KF Jčk 7/2014 Jednání o schválení Týnské koalice

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 737
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 514 poděkování
Dostal poděkování: 1085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Jčk 7/2014 Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Vaclav.Urban » 09 črc 2014, 15:35

Je sice hodně pozdě, předsednictvo kraje to zamítlo, ale dám hlasovat o schválení koalice krajským fórem.

Zahajuji tedy jednání krajského fóra o schválení Týnské koalice. Jednat budeme dva dny, pak dám hlasovat.
Žádám Honzu Nováka, aby stručně ale jasně vyložil koncept koaliční kandidátky, jméno koalice, dohodnuté pořadí kandidátů jednotlivých stran.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1796
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2401 poděkování
Dostal poděkování: 1941 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Jan.Novak » 09 črc 2014, 15:56

Na začátek Ti velice děkuji Václave, nyní k věci.

Ve zkratce ke koalici Piráti + Zelení + TOP 09

Argumentů pro jsem předložil snad již dostatečné množství, ale kdyby cokoliv, tak se mě ptejte. Prosím zkuste se ptát před hlasováním, pak už hlas nezměníte.
Jinak v republice se kandiduje s KDU-ČSL, ale i VéVéčkama. Před čtyřmi lety se kandidovalo i se Suverenitou. Na komunální úrovni tedy můžeme mluvit o vcelku běžném jevu.

Co se týče kandidátů.
TOP 09 má 11 lidí.
Piráti máme pět, ručím za sedm (od čtvrtka jsem veškerou energii vynakládal na změnu rozhodnutí KS JČK, jinak by již sedm lidí jistých bylo), myslím, že je možné sehnat více.
Zelení mají 1 člověka, jednoho jsem schopen (s trochou štěstí) zajistit já, další tři slíbil zajistit Michal Cuc /Zelení/

Počet kandidátů (a zastupitelů) je 21.

11 + 7 + 5 = 23 lidí, což je víc, tím pádem lze případně vypustit lidi z TOP 09 a dostat se poměrně blízko k poměrnému klíči zastoupení kandidátů na kandidátce, který je cílem.

Klíč k sestavení kandidátky:
První pětka:
1) Dan Mikulička (Top 09), 2) Jan Novák - podmíněno stranickými primárkami - (Piráti) 3) Michal Cuc (SZ), 4) Jakub Luńáček (Top 09), 5) Michal Bělský (za Piráti).

Klíč pro zbylých 16 míst – varianty jsou dvě:
V případě poměrného počtu kandidátů za každou stranu – což nesplńuje Strana Zelených (my svou třetinu lidí máme) – budou následující místa obsazena ve stylu: Top – Piráti – SZ.
V případě nerovnoměrného zastoupení kandidátů – se budou střídat kandidáti za Top 09 s kandidáty za SZ/Piráty (v tomto případě dostanou – v druhé pětce - přednost kandidáti za Piráty)

Koaliční smlouva bude vytvořena na výše popsaných pravidlech, využita bude koaliční smlouva Českobudějovické koalice ve které je jak Strana Zelených tak Piráti.

Grafiku zajištuji já skrze grafika, který ji pro nás dělal již minulé komunální volby (Zde ke stažení veškeré materiály z komunálních voleb 2010: http://www.ulozto.cz/xtcxj8F/cps-tyn-zip )

Základní osa programu je zde, v následujících hodinách a dnech zkomparuji volební programy před čtyřmi lety a vyberu z nich věci co by šly doplnit.

1/ průhlednost, otevřenost a efektivita městské správy Honza /Piráti/

2/ větší bezpečnost a pořádek ve městě, efektivní MP (zdůrazním, že nemluvíme o žádných kamerách a efektivní MP neznamená její navýšení!) Dan /top/

3/ volnočasové aktivity ve městě Honza /pirati/

4/ osadní výbory a přidružené obce Michal /Zelení/

5/ přírodovědné centrum Semenec Šíma Michal /zelení/

6/ participativní rozhodování Michal /zelení/ - sledujte pak můj nástřel programu, zjistíte, že sem mu stejně skoro všechno vyžral

7/ ČEZ – neutrálně Honza /pirati/ - čez městu hodně přispívá (jsme v první destikilometrový zóně, takže se s nima spolupracovat musí, můj úkol je sepsat klasiku co se dnes děje plus to upravit na náš volební program)

8/ Senioři Zuzana /top/

Mnou vypracovaná část programu, JETE jsem ještě neřešil, ale ideově to bude nedůležitá část programu, stejně tak bude nezáživná a budou ji mít v programu všechny strany (cca 1/3 až polovina Týna se nějak živí pomocí JETE)

Pirátská různorodost
Pirátská strana plně podporuje rozvoj alternativního vyžití všech občanů. Podpora mládeže (např. NDZM Bongo), či důsledné kvalitní udržování všech veřejně přístupných prostor (městským parkem počínaje, skrze udržování skateparku pokračuje, až u kvalitní a pravidelné údržby nejen Volejbalového hřiště konče). Věříme v rozvoj a šíření kultury, která má být co nejpestřejší, aby si mohl každý vybrat dle své svobodné vůle. Podpora Týnské kultury musí být různorodá, nesmí být zaměřena jen na Sokolovnu, ale například i na řádný rozvoj Týnského ochotnického spolku Vltavan. Piráti si přejí různorodou, informovanou a pestrou společnost. Takováto společnost podporuje i nejrůznější hudební a kulturní dění, chceme finance určené na venkovní festivaly (financované například skrze ČEZ) redistribuovat vůči širokému spektru různých veřejných akcí. Pestrá společnost zaslouží více možností a možnost výběru, ne jen jednu oficiální a naleštěnou možnost. Na tomto rozvoji a směřování financí se pak mají podílet zejména občané, nikoliv úředníci ve svých kancelářích. Každé město musí lidi co nejvíce informovat o všech svých krocích a o právech veškerých občanů.

Možnost volného vyžití v Týně nad Vltavou pirátskou optikou:
- Určení míst pro volné sprejování, s pomocí občanů, ne úředníků.
- Širší podpora Týnské charity a s ní spojených organizací.
- Udržování městských veřejně přístupných prostor ve stálé kvalitě (pytlíky pro pejskaře nejen půl roku po volbách a půl roku po nich; pravidelné a kvalitní obměny písku na zdejších volejbalových hřištích; kvalitní údržba a další rozšiřování dětských hřišť; podpora dalšího rozvoje skateparku)
- Pestrost divadelní kultury (rovnoměrnější rozdělení financí všem hereckým a obdobným představením)
- Různorodost hudebních festivalů (peníze na hudební a podobné akce budou rozděleny mezi více projektů, které budou moci navrhnout sami obyvatelé Týna nad Vltavou a přidružených obcí)
- Možnost výběru by měla dát šanci přírodnímu koupališti pod Hlineckým sídlištěm, v případě dobré finanční udržitelnosti.
- Určení míst pro volné sprejování, tyto místa by neměla být vybírána byrokraty.
- Volnost patří i podnikatelům, vyhlášky o maximální otevírací době podniků nejsou žádoucí, stejně tak jako jsou zbytečné a nic neřešící.

Zásady Pirátské politiky (průhlednost, dostupnost, efektivita a otevřenost městské správy):
- Každý prostor města ve kterém je připojení k internetu bude poskytovat free wifi připojení k internetu.
- Nedopustíme další rozšiřování kamer na veřejných místech.
- Zprůhledníme financování (Veškeré smlouvy budou umístěny na internetu; zavedeme transparentní bankovní účty a jasný – rozklikávací – rozpočet města)
- Budeme efektivně hospodařit (například pomocí hromadných nákupů) a snížíme byrokracii.
- Vyrovnáme veřejné rozpočty tak, aby byly trvale udržitelné a nebyly neustále zadlužené kvůli předraženým stamiliónovým investicím (např. Sokolovnu a městský bazén nepovažujeme za hospodárné řešení), uděláme vše pro hospodárnost.
- Zapojíme občany do rozhodování (o dění ve městě mají rozhodovat především občané, oni sami ví nejvíce o co stojí) a budeme pravidelně umis´tovat veškeré podklady ze zasedání zastupitelstva.
- Usnadníme přístup ke všem informacím.
- Budeme aktivně podporovat referenda a budeme se všemi zabývat, ne je jen odbývat.

Proč hlasovat pro trojkoalici Piráti + Top 09 + Zelení?

Podruhé kandidovat v komunálních volbách s poloviční kandidátkou by byla ostuda /a dělat to nebudu, ve městech kde se pirátská kandidátka ještě neobjevila je to OK), proto máme v Týně jen dvě možnosti. Nekandidovat vůbec, nebo v koalici. Jediná přípustná koalice (vzhledem k rozdělení Týnské politiky ne dle ideologického klíče, ale dle klíče „chceme mít co nejvíc koryt“ – mimochodem v tomhle jsou přeborníci zdejší Svobodní - není jiná možnost než koalice se Zelenými a Topkou).
Pokud nebude koalice schválena budu kandidovat za Stranu Zelených (pokud se nemýlím, tak tomu žádná z vnitřních regulí Pirátů nezabraňuje), budu jí tvořit Týnský program a předám jí tváře, které nechtějí být výslovně spojovány s Piráty, cokoliv bylo spojováno s Piráty v Týně bude nyní Zelených (v tomto případě: Well done!).

S Pirátskou stranou jsem začínal, sice ne jako člen, ovšem od roku 2009 (jejího založení)! Od této doby se neustále podílím na její propagaci, na jejích akcích a doufám, že i na jejím rozvoji. Stranu jako celek jsem zpracoval ve své Bakalářské práci, ve které jsem se mimo jiné zabýval její spoluprací s ostatními politickými (i nepolitickými) celky jak v ČR tak mimo ni, její členskou základnou, ale i její ideologickou strukturou a základnou, jejími rozdíly oproti Švédským Pirátům a podobně.
Troufnu si říct, že Pirátskou stranu znám. Troufnu si říct, že znám její voliče. Troufnu si říct, že znám týnské voliče. Troufnu si říct, že tato koalice je opravdu maximálním možným užitkem v rámci zdejší komunální politiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Petr.Steinbauer

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 1007
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 09 črc 2014, 16:51

Pokud chceš kandidovat za Zelené, staň se Zeleným, nevyhrožuj nám tím a netlač na nás tímhle způsobem, není to fér, díky. (Budeš jedním ze dvou-tří kandidátů Zelených na kandidátce Topky, taky well done!)

Když jsi mě přesvědčoval, abych změnila názor, tvrdil jsi, že Piráti budou na prvním místě kandidátky, kde jsou?
Jako další argument pro Mikuličku (Top) jsi uváděl, že má co dočinění s NZDM Bongo, nyní však vidím, že to bude tvoje kompetence, jak to tedy je?
Mně jsi tvrdil, že kandidátů máš 7, teď jich máš 5, nějak ti ubývají (ručím za 7 znamená: snad ještě 2 seženu nebo jak si to mám vyložit?) Kdo je těch 5, kteří za Piráty budou kandidovat a kdo jsou ti 2 za které ručíš?

A další otázka: Prosím stručně (nejlépe v bodech) vysvětlit, v čem bude prospěšná koalice právě s Topkou? (Kromě toho, že Kalousek má v Týně dost kamarádů a my jim pomůžeme se mu zavděčit?). A radši bych něco jiného než efektivní práci MP, z toho se mi ježí chlupy ani nechci říkat kde.

A jak už jsem ti napsala osobně, Piráti se dají propagovat i jinak než volbami, za tím si stojím, takže nepostavení kandidátky konec Pirátů v Tejně nebude...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Miroslav.Svatek, zuzalisku
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 737
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 514 poděkování
Dostal poděkování: 1085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Vaclav.Urban » 09 črc 2014, 17:27

Postrádám přesný název koalice a toto považuji za manipulaci: "Ve zkratce ke koalici Piráti + Zelení + TOP 09"

Upozorňuji tě, abys byl přesný, protože jestli uděláte smlouvu a kandidátku, a něco bude jinak, tak to nepodepíšu. Ještě mě zajímá, z které strany bude zmocněnec, který může měnit pořadí kandidátů. Dále, jestli znáš vše, co se vyžaduje pro naše kandidáty, termíny apod. Je hodně pozdě a když budete potřebovat něco podepsat, musíte dojet za mnou do JH.

Edit: Prosím, odpovídej přesně a stručně.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1796
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2401 poděkování
Dostal poděkování: 1941 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Jan.Novak » 09 črc 2014, 17:57

Tu manipulaci nechápu. Koaliční partneři se za jména svých stran nestydí, tudíž jsme se shodli na kandidátce jako koalice Pirátů, TOP 09 a Zelených. Jména budou řazena dle abecedy. Přesný název Ti nyní nenapíšu, ale bude ve smyslu Koalice Pirátů TOP 09 a Zelených.

Čekal jsem kdy příjde řeč na zmocněnce, TOP 09 nabídla svého člověka, je mi jasné, že to v této situaci nepřipadá v úvahu. Jsme schopen ho zařídit, jeslti se nemýlím volební zmocněnec nemusí být z Týna, může to být tedy klidně člen Pirátské strany, ostatní strany s tím nemají problém.

Termíny neznám (mimo těch které považuji za stěžejní, tedy ty dané zákonem), můžu si je dostudovat, nicméně stejně už jich nám pár vyhořelo, ale vše zkusím co nejrychleji to půjde.
Mimo klasických podmínek, které jsou dány zákonem a musí je splnit každý kandidující subjekt:
Poté musí kandidáti za PS:
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

Po případném odhlasování věřím, že jsem schopen dodat do týdne první kandidáty a jejich profily příslušným stranickým odborům řádně dodat (vč. svého profilu. :) ).

Do 15tého musím předložit program (ve stanovách se nemluví o koalici, nicméně předpokládám koaliční program). Pokud jsem něco vynechal prosím doplń mě.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1796
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2401 poděkování
Dostal poděkování: 1941 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Jan.Novak » 09 črc 2014, 18:18

Jana Rohova píše:Pokud chceš kandidovat za Zelené, staň se Zeleným, nevyhrožuj nám tím a netlač na nás tímhle způsobem, není to fér, díky. (Budeš jedním ze dvou-tří kandidátů Zelených na kandidátce Topky, taky well done!)

Když jsi mě přesvědčoval, abych změnila názor, tvrdil jsi, že Piráti budou na prvním místě kandidátky, kde jsou?
Jako další argument pro Mikuličku (Top) jsi uváděl, že má co dočinění s NZDM Bongo, nyní však vidím, že to bude tvoje kompetence, jak to tedy je?
Mně jsi tvrdil, že kandidátů máš 7, teď jich máš 5, nějak ti ubývají (ručím za 7 znamená: snad ještě 2 seženu nebo jak si to mám vyložit?) Kdo je těch 5, kteří za Piráty budou kandidovat a kdo jsou ti 2 za které ručíš?

A další otázka: Prosím stručně (nejlépe v bodech) vysvětlit, v čem bude prospěšná koalice právě s Topkou? (Kromě toho, že Kalousek má v Týně dost kamarádů a my jim pomůžeme se mu zavděčit?). A radši bych něco jiného než efektivní práci MP, z toho se mi ježí chlupy ani nechci říkat kde.

A jak už jsem ti napsala osobně, Piráti se dají propagovat i jinak než volbami, za tím si stojím, takže nepostavení kandidátky konec Pirátů v Tejně nebude...
Ne, psal jsem, že mám jistých pět lidí a dva další skoro jisté, asi jsme se nepochopili. Tvrdil jsem, že mi první místo bylo nabídnuto a já ho odmítl, protože mi to nepřišlo fér, pokud chceš můžu hodit na stůl, že si to tu klademe za podmínku. Nebudu s tím souhlasit, nepříjde mi to fér, ale myslím, že mi koaliční partneři ustoupí. Mimochodem, když sme u těch kandidátů, jsi rodilá Týnačka, nechceš mi nějaké další sehnat? Já Ti tady x dní v kuse píšu a snažíms e Tě přesvědčit, tak mi trochu té energie vrať a přispěj svou trochou do mlýna. ;) Ne, sedm lidí bude, na tom stojím.
Mikulička pomáhal Bongo - zařídil prostory, které jsou větší a za čtvrtinovou cenu (tobě jsme psal mimochodem mylně poloviční ). Programově je to moje část, podívej se prosím do materiálů z minulých voleb, které jsem poskytl výše, uvidíš, že tímto tématem jsem se s Janou Rachačovou již zabýval.

- Velmi pravděpodobně zabráníme návratu Hájka do zastupitelstva, nikdy s ním nebudeme sedět v radě města.
- V případě úspěchu se pokusíme rozbít styl současné týnské politiky (tedy co nejvíc koryt).
- Vyrovnáme městský rozpočet (tady Ti odpovim na tvojí otázku s MP - Tejn je zadluženej skrz Sokolovnu a bazén, efektivní MP - která nefunguje jen tři dny v týdnu - by potřebovala minimálně dvoj až trojnásobný rozpočet, současný době je to něco kolem tří mega, nedokážu si představit, že se někde najde dalších šest mega).
- zrovnoprávníme všechny možnosti kulturního vyžití.
- Zavedeme transparentní a průhledný rozpočet.
- Spolupracujeme se stranou, která je schopna snést kritiku (viz můj článek z předchozích voleb, kde kritizuji, že na její kandidátce byl člen MP, myslím, že tu máme výraznej posun).
- chceme rozhýbat kulturní život Týna i pro alternativní vyžití.

Nevím jak víc Ti odpovědět, mé argumenty jsou již v textu, který jsem psal pro účely obrany koalice s TOPkou.

EDIT OT:
OFFTOPICModerní definice politické strany:

1. Trvalá organizace, která přežije jejich zakladatele.
2. Má funkční a trvalou lokální organizaci
3. Jednoznačná vůle vůdců dosáhnout a vykonávat politickou moc (sami, ale i v koalici)
4. Vyhledávání lidové podpory primárně ve volbách

Funkce politické strany: Za normálních okolností v běžné demokracii. Týká se standardních stran ve standardním demokratickém systému:

1. Formulují obecné cíle (Volný trh, beztřídní společnost).
2. Artikulují a agregují společenské zájmy (politický program).
3. Mobilizují občany (vyrážení s programem do ulic) a dále je socializují (ti zmobilizovaní se zapojují => vytváření nových sociálních vazeb)
4. Pokud se vše daří: Rekrutují elity, a v ideálním případě přímo sestavením vlády.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 1007
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 09 črc 2014, 20:03

OFFTOPICPřesvědčit tě o mém názoru mě taky stálo spoustu energie a stejně jsi mě asi nepochopil, dočkala jsem se jen toho, že nechápu smýšlení voličské základny tak, jako ty. Být tebou bych trochu snížila míru arogance, je to pro tvoje dobro, věř mi :)

Nemám úplně chuť přesvědčovat své kamarády, aby šli do koalice s Topkou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Miroslav.Svatek
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 09 črc 2014, 20:39

Nemám k tomu moc pozitivní postoj, tedy k jakékoli koalici. Na druhou stranu musím říct, že chápu postoj v jiných městech. Lidí je málo a koalice je jedinou možností jak se prosadit. Svůj názor k tomu jsem již popsal na FB ale co se týče mého názoru říkám ANO at to zkusí. Pokud si je vědom toho že cokoli se posere půjde hlavně za ním!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Ivo.Vlasaty
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 09 črc 2014, 21:28

Vím, že jsem v Pirátech vnímán za exota, OFFTOPIC(a už teď mě označují místní Zelení v rámci volebního boje za kmotra, a to jen proto, že neskáču jak oni pískají), ale předhodím své názory a to v pár bodech:

- Nežijeme v bublině a s ostatními lidmi se musíme stýkat, stát stranou nic nevyřeší.
- Umění dělat kompromisy je jeden nejtěžších skillů vůbec, bohužel to někteří akademici nechápou.
- Za předpokladu, že se bude Honza projevovat dobře, Pirátská značka to bez problémů unese.

-------
Jak možná víte, kromě programování jsem trochu i obchodník. Vím, že je třeba dělat "obchody", i když podmínky nejsou ideální. Nejde prodávat jen když je sluníčko.
Nezakazujte Honzovi "prodávat" Piráty jen proto, že je zataženo a situace není ideální - podstatné je to, že Honza chce pomoci lidem a prodat něco ze sebe/pirátů.
Za mě má palec nahoru a za pár let budou podmínky zase jiné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Poli

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1796
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2401 poděkování
Dostal poděkování: 1941 poděkování

Re: Jednání o schválení Týnské koalice

Příspěvek od Jan.Novak » 09 črc 2014, 21:42

Jana Rohova píše:OFFTOPICPřesvědčit tě o mém názoru mě taky stálo spoustu energie a stejně jsi mě asi nepochopil, dočkala jsem se jen toho, že nechápu smýšlení voličské základny tak, jako ty. Být tebou bych trochu snížila míru arogance, je to pro tvoje dobro, věř mi :)

Nemám úplně chuť přesvědčovat své kamarády, aby šli do koalice s Topkou...
Když sem v Táboře říkal, že je v Týně málo lidí, tak jsi věděla dost do předu, že můžeš přesvědčovat lidi, aby podpořili Týnské piráty. Třeba by nás bylo dost a my byli schopni poskládat kandidátku a nemuseli řešit koalice. Ale v pohodě v Čechách máme zvyk sedět na zadku, nic nedělat a pak jen vesele kritizovat.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů