Jan Kolátor

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Kolator
Místní předsednictvo
Příspěvky: 42
Registrován: 24 bře 2018, 15:48
Profese: Knihovník
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jan Kolátor

Příspěvek od Jan.Kolator »

Ahoj,

rád bych se po dlouhém období příznivcování stal oficiálním členem České Pirátské strany.

Něco o mně, je mi 39 jsem bývalý skaut a současný knihovník. Vystudován mám UISK (Ústav informačních studií a knihovnictví) na FF UK, kde nyní občas učím. Pracuji v Národní technické knihovně a do mé gesce spadá digitalizace, digitální objekty, repozitáře a přístup k datům. K mým koníčkům patří vojenská historie a survive.

S piráty jsem se poprvé setkal na akcích kolem ACTA, tedy kolem roku 2012. Chtěl bych se zapojit hlavně na lokální úrovni na Praze 8, kde bydlím. Již sem se zúčastnil akcí kolem Libeňského ostrova, úklidu odpadků, atd.

Rovnou si dovolím odpovědět na dotazy připravené pražským předsednictvem:

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Přečetl, zásadní jsou pro mne body týkající se osobní svobody a svobodného přístupu k informacím dle mne je to v informační společnosti naprostý základ. Nesouhlasím s drobnostmi, jako třeba s tím že by civilní složky státu měly kontrolovat vojenskou rozvědku, že by se měly zrušit koncesionářské poplatky u české televize, ale jsou to marginality.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:

a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Ano cítím se být Evropan a prozápadně orientovaný, což je i odpověď na druhou otázku.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Ano, jako občasný rekreační uživatel se necítím být zločincem.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Nemám na to ještě jasný názor.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Viz výše v mém představení.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Volil sem Zelené a pak TOP09

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Ne

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Příznivcem sem byl již dlouho, nyní mám pocit že v Praze je potřeba změnit fungování a to zásadně, mám pocit že jako řádný člen budu mít větší šanci pomoci.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Na úrovni městské části, v Praze 8 sem se již zapojil do řešení tématu Doprava.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Chtěl bych kandidovat na Praze 8 v komunálních volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kolator za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Kolátor

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Honzo,

děkuji Ti za Tvé představení se. :) Vidím, že jsi zapojen v plné míře a dokonce jsi zodpověděl i všetečné otázky našeho předsednictva, takže Tě už jen pozvu na naší Krajskou schůzi, která se koná 7.6. od 18:00 v Pracovně (Vlkova 36). :) Jinak, Tvá přihláška byla už i zpracována (jak jistě dávno víš :D ).

Měj se hezky,

Anet

P.S.: Omlouvám se za pozdější odpověď, měli jsme toho teď moc. O:) :(
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“