KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 736
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1407 poděkování
Dostal poděkování: 513 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Michal.Gill píše:Osobně se taky kloním spíš tomu posunout nahoru už schváleného náhradníka. Jakkoli se mi líbí, že je o nás zájem od oraganizací mimo stranu, je už hodně pozdě v celém procesu a nevím, stojí-li za to měnit už schváleného a léty prověřeného náhradníka za, paní Beitlová ať se prosím neurazí (nemyslím to jakkoli zle), někoho, koho známe 24 hodin, a i to jen z vlastního popisu. Když někoho přijímáme za člena, taky proběhne určitý delší proces, ve kterém člověka poznáváme (a to rozhodně i osobně), a to jde jen o vstup do strany. Nemyslím to nijak zle a jsem si jist, že je paní Beitlová materiál, který bychom i do strany vzali, ale kandidátka do sněmovny je ještě o nějaký ten level výš a nevím, mám-li chuť přiložit ruku k potenciálnímu budoucímu faux-pas, jakkoli nepravděpodobnému. Bůh ví, že už jsme se jednou s doplňováním nedostatečně prověřených lidí na poslední chvíli spálili (v Karviné u obecních voleb 2014). Souhlasím proto s Jirkou - nic neřešit, poslední místa posounout a prvního náhradníka dát na poslední místo. Znám ho prakticky celý život a byť bych nikdy nedal ruku do ohně za nikoho, on je z těch, kteří k tomu mají blízko, což je něco, co jeden telefonát a popis na fóru nemůže nahradit; paní Beitlová mi sama řekla, že už se s námi nestihne v krátkém čase, který nám zbývá, sejít, což je v mých očích a dle mých kritérií pro přijímání členů/umisťování na kandidátku rozhodující minus.
To souhlasím, ale můžeme kdyžtak zkusít pozjišťovat, zda by ji nevzali na kandidátku v jiném kraji ;).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvek:
misaverde
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“

KarelS
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 90
Registrován: 30 srp 2013, 13:37
Profese: Havířov+Praha
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od KarelS »

Přečetl jsem si poslední poznámky k mé osobě. Za prvé, jsem trvale občan Havířova. Tím, že mám částečný invalidní důchod , o to hůře se hledá uplatnění. Protože nesnáším nudu (abych jen seděl doma a jen čekal pravidelně na pošťačku s důchodem), tak ve volném čase si rozšiřuji vzdělání doktorandským studiem na Právnické fakultě v Praze. Omlouvám se všem, kterým by třeba mohlo vadit, že "nehniju" doma, ale vzdělávám se v mi blízkém oboru tam, kde je mi to umožněno - v Havířově a okolí to není.
Co se týká mých názorů na FB i mých článků, případně blízkých i videošotů. Nenašel jsem zatím nikoho, kdo by se pod své názory s konkrétními argumenty k mé osobě podepsal a řekl jednoznačně co přesně a proč se mu nelíbí. Kdybych někde napsal něco nesprávného, tak by mne ti, o oterých píšu dávno zažalovali. Jenže tak, jako já nejsem líný si najít příslušné údaje a dokumenty, kterými lze podložit má tvrzení, tak zřejmě nejsou líní ti (nebo jejich právníci), o kterých se někde nějak vyjadřuji. Tak si mohli o mě najít, že jsem člen Konfederace politických vězňů, bývalý (před invalidním důchodem) kontrolor Nejvyššího kontrolního úřadu, a kandidát (2x) na místo ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (není známo, že taky mám nárok na Ocenění III. odboje). Z toho jim musí být jasné, že vím, kde jaké materiály (z veřejných zdrojů!) najít o všech lumpech, komunistických zmetcích a korupčnících (včetně mnou několikrát prokázaných korupcích) a jiných podvodnících, kteří kradou a vysávají věřejné rozpočty z našich daní. Vědí, že vím hodně že vše postupně publikuji a dávám veřejnosti.
Pominu-li to, že základém Pirátské strany je transparentnost, otevřenost (protikorupčnost) a svoboda slova, vypadá to, jakoby útoky na moji osobu vedli pravě takoví, kteří vědí, že vím a postupně uveřejňuju a budu uveřejňovat. Takové osoby mohou být třeba uvedeny v omyl právě osobami, na které ještě jejich nekalosti nevyplavaly. Naopak se tyto osoby snaží jednoduchým podlým způsobem poškodit Piráty před volbami. Byla by to pro všechna média i konkurenční strany dokonalá "lahůdka" na "odstřelení" Pirátů ve volbách. - Piráti by na jedné straně bojovali proti nepořádkům z komunistické minulosti, proti korupci, zlodějnám, za transparentnost otevřenost a ochranu lidských práv...a na druhé straně vyřadí osobu, která bojovala a bojuje proti všem, zlodějnám, korupci i různým mafiím ve státní správě a justici. Navíc asi jedinou osobu, která mnohé body Pirátského programu několik let aktivně naplňovala a naplňuje.
Z toho plyne, že v tuto chvíli nejde vůbec o mé názory, ale o snahu poškodit Piráty pokusem o zpochybňování mé osoby.
Krátce ke dvěma přiloženým článkův odkazu.
O kandidátovi na prezidenta Drahošovi jsem napsal jen to, co lze doložit. Proto jsem jej taky (zatím jen na FB, ale brzy k tomu bude více článků) vyzval, ať mě za to žaluje. Neudělá to - ví, že to jde dohledat. Na druhé straně v dikusích k mému názoru se objevila spousta dalších podnětů, které bude třeba ověřit, a taky o něm opublikovat...třeba s kým byl ve styku v Německu - archívy Stasi by třeba mohly něco ukázat. Zatím mám ověřeno jen to, co jsem napsal..
Mým názorům na dění v Polsku se může divit jen neznalý lenoch, který je líný přečíst si, že jsem jsem tam ve dvou letech studoval na jejich prestižní Jagellonské univerzitě v Krakowě politologii. Jestliže jsem se s něčím seznámil studiem u špičkových odborníků, tak asi lze očekávat, že tomu by mohly odpovídat mé názory plnoucí z mých vědeckých studijních poznatků. No, vzhledem k tomu, že občas se na Ostravsku projevovaly, možná dodnes ojediněle projevují, protipolské nálady a řeči...není třeba zrovna moje několikaleté studium v Polsku pravým důvodem "podivných" poznámek, že jsem málo v Havířově?
Obecně shrnuto - doporučuji prověřit pravý původ a příčinu poznámek k mé osobě včetně identifikace autorů. Jestliže Piráti chtěji aktivně spolupůsobit na legislativu této země v Poslanecké Sněmovna Parlamentu ČR a proti korupci a za otevřenost ap. pak by si měli umět poradit i s účelově manipulujícími, u kterých lze prokázat, že kdyby čas strávený nad podloudnými manipulacemi strávili raději ve studovně studiem, byli by moudřejší!
Tito uživatelé poděkovali autorovi KarelS za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Ondrej.Polansky

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Republikový výbor
Příspěvky: 1361
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Překladatel, administrativec
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 2648 poděkování
Dostal poděkování: 1936 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od Michal.Gill »

Díky Karlovi za "obhajobu" a za sebe bych řekl, že v této věco něco dělat nevidím jako produktivní, spíš naopak. Kdyby měl někdo nějaký zásadní problém, už by se ozval. Já bych tohle dal k ledu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Radek.Simkanic
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4465
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6220 poděkování
Dostal poděkování: 6791 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ad Drahos - uprime me jako kandidat nicim nezaujal, spis negativne svymi vyroky o demokracii, beru ho asi jako Fishera pred minulymi prezidentskymi volbami, nafouknuta bublina.
Ad Polsko - Karle, podivej se na ANO. Taky dela (verbalne) v podstate pravnou vec, snazi se bojovat proti stranicke korupcnicke mafii, ale to neznamena, ze je to neco co by se melo hajit. PiS je nedemokraticke relativne mensinove hnuti, ktere tezilo jen z desiluze obcanu pri minulych volbach a jejich chovani je prinejlepsim kvalifikovatelne jako "slon v porcelanu". Neohlizeji se na nic, kaslou na principy, jsou xenofobni a Polaci jsou na ne aktualne dost nakrknuti, cili v dalsich volbach imho vyhori (pokud se jim nejak nepodari zmenit pravidla, coz doufam nepujde). Ja souhlasim s tim, ze u nas je napr. situce v soudnictvi jeste horsi nez v Polsku (i po tech zmenach), ale to by asi bylo na delsi diskuzi a necitim se byt uplne erudovany. Ale nepochybuju o tom, ze Kaczynski si tim hreje vlastni polivecku a na principy kasle (jako Babis u nas).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Radek.Simkanic
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.

misaverde
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2017, 11:40
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od misaverde »

Vážení Piráti,
nerada bych vám přidělávala práci před finišem odevzdávání kandidátky, takto můj návrh nebyl zamýšlen :-).
Měla jsem informace od kolegů, že v Moravskoslezském kraji je zájem o kandidátky ženy, a tak jsem se nabídla. Rozumím argumentům ve vaší diskuzi a neurazím se, naopak budu vyhledávat příležitost k setkávání s vámi během následujících let a třeba něco upečeme časem, až se více poznáme.
Přeji hladké dokončení všech administrativních záležitostí!
Naposledy upravil(a) misaverde dne 05 srp 2017, 23:16, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi misaverde za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Radek.Simkanic

misaverde
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2017, 11:40
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od misaverde »

Jiri.Demel píše:Ahoj,
prvně jsem o změnách mluvil s Michalem telefonicky, ale jak jsem si otevřel forum s tímto vláknem a následně přečetl "úvodní slovo" od MB, zajiskřilo se mi před očima.
Poku se pamatuji, schválili jsme si kandidátku bez "ocásků" , poskládali a odhlasovali. To, že si někde někdo dodatečně upeče nějaké změny a nutí rušit předchozí hlasování, prostě neberu a přes to nejede vlak. To si můžou dovolit KS, která nemají sestavenu kandidátku.
V případě odstoupení několika členů z kandidátky je mým názorem, doplnit je zástupci v pořadí, v jakém byli při hlasování.
Omlouvám se, nepochopila jsem Váš komentář. Z mé zprávy nějak vyplývá, že Vás do něčeho nutím? :o Psala jsem jen stručně, měla jsem se pro Vás možná více rozepsat :-), pak by se Vám nejiskřilo před očima. Nebylo to myšleno jako nátlak. Pokud se někdy potkáme osobně, uvidíte, že nátlak není můj styl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi misaverde za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Michal.Gill, Radek.Simkanic

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Republikový výbor
Příspěvky: 1361
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Překladatel, administrativec
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 2648 poděkování
Dostal poděkování: 1936 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od Michal.Gill »

OK, je někdo proti tomu, aby se jen první náhradník posunul na poslední místo? Zítra (pondělí v 16:00) to jdeme s Davidem na KÚ podat a rád bych změny v pořadí udělal rovnou tehdy a tam.

Po změně to tedy bude vypadat takto:

...
30. Petr Simkanič (M, Pustějov)
31. Roman Štosek (M, Havířov)
32. Petr Pavlíček (M, Opava)
33. Milada Petrová (Ž, Kopřivnice)
34. Martin Kmec (M, Havířov)
35. Arnošt Žídek (M, Ostrava)
36. Lukáš Beran (M, Karviná)

EDIT: To samozřejmě nevylučuje další následné změny, ale k této konkrétní nepotřebujeme hlasovat a udělat se musí, proto ji dělám.
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Republikový výbor
Příspěvky: 1257
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 678 poděkování

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od Jiri.Demel »

misaverde píše:
Jiri.Demel píše:Ahoj,
prvně jsem o změnách mluvil s Michalem telefonicky, ale jak jsem si otevřel forum s tímto vláknem a následně přečetl "úvodní slovo" od MB, zajiskřilo se mi před očima.
Poku se pamatuji, schválili jsme si kandidátku bez "ocásků" , poskládali a odhlasovali. To, že si někde někdo dodatečně upeče nějaké změny a nutí rušit předchozí hlasování, prostě neberu a přes to nejede vlak. To si můžou dovolit KS, která nemají sestavenu kandidátku.
V případě odstoupení několika členů z kandidátky je mým názorem, doplnit je zástupci v pořadí, v jakém byli při hlasování.
Omlouvám se, nepochopila jsem Váš komentář. Z mé zprávy nějak vyplývá, že Vás do něčeho nutím? :o Psala jsem jen stručně, měla jsem se pro Vás možná více rozepsat :-), pak by se Vám nejiskřilo před očima. Nebylo to myšleno jako nátlak. Pokud se někdy potkáme osobně, uvidíte, že nátlak není můj styl.
Dobrý den,
nebylo to myšleno jako nucení, ale z toho postu na mne dychla byrokracie centra ve smyslu- my jsme rozhodli, že Vás povinně umístí na kandidátku ........tedy nic osobního.
Začínám mít asi paranoidní představy o přebírání praktik od "zavedených" stran....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvek:
Michal.Gill

misaverde
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4
Registrován: 04 srp 2017, 11:40
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od misaverde »

Jiri.Demel píše:
misaverde píše:
Jiri.Demel píše:Ahoj,
prvně jsem o změnách mluvil s Michalem telefonicky, ale jak jsem si otevřel forum s tímto vláknem a následně přečetl "úvodní slovo" od MB, zajiskřilo se mi před očima.
Poku se pamatuji, schválili jsme si kandidátku bez "ocásků" , poskládali a odhlasovali. To, že si někde někdo dodatečně upeče nějaké změny a nutí rušit předchozí hlasování, prostě neberu a přes to nejede vlak. To si můžou dovolit KS, která nemají sestavenu kandidátku.
V případě odstoupení několika členů z kandidátky je mým názorem, doplnit je zástupci v pořadí, v jakém byli při hlasování.
Omlouvám se, nepochopila jsem Váš komentář. Z mé zprávy nějak vyplývá, že Vás do něčeho nutím? :o Psala jsem jen stručně, měla jsem se pro Vás možná více rozepsat :-), pak by se Vám nejiskřilo před očima. Nebylo to myšleno jako nátlak. Pokud se někdy potkáme osobně, uvidíte, že nátlak není můj styl.
Dobrý den,
nebylo to myšleno jako nucení, ale z toho postu na mne dychla byrokracie centra ve smyslu- my jsme rozhodli, že Vás povinně umístí na kandidátku ........tedy nic osobního.
Začínám mít asi paranoidní představy o přebírání praktik od "zavedených" stran....
No já jsem zase nevěděla, jak to napsat stručně a zároveň s kontextem, tak to takhle dopadlo :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi misaverde za příspěvek:
Michal.Gill

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Republikový výbor
Příspěvky: 1361
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Překladatel, administrativec
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 2648 poděkování
Dostal poděkování: 1936 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 8/2016 - kandidátka do PSP 2017

Příspěvek od Michal.Gill »

Jen tak pro informaci, když u nás to nevypadá - Olomoučáci budou kandidátku dávat dohromady v úterý odpoledne. Nemají zvolených ještě asi 15 míst, i když mají zhruba tolik nominací, tak to ještě můžete zkusit tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
misaverde, Radek.Simkanic
Bc. Michal Gill • člen předsednictva Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů