Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná diskuz

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23050 poděkování
Dostal poděkování: 10925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů - reakce a následná di

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 27 čer 2013, 04:17

btw
Adam Skorepa píše:Ano, na FB je jiný moderátor - NSA. Ale to vlastně teď není moc v kurzu, musíme řešit osobnostní hlasování ve straně. Hlasování, na kterém stejně nezáleží.
a když je tohle fórum otevřené botum, tak se sem jako NSA a podobní špivouci nedostanou?
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Dal poděkování: 902 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy Pirátů

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 27 čer 2013, 04:21

Janek Wagner píše:Díky, Ivane. Chápu tě.

Martine, 48 členů hlasovalo pro odvolání RP. To je méně než pětina členů. Nehlasovalo ale de facto ani proti Ivanovi jako předsedovi. Za křiklouny je ale nikde Ivan neoznačil, tak je označuješ jen ty v klasickém argumentačním faulu. Křiklouny totiž dokážu spočítat na prstech jedné ruky. Nedělej, že to nevíš a nechápeš. Prostě jsi opět prohrál a táhni proto do pekel...
janku co s tupým hovadem podle kterého jsou ostatní zmetci :D kryplové, fašisti
ještě že si to zvladne mačkat sam pod stolem a dělat jaky není chlap tidle radoby panove s koncepcema v šupličku znam
Navíc syndrom hrdinství skr klavesnici se tady projevuje zdatně
Naposledy upravil(a) Jan.Nezhyba dne 27 čer 2013, 07:56, celkem upraveno 1 x.
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18404 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 27 čer 2013, 06:56

Petr Vileta píše:Ti první chtěli odvolat předsednictvo jako celek a zvolit úplně jiné lidi.
Mě by strašně zajímalo, kde by se ti úplně jiní lidé vzali. Ano, mám představu o pár lidech, kteří by dle mého byli dobrými členy RP (a určitě je pár dalších, které jsem nezahrnul, protože je málo znám). Jenže krom toho, že by měli být schopni tu funkci vykonávat, taky musejí mít zájem ji vykonávat.
No a podívej se na aktuální kandidáty v dovolbě do RP. Shodou okolností jich je pět. A dovedeš si představit RP ve složení Petr Bajgar, Martin Brož, Ivo Vašíček, Jiří Vontroba, Michal Wagner? Já to radši ani nezkouším. Tím nijak nechci snižovat konkrétní práci a výsledky jmenovaných, ani nechci tvrdit, že by žádný z nich nemohl být dobrým členem RP, ale jako RP celkově by to IMHO byl velmi smrtící koktejl. (Když ze skvělého chirurga uděláš ředitele nemocnice, přijdeš o skvělého chirurga a navíc je nemalá pravděpodobnost, že získáš špatného ředitele, protože každé místo vyžaduje jiné předpoklady.)
Petr Vileta píše:Druzí chtěli z předsednictva odvolat někoho konkrétního, a teď záměrně nejmenuji koho,
A zase naopak byli dost možná i tací, co by někoho konkrétního rádi odvolali, ale nechtěli potopit celé předsednictvo, tak hlasovali proti nebo se zdrželi.
Petr Vileta píše:Teď už to nezjistíme, ale do budoucna by bylo zajímavé, až zase někoho napadne odvolat celé RP, udělat hlasování ne o celku, ale o každém zvlášť. Mělo by to dvě výhody. Zaprvé se ukáže, kdo nejvíc vadí a zadruhé nemusí nutně padnout celé RP (nebo jiný kolektivní orgán).
Brooch navrhl odvolání RP jako celku. Když se projednával příslušný bod, mohl někdo přijít s návrhem hlasovat o každém členovi RP zvlášť (akorát tedy zprocesovat to k rozumnému usnesení, z toho bych se asi zcvokl). Nestalo se.
Petr Vileta píše:Bohužel mě to nenapadlo dřív a když už se hlasovalo o odvolání RP, nechtěl jsem situaci komplikovat založením dalších 4 podnětů.
Nebuď optimista - v hlasování o odvolání (které bylo 4 dny předem oznámeno SZ, pak bylo oznámeno SZ a mailem jeho zahájení) bylo 48 lidí pro odvolání. K projednání členského podnětu je potřeba 57 podporovatelů. Podnět na odvolání Jakuba získal (za 2 měsíce) 25 hlasů pro projednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Jan.Nezhyba, Jaroslav.Nemec, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, next_ghost
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 27 čer 2013, 07:58

Já jsem se teda nikdy necejtil, že bych někomu vládnul, ale to je buřt. Hele, psal jsem v tom druhým příspěvku. Nechcete se na ty subjektivní intepretace výsledků hlasování a co to znamená vybodnout a něco dělat (včetně těch lidí co hlasovalo PRO? ):-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Michal Wagner, Petr.Bajgar, Homo Pyratus, Frantisek.Navrkal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 27 čer 2013, 09:55

Ivan Bartos píše:Já jsem se teda nikdy necejtil, že bych někomu vládnul, ale to je buřt. Hele, psal jsem v tom druhým příspěvku. Nechcete se na ty subjektivní intepretace výsledků hlasování a co to znamená vybodnout a něco dělat (včetně těch lidí co hlasovalo PRO? ):-)
"Vládnout někomu" je základní omyl nebo rovnou významový posun toho co potřebuje demokratická strana od svého předsedy. Kolegovi I.B. se po jeho odstoupení viditelně ulevilo a vrací se mu postupně jeho dřívější racionální pohled na dění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Homo Pyratus, Frantisek.Navrkal

Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování

Příspěvek od Homo Pyratus » 27 čer 2013, 10:05

Ivan Bartos píše:Já jsem se teda nikdy necejtil, že bych někomu vládnul, ale to je buřt. Hele, psal jsem v tom druhým příspěvku. Nechcete se na ty subjektivní intepretace výsledků hlasování a co to znamená vybodnout a něco dělat (včetně těch lidí co hlasovalo PRO? ):-)
nedivim se, ze jsi necitil ze nekomu vladnes, protoze to ani neumis. bohuzel je to potreba. kdyz nektere cleny poznas osobne! dorazis dnes na sraz KSPraha? Bylo by to potreba!

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4085 poděkování
Dostal poděkování: 15041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 27 čer 2013, 10:08

Nedorazím. Jdu se krmit husím sádlem. Dokavaď nebudu mít 70 kilo, odmítám mít za cokoliv nebo kohokoliv zodpovědnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
Martin.Shanil, Petr Stehlik, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Martin.Svadlenka, next_ghost
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování

Příspěvek od Homo Pyratus » 27 čer 2013, 10:11

nechci aby jsi mel nejakou zodpovednost, ale tve nazory se budou vzdycky hodit ty .......-)))

trinitrofenol
Profese: chemik
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3491 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trinitrofenol » 27 čer 2013, 10:13

Ivan Bartos píše:Nedorazím. Jdu se krmit husím sádlem. Dokavaď nebudu mít 70 kilo, odmítám mít za cokoliv nebo kohokoliv zodpovědnost.
Sice máme jinou startovní čáru, ale stejné cíle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 4):
Ivan.Bartos, Martin.Shanil, Petr Stehlik, Vojtech.Pikal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 27 čer 2013, 10:25