Odvolání Ivo Vašíčka

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jednat o odvolání 3. republikového místopředsedy Pirátů Ivo Vašíčka

Pro
51
43%
Proti
61
51%
Zdržuji se
8
7%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4578
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9522 poděkování
Dostal poděkování: 5381 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Tohle mi přijde trochu nepřiměřené. Vašíček to ale samozřejmě posral a měl by si dát do budoucna větší pozor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Pavel.Moravec, Petr.Bajgar
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2706
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1834 poděkování
Dostal poděkování: 2947 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Michal.Ketner »

Prostě každej občas dá bokem :fet:
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Marek.Dluhos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Frantisek Navrkal píše:Tohle mi přijde trochu nepřiměřené. Vašíček to ale samozřejmě posral a měl by si dát do budoucna větší pozor.
"Posral co?" Že část článku možná neopravňuje k závěrům, jaké se tam dělají? Však si k tomu může každý informace dohledat sám, na uvedení do problematiky Švédska a vlivu imigrace na tamní politiku je článek dobrý až dost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Janecka, Robert.Magni

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 6928
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10787 poděkování
Dostal poděkování: 11254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Já ten post dal na základě toho, že jsem měl verbání informaci typu:

- ve Švédsku zrušili již vyhlášené předčasné volby, protože se báli, že by současně zvolené strany asi nedopadly dobře
-ve Švédsku od ledna platí zákon, který zakazuje kritiku imigrace a úředníků, kteří ji řeší
...
hledal jsem a našel jsem pouze to co jsem postnul na FB, letmo jsem to přečetl, nevěděl jsem přesné kondice rozhodnutí. To že jsou volby zrušeny do r. 2918 a ne 2022 jak je v článku jsem nevěděl a nepřipadlo mi to nemožné, jinou informaci jsem neměl a i na stránce Pirátů je info o zrušení voleb.Navíc i jinde je psáno o r. 2022:
http://www.lidovky.cz/opozicni-smlouva- ... hranici_sk
Většina Švédů však cítí značné rozladění. Podle průzkumu citovaného švédskou televizí považují dvě třetiny Švédů zmíněné prosincové dohody za neprůhledné a nedemokratické. Neutralizují podle nich zcela zásadním způsobem výsledky voleb. Sedmadvacetiletý Erik Magnussen, který studuje přírodní vědy na Stockholmské univerzitě, mluví rovnou o podvodu. „Najednou mám pocit, jako by bylo jedno, koho zvolíme, politici bez rozdílu zaměření se vždy nakonec dohodnou podle svého uvážení,“ zlobí se.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/opozicni-smlouva- ... hranici_sk
Ivo mi postnul na FB:
Jestli je podle tebe účelové, že předčasné volby nakonec nebyly vyhlášeny, protože se ostatní strany dohodly, že se nenechají vydírat stranou s fašistickými a rasistickými kořeny.
odmítám účel světí prostředky, vrátí se to jak bumerang - ta ostrakizovaná strana se dostane k moci
a nebo se stane tohle:http://vasicek.blog.idnes.cz/c/14010/20 ... KOTEL.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7744 poděkování
Dostal poděkování: 3302 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Heh. Upřímně jsem tohle vlákno založil poměrně spontánně a neočekával, že má šanci na úspěch, ale vy mě vedete k tomu, abych jej vážně obhajoval. Protože ono to vážné je.

Mít názor není nic protipirátskýho. Ale nekriticky sdílet názor ze serveru, který je roky profláknutý svým prvoplánovitým překrucováním faktů a lhaním mířeným proti přistěhovalcům a všemu, co má něco společného s EU, to mi "pirátský" nepřijde, když už argumentujeme takhle.

Mám plné právo chtít, aby mě člověk, který zřejmě už ztratil soudnost - a to mi připadá větší problém, než že se třeba v něčem názorově rozcházíme, přestože i to může být důvod žádat odvolání - nezastupoval ve volené funkci. Je snad něco protipirátského na tom, chtít odvolat politika, který svou práci nedělá dobře? NIjak mu tím neznemožnuji říkat své názory.

Musí rovnou dělat něco trestného? Je odvolání trest? Ztrestávám někoho? Jen navrhuji odebrat priviliegium.

Každopádně, Ivo ujede častěji. I k tomuhle tématu už jednou ujel - i když ne tolik - a já se mu pokoušel nazančit, že ty informace ani tam neseděly. Na tom ještě fakticky není zas tak moc co kritizovat. Krom například toho, že Strana levice není opoziční strana, podporuje vládu i dohodu s opozicí, nereagovala tedy s pobouřením. Předčasné volby sice nebyly zrušeny, protože nebyly ani vyhlášeny, ale téměř každý jejich vyhlášení očekával. Dohoda je nazývána "opoziční smlouvou", což u nás má pejorativní vyznění. Jo, Švédsko podlejzá Američanům a lobby kopírovacího monopolu a plno chyb ta země má, přesto: pro nás by snad ale Švédsko a jeho schopnost tvořit menšinové vlády, které vedou dialog a hledají konsensus s opozicí mělo být spíše vzorem. Tak chápu náš program. Namísto toho se tu stalo módou stavět se za jakoukoliv protiestablishmentovou stranu, v tomto případě stranu s rasistickými a fašistickými kořeny - reprezentující názorovou menšinu - která vydírá oba bloky, protože ani jeden nemá absolutní většinu. Co se rozpočtu týče, ten ne"budou sestavovat" čtyři opoziční strany, ten už je zkrátka schválený - protože SD (Sverigedemokraterna, Švédští demokraté, jak si říkají) natruc porpořili opoziční návrh a ten tak prošel - v dubnu se bude jen upravovat a vládní koalice bude moci s vlastním rozpočtem hospodařit až v roce 2016.

Místo toho bychom měli kritizovat spíš vlastní vládu, protože přijmout pouhých 15 rodin z vinou našich "spojenců" válkou pustošené země, je ostuda, když jiné země jich přijímají tisíce (a státy v regionu kolem Sýrie statisíce i miliony).


Sdílení článku z euportálu je pak naprostá šílenost. Není pravda, že podle švédské ústavy se v případě neschválení vládního rozpočtu konají předčasné volby - to byla iniciativa premiéra, který usoudil, že pokud strany středopravicové Aliance - které byly do jara 2014 8 let u moci a asi si na to zvykly až příliš - nejsou ochotné s vládou jednat, nemůže v téhle konstelaci vládnout a raději svolá předčasné volby. Pravice se asi chytla za hlavu, jelikož by skončila v úplně stejné vydírané pozici. Tenhle kontext bohužel Ivo Vašíček očividně nezná - jak ostatně potvrdil - jinak by nesmysly nesdílel.
15-01-15-1725.png
Že se v roce 2018 nebudou konat volby je očividný nesmysl, dohoda byla pouze podepsána na dvě volební období. Rasistické vyznění článku - které jde také proti našemu programu - at si posoudí každý sám.

Nakonec k tomu omezování slova, údajnému zákonu "kriminalizujícímu jakoukoli kritiku imigrace. Trestným činem se současně stává i kritika vládních úředníků ve vztahu k imigraci a to i v případných diskusích na internetu".
Ivo Vašíček na FB píše:Ivo Vašíček Díky za konkrétní upozornění, já měl echo že zrušili volby a od ledna, že je omezena svoboda slova. Tak jsem hledal a našel ten postovaný článek. Je v něm nepravda s tím rokem 2022, ve skutečnosti budou ve Švédsku parlamentní volby v r. 2018. V každěm případě bylo to zrušení předšasných voleb účelové. No a zákon zakazující kritiku imigrace skutečně platí. o zákonu:http://www.theconservative.co.nz/?q=node/744
Ivo Vlasatý píše: Gratuluji, nyní odkazuješ na "konzervativní" novozélandský server, který odkazuje na jiný server podobného zaměření (s "ilustrativní" fotkou "multikulti" skupiny držící švédskou vlajku s komunistickými symboly), který odkazuje na článek, ze kterého se dozvídám, že bude snazší stíhat cílené urážky imigrantů, LGBT a veřejných úřadů, přičemž za urážku se lze ve Švédsku (a tuším, že i u nás), soudit už ted. To mi připadá dost posunuté oproti původnímu vyznění...
https://translate.google.cz/translate?h ... esentanter

Jestli je podle tebe účelové, že předčasné volby nakonec nebyly vyhlášeny, protože se ostatní strany dohodly, že se nenechají vydírat stranou s fašistickými a rasistickými kořeny...a že tedy bude pokračovat vláda vzešlá z voleb před necelým rokem, budiž.
Ivo Vašíček píše:Odkazuju na to, co se mi podařilo najít. Já nemám informace o nějakém vydírání - nebo, když opozice nehlasuje pro vládu, tak je to vydírání? Zrušení již vypsaných voleb mi taky nepřijde normální. Samozřejmě to lze chápat jak píšeš "Pro DOBRO použít jakékoliv prostředky" , já s takovými totalitními metodami prosazování "dobra" nesouhlasím.
Tedy, se zákonem, který schválil švédský parlament nemusíme souhlasit, ale nejedná se o žádné bezprecedentní omezení slova, jak se nám Ivo Vašíček a jeho zdroje snaží vsugerovat. Nedochází k regulaci internetu, pouze k možnosti trestat urážky na něm stejně, jako kdekoliv ve veřejném prostoru. Především ale, jako členové strany prosazující absolutní svobodu slova (což IMHO není v rozporu s právem domáhat se trestu za urážku či pomluvu) musíme jít příklad v zodpovědnosti za to, co šíříme, ověřovat si informace, být korektní a nebát se kritizovat, pokud se toho někdo - třebaže z našeho okolí - nedží. Jinak to společensky nemůže fungovat. V tom Ivo Vašíček opakovaně selhává a zřejmě, jako bohužel mnozí další členové, tuhle zodpovědnost necítí.

Faktem totiž je, že většina lidí si informace příliš nedohledává a neověřuje, ostatně na to ani nemají čas a postačuje jim autorita těch, od kterých informace přebírají.


V článku je dále vyslovena myšlenka, že vypalování mešit nemají na svědomí "náckové", ale vláda. Na podobné xenofobní výroky bychom zvláště v současné atmosféře měli být obzvlášť hákliví.

Ivo Vašíček opakovaně kandidoval do předsednictva s tím, že mu to lépe umožnuje prezentovat své názory. Ač mě to mrzí, pro mě je stále nepřijatelnější, aby je prezentoval jménem celé strany, pokud se nejedná o témata týkající se finančního systému, jak mu ukládá pozice pověřeného garanta programové komponenty.

OFFTOPIC@Jan Koci: My ještě žádného ideokomisaře nemáme?!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
trinitrofenol, Mikulas.Ferjencik, Frantisek.Navrkal, Petr.Bajgar
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 6928
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10787 poděkování
Dostal poděkování: 11254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ivo Vlasaty píše: - který zřejmě už ztratil soudnost
- který svou práci nedělá dobře?
- se tu stalo módou stavět se za jakoukoliv protiestablishmentovou stranu, v tomto případě stranu s rasistickými a fašistickými kořeny
- reprezentující názorovou menšinu
- která vydírá oba bloky, protože ani jeden nemá absolutní většinu.
-sdílení článku z euportálu je pak naprostá šílenost.-
-nejedná se o žádné bezprecedentní omezení slova, jak se nám Ivo Vašíček a jeho zdroje snaží vsugerovat. Nedochází k regulaci internetu, pouze k možnosti trestat urážky na něm stejně, jako kdekoliv ve veřejném prostoru.
-v tom Ivo Vašíček opakovaně selhává a zřejmě, jako bohužel mnozí další členové, tuhle zodpovědnost necítí.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od msuchan »

Ufff...Tak toto je silná káva... :roll: Občas fakt lituji, že jsem ročník, co pamatuje politruky...

Mohl by prosím někdo založit anketu? Já to neumím.


Jste pro, aby Ivo Vlasatý byl:

a) jmenován Vrchním ideokomisařem PS (navrženo výše)
b) z rozpočtu strany byl obdarovám bomboniérou a jmenován Čestným Koniášem
c) veřejně pochválen před nastoupenými účastníky dalšího CF a dán do zápisu. (za odhalení a oznámení ideodiverzní činnosti představitele PS)
d) odchycen, slečen a opatřen tetováním "Sdílení odkazů je aktem lásky", ve všech jazycích zemí, kde existují Pirátské strany.
e) veřejně zhanoben a degradován na vojína
f) ponechán ostatními ve své ideopolicejní činnosti demostrativně osamocen, tedy ignorován se svým vláknem i svojí anketou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Marek.Dluhos, Jiri.Ulip

Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 383
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1245 poděkování
Dostal poděkování: 1166 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Jan.Kochert »

Osobně mi vadí:
- pokud by se to objevilo na oficiální stránce OFFTOPICprotože to nebyl zrovna korektní a ověřený článek
- pokusy o "má funkci, takže by neměl říkat to a to" OFFTOPICprotože politická korektnost je přímá cesta do pekla

imho:
Ivo Vašíček (stejně jako kdokoli jiný) má právo na svém FB (nebo kdekoli jinde) sdílet co chce, i kdyby citoval orgonet a chtěl léčit demokracii pránou
Ivo Vlasatý (stejně jako kdokoli jiný) má právo odvolávat kohokoli, o kom si myslí, že ho nezastupuje dobře, i kdyby to mělo být kvůli tomu, že má moc dlouhé jméno

Je suis Ivo.
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 914
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1152 poděkování
Dostal poděkování: 1746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Souhlasím s Honzou, že opravdu každý (tedy si myslím, že ano v této straně) má PRÁVO vyjádřit svůj postoj vyhlášením členského podnětu. A každý z nás má právo (já bych řekl povinnost) tento postoj podpořit nebo nikoliv.

Takže pokud máte potřebu komentovat, pak komentujte. Ale hlavně HLASUJTE. A tím dáte podnětu jasně najevo, kde stojí. Ale pohoršovat se nad tím, jak "hloupý" nebo "chytrý" daný podnět je, je vcelku proti myšlence plebiscitní, kterou má ve svém referátu tato strana jako důležitý prvek. Nebo se mýlím?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Klapka, Ivo.Vasicek, Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa, Tomas.Hesek, Rene.Vanecek
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2051
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7744 poděkování
Dostal poděkování: 3302 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Ještě bych dodal, že relevantní by pro nás mělo být to, co k tomu říká švédská Pirátská strana. Já zaregistroval pouze článek na piratetimes, z něhož nevyplývá pozice Pirátů, pouze se zminuje mediální kritika dohody s opozicí.
Ivo Vasicek píše:ve Švédsku zrušili již vyhlášené předčasné volby, protože se báli, že by současně zvolené strany asi nedopadly dobře
volby by především nevyřešily patovou situaci a tudíž by byly zbytečné. Navíc, pokud by nyní Aliance neumožnila menšinovou vládu silnějšího středolevého bloku, nemohla by od něho čekat toleranci, ani kdyby z voleb sama vyšla silnější. Politicky si ublížili, to jistě, ale volební období je dlouhé, stranám pravého středu je pravděpodobně (a pochopitelně) programově výhodnější spolupracovat se sociálními demokraty a zelenými, než směskou tamních okamurovců, sládkovců a vandasovců. Jejich voliči je volili i s jejich proimigrační politikou a kvůli jiným tématům, než jaké se snaží vnutit politici SD.
ve Švédsku od ledna platí zákon, který zakazuje kritiku imigrace a úředníků, kteří ji řeší
Zakazuje urážky imigrantů, ne kritiku imigrace. Rozumíš tomu rozdílu?
hledal jsem a našel jsem pouze to co jsem postnul na FB, letmo jsem to přečetl, nevěděl jsem přesné kondice rozhodnutí. To že jsou volby zrušeny do r. 2018 a ne 2022 jak je v článku jsem nevěděl a nepřipadlo mi to nemožné, jinou informaci jsem neměl a i na stránce Pirátů je info o zrušení voleb.Navíc i jinde je psáno o r. 2022
To je ten problém, neznáš kontext, přesto sdílíš z nevěrohodného serveru. Z článku na lidovkách (taky vrchol vyváženosti, kde tam kdo mluví za tu zbylou třetinu? podle průzkumu které vlastně televize? za politiky zbylých sedmi stran? který politolog vysvětluje jejich motivace a zájmy jejich voličů?), který odkazuješ:
naopak slíbila zajistit podporu případnému menšinovému kabinetu současné opozice, pokud ta uspěje v příštích volbách v roce 2018.
ta ostrakizovaná strana se dostane k moci
To se může stát, zejména okud nynější vláda nedokáže řešit sociální problémy. Ale spíš se to nestane.
Všimni si, že opět situaci popisuješ optikou sympatizanta nacionalistické a xenofobní strany. Rozhodně to není objektivní popis. Souhlasím, že je důležité mít pochopení, proč věci vnímá, jak je vnímá, přemýšlet, jestli mu dokážeš nabídnout konstruktivnější řešení či postoj. To ale neznamená, že máš legitimizovat a přejímat jeho rétoriku a přesvědčení namísto navrhování řešení pro to, co sami považujeme za příčiny, řešit kriminalitu, sociální problémy a vyloučrní, integraci. Stejnou nesnášenlivost a stejné argumenty používají lidé, jejichž okolí nikdy nezažilo, že by jim nějaký přistěhovalec (nějaký Čech ale dost možná ano, jenže ten byl "vlastní", takže nemůžou ukolektivně vinit) poškodil majetek OFFTOPIC- a pokud ano, neudělal to kvůli svému přistěhovalectví. Jen si představují, že by mohl, a preventivně by jej sem nikdy nepustili nebo jej dokonce vyhnali.

Tahle strana nesmí problémy zjednodušovat, nesmí za příčinu označovat například přistěhovalectví jako takové (i když je nepopiratelný jeho potenciál komplikovat společenské problémy), protože pak ztratí schopnost problémy řešit.

@Jan Kochert: Já Ivovi Vašíckovi neříkám, co má či nemá říkat, když je ve funkci. Ale pokud chce jako můj zástupce říkat něco, s čím nesouhlasím, mám právo požadovat, aby nebyl mým zástupcem. I když to v téhle straně nezaznívá, reprezentace politických názorů je stejně důležitá, jako kompetentnost. Takže to prosím nezesměšnuj srovnáváním s "příliš dlouhým jménem". V tomhle případě Ivoše kritizuji za obojí, ta nekompetentnost při práci s informacemi mě ale zaráží víc.
Politická korektnost je nutnost. Že si jedni nařčením z nekorektnosti ulehčují argumentaci a dávají tak oponentům munici ulehčit si argumentaci úplně stejně, to je jiný problém.

Koukám, že jsme si tu vypěstovali pěkný groupthink a pěkně dogamtický výklad svobody slova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Petr.Bajgar
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti