Stabilizace personální fluktuace a strategické řešení vyostřené politické situace na Praze 11

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 11

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Stabilizace personální fluktuace a strategické řešení vyostřené politické situace na Praze 11

Příspěvek od mipol »

Děkuji za informaci. Mám tu před sebou c. 43 bodů na jednání zastupitelstva.
https://www.praha11.cz/redakce/index.ph ... ni=20/2021
Do dnešního dne za celé dva měsíce ani čárku průvodních komentářů od předsedy zastupitelského klubu nebo dalších lidí, kteří se k tiskům mají co vyjadřovat, o nějakých právních analýzách ani nemluvím. Možná bych z toho klubu zase měla raději vystoupit? :-)

mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Stabilizace personální fluktuace a strategické řešení vyostřené politické situace na Praze 11

Příspěvek od mipol »

Datum: 9. 8. 2021
Schůze zastupitelského klubu Piráti Praha 11
Zápis (není k dispozici na viewtopic.php?f=1117&t=56404&start=20)

Uvedeného dne jsem byl pozvána na schůzi ZKP, kde jsem byla vyzvána předsedou ZKP Martinem Muzikantem k podpisu koaliční smlouvy a to do 22. 8. 2021. K výzvě jsem se vyjádřila do zápisu přímo na místě, ale tento zápis nebyl do dnešního dne zveřejněn, proto rekapituluji zpaměti své vyjádření zde, abych dostála termínu výzvy.

Pokyn předsedy ZKP považuji za současného stavu, kdy nejsem členkou ZKP za irelevantní. Nejsem vůči jeho osobně ani klubu v pracovně podřízeném vztahu ani součástí jiné spolupracující skupiny, podle smyslu výkladu zásad týmové spolupráce. To, že nejsem členkou ZKP, je jeho vlastní výklad. I když podle mého názoru a zásad anologického postupu bych měla být členkou a od samého začátku to tak bylo prezentováno. Tím jsem byla já i veřejnost uvedena v omyl. Později sám Martin Muzikant začal stanovovat různé formy podmínek a dodatečných byrokratických procesů, kterými mí předchůdci prokazatelně neprocházeli. Oficiální výklad nemám k dispozici, dá se tedy takové jednání považovat i za diskriminační.

Nuliditu smyslu nucení do učinění závazku spatřuji především v tom, že :

  1. Koaliční smlouva dle veřejného prohlášení smluvních stran byla vypovězena a 31. 7. 2021 skočila její platnost. Účastníci veřejně deklarovali, že se smlouvou dále necítí být vázáni. Není možné proto být nucena se vázat k úkonům, kterými se ostatní účastníci necítí být vázáni.
  2. Samotným předpokladům smluvy nelze za současnho stavu dostát, konkrétně čl. 1, kdy se signatář smlouvy zavazuje k úkonům jménem zastupitelského klubu. Vycházím se sdělení, že nejsem členka zastupitelského klubu, jeho jménem se pak tedy nemohu zavazovat. Učinila bych tak nepravdivé tvrzení, tím bych porušila interní předpisy Pirátské strany.
  3. Vynucování si neplatných smluvních závazků vůči třetí straně není žádný validní důvod nebo mi nebyl sdělen. Podmiňovat právo jednoho zastupitele na členství v klubu a u ostatních ne považuji za neobhajitelné a za porušení principu rovného zacházení.
  4. Stejně tak dle mého názoru nelze vynucovat vstoupení do závazku vůči třetím stranám zadržováním členství v PS.

Dále se nepodařilo dojednat rámcové podmínky a náplň práce při společném prosazování Pirátského programu, za kterých bych při přijetí tohoto závazku a souhlasem s omezením mandátu měla fungovat. Od samého začátku jsem deklarovala, že pouhé formalistické či pasivní fungování v rámci koalice je nepřijatelné. Personální neobsazenost jde proti smyslu zásad efektivní spolupráce a oslabuje silové schopnosti týmu. Ze strany přesedy ZKP nebyla snaha v této věci cokoliv řešit, podobně tak rozporuplná tvrzení, že jsem a nebo zase nejsem členka ZKP, že musím podepsat dodatečnou přihlášku, nebo že jsem údajně nepodepsala kodex zastupitele. V uvedeném jednání spatřuji z jeho strany porušování zásad týmové spolupráce.

Přes výše uvedené prohlašuji, že budu nadále ctít a prosazovat program Pirátské strany, pro který jsem kandidovala, řídit se demokratickým minimem a podle svých momentálně nejlepších znalostí dalšími předpisy Pirátské strany. Budu hlasovat pro návrhy v souladu s tímto programem, pokud budou ve veřejném zájmu, v souladu s platnými právními předpisy, v souladu s principem péče řádného hospodáře a nebudou v rozporu s dobrými mravy. Toto jednání, narozdíl od dlouhodobě zcela nekonzistetního přístupu přesedy ZKP, nepodmiňuji svým členstvím v ZKP ani ničím dalším.

Odpovědět

Zpět na „Praha 11“