberme kandidátky do komunálních voleb.

Andrej Ramašeuski: V Pardubickém kraji máme sestavených přes 10 kandidátek, většinu máme odhlasovaných, nemáme žádné problémy a časově to zvládáme. pardubice.pirati.cz
Kamil Kubica: Královéhradecký kraj. Už se nám také ozvali z jiných stran s nabídkami, odmítli jsme. Máme 5 kandidátek, prakticky hotových.
Jiří Demel: Moravskoslezský kraj, máme zatím 20 kandidátek, ještě se jedná možná o Mariánských horách, a kandidátky MSK https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Dana Balcarová: co Karviná?
Jiří Demel: jo, jedou
Míša Krausová za Prahu: kandidujeme ve 22 městských částech, na polovině jsme jako Piráti, ostatní koaliční, většinou místní spolky
Středočeský, Petra Smutná: všichni mají schválený rozpočet, většinou již schválené či rozpracované programové body, nyní pracujeme na článcích do Pirátských novin, aby tam všichni za sebe něco měli. MS Brandýs nad Labem, pronajali si tramvaj, řeší příměstskou dopravu,
Tomáš Koláčný, Jihomoravský kraj: dokončuje se dovolba kandidátů, všude probíhá příprava programu, máme v Břeclavi kandidáta do Senátu Karla Štogla, financuje si sám
Daniela Weissová, Liberecký kraj: jediné krajské město bez pir. kandidátky, odmítli jsme. Máme tam šikovné lidi, výhledově třeba ano, v tuto chvíli ne. Chtěli k nám např. ze Změny, ale máme 5 kandidátek a 6tá v jednání. Čela jsou schválená, mají program, i v Semilech, Příznivců máme spoustu, ale aktivních s kandidaturou ne, je to náročné. Máme mě jako kandidáta do Senátu, a téma okres Turnov, kvůli jednání o novele zákona (jestli bude pod LibK) a pracujeme na tom,
Míša Krausová: na Senát máme Libor Michálek Praha 2,3, Eva Tylová Praha 12, Lukáš Wagenknecht Praha 8
Martin Šmída: Olomoucký kraj myslím že 9 komunálních kandidátek, Zábřeh, Šumperk...
Ivo Vlasatý: Máme postavených 5 vlastních kandidátek, jednu koaliční se SZ, asi 5 podporovaných kandidátek nezávislých, v Prachaticích aktivistická SNK s naší členkou; senátních voleb se neúčastníme
Andrej Ramašeuski: 2 kandidáti do Senátu u nás v pardubickém
Kamil Kubica: Bělobrádek nás požádal o podporu, řeší se to
Petr Tkadlec: máme asi 9 kandidátek, Vsetín je nejslabší, málo lidí na kandidátce, ostatní už čela mají, tohle se v týdnu dodělá
Senátní kandidátka--KS neschválilo kandidáta proti Čunkovi, do Senátu nekandidujeme
František Navrkal: Ústecký, kandidujeme v několika obvodech, na místech to jsou koalice, nezávislí kandidáti apod. Chomutov jediný jistý (KDU, STAN, Zelení, my)
Petr Tkadlec: RV může kandidátky projednat. Vypadá to že všichni o svých krajských kandidátkách ví, a co se týče lustrování kandidátek:
Franta Navrkal: Proklepnout všechny na volitelných pozicích, ověřit, zda to proběhlo v krajích

Změna předpisů - Upřesení pojmu "příslušné předsednictvo", Franta Navrkal, vyjádřit podporu návrhu můžete zde: https://redmine.pirati.cz/issues/12413

Konec sobotního zasedání.

Prezenčka Neděle 15.7. : Petr Tkadlec, Vojta Pikal, Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Lenka Kozlová, Lydie Bartošová, Daniela Weissová, Kamil Kubica, Andrej Ramašeuski, Martin Šmída
Mumble: Míša Vodová, Marek Nečada
Zápis: Elizabet Kovačeva


10:24 10:00 (Bod 7. Výsledky hospodaření 2017, Vojta Pikal, 30min, s usnesením)
Chtěl bych obeslat členy (kraje) s tabulkou, kam by se kolektivně dopsaly dary, které se nepodařilo přiřadit. Zformuluji. Petr Tkadlec poté krajům napíše s termínem, do kdy je potřeba to zaúčtovat.
Odhad salda 2017, centrála, je 10 milionů.
Důležité je odhad darů (I) vs. skutečné dary (H)
https://docs.google.com/spreadsheets/u/ ... sp=sharing
Dále podrobněji Dary a příspěvky 2017, druhá tabulka
nejede wiki ani forum 10:48, čekáme.
Vojta Pikal: Odročíme k řádnému jednání na fóru ke 14dennímu projednání.

10:58 Bod 12. Upřesnění hostování členů, https://redmine.pirati.cz/issues/12088, Vojta Pikal, 30 min, s usnesením
Hostování: například když někdo pracuje či bydlí jinde než u svého MS, může být členem obou. Výhodou je možnost např. se aktivně podílet u "slabšího" MS. Hostující člen nesmí se účastnit personálních otázek (hlasování na kandidátky apod.), kandidovat může. Zapojovat se do sdružení atd. může jakýkoli RegP. Je to však administrativně velice složité, dva seznamy hlasujících. Je tam navíc nejasné, zda to schvaluje místní forum, anebo místní předsednictvo. Přestupující člen poté může hlasovat, účastnit se. Hostující nikoli. Hostující se historicky půjčovali pro kandidaturu, do nově vznikajících sdružení, apod.
Možnost přjetí--je pak nutné i možnost zrušení hostování člena. Navrhuji, aby bylo zrušení bylo možné i ze strany oblastního fóra.
Martin Šmída: ten institut je užitečný, když se někdo přestěhuje, a formálně je již členem jinde, ale rád se podílí na aktivitách původního sdružení.
Už teď není problém mít dva seznamy RegP, členů, v Heliosu při hlasování. Vyžaduje to ovšem dobrou administrativní podporu v daném kraji.
Lenka Kozlová: Takže jde o byrokratickou zátěž
Petr Tkadlec: Insitutce hostování bych nechal, a technicky upravil tak, jak navrhuje Vojta
Vojta Pikal: Když to teď upřesníme a CF to pak zruší, nic se neděje.

Hlasování:
Návrh usnesení:
Republikový výbor mění pravidla pro členy a příznivce takto:
1) Vkládá se nový § 3a, který zní:
§ 3a Hostující členi
Při žádosti o hostující členství se postupuje obdobně jako při žádosti o členství, s výjimkou podání přihlášky.
2) Vkládá se nový § 13, který zní:
§ 13 Zrušení hostování
Kromě obdobného postupu jako při vyloučení člena ze sdružení (§ 11) může o zrušení hostování rozhodnout příslušné oblastní fórum usnesením.

PRO: Všichni přítomní: Petr Tkadlec, Vojta Pikal, Petra Smutná, Ivo Vlasatý, Lenka Kozlová, Lydie Bartošová, Daniela Weissová, Kamil Kubica, Andrej Ramašeuski, Martin Šmída
Mumble: Míša Vodová, Marek Nečada
Schváleno.

11:13 Bod 13, Garanti, pracovní skupiny, gesční týmy: viewtopic.php?p=571963#p571963, Vojta Pikal, 15min?, bez usnesení..
Máme zájemce na aktivitách (referenda, volby....) tito lidé se organizují v pracovních programových skupinách (členové, příznivci... chtějí se tomu věnovat, píší na fórum, podílí se na organizaci). Těmto lidem bychom měli nabízet podporu v jejich aktivitách a zájmu.
Pak máme garanty (oblastí, bodů, tématu... záleží jak se to pojmenuje, je tam flexibilita--např. garant na školství, garant MŠ)
Dále vznikly tzv. gesční týmy, a to ve Sněmovně, aby se připravovvly vlastní tisky v reakci na aktuální politické dění. Jsou akční, placení. Samozřejmě tam mohou být i dobrovolníci, ale scházejí se každý týden a očekávají se od nich výstupy, které nelze čekat od dobrovolníků v takové míře.
Gesční týmy mají svého poslance, který to vede.
Zmatek vzniká ve vztazích gesční poslanec-garant-tým--atd.
V tuto chvíli se o tom jedná, aby se to definovalo.
Lenka Kozlová: gesční poslanec patří do gesčního týmu, ne?
Vojta Pikal: Ano, garant vede prac. prog. skupinu (strana), a ges. poslanec vede ges. tým (poslanecký klub), a mezi tím je bordel.
Rád bych diskuzi, jak by to mělo vypadat.
Petra Smutná: jde o předání informací mezi skupinami, ne?
Vojta Pikal(maluje)
RP se zodpovídá CF.
Pak máme PK s předsednictvem (PPK?), kterépodléhá RP, STEJNĚ jako klub podléha CF.
Pak je KS pod CF, atd (obrázek sem překreslíme či jinak zkopírujeme)
Lydie Bartošová: garant-poslanec a garant-prog.skup.--dvojgarantství? garant dochází do gesčního týmu, ztratí motivaci řídit pracovní skupinu
Vojta: program vzniká u CF a RV, takže ne v Klubu, tzn. klub nepostupuije svévoln
Martin Šmída: někde je to velice aktivní, řeší se, sdílí zdroje . takže když gesční tým něco vymyslí a schvállí se to, pak na tom může pracovní skupiny dělat
Petra Smutná: gesční tým nemusí být nutně členové, což je jediná ze skupin. a nepsaná pravidla tam pak nemusí nutně funkční
Gesční tým/Prac. skupina nemusí být jedna ku jedné (vymezením oblasti, kterou řeší)
Lydie Bartošová: (kreslí alternativu) PS a GT propojit
Vojta Pikal: pokud by se garant platitl např. z expertovného, tak bych očekával nějaké výstupy každý měsíc, schůzku
projíždí se viewforum.php?f=402 a kde to jak funguje.
Skupiny fungují na fóru
pokud by se garant platil, chtěl bych předem vědět, co bude dělat (organizace conu? texty? atd)
Musíme dát předem jasný pokyn, jak to má vypadat.
Vojta Pikal: CF také nemůže volit 30 garantů
Petra Smutná: a RP teď nemá kapacitu řešit garanty, už proto, že většina z nich jsou poslanci.
Ivo Vlasatý: v minulosti si garanty vzalo pod sebe RPjak tam dostat aktivní lidi, kteří budou fungovat--to musíme vyřešit. volba CF se neosvědčila, museli bychom aktivně hledat, na to nikdy nebyl čas, pro RP to nikdy nebyla priorita. Možná by bylo dobré dát to poslancům
Vojta Pikal: to ale dostáváš to vedení pod PK, a to je špatně, má to zůstat pod stranou.
Ivo Vlasatý: garanty dál jmenovaní RP ale navrhnout to může i poslanec/příp. poslanec jakožto člen strany
Petr Tkadlec: chceme tedy někoho, kdo je bude aktivně hledat
Daniela Weissová: v pracovních skupiných jsou i RegP. navíc tam máme menší týmy a nečleny-spolupracovníky. bylo by dobrý i v rámci KS a MS odpovědnost, aby se skupiny menší zapojovaly na fóru k větším celkům. jestli má být garant prostředníkem, nezvládne to bez peněz.
Petra Smutná: Chtěli jsme se vyhnout fixním provozním nákladům strany. pomalu k tomu směřujeme, ale buďme opatrní.
Vojta Pikal: fórum je hezky zorganizované, ale je potřeba doplnit i obsah pomocí garanta a neplacených pomocníků
Ivo Vlasatý: řešili se garanti na upgrade?
-řešilo.
Lydie Bartošová: řešíme komunikaci, organizaci, co kdyby nám pomohla prostě appka? nástroj, kde se to dá skladovat, probírat,
Lenka Kozlová: už někdo komunikoval garantům, aby to řešili?
Vojta Pikal: Má RP na toto kapacitu, aby vedlo garanty?
Lenka Kozlová: Co kdyby třeba fungoval garant garantů?
Martin Šmída: garanti jakž takž fungujou, dobrovolníci též, hlavní úkol je propojit se s gesčním týmem a poslancem, který to použije. a tam kde to nefunguje, nahradí to ten gesční tým.
Petra Smutná: co zaúkolovat RP, aby garantům zadali nejakou analýzu, co děljí, co čekají do konce roku, a rozhodnout se dle výsledků?
Ivo Vlasatý: Potřebujeme někoho, kdo v první řadě ty garanty vybere, a ještě někoho nad tím, kdo zkontroluje, že to celé funguje. Klidně je vybírat může gesční poslanec.
Petra Smutná: pojďme netvořit opět další novou pozici. nevíme, zda rp tu kapacitu má nebo nemá, třeba je to o prioritách. RP je tu proto, aby tu strategii směřování strany řešilo, kostru programy, garanty.
Lydie Bartošová: co kdyby každý menší celek zkusil pokrýt nějakou agendu.
Ivo Vlasatý: my to v kraji a MS zkoušíme, ale ustavuje se to pomalu.
Martin Šmída: na upgrade a odborech se řešila appka Nalodění. to už s tím počítá. hned na začátku si člověk naklikne oblasti, které ho zajímají. tak získáme data, kdo se zajímá o co. z každých 10 lidí bude někdo, kdo bude vědět o něco víc, má na to čas, bude chtít něco dělat.
Vojta Pikal: Jo, ale musí být jasné, odkud se ten garant vezme, v rámci jaké struktury.
Ivo Vlasatý: aktivní vyhledávání nových garantů pro RP je strašně náročné
Petra Smutná: RP má úkolovat garanty, ne je hledat. ačkoli jsou přetížení, musí to dělat.
Andrej Ramašeuski: máme tu několik variant. že garanti půjdou od poslanců (to je špatně), volba CF (administrativně asi nejsložitější), já bych garanta volil z prac. skupiny.
Ivo Vlasatý: máme ve skupinách i 50-100 lidí, aktivní se mohou sejít, může vykristalizovat garant atd., ale kdo to celé rozjede.
Martin Šmída: gesční týmy v tuto chvíli také suplují pracovní skupiny tam, kde tyto nefungují.
Vojta Pikal: shodněme se, že mají existovat pracovní skupiny včetně nečlenů, že má fungovat garant, a ten garant může být formálně pověřen RP, na doporučení dané skupiny, a garant se účastní gesčního týmu. odkud gesční tým? Petra Smutná: od geesčního poslance, zodpovídá za ně.
Martin Šmída: riziko je vznik neshody mezi GT a PS
Vojta Pikal: nastavit předem, jak to bude fungovat, poté Nalodění.
Můj návrh:
viewtopic.php?p=571963#p571963
Teď se na CF projednává konec prac. skupin a že garant se účstní gesčního týmu.
chci předložit alternativní návrh, viz odkaz.
ještě možná úprava, v caps lock:

(2)(4) Republikové předsednictvo zastupuje stranu v otázkách programu jako celku, zejména se vyjadřuje k programovým bodům s ohledem na jejich vzájemnou souvislost, projednává spory mezi garanty A RESORTNÍMI TÝMY, které se týkají jejich překrývající se působnosti. Republikové předsednictvo jmenuje, odvolává, řídí (?), kontroluje a úkoluje garanty a stanoví jejich působnost.

(2)(4) Republikové předsednictvo zastupuje stranu v otázkách programu jako celku, zejména se vyjadřuje k programovým bodům s ohledem na jejich vzájemnou souvislost, projednává spory mezi garanty, které se týkají jejich překrývající se působnosti. Republikové předsednictvo (NA NAVRH GT, APOD., A TO JDE DAT DO OŘ) jmenuje, odvolává, řídí, kontroluje a úkoluje garanty a stanoví jejich působnost.

Petra Smutná: jde o to kdo zodpovídá za výsledky, za celkové výstupy
Vojta Pikal: teď abychom dořešili tuto nižší organizační působnost

hlasovat o tom bude CF 23.7., potřebuji skupinu členů, RV to projednat nestihne

Daniela Weissová odchod 12:23

Vojta Pikal: zadáme RP tedy analýzu?

Lenka Kozlová: aktivizace garantů a co s RP je úkolem upgrade týmu

rv--návrh podpořen. Zadat analýzu

Vložený bod Lydie Bartošová: Je špatně, že lidé získávají podporu ("hlasujte pro mě") na uzavřených, neoficiálních kanálech, například ve fb skupinách, kam nemají přístup všichni. Dřív to fungovalo lépe. A ráda bych, aby se tento aspekt kultury voleb nějak projednal.
Vojta Pikal: toto se týká i přezkumů, PaRo projektů.

Míša Vodová se odpojila 12:35

Je rozdíl mobilizace k účasti vs. mobilizace k volbě
Když to bude mimo pirátskou kulturu, tak si to lidé pohlídají. Ale upadá o tom teď povědomí, a stačí se o tom bavit
Ivo Vlasatý: když mi to přijde důležité, je fajn že o tom můžeme diskutovat
Petr Tkadlec: doporučujeme, koho volit
Lydie Bartošová. to ne, v žádným případě
Vojta Pikal: problém je informační asymetrie
Lydie Bartošová: napíšu do podatelny výzvu komunikovat to krajů,
Petra Smutná: napsat na fóru, otevřeně pro všechny, poté třeba smskou odkaz, ale na otevřenou informaci
Vojta Pikal: jeste mi prijde ok to dat do otevrenych skupin, ze kterych se nevyhazuje
Lydie Bartošová: podle demokratického minima nemáš někoho volit jen proto, že za sebe lobbuje
Vojta Pikal: vyhláška Spam: obesílat členy mimo zákonné důvody je porušením předpisů
Lydie Bartošová: to se ale neděje plošně, to píšou svým kontaktům
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada

Odpovědět

Zpět na „Republikový výbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů