Jaroslav Vysoký-přijat

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Třebíčsko

Zamčeno
Jaroslav.Vysoky
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 10
Registrován: 26 bře 2018, 16:21
Profese: Technická podpora IT, tiskař
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Jaroslav Vysoký-přijat

Příspěvek od Jaroslav.Vysoky »

Ahoj, jmenuji se Jaroslav Vysoký, bydlím v Jaroměřicích nad Rokytnou a pracuji v technické podpoře malé IT firmy se zaměřením zejména na software pro tiskaře.

Postupem času jsem se vlastně díky současnému vedení našeho města (ČSSD a KSČM), dostal názorově do opozice.

Vše vygradovalo plánovanou stavbou obchvatu našeho města. Informovanost občanů v této věci byla velice špatná a samotný projekt vykazuje řadu nedostatků v řešení dopravní situace této stavby. Velkým zklamáním je také přístup úřadů ve věci záměru posuzování vlivu na životní prostředí EIA, které u takto závažné stavby nepožadují postupovat dle zákona EIA a upřednostňují zkrácené řízení i přes výskyt chráněných druhů živočichů.

Podobně to bylo i ve věci hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva opět v bezprostřední blízkosti místních částí i samotných Jaroměřic nad Rokytnou. Úložiště už bylo pomyslnou poslední kapkou. V reakci na vstřícný přístup k SÚRAO ze strany starosty a špatné komunikace vznikl ve velmi krátké době Spolek SOS Na skalním, z. s. Podařilo se nám uspořádat Pochod proti úložišti na který přišlo z okolích obcí přes 500 občanů, poté hudební festival s názvem Protest Fest taktéž proti úložišti, který měl za cíl upozornit na vyhlášené referendum k této problematice a řadu besed s občany. Historicky první referendum bylo úspěšné a občané města a místních částí nesouhlasí s vybudováním hlubinného úložiště vyhořelého paliva z jaderných elektráren na území města Jaroměřice nad Rokytnou.

V průběhu těchto akcí jsem dozrál k rozhodnutí pokusit se o aktivní zapojení v komunikaci se zastupiteli města. Tímto musím poděkovat těm, kteří si na prostého občana našli čas.

V březnu letošního roku jsem se pak poprvé vydal do Třebíče na setkání s Piráty. Jako volič jsem byl zvědavý, s kým se tam potkám a jaké názory zdejší místní sdružení zaujímá vůči průchvatu Třebíče a dalším tématům včetně HÚ. Do Třebíče jsem se poté vypravil ještě několikrát, i když ne vždy s ohledem na intenzivní přípravu kampaně před referendem.
Článek o úložišti a lokalitách na Vysočině se podařilo otisknout i v Pirátských listech a za to jsem velice rád. Informovanost v této věci je na Třebíčsku stále malá i přes počáteční zájem médií v důsledku práce výše zmíněného spolku.

Nyní nezbývá, než se aktivně zapojit do komunálních voleb, pokud se nemáme bát, čeho se dočkáme příště. Cílů je opravdu mnoho a zejména otevřený přístup radnice pokládám za naprostou nutnost. Podařilo se nám oslovit dostatek lidí, aby mohla vzniknout kandidátka s podporou Pirátů a to nám dává čerstvý vítr do plachet :)

Z té veselejší stránky, mezi mé hlavní koníčky patří fotografování, motorky, dříve historický šerm, na který už nezbývá mnoho času a historie obecně. Jsem „mánička“ přes léto pravidelně vyrážím na Skalákův mlýn do Meziříčka, zejména pak na Magorovo Vydří. Zdejší park kultury a voddechu pro nepřizpůsobivé je místem setkání dlouholetých přátel a známých nejen českého undergroundu.

V závěru mého krátkého představení snad jen to, že jsem doposud nebyl členem žádné politické strany ani jiného hnutí. Taktéž do komunálních voleb budu letos kandidovat poprvé.

Na viděnou :ugeek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Vysoky za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Michaela.Vodova, Jaroslav.Zejda, anonym19005
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaroslav Vysoký

Příspěvek od Michaela.Vodova »

hlasování zahájeno
viewtopic.php?f=918&t=42924
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaroslav Vysoký-přijat

Příspěvek od Michaela.Vodova »

přijat, zaplatil příspěvek, oznámím AO, vítám tě :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jaroslav.Vysoky
Jaroslav.Vysoky
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 10
Registrován: 26 bře 2018, 16:21
Profese: Technická podpora IT, tiskař
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: Jaroslav Vysoký-přijat

Příspěvek od Jaroslav.Vysoky »

Děkuji Piráti,

jsem rád, že jsem dostal důvěru a mohu vyplout pod pirátskou vlajkou rovnou do bouřilvých vod našeho regionu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Vysoky za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Vodova, Jaroslav.Zejda
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Třebíčsko“