Komunální volby - společná témata, rady tipy, postřehy

Moderátor: PKS Jihocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6858 poděkování
Dostal poděkování: 2634 poděkování

Kamery ČB

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 23 črc 2013, 03:38

Petr Vileta mě upozornil na článek České Budějovice daly miliony do kamer, nestačilo to. Určitě by to chtělo hodit na krajský FB, ale kdyby měl někdo nápad a odvahu, jak to proti radnici využít nějak "agresivněji"...
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1658 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Komunální volby - společná témata, rady tipy, postřehy

Příspěvek od Jan.Novak » 15 pro 2013, 03:30

Zde bych rád zažil vlákno k tématům, která by měla být přítomná pro všechny obecní volby do kterých půjdeme. Minulé komunální volby byly body, které měly být zařazeny všemi kdo za Piráty kandidovali, zde jsou:

- Internet zdarma po celém městě.
- Maximální transparentnost veškerých veřejných zakázek a plné znění smluv (bez tajných dodatků) zveřejněné na internetu. Zkušenosti z měst kde je toto zavedeno ukazují snížení výdajů cca o 20%!
- Kompletní účetnictví města přístupné na internetu (v současné době je sice dostupný rozpočet, ale jak je plněn se již na stránkách města nedočtete).
- Z výběrových řízení pro obec jsou na 5 let vyřazeny společnosti, které měly v minulosti problém s plněním záruky na provedené dílo nebo předražily své dílo o více než 20% oproti předem nabízené ceně po zohlednění inflace (firmy tak budou nuceny nabídnout přiměřenou cenu a zároveň budou vystaveny konkurenčnímu prostředí
- Z výběrových řízení budou vyřazeny firmy, které nemají dohledatelného vlastníka

(Cituji přímo z volebního programu pro Týn; jinak tady bych klidně dal návrh proto, aby - pokud to nepříde od republiky - byly tyhle body povinné pro všechny kdo chtějí za toto KS kandidovat).

Z toho co jsem četl mi příjde, že by někomu mohla uniknout naše cílová skupina. TO jsou mladí u nich máme hodně (čti nejvíc) voličů a potencionálních voličů. Takže podpora různých skateparků, různých hřišť, které by byly zadarmo (Volejbal, basket - ty jsou asi pro nejširší okruh) - případně pokud nejsou udržované (jako že většinou nejsou) volat po jejich lepší údržbě, volný místa pro sprejování.

Jinak - dětská hřiště, já nevím co všechno.

Zaměřte se na chodníky a komunikace - takový ty vychozený pěšinky v hlíně, proč by tam nemohl být chodník? U nás teď starosta na tomhle lpí a dost to před volbama upravuje - je to vidět a je naprosto jasný, že mu to lidi ve volbách kladně spočítají. Pokud u vás není starosta takhle chytrej, tak si to minimálně dejte do programu. :)

Centrum X periferie - (nejen) u maloměst bývá takový ten zvyk, že většina radních a zastupitelů je z určité lokality, která je pak patřičně spravována. Naopak sídliště - z něj žádnej zastupitel není, případně je v opozici - a jiné chudčí části města mají příštup k veřejným zdrojům o dost menší. Zajímejte se o tyto části, ideálně si tam někoho sežeňte asť vám řekne (My tu nemáme žádnýho řezníka! => tady je otázka jeslti to není prostě tim, že by tam krachl, to už musíte zvážit samy. :) )

Další typ - koše s pytlíkama, aby když se někde pes vykálí mohlo se to po něm hned uklidit. U nás za to SSO dostali politický body xD

Nebudu zde vypisovat svoje postřehy ze sympozia, ale pokud jste to neudělali, přečtěte si je, mám tam body, které se vztahují ke komunální politice a do programu sou úplně zuper. (Narovinu přiznám, že mě docela zamrzelo, že ty výpisky proběhly skoro bez povšimnutí)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 6):
Miroslav Kminek, Barbora.Hruzova, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Vit.Konecny, Michal.Klus

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22039 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby - společná témata, rady tipy, postřehy

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 črc 2014, 01:43

Něco vám tu nechám. Sice jsem se u článku zasmál, ale je to v podstatě smutné. Možná by se to do komunálek hodilo.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo- ... ecnost_wag
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Petr.Balaz, Jan.Novak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Profese: Výzkumník
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 140 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 16 črc 2014, 11:08

OFFTOPICsnad to sem patri, chtel jsi postrehy

Snažil jsem se v našem městě sestavit kandidátku nezávislých kandidátů za Piráty. Tedy lidí, kteří souhlasí s pirátským programem. Lidi jsem sehnal, ale vaše strana o ně nestojí. S vašim předsedou KS jsem věc řešil od dubna. Předminulý týden jsem se dozvěděl, že kandidátky jsou již uzavřeny. Váš předseda mi přitom neposlal ani e-mail, že se na nás zapomnělo nebo, že o nás Piráti nestojí.
Co by jinde za kandidáty dali. Například: http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... isy-326228

Nemá cenu šperkovat program, když nejsou lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvek:
Ljuba.Polakova

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1658 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 16 črc 2014, 21:40

KAKL píše:OFFTOPICsnad to sem patri, chtel jsi postrehy

Snažil jsem se v našem městě sestavit kandidátku nezávislých kandidátů za Piráty. Tedy lidí, kteří souhlasí s pirátským programem. Lidi jsem sehnal, ale vaše strana o ně nestojí. S vašim předsedou KS jsem věc řešil od dubna. Předminulý týden jsem se dozvěděl, že kandidátky jsou již uzavřeny. Váš předseda mi přitom neposlal ani e-mail, že se na nás zapomnělo nebo, že o nás Piráti nestojí.
Co by jinde za kandidáty dali. Například: http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... isy-326228

Nemá cenu šperkovat program, když nejsou lidi.
Ahoj,
neznám všechny okolnosti, nicméně to co píšeš mě mrzí. Nejsem si jistý, kterého předsedu myslíš, zda-li bývalého republikového (Ivan Bartoš), či krajského (Václav Urban). Snad s tím ještě půjde něco udělat, ale trochu mi nesedí jedna věc: Proč chceš kandidovat za Piráty a přitom jsi nepožádal o členství ve straně, či podobně?

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 17 črc 2014, 21:59

Ahoj, děkuji za reakci.
Jan Novak píše:neznám všechny okolnosti, nicméně to co píšeš mě mrzí
Ano, mne také. Samozřejmě je to informace vytržená z kontextu. Zřejmě je někde chyba v komunikaci, možná i z mojí strany. Nevím.
Obecně je asi Internet moc velké moře, kde se hrstka pirátů ztrácí. Všiml jsem si, že například na žádosti o členství na fóru dlouho nikdo neodpovídá.
Jan Novak píše:Nejsem si jistý, kterého předsedu myslíš,
Předsedu KS, tedy pana Urbana.
Jan Novak píše:Snad s tím ještě půjde něco udělat
Máš nějaký konkrétní návrh? Čas je proti nám a komunikace s Piráty vázne. Téměř všichni, včetně Pirátů, mají již kandidátky uzavřeny. Mezi tím někteří odešli kandidovat za jiné strany. Muselo by se to ze strany Pirátů vyřešit během cca 3 dnů. Myslím tím nastavit podmínky pro nás („nezávislé kandidáty“) a dohodnout podporu, která spočívá v jednom podpisu.
Bez ohledu na potenciální efektivitu/neefektivitu Internetu, jsem ochoten přes víkend někam zajet a setkat se osobně. Zároveň u nás na hvězdárně nemáme špatné připojení, takže chat s videem je také možný. Preferuji ale psanou komunikaci. Člověk si věci více rozmyslí a komunikace je efektivnější.

Nyní si nejsem jist, zda dokáži v tak krátké době opět přemluvit dostatek kvalitních lidí (21). V nastalé časové krizi bych asi spíš uvažoval o koalici. Pokud ovšem bude s kým se spojit.
Jan Novak píše:Proč chceš kandidovat za Piráty a přitom jsi nepožádal o členství ve straně, či podobně?
Nerozumím tomu „podobně“. Jsem registrovaným příznivcem Pirátů, je ještě nějaká jiná lepší možnost?
Potom nerozumím tomu, proč by pro prosazování pirátského programu musel být člověk Pirátem? To je, jako by se věřící člověk poznal podle toho, že chodí do kostela.
Také jsem nenapsal, že chci kandidovat za Piráty. Pokud se sežene 21 lidí lepších než já, kandidovat nebudu. Jde přeci o to, aby se věci změnily k lepšímu.
Co se týká členství, vážně jsem o něm uvažoval, ale nechtěl jsem o ně žádat teď před volbami. Jak můžete vědět, že se nechci stát členem pouze účelově? Být vámi, tak bych mne nepřijal.
Po zkušenostech s komunikací ve vaší straně nyní raději zůstanu mimo. Na tohle nemám čas, ovšem nikdy neříkám nikdy. Budu vás i nadále volit, ale opravdu nevím, jak jinak pomoct. V uplynulých měsících jsem vyplýtval mnoho svého času na politiku a jsou pro mne jiné věci důležitější než politika. Například jsem předsedou Jihočeské pobočky České astronomické společnosti a starání se o hvězdáře a o nadané děti v kroužku mi zabere hodně času. Z pohledu astronomie je politika směšná. Tím chci říct, že považuji například hledání meteoroidů (které aktivně na jihu Čech provádíme), které by mohly ohrozit naši civilizaci za podstatnější problém. Je například nenulová pravděpodobnost, že se stane něco podobného jako Tunguzská událost nedaleko Jindřichova Hradce a to pak budete bez předsedy.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 18 črc 2014, 13:11

KAKL píše:
Jan Novak píše:Proč chceš kandidovat za Piráty a přitom jsi nepožádal o členství ve straně, či podobně?
Nerozumím tomu „podobně“. Jsem registrovaným příznivcem Pirátů, je ještě nějaká jiná lepší možnost?
Potom nerozumím tomu, proč by pro prosazování pirátského programu musel být člověk Pirátem? ... Co se týká členství, vážně jsem o něm uvažoval, ale nechtěl jsem o ně žádat teď před volbami. Jak můžete vědět, že se nechci stát členem pouze účelově? Být vámi, tak bych mne nepřijal.
Já si třeba pod podobně představuji účast na schůzi nebo osobní setkání s některým z Pirátů. Pak by se někdo z nás tím spíše zajímal, jestli se Vám někdo ozval a řeší to s Vámi. Sestavovat kandidátku za Piráty považuji za větší zodpovědnost, než být členem.

Musím přiznat, že já jsem si po přečtení mailu od vás řekl něco jako 'nevím, kdo je ten pán a Václav z Hradce nebo táborští to mají do Soběslavi mnohem blíž, tak se toho snad už ujmuli' ... Tím nechci říct, že je to snad Vaše chyba a že jste vyvinul malé úsilí, naopak se zde omlouvám za svou chybu, že jsem se Vám neozval a neoptal se alespoň, jestli se podařilo s někým navázat kontakt. Jdu to napravit alespoň teď a napsat Václavu Urbanovi...

Zkrátka tím chci říct, že i když jako piráti hodně komunikujeme po internetu, osobní známost lidi sbližuje a pomáhá jim více se o sebe zajímat.

Aby se i ostatní mohli seznámit s obsahem mailu (v závorkách některé připomínky k tomu, co jste psal Vy, pane Kákono): byl to mail z 12.6., pan Kákona psal, že už několik měsíců se mu nedaří navázat kontakt, že by se mohl pokusit sestavit kandidátku s Pirátským programem, rozvíjel v něm úvahy, že jsme strana vzniklá shora (což sice není pravda, ale i já mám pocit, že v reakci na nezájem občanů ČR o aktivní zapojení se v poslední době se tak projevujeme - vysvětlovat jak fungujeme je pochopitelně náš úkol, nikdo to za nás neudělá) a že po odstoupení předsedy máme "příležitost znovu vzniknout" (já rozhodně komunální volby a aktivní účast v nich jako nutnou k zapuštění kořenů, i když si to možná představuji trochu jinak, než Vy), konstatoval, že "Pirátská strana má nyní problémy s vlastním fungováním". a že "Jediné řešení ale je, že několik jedinců, kteří za vznikem strany stojí, bude pracovat a dovedou stranu za komunální volby." (tak funguje třeba ANO, rozhodně ne Piráti). Žádal o "kontakt na osobu, která vyřídí potřebné formality za Pirátskou stranu" a předávání informací, pokud se na vedení strany obrátí někdo z regionu Soběslav (což bychom pochopitelně činili a nemusíme k tomu být vedení strany, ale nikdo se neobrací).

Druhý den mi přišla kopie Václavovy odpovědi, kde psal, že potřebné informace prý nemáme, protože jsme se soustředili na volby do EP, že sám neví, jestli zvládne připravit kandidátku v Hradci a co to bude obnášet. Psal o nutnosti osobního setkání, pokud by za nás měl sestavovat kandidátku. A jak jsem pochopil, už dříve jej odkazoval na táborské Piráty, kteří se ale neozvali. Slíbil, že se ozve, až bude něco bližšího vědět.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 18 črc 2014, 14:34

Ano, je to tak. Pak ještě následoval e-mail, ve kterém jsem navrhoval osobní schůzku.
Snažil jsem se také přihlásit na fórum, ale to tehdy nefungovalo (opakovaně).

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 18 črc 2014, 18:57

KAKL píše:Snažil jsem se také přihlásit na fórum, ale to tehdy nefungovalo (opakovaně).
Ano, fórum mělo několikadenní výpadek, po většinu času jsme ho nemohli používat nikdo... :/

A jak jsem vyrozuměl, Václav Urban Vám tedy už někdy dříve dal kontakt na Jindru Matlachovou nebo Václava Klecandu z Tábora?
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
733224619

Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Kakona » 18 črc 2014, 23:20

Ano, dostal jsem dva kontakty do Tábora. Jeden se vrátil jako nedoručitelný a jeden neodpověděl. To bylo myslím někdy v dubnu.
Pak jsem pracoval cca měsíc mimo republiku, takže osobní setkání nebylo možné a pak jsem poslal již zmiňovaný e-mail, který jste také dostal.

Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“