Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha 12

Zde podávejte oznámení volebních spoluprací, kandidátní listiny atd.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha 12

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Ahoj RV, tímto oznamuji záměr jednat o volební spolupráci v komunálních volbách v Praze 12 s koaličním uskupením Změna pro Prahu 12. Jedná se o jedno z největších a nejúspěšnějších propirátsky (na komunální úrovni) smýšlejícím uskupení v Praze, kterému se podařilo odkrýt nějaké pochybné zakázky a porušení zákona. ZpP12 vznikla před minulými volbami a kandidoval jsem za ni. Získala 18 % (téměř 7 mandátů) a hájí zájmy občanských sdružení i neziskovek, se kterými úzce spolupracuje. Dnes jsem probíral politickou situaci, složení koalice a předvolební kampaň s Danielou Rázkovou z KDU-ČSL. Detaily napíši do lobbistických kontaktů. Pirátská strana by byla jako doteď členem koalice a nevyžaduje se od ní finanční podpora kampaně.

PS: Změna pro Prahu 12 nedávno rezignovala na posty ve vedení radnice po opakovaném porušení koaliční smlouvy opozicí, aby si udržela tvář a distancovala se od pochybných kroků koaličních partnerů. Za Piráty to podepsal Ivan Bartoš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, Vojtech.Pikal

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Za RV beru na vědomí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Lukas.Findeis

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26204
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30140 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Myslím, že by také bylo dobré říci, že pokud si členové RV přejí do této oznámené spolupráce zasáhnout, ať tu hlasují pro projednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Pokud se RV něco nebude líbit, tak tu rád zodpovím na případné dotazy a připomínky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Vojtech.Pikal

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Ahoj RV, situace se má tak, že se zatím nepodařilo nic vyjednat, protože vše neformálně vedla lídryně Změny a KDU-ČSL, která posouvala jednání a neakceptovala žádné požadavky Pirátů, SZ a LESu. Její návrhy jsou pro nás naprosto neakceptovatelné. Druhá schůze Změny se po posunu o týden odehraje zítra, kdy je poslední termín primárek. Jsou dvě možnosti:

1) buď se nakonec s KDU-ČSL dohodneme, nebo
2) budeme kandidovat sami (Piráti, SZ, LES + nezávislí)

Zítra po schůzi vám dám vědět a ať to dopadne jakkoliv, tak by mělo jít vyhlásit primárky na lídra. Mám tu i několik příznivců, kteří by chtěli být nominováni Piráty jako výplň kandidátky a asi teprve ještě nějací přibudou.

Chtěl bych poprosit o prodloužení termínu primárek tak abychom mohli dát dohromady kandidátku. Nebo by šlo vyhlásit primárky na lídra koalice bez ohledu na to jestli bude s KDU-ČSL nebo bez nich? Se zájemci o nominaci Pirátů jsem ještě neměl čas řešit formality. Počítám se zpožděním. Vše mimo lídra by mohlo být hlasovatelné do konce týdne.

Děkuji RV za pochopení problematické situace, do které jsme se kvůli KDU-ČSL dostali, a prosím o odpověď jak si s tím máme na Praze 12 poradit. Doteď byly jakékoliv pokusy o jednání blokovány.

735 07 66 99, Praha 12

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Tobias.Esner »

Co se týče mě, s tím nemám problém, kandidátky se odevzdávají 8/5 na úřad.
Lhůty jsou dělány podle našeho volebního řádu, což muže mnohdy znamenat komplikace při koalici.
Lukáš se snaží, to se upřít nedá. Takže pokud by chtěl svolat primárky až v pondělí bez problému. A pokud se pamatuji tak už se tu termíny jednou řešili a nezměnitelný termíny jsou ty zákonný......
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Mimochodem, náš na poslední schůzi přijatý člen právě velmi ostře vystupuje proti zájmům Pirátů a víme o něm, že je dlouholetý známý Daniely Rázkové, která doteď jakékoliv pokusy o vyjednávání odkládala. Prý za mými zády včera něco vyjednal s předsednictvem. Roj ani Ondra Marek o ničem neví. Jak mám postupovat? Už od začátku Ivana nezajímalo nic jiného než jeho účast na mých schůzkách se stranami co nejsou KDU-ČSL a doteď jsem se s ním nedokázal sejít. Prý byl na první (a zatím poslední) schůzi Změny, ale nehlásil se ke mně, takže ani nevím jak vypadá. Kvůli noční směně v práci jsem nebyl na schůzi kde byl přijat.

Není možné, aby mi Ivan volal a požadoval dokumenty o tom, že jsem pověřený jednat za Piráty. To je naprosto absurdní a jedná za mými zády stejně jako se snažila Danka získat bez mého vědomí podpis neaktuálního a neakceptovatelného dodatku koaliční smlouvy z roku 2006. navíc se podle toho dodatku prý řídí, porušuje ho a nikdy nevstoupil v platnost.

Posílal jsem naši soukromou korespondenci předsednictu, které z toho bylo poněkud znepokojené. Pošlu mu i dnešní e-maily.

Po tomto incidentu na 99,9 % půjdeme do koalice se SZ/LESem a nezávislými. S těmi jsem velmi věcně a bezproblémově jednal a máme společné zájmy. Ani jeden z nich nebyl akceptován.

EDIT: Vypadá to, že Ivan chce zítra na schůzi jednat jménem Pirátů. Vzhledem k tomu, že jsme na Praze 12 dva a mě se očividně snaží vyšachovat... Tohle je opravdu velkej problém. Prosím o vyjádření, jestli za Piráty může jednat. Podle mého názoru k tomu nemá žádný mandát.

735 07 66 99, Praha 12

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Tobias.Esner »

Podle posledních informací je za jednání Prahy 12 odpovědný Lukáš.
Jiná informace se ke mně nedonesla.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Během zítřka se tu pokusím dát dohromady veřejný report o tom co se tu děje s konverzací s Ivanem Jurkou a některými členy Změny. Místo pokusu o udržení Změny pohromadě jsme pod útokem a schůzka, kterou se nám podařilo konečně vyjednat na neutrálním území, se pod nesmyslnou záminkou přesunula opět k Daniele domů. Na to nepřistoupíme a pokud nedorazí na plánované místo, tak rovnou začneme jednat o naší koalici a schůze Změny padne. Tímto pro nás prostě nemůže být KDU-ČSL koaličním partnerem, když po tom všem proti nám bojuje na všech frontách a nikde nechce přistoupit na sebemenší kompromis. Nikde ani náznak vstřícnosti. Čím blíž je Změna rozpadu, tím víc se situace vyostřuje a do toho přišel ostrý útok zevnitř od infiltrátora. Netuším, co tím Daniela sleduje, ale my nemáme problém kandidovat bez ní. Bude to honička a bude to finančně náročnější, ale zvládneme to.

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Ivan.Jurka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2014, 11:09
Profese: manager
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Oznámení o vyjednávání spolupráce-komunální volby Praha

Příspěvek od Ivan.Jurka »

Ahoj Lukáši Xeelee Findejsi, během zítřka se ničím nezatěžuj, soustřeď se na to, že pošleš všechny své emaily, které jsi vytvořil v rámci tvého působení ve Změně pro Prahu 12 v roce 2014. Jak jsem pochopil, je problém, že předsednictvo PS od tebe od dubna 2014 nemá žádné informace, i když jsi mi už dávno slíbil, že je sděluješ. No, nějak jsi měl ty noční a byl jsi unaven, to se třeba dá pochopit, i když s tím může být problém. Prosě pošli komplet emaily, které jsi zaslal v rámci koalice Změny pro Prahu 12 v roce 2014 Tobiasovi, rozhodčí komisi, tedy: Adamovi Skořepovi, Ing. Romanovi Kučerovi, Michalovi Ketnerovi, Františkovi Ulčovi, Romanovi Šemíkovi, Mgr. et Bc. Světničkovi a předsednictvu PS. Ti budou pak po přečtení tvých projevů nějak reagovat. A to je pro tebe velice důležité. V kopii to také pošli na můj email: "ivan.jurka@pirati.cz", kouknu, jestli jsi poslal všechno a nic nechybí, protože to by bylo škoda. Nebo mám ty tvoje emaily poslat sám? Napiš jestli je pošleš nebo je mám poslat. Jak jsi se projevil v rámci tvé kandidatury ve Změně pro Prahu 12 přece nemůže být nijak utajováno. Nebo snad nejsi vysílač a chceš něco zatajovat? Díky * Ivan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Jurka za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Odpovědět

Zpět na „Podání dle Volebního řádu“