Odvolání Jakuba Michálka - pokračování rozpravy podnětu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Jakuba Michálka - pokračování rozpravy podnětu

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 05 lis 2019, 14:40

Lukas.Findeis píše:
05 lis 2019, 14:32
Petr.Tkadlec píše:
05 lis 2019, 12:29
Ano, v druhém kole se to rozsekne na 100%.
Jaké druhé kolo? Žádná z možností nezískala většinu. Celostátní fórum tedy nijak nerozhodlo a jednání končí bez usnesení. Do druhého kola se dostanou jen možnosti, které získaly nadpoloviční většinu hlasů. Média informovala o neodvolání Michálka správně.

Chápu, že na fóru trollíš jak o život, protože to je asi tvá zásadní životní potřeba, ale to, že netušíš jak funguje tak zásadní věc, jako dvoukolové hlasování a kandiduješ (znovu) do republikového výboru, mě překvapuje. Nebo trollíš našeho registrovaného příznivce? Sranda je fajn, ale všeho s mírou, ju?
To si děláš prdel že? Nerozumíš psanému textu a kvůli tomu mě označíš za trolla? Já tady netrollím a jestli ano, ukaž kde. Vše myslím vážně.

Pán psal sakrasticky.
takže se to rozseklo a je jasno?
Na reakci od Dana Leštiny.
@vaclavk Zaškrtnout možnost "pro odvolání" a možnost "proti odvolání", a nezaškrtnout "pro odročení na jednání" jsem dokonce krátce zvažoval: je to hlas pro to, aby se to prostě nějak rozseklo a neprodlužovalo se to, přesně jak plyne z logiky věci.
A já na to reagoval:
Omluvu neočekávám, nazdar.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4586 poděkování
Dostal poděkování: 3887 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 05 lis 2019, 14:51

Asi mi trouchniví můj smysl pro sarkasmus, ale já ho v tom dotazu od vaclavk nevidím a jeho reakce na tvou odpověď mě v tom docela utvrzuje.
vaclavk píše:
05 lis 2019, 12:37
A když všechny media píšou, že Michálek hlasování ustál a o druhém kole nic, tak beru, že je to chyba těch medií, ale nevidim tady snahu Pirátů to nějak uvést na pravou míru. Jak říkám, z pozice pozorovatele je to docela zábava a zase se mi vybavuje slovo bramboračka. Zajímalo by mě, jestli o druhém kole ví aspoň většina hlasujících a jestli se ví, kdy bude.... jako kdyby o mně jako relevantní politické síle takhle špatně ty media informovaly, asi bych si fakt stěžoval... Vždyť kvůli nim vypadáte... stydím se to napsat
Z toho vyplývá, že si (na základě tvé odpovědi?) myslí, že druhé kolo bude.
Petr.Tkadlec píše:
05 lis 2019, 12:47
Média nezajímají naše technické systémy a jak to máme všechno super prokoumané. Jim jde o ty lidské příběhy. Jestli chtějí lidi víc informací, tak se bohužel nemůžou spolehnout jen na ně. :-)
A touhle reakcí ho jen utvrzuješ v tom že to pochopil správně.

Zajímalo by mě, jestli psanému slovu rozumím špatně já, nebo ty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 05 lis 2019, 14:55

Dana Leština:
@vaclavk Zaškrtnout možnost "pro odvolání" a možnost "proti odvolání", a nezaškrtnout "pro odročení na jednání" jsem dokonce krátce zvažoval: je to hlas pro to, aby se to prostě nějak rozseklo a neprodlužovalo se to, přesně jak plyne z logiky věci.
Pán:
takže se to rozseklo a je jasno?
Čímž chtěl říct, že se tím přece nic nevyřeší a je to blbost.
Já na to reagoval:
Čímž jsem mu zkráceně vysvětlil, že se tím právě vyřeší to, že se to pak pravděpodobněji rozhodne, protože v tom posledním kole si nějakou možnost bude muset vybrat a ta nebude potřebovat většinu. :D
A pán si z toho odnesl ponaučení, že máme ještě druhé kolo a bědoval na média, že o tom neinformují.

Tak snad se už chápeme. :-)

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 05 lis 2019, 15:03

Chápu jak to myslíš, ale nedává mi to smysl. Oba ten příspěvek s dotazem na rozseknutí chápeme jinak. Zajímalo by mě jak to vidí @vaclavk. A jak si ty vykládáš ten jeho následující příspěvek.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
běžecký trenér

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 05 lis 2019, 15:07

Nevím, jestli se tu ještě objeví, ale myslím, že z jeho posledního příspěvku je zřejmé, že to pochopil, jak říkám.
A když všechny media píšou, že Michálek hlasování ustál a o druhém kole nic, tak beru, že je to chyba těch medií, ale nevidim tady snahu Pirátů to nějak uvést na pravou míru. Jak říkám, z pozice pozorovatele je to docela zábava a zase se mi vybavuje slovo bramboračka. Zajímalo by mě, jestli o druhém kole ví aspoň většina hlasujících a jestli se ví, kdy bude.... jako kdyby o mně jako relevantní politické síle takhle špatně ty media informovaly, asi bych si fakt stěžoval... Vždyť kvůli nim vypadáte... stydím se to napsat
EDIT: Ale místo "v druhém kole se to rozsekne" jsem měl raději použít frázi "v druhém kole by se to rozseklo". Ta situace, že by ale lidi volili pro a proti odvolání zároveň, nenastala, protože tak lidi ve většině nevolili. Žádná možnost tedy nedostala nadpoloviční většinu. Celá diskuze je vedená nad tou Danovou původní myšlenkou, že by se volilo pro a proti zároveň a že to taky má jakýsi svůj smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Pavel.Moravec

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 05 lis 2019, 16:12

Jak z těchto vět vyplývá, že to pochopil správně? Mě to přijde jako naprosto vážně míněné otázky člověka přesvědčeného o druhém kole tohoto hlasování. Ten příspěvek jsem sem už dával jako argument já o dva mé posty výš.

- A když všechny media píšou, že Michálek hlasování ustál a o druhém kole nic, tak beru, že je to chyba těch medií, ale nevidim tady snahu Pirátů to nějak uvést na pravou míru (nikdo to uvádět na pravou míru nebude, protože to je správně)
- Zajímalo by mě, jestli o druhém kole ví aspoň většina hlasujících (neví, žádné nebude)
běžecký trenér

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 05 lis 2019, 16:15

No, tak to fakt musí říct sám.
Já to od rána předtím vysvětloval asi 6 lidem a prakticky všichni se vztekali zbytečně, protože nevěděli, co znamená naše referendum a že máme dvojkolové hlasování.

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 05 lis 2019, 16:34

Mně se nikdo neptal, ale díky za ten podnět na změnu terminologie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Petr.Tkadlec
běžecký trenér

vaclavk
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 14 poděkování

Příspěvek od vaclavk » 06 lis 2019, 11:16

Už je toho na citování moc, tak bych se chtěl zeptat: Bude tedy druhé kolo nebo nebude? Protože jestli nebude, tak jste mě tu včera přesvědčovali, že nemám pravdu... a ono jo... ze tří možností většina obvykle nevzniká... a ten kdo to takhle prosadil, to udělal s jasným záměrem to dovést k nulovému výsledku a vy nejenže mu na to skáčete, ale ještě mě lakujete, že tomu nerozumim, vysvětlujete mi rozdíly mezi jednáním, zasedáním a referendem, ale skáčete vlastním ... na každý špek. Tak mi teď prosím poraďte, co si o tom všem mám myslet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi vaclavk za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Vaclav.Subrt

Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2019, 11:49

vaclavk píše:
06 lis 2019, 11:16
Už je toho na citování moc, tak bych se chtěl zeptat: Bude tedy druhé kolo nebo nebude? Protože jestli nebude, tak jste mě tu včera přesvědčovali, že nemám pravdu... a ono jo... ze tří možností většina obvykle nevzniká... a ten kdo to takhle prosadil, to udělal s jasným záměrem to dovést k nulovému výsledku a vy nejenže mu na to skáčete, ale ještě mě lakujete, že tomu nerozumim, vysvětlujete mi rozdíly mezi jednáním, zasedáním a referendem, ale skáčete vlastním ... na každý špek. Tak mi teď prosím poraďte, co si o tom všem mám myslet.
Tak to se potom omlouvám, ale došlo k nedorozumění. Dan Leština říkal, že je možné hlasovat pro možnosti PRO a PROTI zároveň, což jste řekl, že je blbost, ale já jsem vám chtěl jen vysvětit, že není, protože tím spíš bude druhé kolo a rozhodne se to.

Zkusím tedy vysvětlit ještě jednou.

Toto hlasování proběhlo ve zkráceném jednání, kde není možné přidávat jiné návrhy. Z důvodu zkrácení a z důvodu, že není možné přidávat další návrhy, se tam přidává možnost "Odročení projednávaného rozhodnutí na jednání celostátního fóra (= pro další diskuzi na internetovém fóru a jiné návrhy)", která znamená, že by se pak jednalo řádně cca 2 týdny na internetu a v následném hlasování by tam ta třetí možnost nebyla. V řádném jednání za podpory skupiny 32 členů je možné do hlasování pak zařadit i jiné alternativní návrhy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Ladislav.Dvorak

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“