Naďa Jurečková

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 10

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Nadezda.Jureckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2017, 23:15
Profese: Terapeutka
Dal poděkování: 386 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Naďa Jurečková

Příspěvek od Nadezda.Jureckova »

Ahoj,
Přidat se k Pirátům jsem se vlastně srdcem rozhodla už dávno. Dnes je 17.listopadu. Když jsem si připomněla události toho památného roku 1989, kdy jsem se rozhodla, že „musím být u toho, protože se píšou dějiny“, tak jsem věděla, že musím (chci) jasně deklarovat, že zase chci být u toho, když se možná právě teď píše nová kapitola naší historie. Není mi jedno, co se tady děje a chci se aktivně podílet na tom, aby se věci pohnuly.
V Praze 10 jsem se narodila před víc jak půl stoletím a žiji celou tu dobu tady. K Pirátům jsem se dostala náhodou, která – jako všechny náhody – vlastně nebyla žádná náhoda, ale logický důsledek toho, čím žiju a že mi nikdy nebylo jedno, jestli o mně bude rozhodovat někdo jiný, nebo svůj osud ovlivním sama. Nejprve jsem to vzala přes Zaostřeno – k tomu mne přivedli „Hájci“ (Pavel a jeho máma Jana, s kterými se znám a kamarádím už od Pavlových 4 let) A pak už to tak nějak šlo samospádem. Od roku 2015 jsem se zapojila do akcí pořádaných desítkovými Piráty a taky do volební kampaně Vlasty a Pirátů, přesvědčená, že toto je ten správný průvan, který je potřeba.
Měla bych zmínit, jaká je moje osobní historie, co dělám a co mohu nabídnout:
Původně jsem vystudovala a 10 let praktikovala učitelství. Jako „úča“, opět většinu mé kariéry na Praze 10, jsem měla dost příležitostí poznat osobně lidi i veřejný život na „desítce“. Situace ve školství mne nakonec donutila odejít, protože další setrvání v tomto resortu bylo neslučitelné s mojí povahou. Bohužel musím konstatovat, že ve školství se dodnes dějí věci, které se prostě musí změnit, jestli nám záleží na tom, aby se budoucí generace dožily dospělosti ve zdraví – fyzickém i mentálním.
V následujících obdobích jsem krátce pracovala v komerční sféře, kde jsem získala profesní zkušenosti, které jsem následně využila a prohloubila na pozici sekretářky-asistentky přednosty univerzitní kliniky, kterou jsem zastávala prakticky 17 let. Tato životní etapa strávená pro změnu ve zdravotnictví (a vlastně zase i ve školství, neboť jsem měla úvazek nejen v nemocnici ale i na lékařské fakultě) mne přivedla k dalšímu sebevzdělávání a práci s lidmi. Mám dlouholetý psychologický výcvik (na kterém participuji dodnes) a také postgraduální studium terapie, v níž jsem jedním z průkopníků v ČR http://inpp.cz/inpp-certifikovani-odbornici/ . Teď už třetím rokem, na „vlastní noze“, pomáhám dětem i dospělým s mentálními, fyzickými i sociálními problémy, jejichž základem je neuro-fyzická nezralost. Tuto práci si dovolím nazvat jako nesmírně prospěšnou jak pro jednotlivce, tak potažmo pro celou s
polečno
st. Každé dítě, u kterého se podaří zmírnit či odstranit potíže, které mu brání vést normální, zdravý život, je budoucí dospělý, zralý občan, který se bude zdravě a zodpovědně rozhodovat a v pravém smyslu dobře žít. Pokud bych dokázala přispět k tomu, aby se například tzv. Školní intervenční program (jedna ze vzdělávacích aktivit, které se také věnuji) dostal do základních škol, tak bych to považovala za obecně prospěšnou věc.
Kromě své profesionální činnosti se v souvislosti s výše uvedeným výcvikem věnuji dobrovolnické práci v občanském sdružení Inštitút psychoterapie a socioterapie http://www.socioterapia.sk , pro který například překládám odborné texty (z angličtiny), podílím se na vzdělávacích akcích a prezentuji se jako autorka článků v časopisu Socioterapia a samostatné kapitoly věnované socioterapii ve zdravotnictví ve stejnojmenné knize. Toto občanské sdružení se mimochodem aktivně „vměšuje“ do politiky na Slovensku.
Na politické půdě jsem již také měla možnost promluvit: na pozvání senátora Libora Michálka jsem vystoupila v senátu jako pozvaný řečník na veřejném slyšení k tématu mobbingu.
Piráty chci podpořit nejen v další volební kampani, ale i kontinuálně, jak bude potřeba. Ráda bych se zapojila na nějaké pozici v komunální oblasti i ve sněmovně, z které bych mohla účinně intervenovat zejména v oblasti školství nebo zdravotnictví či sociální práce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nadezda.Jureckova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Pavel.Hajek
Uživatelský avatar
Jan.Koci
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 427
Registrován: 17 úno 2012, 13:21
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naďa Jurečková

Příspěvek od Jan.Koci »

Bydlim na Bohemce. Rodina se zabyva dlouhodobe dost podobnymi tematy. Kdybvy byl cas, rad zajdu na kavu a kus reci. 731255111
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Koci za příspěvky (celkem 2):
Nadezda.Jureckova, Olga.Richterova
Horsedriver aka Dneska_spasime_svet_a_je_mi_jedno_ze_zitra_musis_do_skoly
Obrázek
OFFTOPICObrázek

Jabber: horsedriver[ta svinuta blbovina]jabber.cz
Mail: jan[ta svinuta blbovina]jankoci.cz

-Poridte si konecne uz tu telepatickou helmu, kdyz vam to bez ni nejde
-Opensource je ta nejkratsi cesta k ovladnuti sveta
-Evoluce vedomi namisto glorifikace prace a konzumu
-Šlem jako zakladni lidske pravo!!
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 10“