Václav Parchaňský

Moderátoři: PKS Moravskoslezsky kraj, PMS Ostrava

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Parchansky
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 152
Registrován: 13 led 2019, 21:41
Profese: IT
Bydliště: Moravská Ostrava
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Václav Parchaňský

Příspěvek od Vaclav.Parchansky » 12 led 2020, 18:40

Ahoj pirátky a piráti,

jmenuji se Václav Parchaňský, k Pirátům jsem se jako RegP nalodil loni v lednu. Motivací byla neutěšená situace kolem Ostravské Koksovny Svoboda, která otravuje život (doslova i obrazně) obyvatelům Moravské Ostravy a Přívozu.

Jsem původem z Ostravy - Zábřehu (kde žijí rovněž moji rodiče), v r. 2018 jsem se s manželkou přistěhoval do Moravské Ostravy po 11 letech pobytu (a studia) v hlavním městě. V roce 2019 se nám narodil syn Daniel.

V oblasti životního prostředí jsem se v průběhu roku zapojil do věcí kolem EIA záměru rozšíření spalovny nebezpečných odpadů CENNZO Ostrava, analyzoval koksárenství v kraji (zde a zde), zabýval se situací kolem lokálních topenišť na obou stranách hranice (zde). Vytvořil jsem aktivistický počin - aplikaci "Větrání bez jedů" (vetrani.pirati.cz, vlákno zde), zobrazující předpověď směru větru v okolí problematických zdrojů znečišťování, o které referovala i Česká Televize. V říjnu jsem inicioval, abychom se zúčastnili veřejného projednání strategie rozvoje kraje, kde jsme byli jedinými zástupci veřejnosti (vlákno zde). V listopadu jsem se zúčastnil konference "Ochrana ovzduší ve státní správě", kde jsem se mohl seznámit se zástupci odborné veřejnosti a vzdělat se tak.

V technické oblasti jsem se podílel na ladění streamů z akcí, konaných v Opici a na provozu webů. V květnu jsem se zúčastnil hackathonu Moravskoslezského kraje (zde).

V říjnu 2019 jsem nahradil Honzu Nezhybu v komisi ŽP rady města Ostravy.

Profesně se věnuji IT na pozici Systémového architekta v korporaci, kde se zabývám vývojem systémů k detekci a předcházení bankovních podvodů. Vzděláním jsem doktor analytické chemie z VŠCHT Praha s pracovní zkušeností z UOCHB AV ČR a 9 publikacemi.

Rád bych pokračoval v dosavadní práci a uplatňování svých znalostí a dovedností k tomu, aby Ostrava i Moravskoslezský kraj byl a zůstal místem, kde chceme my i naše děti žít a pracovat a ne místem, ze kterého je lepší se odstěhovat (a následně jej zavézt odpadem).

Vašek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Parchansky za příspěvek:
Veronika.Murzynova

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 670
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava, Bělský les
Dal poděkování: 373 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Václav Parchaňský

Příspěvek od Michal.Breskovec » 13 led 2020, 08:47

Ahoj Vašku a dovol mi říct, že KONEČNĚ :-)

Je málo RegP, kteří už za sebou mají tolik práce pro stranu jako ty, takže jsem rád, že tě budeme moci uvítat mezi sebou, jako "plnotučného" Piráta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvky (celkem 2):
Marian.Babic, Vaclav.Parchansky
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.

UnLike Facebook Obrázek.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ostrava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti