KF JčK 1/2014 Nominace do RP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Michal.Havranek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování

žádost o nominaci do voleb RP

Příspěvek od Michal.Havranek » 29 pro 2013, 15:55

Zdravím,
http://www.pirati.cz/lide/michal_havranek

hlásím se s důvěrou členů KS ULK jako kandidát do republikového předsednictva strany Piráti na místo místopředsedy. Dlouho
jsme zvažoval jak napsat svojí řeč, a rozhodl jsem se, že jí napíšu ve formě několika bodů.

1. můj vývoj ve straně
Pirátskou stranu jsem zaznamenal už v roce 2009 při jejím založení. V té době mne moc neuchvátila, protože mi připadala striktně zaměřená na práva na internetu. Ke konci roku 2011 jsem začal uvažovat o vstupu do politiky jak jsem psal ve svém vstupním proslovu do stany "nechci jen sedět v hospodě a nadávat na systém, když mohu přidat svou k dílu." V té době jsem byl striktní pravicový volič, který se převážně honí za prachama, které potřebuje hlavně pro svojí rodinu (což teda dělám dodnes :)). Po shlédnutí několika videí s Ivanem Bartošem (v té době jela ACTA), jsem se rozhodl právě pro Piráty a 21.2.2012 jsem se odhodlal vstoupit.OFFTOPICKdyž si dneska čtu ty kecy co jsem tenkrát psal, nechápu :) A o několik dní později jsem byl ve VDF přijat Zdeňkem Štěpánkem a Vladimírem Charvátem. Pak následovala v dubnu PPI. Tam jsem se na social eventu potkal s Martinem Brožem, který se mne jako vyjukaného nováčka začal uvádět do obrazu a seznamovat mne s dalšími lidmi a hlavně na mne nekašlal jako jiní oslovení. Přímo na konferenci už jsem pak byl jako rybka ve vodě. A postupné proplouvání mezi Piráty (Mikuláš, Ivan, Lydie Hejnová, Ondra Kotas, Tomáš Vymazal, Honza Kočí, Honza Wagner byly jedni s prvních, se kterými jsem vedl diskuse).Po PPI pomalu začínal první vetší konflikt v rámci KS s Jakubem Šemberou, moje první školení, první omlácení hran. Díky za to. Konflikt se přenesl mezi celé KS a vyvrcholil při Krajských volbách. Mezitím bylo ještě legendární RV ve VDF, kde jsem si vyzkoušel práci pro RV a říkal jsem si že by to mohlo být dobré. Apropo Krajské volby, moje první zkušenosti s meetingy (ačkoliv neúspěšnými) prostě škola. Nějak jsme propluli.
A já se již před těmito volbami seznámil s Mírou Brožem, který mne začal brát a seznamovat s Romy. Ačkoliv už v té době jsem dělal pro nízkoprahové centrum IT správce, tyto zkušenosti změnili zcela můj pohled na problematiku a pomohlo hodně v mé cestě za liberalismem. V lednu 2013 jsem byl zvolen do RV. A následovalo RV v Brně. V tu dobu jsem již pracoval pro MO, pod Danou Kozlovou a myslím, že nám to docela šlo. Dotáhl jsem do MO pár nováčků z kraje (Víťa Konečný, pozdejí Radek Holodňák a Tomáš Weidish). Rozjeli jsme kampaň "Hrajeme Svobodnou Hudbu".
Během tohoto jsem působil i v PO, kam jsem později za sebe dodal náhradu Míšu Schwartzovou.
Po RV v Brně, jsem domluvil projev u památníku Romského koncentračního tábora Lety u Písku. Ale nikdo z předsednictva na to neměl čas, takže jsem projev sepsal, nechal si ho schválit a jel ho s Martinem Shánilem odrecitovat. Po jeho uveřejnění na FB stránce, se na mne lidé sesypali jako vosy a bodali a bodali, do toho se přidali rodinné problémy a problémy v práci. A já ze strany vystoupil. Nevydržel jsem však a cca po 10 dnech jsem požádal o znovupřijetí (již jsem ale nebyl členem RV). Tato zkušenost mne zase zocelila a posunula dál. Nicméně od té doby jsem zůstal jen řadovým členem. Až do doby parlamentních voleb, kde jsem byl zvolen Krajem jako lídr kandidátky. A začal jsem dělat už trošku jinou politiku. Již během kampaně jsem zbíral zkušenosti z oblasti komunikace s médii (vyzkoušel si nějaké postupy), vyzkoušel výstup v rádiu (http://www.voltepiraty.cz/2013/10/micha ... te-uz.html) a hlavně vedení krajské kampaně. Po volbách následovalo několik schůzek s jinými subjekty (Změna, Zelení) a byl jsme přijat do pracovní skupiny hnutí ProKraj, myslím, že potenciál získaný ve volbách se mi daří úročit.
Díky nabitým zkušenostem a změnou myšlení u Pirátů, v rámci spolupráce řešíme korupci v Krupce (v poslední době námitka proti územnímu plánu). To je asi současný stav a přeměna vyjukaného naivního kapitality v Piráta. :) BTW zhrubnul jsem už používám i vulgarismy :)) Ale dostat po držce od Krtka bych teda nechtěl :))

2. Jak vidím Piráty
Piráti jsou banda v nichž najdeme skutečné lýdry, ale také ty, kteří se na ně jen hrajou. Klasický management fungovat nebude. Šikovní lidé jsou obklopeni dalšími, kteří jim dokážou ulehčit některé úkoly. Část lidí dokáže fungovat jako hejno, část ne (myslí si že jsou důležitější než ostatní). Prostě chaos (já jsem taky chaotik, takže mi to vyhovuje :)). Nejhorší však je funkčnost v bublinách (což jsme se přesvědčili v parlamentních volbách jak je to s bublinama), k tomu patří také dostatečné řvaní v bublině (20 lidí je pro, 2 řvou a nakonec se to bez halsování shodí ze stolu). Odbory vesměs zažívají takovou renesenci. MO jakžtakž funguje, PO se oživuje, AO ani nějak nevnímán, že vůbec existuje, FO je krásně funkční (Petr Vileta mi poradí, když ví), TO je funkční také (ale vzhledem k tomu, že na fóru moc nepracují nejsou vidět), ZO má krásnou vedoucí a připadá mi také plně funkční.
Celkově to funguje jako DIY, avšak když se ti to povede jde se dál, ale jakmile uděláš jen malou chybičku, je ti převážně onlinisty ( to jsou ti co jen sedí na netu a na demo je nevidíš, ještě občas na CF :)) pořádně rozmazaná po hubě. Celkově nevidím nějakou možnost vývoje, prostě svoboda rozhodování znamená, že ten provaz jak za něj všichni táhneme většinou někdo pustí v tu nejméně vhodnou chvíly, protože se mu nechce zrovna táhnout.

3. Co a jak do budoucna
Nejen jako člen předsednictva bych byl pro, abychom začali vytvářet osobnosti v Krajích, prozatím máme osobnostně silnou převážně Prahu. Proto bych viděl reálné tlačit do celostátních médií i například krajké předsedy.
Systém garantů je třeba dotáhnout do aktivnější podoby(vůbec nezáleží . Je to o komunikaci, občas je potřeba jim prostě zavolat jak se mají a co dělají a jestli by si nechtěli vypíchnout nějaké tématko.
Vedoucí odborů, tak jednak budou volby a jednak by se měli pokusit část svých záležitostí delegovat na ostatní (nicméně ne tak že sami vůbec fungovat nebudou, je nutné práci zadávat a kontrolovat jí).
Nováčci by si měli udělat takové kolečko po odborech strany, aby věděli co a jak kde funguje. Mně se to osvědčilo.
Předsedové a místopředsedové ať tahají newbeeky sebou na RV, CF a různé demo.

Eurovolby, protože jsem euroskeptikem, nepovažuji je za důležité z hlediska úspěchu, ale z hlediska dalšího rozšíření povědomí občanů o Pirátské straně, prostě nám média dají nějaký čas jen tak.

Za klíčové však považuji komunální volby. Tam by se měla rozjet podpora všude kde to jen trochu půjde. Je pro nás nutností dostat lidi do zastupitelstev. Hezky pěkně od nejnižšího stupně to začít hackovat.

Tak a na závěr proč zrovna já.
V první řadě, už mne nějaký ten pátek znáte a víte co odemne čekat. Umím komunikovat s lidmi. Nemyslím si, že bych byl hloupý. Umím telefonovat :) Mám za sebou mediální výstupy. V KS Ústecký kraj mne mají docela rádi :). Bydlím jen hodinu jízdy od Prahy. Jsem přirozený lídr. Umím poděkovat a přiznat svojí chybu. Jsem zastáncem hejna, jsem týmový hráč. Piráty dělám protože věřím tomu, že se nám podaří dost věcí změnit. Jsem omlácen jak životem, tak Piráty :)

děkuji

jo a slunce v duši
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Vaclav.Urban

Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1082 poděkování

Žádost o nominaci do RP

Příspěvek od Petr.Holek » 03 led 2014, 20:03

Zdravím, tímto bych Vás rád požádal o nominaci do RP.

Takže něco na způsob kandidátské řeči, moc si na proslovy nepotrpím, ale nechci volbu znevažovat, tak jsem si dal práci. Moc často dlouhé příspěvky nepíšu, protože se vždy snažím jít k jádru věci. Máme však ve straně dost nováčků, tak bych se jim měl nějak představit.

Něco málo o mně naleznete na https://www.pirati.cz/lide/petr_holek. Pro Pirátskou stranu jsem toho, myslím, zvládl udělat dost. Významnou měrou jsem se podílel na původní ideji kampaně Hrajeme svobodnou hudbu, svou čajovnu jsem poskytoval Pirátům jako klubovnu a občasný sklad (což výrazně pomohlo v době voleb, kdy jsme neměli k dispozici žádný jiný prostor, přestože si nevhodnost čajovny pro tyto účely plně uvědomuji). Pomáhal jsem s organizačními záležitostmi během tiskových konferencí, demonstrací, přednášek a dalších aktivit. Rovněž jsem nějakou dobu působil v pražském předsednictvu, kde jsem svědomitě vykonával veškerou svěřenou agendu, od pořádání schůzí a jejich předsedání až po zařizování propagačních materiálů na akce a plánování aktivit v Praze obecně.

Do RP nekandiduji jen tak z hecu, mám jasnou vizi toho, jak bych v něm chtěl fungovat. Nemyslím si totiž, že by RP mělo tlačit své vlastní nápady, RP by mělo v první řadě prosazovat politiku celé strany. Jeho hlavní funkci spatřuji především v efektivním rozdělování úkolů mezi dobrovolníky. To je dovednost, která v současném předsednictvu chybí. Považuji se za dobrého organizátora s rozvinutými metodickými schopnostmi. Svou roli v RP si představuji jako výkonný místopředseda, který působí především dovnitř strany (zmíněná organizace činnosti, delegování úkolů, všechny ty "nudné" praktické věci, na které kreativní Piráti rádi zapomínají se slovy "Ono se to samo nějak."). Nestojím o mediální prezentaci sebe sama, k tomuto účelu existují vhodnější lidé. S vystupováním v médiích a na veřejnosti mám ale zkušenosti (byl jsem v reportáži v televizi a na FELu jsem měl několik vlastních přednášek) a nebojím se ho, takže v případě nějaké akutní situace mohu za kolegy v RP zaskočit. Přesto bych ale raději fungoval jako ten "zlý muž" předsednictva, který dohlíží na to, že zadaná práce se skutečně vykoná, ale také na to, že je práce vůbec zadána správnému člověku (tj. člověku, který se na to hodí, chce to dělat a má na to čas).

Také bych chtěl přispět ke zpřehlednění stanov, protože běžný člověk bez právnického vzdělání jako já se v nich prostě ztratí. Z toho důvodu jsem na své náklady svému právníkovi zadal, aby se na naše stanovy podíval a zpracoval zjednodušený výklad, který stanovy nemění, nýbrž je vysvětluje (jinými slovy: překlad do lidštiny). Toto plánuji předat rozhodčí komisi s dotazem, zdali je daný výklad správný a tedy závazný.

Pokud jste to dočetli až sem, díky za pozornost. Slibuji, že tak dlouhý příspěvek zas nějakou dobu nenapíšu. :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 2):
Ljuba.Polakova, Ivo.Vlasaty

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 1029 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF JčK 1/2014 Nominace do RP

Příspěvek od Vaclav.Urban » 07 led 2014, 15:06

Svolávám jednání krajského fóra k nominacím do republikového předsednictva. Pokud není nikdo proti, na programu bude jediný bod:

1. Nominace kandidátů KS JčK do RP

S přihlédnutím k tomu, že volba RP proběhne na CF v Pardubicích 18. ledna, zároveň oznamuji hlasování o nominaci na neděli 12. ledna od 18 hodin zde na fóru.
O všech vámi navržených kandidátech budeme hlasovat, do tohoto příspěvku budu editovat průběžný seznam kandidátů.

Ivan Bartoš
Mikuláš Ferjenčík
Zdeněk Štěpánek
Michael Polák
Dominika Michailidu
Jana Michailidu
Michal Havránek
Markéta Gregorová
Jiří Kadeřávek jr.
Adam Šoukal
Marcel Kolaja
Lenka Wagnerová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vlasaty, Ljuba.Polakova, Michal.Havranek, Jana.Kolarikova, Petr.Steinbauer, Miroslav.Svatek

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 1/2014 Nominace do RP

Příspěvek od Vaclav.Urban » 07 led 2014, 16:15

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvek:
Jiri.Kaderavek

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 680 poděkování
Dostal poděkování: 887 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 07 led 2014, 20:53

Souhlasím s navrženými členy :) Přidala bych možná ještě Marcela Kolaju http://www.pirati.cz/lide/marcel_kolaja, pokud nám tedy nechce zmizet do Europarlamentu. A nevidím tam nikoho z našeho kraje, co třeba Václav Urban? http://www.pirati.cz/lide/vaclav_urban :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Urban, Jindra.Matlachova
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Learn, relearn and outlearn!

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 07 led 2014, 23:21

Jana Rohova píše:Souhlasím s navrženými členy :) Přidala bych možná ještě Marcela Kolaju http://www.pirati.cz/lide/marcel_kolaja, pokud nám tedy nechce zmizet do Europarlamentu. A nevidím tam nikoho z našeho kraje, co třeba Václav Urban? http://www.pirati.cz/lide/vaclav_urban :)
Doplňuji Marcela Kolaju, ale já kandidovat nechci, nebyl jsem schopen dobře fungovat ani jako člen republikového výboru. Prostě nemám peníze na cestování ani čas věnovat půlku života straně. Pro ty, co to nevědí, v tom profilu není, že mám čtyři děti.
Nemyslím si, že smyslem nominace je tlačit taky někoho z našeho kraje, ale vyjádřit odpovědně náš názor na dobré fungování strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 3):
Petr.Steinbauer, Ivo.Vlasaty, Jana.Kolarikova

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6837 poděkování
Dostal poděkování: 2602 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 led 2014, 13:48

Návrh Dominiky Michailidu, Mikuláše Ferjenčíka a Jiřího Kadeřávka a Michaela Poláka výslovně podporuji (i když i ostatním nominaci přeji). Markétu klidně podpořím také, ale myslím, že v ZO je teď na svém místě a pro fungování strany důležitá. Také podporuji kandidaturu Michala Havránka a Lenky Wagnerové o jejíž nominaci od JčK navrhuji také hlasovat. Sám asi nikoho navrhovat nebuduOFFTOPIC, minimálně dvě jména, která bych tam rád viděl, mě sice napadají, ale neznám se s nimi osobně zdaleka tak dobře, abych je ke kandidatuře přemlouval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Urban, Jiri.Kaderavek, Jindra.Matlachova
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Jindra.Matlachova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: textařka, překladatelka
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 101 poděkování

Příspěvek od Jindra.Matlachova » 09 led 2014, 10:01

Souhlasím s Václavovým návrhem, ale přidala bych tam i jeho samotného - za Jihočechy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindra.Matlachova za příspěvek:
Vaclav.Urban

Michal.Reinis
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Obráběč kovů
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Michal.Reinis » 12 led 2014, 13:50

Hlasovat se bude od18:00h do ?

Miroslav.Svatek
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: student informatiky
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Příspěvek od Miroslav.Svatek » 12 led 2014, 17:11

Souhlasím s Jindrou, bylo by dobré mít tam někoho z JČ. ;)
Miroslav Svatek
člen KS JčK
---provokatér a rebel---

miroslav.svatek@pirati.cz
mob. 736 463 034

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“