Představení a kandidátní řeč zájemců o pozici na kandidátní listině do komunálních voleb 2018

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, PMS Jablonec nad Nisou

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i Registrovaní příznivci. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Dodržujte pravidla slušné komunikace.

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Vladimir.Opatrny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3
Registrován: 06 čer 2018, 09:05
Profese: Knihkupec, OSVČ
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Představení a kandidátní řeč zájemců o pozici na kandidátní listině do komunálních voleb 2018

Příspěvek od Vladimir.Opatrny »

Ahoj,

jmenuji se Vladimír Opatrný, v Jablonci jsem se narodil v roce 1978, navštěvoval ZŠ v Sokolí, 5. květnu a následně Obchodní akademii.

V roce 2006 jsem absolvoval Ústav informačních studií a knihovnictví na FF UK v Praze. Pracoval jsem v akademických knihovnách (JAMU a Knihovna univerzitního kampusu Masarykovy univerzity) a měl na starosti především to co jsem vystudoval, tedy elektronické informační zdroje.

V roce 2009 jsem postavil elektronické knihkupectví pro odbornou literaturu, v roce 2012 otevřel „kamenné“ knihkupectví na Mírovém náměstí.

Do roku 2000 převážně Jablonec, následně Praha a Brno, od roku 2010 opět Jabko. Šťastně zadaný, 2 děti.

V letech 2010 - 2017 jsem bydlel na Horní Proseči a pracoval tamtéž pro osadní výbor, od roku 2017 bydlím v centru Jablonce. Jsem členem spolku Plac, reprezentoval jsem za Proseč námitky a připomínky vůči územnímu plánu, který zbytečně privatizuje a zastavuje krajinu, k aktuálním otázkám průběžně spolupořádám setkání v knihkupectví.

Podnikám a bydlím v centru. Tímto vymezuji své priority ve vztahu k Jablonci. Jako místní podnikatel kladu důraz na lokální ekonomiku a jsem přesvědčen, že výkladní skříní jakéhokoliv města je centrum. Nemám k radnici žádné ekonomické vazby. Má motivace pro práci v pirátském týmu vychází z prostého faktu, že se mi mnohem lépe bude žít a podnikat ve městě s vizí, pod kterou se mohu podepsat. Odpovědnost za naši politiku přijmu jako zastupitel i jako člen výboru.

Jsem odpůrcem programového odprodeje městského majetku. Moderní město si musí ponechat maximum prostředků k tomu, aby strategicky mohlo ovlivňovat život na svém území. Odstrašujícím příkladem je výstavba obchodního domu Central. Developer se sídlem v daňovém ráji zprivatizuje veřejný prostor a prostřednictvím nadnárodních obchodních společností vyvádí měsíčně desítky milionů za hranice regionu.

Prioritou pro nastávající volební období je realizace našeho programu. Po mnoha letech se podařilo poskládat tým profesionálů, kteří mají k Jablonci silný vztah a zároveň dokáží napsat a prosazovat vizi moderně spravovaného města.

V případě zájmu rád zodpovím otázky prostřednictvím emailu opatrny@serius.cz

Mějte se pěkně

Vladimír
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Představení a kandidátní řeč zájemců o pozici na kandidátní listině do komunálních voleb 2018

Příspěvek od Martin.Rejman »

Ahoj všem, děkuji za představení předchozím kandidátům, přidávám své krátké představení:

Jmenuji se Martin Rejman, jsem členem Pirátů již několik let, zabývám se nyni již většinou IT (programování, analýza), méně pak fyzikou.

V současné době se u Pirátů věnuji práci v technickém odboru, kde se nyní ucházím o pozici Vedoucího TO.

Rád místní kandidátku podpořím svojí kandidaturou, avšak politické ambice nemám, jelikož svůj přínos vidím právě ve zlepšování infrastruktury strany, aby se ti do politiky zapálenější mohli činnosti co nejvíce věnovat bez zbytečných administrativních a technických zátěží.
Uživatelský avatar
Petr.Bukvic
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 14 říj 2015, 10:43
Profese: stavební technik
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Představení a kandidátní řeč zájemců o pozici na kandidátní listině do komunálních voleb 2018

Příspěvek od Petr.Bukvic »

Ahoj posádko,

Tímto představuji svoji maličkost po profesní a osobní stránce pro podzimní komunální volby, zejména pak pro nové členy, příznivce a možné voliče.

Jsem 39 letý rodilý jablonečák, z Žižkova Vrchu, kde jsem chodil na 5.ZŠ, ve druhém stupni RVMP.
Dále jsem absolvoval střední průmyslovou školu stavební v Liberci – ekonomie staveb, kde jsem, jak dnes hodnotím v dobrém, si užil svoje z důvodu profesury mého otce a kde mě osobně zažilo osm ročníků ústavu.
S mnoha absolventy se dodnes potkávám v oboru i ve státní správě.

Jelikož jsem pln ambicí v osmnácti letech neuspěl na Karlově Univerzitě obor žurnalistika nastoupil jsem pracovní dráhu.

1997-2000 Stavební práce Bukvicová f.o. (rodinné podnikání)– stavební technik, realizace staveb a rekonstrukcí v okresu JBC. Drobný inženýring.

2000-2001 ČSÚ, detašované pracoviště JBC (Rýnovická, dnes objekt ciz.policie), sčítací komisař, aktualizace a digitalizace map pro ČSÚ a katastr-„černé“ stavby.

2001-2002 Tomáš Trdla (Bratříkov), IT technik a servis kmenových zákazníků (Jablonecká nástrojárna, hotel Rehavital JBC, hotel Premiér Bedřichov, Skleněné kameny Turnov atd.)

2002-2004 hlavní město Praha – Bau 24 s.r.o. a SEFIMOTA a.s., na pozici rozpočtář –přípravář v investiční výstavbě, projekty Phare a ČOVky. Z realizovaných staveb uvádím namátkou vnitřní dokončovací práce Lighthouse pro Strabag a.s.(Libeňský most), nový horkovod Sazka arena ul.Ocelářská/Českomoravská, bytový komplex s podzemními garážemi „Terasy Budovec“.

2004-2006 Metrostav a.s. divize 8, Liberec. Založení místní filiálky, „konkurence“ Syneru. Z relizovaných staveb Autosalon AUDI Vratislavice, polyfunkční dům Lipová (naproti libereckému Plauditu), bytové domy Rochlice. U MTS jsem ukončil pracovní poměr ještě před geotermálním centrem (kostel sv.Barbory), kdy jako technický ředitel divize 8 v té době nastupoval Ing. Ivo Vrbka (ano, aktuální foto 2018 na JBC měsíčníku, pán vlevo-nemocnice).

2007-2013 Stavební práce Bukvicová f.o., stavební technik, stavební dozory, finanční poradenství ve stavebnictví (soukromé a veřejné zakázky), subdodavatelské montáže Hasil a.s., JaP Jacina s.r.o. atd. Inženýring pro jablonecké zednické party. Z realizace, dílčí stavební úpravy v areálu Likto a Unitherm-rozšíření provozu slévárny, drobné soukromé rekonstrukce a občanská výstavba.

2013-2015 Město Železný Brod, investiční referent ÚPaRR.
Drobná výběrová řízení investic a správcování objektů v majetku města, důvodové zprávy a podklady pro jednání rady města. Jenání s městským architektem (Molo architects), koordinace prací s Technickými službami města Železný Brod. Z realizovaných staveb za investora, kulturní dům Jirkov, 3-4.etapa základní školy Pelechovská, zateplení sportovní haly „Sokolovna“ 1.etapa.

2015-2016 Muzeum skla a bižuterie Investiční referent technického oddělení, údržba objektů i památkových ve správě muzea. Drobná výběrová řízení. Projektová příprava a realizace větších investičních akcí MSB – za investora (přístavba Muzea „Krystal“, investiční záměr a doladění prováděcí/zadávací dokumentace s Hlaváček architekti, rekonstrukce památníku sklářství Kristiánov, Ateliér 4).

2016-2018 EVOSA spol.s r.o. a ASANO spol.s r.o., rozpočtář-přípravář investiční výstavba, inženýrské sítě (plyn, voda, kanalizace, ČS, ČOV), komunikace. Veřejné zakázky a soukromý sektor.

2018 – současnost, Stavební práce Bukvicová f.o., z důvodu neutěšeného stavu ve stavebnictví jsem opětovně zahájil soukromou činnost, která zahrnuje zpracování rozpočtů pro veřejné a soukromé subjekty. Působiště okres Jablonec nad Nisou, středočeský kraj a hlavní město PHA.

Jsem zastáncem otevřeného a přímého jednání nejen ve státní správě, s tím spojené podpory malého a středního podnikání, což jsem přesvědčen dostatečně dokázal dosáhnout na mnou prováděných pracovních pozicích.

Příznivcem Pirátské strany jsem od počátku, aktivním členem od 14.října 2015, kdy se podařila nastartovat spolupráce s Judr.Opatrným starším na politické úrovni, jako jediným zastupitelem ochotným spolupracovat s Piráty a v celku dobrý „majstrštik“ s peticí proti „Rüdigerovi“, kdy i širší veřejnost nejen z řad příznivců Pirátů měla kladnou odezvu na naše konání v JBC. Do dnešních dnů se aktivně zapojuji do volebních komisí za pirátskou stranu a v rámci možností se zúčastňuji dobrovolných akcí. Rovněž bych přivítal podporu bývalého střediska vrcholového sportu - atletika, nejen fotbalu a hokeje.
Má agitace našich voličů zahrnuje jablonecko a železnobrodsko, upřednostňuji osobní kontakt a lokální politiku.

Jsem plně připraven po sbírání životních zkušeností vykonávat funkci v zastupitelstvu rady města Jablonec nad Nisou.

V soukromí jsem podporovatel alternativní nedotované kultury, zejména elektronické hudby, taktéž jsem byl spolumajitel klubu Skaffandr Smržovka a členem prvotního uskupení okolo Vichru z hor (jablonecký klub Na rampě, občasník).
V současnosti se intezivně věnuji nové přítelkyni, chalupě v dlouhodobé rekonstrukci a jsem členem spolku za záchranu kapličky Prackov.

Dobrý vítr do plachet všem
"Systém je nastavený tak, aby se nedal změnit jeho vlastními mechanismy."
Odpovědět

Zpět na „Jablonec nad Nisou“