Nominace Bohuslava Švehly do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Souhlasím s nominací Bohuslava Švehly do čela kandidátky

ANO

14
88%

NE

1
6%

Zdržuji se

1
6%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 881 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Nominace Bohuslava Švehly do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Vážené místní fórum,
s jeho souhlasem tímto zakládám nominační vlákno pro@Bohuslav.Svehla.
Bohouš již v tomto volebním období spolupracuje se zastupitelským klubem jako člen finančního výboru města a pomáhá nám s přípravami na samotné zastupitelstvo. V místním sdružení se aktivně účastní, jak diskusí, tak i aktivit. Jeho aktuální profil naleznete zde https://lide.pirati.cz/profil/2201/

Byla bych ráda kdyby Bohouš byl jedním z čelních kandidátů. Věřím, že jak pro kampaň tak pro následnou práci v zastupitelstvu bude velkým přínosem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
martinnov
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 475
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Nominace Bohuslava Švehly do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Děkuji @Zuzana.Kudlackova za vloženou důvěru, nominaci přijímám. Kandidátskou řeč dodám během následujících dní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Martin.Mareda
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 475
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Nominace Bohuslava Švehly do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ahoj přátelé, známí, Budějčáci (a kolemjdoucí),

zkusím být stručný, rád tedy uvítám Vaše dotazy. Něco o mně je uvedeno v odkazu vizte výš od Zuzky.

Jen doplnění - v současné době jsem řadovým členem a zastávám pozice coby člen Finančního výboru Zastupitelstva města (cca rok, jako náhradník za Honzu Hoška) a coby člen Hospodářského výboru zastupitelstva Jihočeského kraje. Žádné další funkce nezastávám, v minulosti jsem působil cca 1 rok coby místopředseda PKS.

Proč jsem se rozhodl kandidovat právě v komunálních volbách?
Rozhodl jsem se tak proto, že jsem zastánce myšlenky, že každý, kdo v politice začíná, by měl začínat od začátků. Nejprve pochopit fungování strany, jejíž je členem, získat si důvěru členstva a až poté se pokusit jí reprezentovat. Obrácený postup nevnímám v naší straně jako úplně šťastný. Komunální volby vnímám pak jako první krok pro cokoliv dalšího (kraj, sněmovna, senát, europarlament).

Proč do čela (a ne výš/níž)?
Jsem týmový hráč a zároveň se nevnímám jako přirozený lídr. Níž ne z toho důvodu, že z těchto pozic je mnohem menší šanci zastupovat vůli našich voličů. Rovnou doplním pro případ, že Ivův návrh získá potřebnou podporu, že tímto neusiluji o post v TOP3.

O co se budu snažit/usilovat v případě, že ve volbách uspějeme a do zastupitelstva se dostanu? OFFTOPICCož teď nevypadá nijak zázračně.

  1. Transparence. Výstupy zastupitelstva, rady, jejich výborů a komisí musí být dohledatelné (pokud tomu údaje v nich neodporují). Budu usilovat o zavedení jednacího řádu výborů (komise jej mají, pro výbory jsem jej nedohledal) po vzoru např. našeho hejtmanství. Účast veřejnosti pak je nutnou podmínkou. Jako perličku uvedu, že např. Kontrolní výbor ani nezveřejňuje zápisy ze svého jednání. Dále bych říkal jinak to, co napsala např. Zuzka ve svém projevu na CF či prezentovala i jinde. OFFTOPIC(dohledejte si prosím třeba na zulipu, je to pěkný projev)

  2. Zřízení portálu občana, resp. udělat vše pro to, abychom jej měli. Ulehčeme lidem komunikaci s radnicí po vzoru Prahy či např. Tábora (má jako jediné jihočeské město). Je ostuda, že krajské město takovou službu dosud nemá.

  3. Více zapojit občany do ovlivňování chodu a podoby města - např. pořádání kulatých stolů za účasti gesčně odpovědných vedoucích pracovníků magistrátu a odborníků v oboru tak, aby občané, kteří mají zájem město udělat přívětivější, modernější a akcentující společenský vývoj byli vyslyšeni a ideálně i podpořeni.

  4. Zároveň chci, aby byly prohloubeny a veřejnosti prezentovány i výsledky naší spolupráce se zahraničními partnerskými městy, odkud se též můžeme inspirovat dobrou praxí. OFFTOPIC(tady poukážu na Martinovu řeč, kde zmiňuje Linec - ano, naše partnerské město, které nám mj. odsává nemalé množství mladých mozků)

Rozhodně budu podporovat jakékoliv snahy o to, aby se u nás lidem žilo lépe (ať již občanům, tak rezidentům) v souladu s naším programem a doporučeními našich rezortních týmů. Informovanost i směrem dovnitř strany považuji v případě svého zvolení i od našeho ZK za přirozenost a samozřejmost.

Na závěr doplním, že se budu snažit zapojit do předvolebních aktivit dle svých možností. Nečekejte ode mě zázraky. Pro mě je přirozenější práce v zákulisí než v terénu (ano, nejsem kampaňový typ a nemám potřebu vám mazat med kolem úst). Před krajskými volbami, troufám si říct, jsem kampani i našemu úspěchu věnoval nemalé množství času i bez terénních aktivit, byť jsem se roznosu též v menší míře účastnil.

Podpoříte-li mne i přes to všechno, beru to jako fakt, že jste s tím, co jsem napsal, v pohodě.

Díky za váš čas a případnou podporu a těším se na vaše dotazy!

OFFTOPIC
I přesto, co se kolem a uvnitř nás v poslední době děje, si myslím, že jsme zatím stále jedinou možností, jak naše město, kraj, zemi, udělat příjemnější pro život všem, kdož zde žijí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, martinnov
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“