[Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
zuzalisku
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: administrativní pracovnice- kancelářská
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od zuzalisku » 24 led 2013, 10:09

jen reakce na ZLOBRA BROOCHA :podle mě vám Martin jako jeden z členů, ukazuje jasné "díry " na které by vás mohl nachytat kdokoli, kdykoli... ale popření chyb je neopraví, je to hnidopich, leš já Broochovi fandim, a podle toho jak sleduju vývoj, nejen já... važte si, že ho máte, Piráti
Tito uživatelé poděkovali autorovi zuzalisku za příspěvky (celkem 9):
Josef.Ulehla, Jan.Podhajsky, Dalibor.Zahora, Josef Mareyi, Martin.Shanil, Ivo.Vasicek, Roman.Kucera, Dominika.Michailidu, Petr.Vileta

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 11:10

Když v jednacím vlákně máme zamčíno, můžu se tady zeptat, Jirko a Vojto, na ty čáry ohledně procedurální námitky? Věcně chápu, že rozhodnutí o tom, jestli hlasování bylo vadné, je nebo může být něco jiného než rozhodnutí o tom, jestli hlasování budeme opakovat nebo ne. Zdá se mi, že jste se shodli, že v případě této námitky budeme nejdřív rozhodovat o vadnosti a pak případně o opakování. A kolem toho lítá:
Jiri Kaderavek píše:Rád bych jen upřesnil, že moje námitka může vést ke dvojímu hlasování. Bude-li v procedurálním návrhu uznána nesprávnost procedury, bude nutné dle procedury hlasovat o opakování hlasování. Nesprávnost procedury tak může být potvrzena i při neodsouhlasení opakování hlasování.
( viewtopic.php?p=192091 )
Vojtech Pikal píše:Nejdřív jsem ti to nevěřil, ale pak jsem si prošel tvůj procedurální návrh a ano, můžou to být dle něj až dvě procedurální hlasování.
( viewtopic.php?p=192516 )

Mohli byste (zejména předsedající) nějak srozumitelně vysvětlit, o co kráčí?:
  • Je to tak, že pří námitce proti hlasování, se má vždycky nejdřív rozhodovat o vadnosti hlasování a pak teprve o případném opakování?
  • Je to tak, že to je někdy "případně dvě hlasování" a někdy "jenom jedno hlasování"?
  • Podle čeho se to rozhoduje?

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2433 poděkování
Dostal poděkování: 6778 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 24 led 2013, 11:22

Ivan Bartos píše:Ty sám si hovořil o mé odpovědnosti. Ano já ji mám. Lidé jako Dalibor, jzvc, Martin, Pepa, Robert či Jura (pokud jsem další členy či nečleny silné protibartošovské opozice nejmenoval, promiňte) však žádnou odpovědnost nenesou a chod a činnost Pirátů jako celku při svých výpadech neřeší.
A ani nemusí. Ty si tu svou zodpovědnost přijal dobrovolně, vyhříváš se v záři reflektorů, když půjdeme do parlamentu, ty budeš v čele, možná toho evropského, to je přece nějaká kariéra. Ale to neznamená, že všichni musí být tak disciplinovaní jako ty (a že si před vánocemi moc nebyl). Nemusí, oni jsou normální občané nebo soudci, na úplně jiných pozicích. Takže na ně neklaď stejné nároky jako na sebe. To je přesně chyba, kterou dělají naši politikové, když shlížejí na občany s despektem. Oni jsou tam kde jsou z jejich vůle.

Možná že tito lidé zrovna teď chod strany neřeší, možná klimbají jako já ochotni okamžitě pomoci, když se věci rozsypou. Ale pokud tu hovoříš o demotivaci někoho, pak tito lidé již několikrát prokázali, že před károu táhnou jako voli a zase se zapřáhnou, pokud je ze strany nevypudíte tím, že popřete náš spirit. Takže já na rovinu říkám, že hypotetičtí odrazení členové nebo příznivci jsou mi víceméně volní, pokud proti nim postavím odrazení těch, kteří pomohli stranu dostat tam, kde je dnes a kteří, já v to pevně věřím, se zase zvednou a pomohou (a cyklické vyhořování při této dobrovolniké práci snad známe všichni).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
zuzalisku, Jan.Podhajsky, Josef.Ulehla, Dominika.Michailidu, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
Zakladatel České pirátské strany

Jiri.Kaderavek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 24 led 2013, 11:27

(záměrně jako další post, nesouvisí s předchozím)

@Josef:

Já tu zamykací mánii prostě nechápu. To je normální úchylka. Už nestačí moderovat případné dotazy, rovnou se to zamkne, aby žádné nebyly. Vojto, prosímtě, jsi předsedající, ne ředitel. Normální je přece vyhlásit, dáme procedurálně hlasovat, má někdo nějaké dotazy? Zvláště, když se řeší procedura. Takhle to řešíme mimo CF :roll:

Podstata návrhu je v tom, že všechna dosavadní hlasování probíhala tak, že si jednou dal hlas a už si neměl možnost jej po dobu hlasování změnit. Jednací řád fóra stanoví postup při námitkách, pokud si se např. zmýlil v hlasování. V takovém případě se má po ukončení hlasování o námitce hlasovat. Vojta Pikal místo toho poprvé v historii CF umožnil změnit jednou odevzdaný hlas. A já tvrdím, že přitom jako předsedající porušil JdŘ. Jeho odstoupení nepožaduji, pokud ale takovou pózu učinil ještě před výsledky hlasování o chybnosti propcedury, považuji ji za ultimativní a nehodnou předsedajícího.

Bude-li procedura uznána za chybnou, bude se hlasování o vyloučení Martina opakovat. Doufám, že je to nyní jasnější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Roman.Kucera

zuzalisku
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: administrativní pracovnice- kancelářská
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od zuzalisku » 24 led 2013, 11:28

mě by zajímalo, kdo by to odnášel, až se Brože zbavíte... cokoli se stane, čtu: jo, to Brooch- hele, ten si od vás pěkne nechá mejt prdel, to vám povim:-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi zuzalisku za příspěvek:
Josef.Ulehla

Tempus
Profese: exotolog
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 183 poděkování

Příspěvek od Tempus » 24 led 2013, 11:44

Mne by jen zajímalo, jak by se odvoláním Martina z RK zabránilo tomu, aby se o Pirátech vyjadřoval, jak uzná za vhodné. Protože přesně tímto jeho způsobem "poškozování strany" tady někteří vytrvale argumentují.

A sám si i odpovím; nezabránilo by se tomu nijak, celou situaci by to pouze zhoršilo. To jste vážně tak zabednění? Anebo celé tohle divadlo byla jen taková dělostřelecká příprava, aby se Martin ještě více vytočil a příště se tak mohlo hlasovat už o jeho vyhazovu ze strany?

Jinak musím souhlasit s J. Kadeřávkem. Českou pirátskou stranu sleduji již dlouhou a také mám v poslední době pocit, že si ji někteří nově příchozí členové spletli se skautským oddílem. Just stahp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tempus za příspěvky (celkem 4):
Josef.Ulehla, Jana.Syrovatkova, Dalibor.Zahora, czpirat
diskutuji zásadně v podatelnách

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Příspěvek od Josef.Ulehla » 24 led 2013, 11:50

@Jirka: Děkuju. Tvému návrhu i zvolenému postupu rozumím. Jenom mi není jasné, jestli vždycky musí být "případně dvě hlasování", nebo někdy je možné sfouknout obě věcné otázky (vada, náprava) v jednom hlasování. Túdle: viewtopic.php?t=15206 totiž došlo k smíšení rozhodnutí o vadě a nápravě. Navíc:
Vojtech Pikal píše:Nejdřív jsem ti to nevěřil, ale pak jsem si prošel tvůj procedurální návrh a ano, můžou to být dle něj až dvě procedurální hlasování.
( viewtopic.php?p=192516 )

Takže mi není jasné, jak je to obecně. Jestli je to dáno natvrdo v předpisech nebo záleží na obratném ztvárnění námitky.

P.S. I já považuju to zamykání za úplnou pakárnu odporující obecným demokratickým zásadám, pirátskému rozumu, stanovám a jednacímu řádu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
zuzalisku

Jiri.Kaderavek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 24 led 2013, 12:05

Ne, měla by to být vždy dvě hlasování, jinak se otázka procedury směšuje s jinou, účelovou věcí, což je špatně a procedura to může odnést a propříště budeme mít precedenční námitky nebo zbouraný jednací řád. Procedura by měla být na účelu nezávislá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Martin.Shanil

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9530 poděkování
Dostal poděkování: 17147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NeODVOLÁNÍ Martina Brože z RK

Příspěvek od Roman.Kucera » 24 led 2013, 12:13

Jindrich Bartek píše:Vzhledem k tomu, ze se otevrela cesta k opetovnemu hlasovani(i kdyz mirne komplikovanejsi), navrhuji, abyste vy, kdo jste v hlasovani o odvolani Martina Broze volili proti nebo zdrzuji se, a zaroven jste necetli kratsi vytah z asi pouhych trech dnu verejne FB komunikace Martina Broze, dle ktere IMHO poskozuje Ceskou Piratskou Stranu, si tuto komunikaci precetli:
clenske-podnety-f350/odvolani-martina-b ... ml#p182986
Jestli si za tím stojíš, dáme sázku? Řekni si, kolik chš vsadit, pošleme to na nějaký účet a vítěz si to veme. Já tvrdím, že opakované hlasování Brooch vyhraje o více než 2 hlasy. Tak do toho!
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4077 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 24 led 2013, 12:37

Pro Jirku: Ačkoliv to s tématem moc nesouvisí...
Nevím, jak moc je tvůj příspěvek ironický, nebo myšlen vážně. Předpokládám, že je myšlen vážně.
Právě kvůli tomu, že zde fungují veškeré mechanismy (vyhoření, ztráta motivace) práce v dobrovolnické organizaci, chápu ten rozměr trochu jinak.
Když se podíváš na evoluci, z mého pohledu velmi jednoduchého diagramu, který měl definovat naše priority od
původního
post179150.html?hilit=priority#p179150
až po
https://www.pirati.cz/rp/rp_41_2012#pri ... dsednictva
je jasně vidět, že ty volby jsou sice zásadní milník, ale nezastáváme machiavelistický přístup.
Pro mě je, a právě proto, že to neberu jako nějakou kariéru, protože kdybych se soustředil na své věci, tak jsem u nás ve fabrice momentálně nějaký CEO s platem, o kterém se poslanci v PS ani nesní, řada věcí neméně důležitých.

Konfrontace, která překračuje míru slušnosti, zaměřuje se na hodnocení vlastností lidských, uráží inteligenci lidí, zabíhá do úrovně řešení sexuality, je prezentována navenek z libovolné pozice, nebo je založena na důvěrných, třebas v hospodě sdělených skutečnostech, je podle mě pod úroveň Piráta.

Chci, abychom byli tým lidí, kteří se umí domluvit, a na které je možné se spolehnout. Nechci, aby Piráti, co nemají hroší kůži, žili ve strachu, kdy je spolupirát, jen proto, že v demokratické diskusi prohrává, dehonestoval veřejně někde na přiblbém FB. Toto platí i pro předsednictvo.

Pokud se tedy vrátím k těm obrázkům, tak jednou z priorit je právě "Přátelská atmosféra".

To není spor mezi RP a kýmkoliv. To je obecný princip. Je prakticky nemožné cokoliv vytvářet dobrovolně a zadarmo, potažmo s nadšením, pokud někdo překračuje hranici, zpoza které se k tomuto principu nelze vrátit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Jan.Korbel, Jindrich.Bartek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“