Nominace Martina Novotného do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět

Souhlasím s nominací Martin Novotného do čela kandidátky

ANO

12
86%

NE

1
7%

Zdržuji se

1
7%
 
Celkem hlasujících: 13 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 880 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Nominace Martina Novotného do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Vážené místní fórum,
se souhlasem tímto zakládám nominační vlákno pro Martina Novotného. Martin je poměrně čerstvým registrovaným příznivcem a aktuálně je žadatelem o členství. Poměrně detailně se představil zde viewtopic.php?f=435&t=58887

Myslím, že svůj zájem o České Budějovice a jejich prospěch už dokázal svou několikaletou činností v rámci Akčních Budejcaku. Budu ráda, když bude součástí týmu, který může na radnici přinést změnu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
martinnov
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
martinnov
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2021, 09:30
Profese: Student, zastupitel města ČB
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Novotného do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od martinnov »

Zdravím všechny, děkuji za nominaci, kterou rád přijmu. Velmi si nominování vážím, kandidátskou řeč dodám do konce tohoto týdne.

Martin Novotný, registrovaný příznivec Pirátů
Města pro lidi, kola a chodci do ulic!
t: 608 852 126
e: martin@akcnibudejcaci.cz

Uživatelský avatar
martinnov
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2021, 09:30
Profese: Student, zastupitel města ČB
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Novotného do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od martinnov »

Hezký den, dovolte abych se vám v mé kandidátské řeči více představil a vysvětlil mou ambici kandidovat do čela kandidátky.

Můj zájem o českobudějovické veřejné dění buduji nod roku 2015, kdy jsem začal spolupracovat s iniciativou Zachraňme Malák, která se zabývala a dnes i zabývá protipovodňovými opatřeními u parku Malý jez vedle Havlíčkovy kolonie, kde žiji. Tehdy jsem se na setkáních pro veřejnost a na zastupitelstvech dočkal velmi zvláštního přístupu politiků, kteří tlačili projekt (později fakticky zpochybněný naší iniciativou) navzdory petici s téměř 4 tisíci podpisy. Lidé ve vedení města, v čele s primátorem Svobodou, lhali, vyhýbali se přímé konfrontaci, slibovali a neplnili. Dělali vše, co podle mě důvěryhodný městský politik dělat nesmí.

To pro mě bylo osobně překvapení a poměrně reálný úvod do stavu zastupitelské demokracie v našem městě, za který jsem rád. Začal jsem se totiž více zajímat o veřejný prostor a o to, co se v něm děje. Seznámil jsem a navázal jsem spolupráci se zástupci spolků Domovina za živé město a CB Architektura, Recyklo anebo třeba s firmou Rekola, kde jsem pomáhal odspodu budovat službu sdílených kol. Tato uskupení a aktivity mě nadále pomohli pochopit potřeby dnešního města a jeho obyvatel. Především mám na mysli potřebu kvalitní infrastruktury pro cyklisty i chodce, potřebu dobré a uživatelské přívětivé architektury veřejných budov a prostranství.

V roce 2018, kdy jsem před komunální volbami nejdříve čile komunikoval s Čistými Budějovicemi, kterých jsem se téměř stal členem, jsem pak nakrátko uvažoval i o účasti ve volbách za Piráty, z čehož jsem upustil pro nedostatek osobních zkušeností a profesní odbornosti. Nakonec jsem bez stranické příslušnosti pomáhal spíše jako nezávislý aktivista při kampani Ireně Šefčíkové ze spolku Domovina za živé město, která tehdy kandidovala za Spolu pro Budějovice, a to hlavně kvůli ideálům, které chtěla prosazovat (město pro lidi, město krátkých vzdáleností, město pro cyklisty). Po volebním neúspěchu pro Irenu, jsme brzy založili s mým kolegou Radkem Matouškem naši současnou iniciativu, dnes spolek Akční Budějčáci, kde se zabýváme cyklistikou, městskou zelení, architekturou a problémy občanů, například jsme se pokusili o medializaci problémů části ČB Nového Vráta. Více informací najdete tady www.akcnibudejcaci.cz
Moje cesta pak, jak už víte z mého představení na fóru, rok a půl vedla skrze stranu Občané pro Budějovice, odkud jsem ale v říjnu minulého roku odešel, protože jsem zde neviděl možnost se uplatnit. A byť mi mé působení přineslo řadu kontaktů, nejsem spokojen s komunikací uvnitř hnutí.

Dnes je mi 23 let, studuji realizaci a správu zeleně na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity a chci se aktivně podílet na vedení našeho města. Veškeré mé aktivity z posledních let směřují k tomu, abych se pokusil zastupovat mé přátele, obyvatele Havlíčkovy kolonie, obyvatele Nového Vráta, kteří jsou vedením města ignorování anebo svádějí těžké boje o každé pole nebo park bez silničního přivaděče nebo průmyslové zástavby. Proto vidím v pozici zastupitele spíše poslání než pracovní úlohu a také příležitost vytvořit most mezi obyvateli, zastupitelstvem a městem.

Specializuji se především na správu zeleně a cyklistickou dopravu. Mám povědomí o nástrojích sloužících ke správě zeleně jako je pasport zeleně nebo intenzitní plán údržby městské zeleně. Z pohledu cyklisty a člena cyklo skupiny jsem poučený laik z hlediska toho, co se chystá realizovat za cyklo patření, a co všechno ještě můžeme iniciovat. Jsem také v úzkém kontaktu s cyklo koordinátorem Lukášem Bajtem. Troufnu si tvrdit, že mám i nezanedbatelný laický přehled v oblasti architektury a architektonických soutěží.

Nabízím vám svůj volný čas a myslím to vážně, dokladem podle mého názoru jsou mé dosavadní aktivity, které dělám jen z jednoho prostého důvodu, protože miluji České Budějovice, záleží mi na nich a myslím, že téměř vše, co se nám libí v Litomyšli, Kodani v Praze nebo třeba v Grazu či Linci, můžeme mít tady také, stačí to vysvětlit lidem, uspět ve volbách a zkusit to prosadit.

Jsem ochoten diskutovat o tématech a rozumím, že jako člen pirátského týmu mám omezenější mantinely nežli jako aktivista, i přesto bych rád zůstal průbojným a aktivním. Spolek Akční Budějčáci mě naučil, že co si nevykomunikuji a co si neseženu, to nemám. I proto bych některé své ideje o městu krátkých vzdáleností a veřejném prostoru přívětivém pro lidi rád dostal do volebního programu a následně je prosazoval.

Děkuji za možnost, ucházet se o tuto pozici, vážím si toho.

Martin Novotný

Tito uživatelé poděkovali autorovi martinnov za příspěvky (celkem 4):
Bohuslav.Svehla, Zuzana.Kudlackova, Dan.Lestina, sokol

Martin Novotný, registrovaný příznivec Pirátů
Města pro lidi, kola a chodci do ulic!
t: 608 852 126
e: martin@akcnibudejcaci.cz

Uživatelský avatar
martinnov
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 říj 2021, 09:30
Profese: Student, zastupitel města ČB
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Novotného do čela kandidátky do komunálních voleb 2022

Příspěvek od martinnov »

Zdravím, další detaily a především historii mé občanské angažovanosti jsem doplnil do svého profilu na webu Lidé a týmy https://lide.pirati.cz/profil/3172/ :)

Martin Novotný, registrovaný příznivec Pirátů
Města pro lidi, kola a chodci do ulic!
t: 608 852 126
e: martin@akcnibudejcaci.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“