Revokace bodu o EET

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Přeformulovat zmínku o EET v programu, aby tam nebylo, že ji chceme

ANO (Přeformulovat)
44
52%
NE (Nechat jak je)
26
31%
zdržuji se
14
17%
 
Celkem hlasujících: 84 - Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34686
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31626 poděkování
Dostal poděkování: 25729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman.Kucera píše:Však taky jo. Podnět jsem formuloval zcela přátelsky a nikomu neberu tvůrčí rozlet. Přečtěte si to znova, já vám to sem dám :-)
Celostátní fórum ukládá republikovému výboru, aby přeformuloval programový bod Finakce tak, aby z něj bylo jasně patrné, že jsme proti EET.
Ty "věci okolo" jsou zarážejí. Poprosil bych jednatele RV, aby sem dal seznam RV, kdo jak hlasoval. Členi mají právo vidět a kontrolovat své volené zástupce.
Jestli jsme transparentní, musí to být někde dohledatelné a omlouvám se, že jsem to nenašel. Děkuji :-)
Já tam vidím "Omezíme EET:​ Podle nás by se EET nemělo vztahovat např. na e-shopy, platby kartou a drobné podnikatele."
resources/file/16932

Faktem je, že by se tam mohl přidat třeba Babišův dodatečný názor, že "EET by nemělo být pro podnikatele, co si vydělají do 250 tisíc za rok". Tohle sám uznal, ale už mu to neprošlo přes ČSSD, tak si odhlasovali původní znění zákona.
https://www.novinky.cz/domaci/421547-da ... babis.html

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5505 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Zprvu jsem chtěl do programu prosadit zrušení EET, ale poté jsem byl zásadními argumenty přesvědčen, že by to byl nesmysl. Stojím za schváleným zněním tohoto bodu.
Roman.Kucera píše:Za tyto postupné ústupky od vnitřní demokracie, dělané salámovou metodou, si zasloužíme 2.99 %.

Ale třeba se stranu ještě podaří zachránit. Probuďme se a donuťme naše papaláše respektovat vůli členů. Ukažme,jim, že demokracie uvnitř Pirátů ještě nezemřela.
Považuji za skandální, když náš placený zaměstnanec (a člověk s mnoha funkcemi), který nám má pomoct k úspěchu ve volbách, opakovaně vytváří demagogie typu "demokracie uvnitř Pirátů zemřela" a píše, že nám přeje volební neúspěch.

EDIT: Napsal jsem žádost RP, aby zasáhlo. Jinak budu iniciovat jednání na půdě RV. Považuji za opravdu závažný problém, když náš placený zaměstnanec, který denně komunikuje s ostatními členy a dobrovolníky, takto veřejně demotivuje a proklamuje volební neúspěch.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Kopriva dne 29 kvě 2017, 15:23, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Stepan.Strebl

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Roman.Kucera »

Frantisek.Kopriva píše: Považuji za skandální, když náš placený zaměstnanec (a člověk s mnoha funkcemi), který nám má pomoct k úspěchu ve volbách, opakovaně vytváří demagogie typu "demokracie uvnitř Pirátů zemřela" a píše, že nám přeje volební neúspěch.
Milý Františku, k zásadnímu neúspěchu ve volbách přispěje to, že se nedostatečně distancujeme od EET. Jestliže ty jsi pro jeho zachování, bude to i tvá vina. Ostatně s neúspěchy ve volbách máš, pokud vím, ve svém kraji nejbohatší skušenosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Petros.Michailidis, Dalibor.Zahora, Frantisek.Kopriva
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34686
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31626 poděkování
Dostal poděkování: 25729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman.Kucera píše:Ostatně s neúspěchy ve volbách máš, pokud vím, ve svém kraji nejbohatší skušenosti.
Ale no tak, nějak krtkovatíš. Co si tak navzájem pomáhat? V programu je o EET jedna věta
Omezíme EET: Podle nás by se EET nemělo vztahovat např. na e-shopy, platby kartou a drobné podnikatele.
tak tam pojďme přidat jedno jediné slovo a formulovat to ostřeji.
Výrazně omezíme EET: Podle nás by se EET nemělo nesmí vztahovat např. na e-shopy, platby kartou a drobné podnikatele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Martinek, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Martin.Smida, Roman.Semik, Josef.Kadlecek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2895
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3391 poděkování

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Michal.Ketner »

Roman.Kucera píše:
Frantisek.Kopriva píše: Považuji za skandální, když náš placený zaměstnanec (a člověk s mnoha funkcemi), který nám má pomoct k úspěchu ve volbách, opakovaně vytváří demagogie typu "demokracie uvnitř Pirátů zemřela" a píše, že nám přeje volební neúspěch.
Milý Františku, k zásadnímu neúspěchu ve volbách přispěje to, že se nedostatečně distancujeme od EET. Jestliže ty jsi pro jeho zachování, bude to i tvá vina. Ostatně s neúspěchy ve volbách máš, pokud vím, ve svém kraji nejbohatší skušenosti.
Roji jsi placenej clovek takze budes hezky drzet hubu a poslouchat wle. :fet:
Naposledy upravil(a) Michal.Ketner dne 29 kvě 2017, 15:37, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Nepejchalova, Tomas.Klapka, Lenka.Wagnerova, Petros.Michailidis, Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Robert.Magni

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Ivan.Bartos »

NE to nejde dělat racionálně, protože by to nebyla spektakulární show. Ach jo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Vit.Fux
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4753
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lukas.Novy píše:Tedy pro soucasne zneni byli Kopriva, Mansurov, Zmuda, Lipavsky, Lysek, Martinek, Barton a Polakova.
Pro alernativni zneni se shodnym vyznamem: Vlasaty, Tkadlec.
Proti: Nikdo

EDIT: Omlouvam se za zkomoleni jmena.
Jak jsem řekl, odhlasovat se to podle mě už "muselo" a vzhledem k tomu že jela anketa, která už skoro dosahovala potřebných hlasů k projednání, tak se to doplní až teď. Nic nedemokratického na tom nevidím. Taky chci propracovanější bod EET. Tak směle do toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Roman.Kucera »

Především je nutné se zbavit té zkratky. Protože kdokoliv se mě zeptá, jestli zrušíme EET a já mu řeknu, že ne, jde volit ODS. Proč si asi myslíte, že má ODS takový vzestup? Říká jasně, že zruší EET!
Jestli přijdeme o SVÉ LIBERÁLNÍ voliče, skončíme jako zelení. Milovníci šmírování nás nikdy volit nebudou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14656
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12031 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Že nám něco přinese hlasy přece není argument, že to máme prosazovat, tk si tuhle demagogii laskavě odpusť a vysvětluj... Já si myslím, že odpověď zrušíme EET pro živnostníky a e-shopy a nespustíme dvě plánované nadcházející vlny je zcela dostatečná.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12340
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20698 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Úspěch nám určitě nepřinese žabomyší válka o formulační detail v programu. (Ostatně program je naprosto v pořádku a já si za návrhem stojím - určitě nechci vysvětlovat v televizi, že EET rušíme u obchodního domu Tesco, které investovalo do jeho zavedení miliony a kde má smysl.)

Pokud něco, tak nám úspěch přinese rozumné a přesvědčivé stanovisko k EET, které budeme medializovat. Komunikace postiženým živnostníkům a OSVČ. Překvapuje mě, že Roj, který je placený psavec, nemá jasno v takových naprostých základech. :roll: Myslím, že bychom si měli ujasnit, co má smysl a nepoužívat na každý problém kladivo jménem "členský podnět".

Někdy je potřeba to taky prostě odmakat :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Martinek, Vit.Fux

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“