USA a Evropská závislost na nich?

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1481 poděkování

Re: USA a Evropská závislost na nich?

Příspěvek od Karel.Fuzik » 02 črc 2013, 20:03

Problém je, že začínám považovat "za nákladné, amorální a nebezpečné" ty tlachy Mikuláše Peksy. Kdo jsi? Nějaký neomarxista nebo kdo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status

trinitrofenol
Profese: chemik
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3491 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trinitrofenol » 02 črc 2013, 20:27

Skvělý argument! :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6974 poděkování
Dostal poděkování: 9436 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 03 črc 2013, 08:53

Karel Fuzik píše:Nějaký neomarxista nebo kdo?
Tak urcite :fet:

Btw. jsi dobrej. To vazne kazdy, kdo nemiluje Americany, je automaticky neomarxista?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kopac, trumberka, Frantisek.Navrkal
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1481 poděkování

Příspěvek od Karel.Fuzik » 03 črc 2013, 14:30

Osobně momentálně nemiluji ani jednoho američana, tedy občana USA (tak dobře, Angelinu trochu, platonicky). Ale to neznamená, že budu navrhovat přerušování spojeneckých vztahů s cca 300 miliony převážně slušných, vzdělaných a civilizovaných lidí jenom proto, že jejich administrativa funguje možná až moc horlivě. To je, slušně řečeno, debilovina hodná tak akorát neomarxisty nebo podobné verbeže.

NOTE: Netvrdím, že jsi neomarxista. Já se jenom ptal. Ovšem odpovědi jsem se nedočkal.
trinitrofenol píše:Skvělý argument! :mrgreen:
To není argument, ale názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvek:
Jaroslav.Nemec
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 03 črc 2013, 18:04

@Adam: Založil jsem pad a něco tam napsal: http://piratenpad.de/p/NATO-stanovisko. Ale předpokládám, že to nejspíš bude předmětem úprav :)

@Karel Fuzík: Když se ptáš, tak holt odpovím - ne, NEJSEM neomarxista, ani žádná podobná verbež. OFFTOPICSakrblé, tady si člověk trochu pustí hubu na špacír a už se ho kontrolní komise vyptává, jestli není levicový úchylkář :D

Ale pokud se tedy bavíme o USA a ne o mojí osobě - znám pár Američanů a bez výjimky jsou to skvělí lidi, které uvidím kdykoli rád. A nepochybuju o tom, že o významné části jejich národa se dá říct totéž. Taky znám pár Číňanů a Iránců a shodou okolnosti bych o nich i o jejich národech mohl říct totéž. Ale nechci z toho vyvozovat, že bychom se měli paktovat s Čínou nebo Iránem. Neříkám, že se to nemůže nikdy změnit - spojenectví se neuzavírají na věčné časy (nepočítáme-li spojenectví se SSSR, to bylo na "věčné časy" :)). Lze je vypovídat, uzavírat nová atp. V tuhle chvíli jsou pro mě administrativy Číny a Iránu prostě "příliš horlivé". Na tom se snad shodneme.

Administrativa USA mě irituje - ale fakt nechci, abychom jim s tím tady a teď demonstrativně třískli. Co chci říct je, že se máme cíleně pokoušet vybudovat alternativu. Nemůžeme vsázet všechno na jednu kartu - obzvlášť, když i na druhé straně Atlantiku jsou hlasy, že NATO je k ničemu. A ano - nemusíme to spojenectví vypovídat, až bude tahle alternativa na stole. Jen si myslím, že když to takhle bude pokračovat ještě chvíli a bude existovat smysluplná alternativa, že samo padne...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Adam.Skorepa, Frantisek.Navrkal

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 03 črc 2013, 18:17

Vidím, že máme politicky velmi tolerantní a zejména konstruktivně diskutující zájemce o přispění do diskuse týkající se této problematiky :fet:

Já s tím v principu souhlasím. I když není nikterak v našich silách to ovlivnit, minimálně jako manifest to smysl má. Je potřeba, aby se už někdo chopil politiky "de-Amerikanizace". Nikdo nemá nic proti 300 milionům slušným lidem, ale copak těch 300 milionů slušných lidí nějak ovlivňuje naši diplomacii? Tu ovlivňují diplomatické a ekonomické špičky spolu se špionáží... A od toho je potřeba se distancovat, pokud jsme Piráti, a ne Strana Bujného Kapitalismu a Coca-Coly.
Tzn. nevyhlašujeme válku ani nepřátelství Američanům, jen chceme minimalizovat vliv americké CIZÍ politiky na tu naši, Českou potažmo Evropskou.
Tak nějak to chápu.
Říkám, jako manifest ok. Dokonce je to řekl bych docela "populární alternativní" téma, které by mnoho Pirátských příznivců uvítalo.

Marx Engels Beatles zdar!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Petr.Kopac, Pavel.Cisar, Ivo.Vlasaty

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 03 črc 2013, 18:47

K tomu, co můžeme změnit - osobně bych to rád dostal i do programu Německých Pirátů (a jakože oni by už třeba časem něco udělat mohli...) a do programu PP-EU (bude-li taková věc někdy existovat). Bohužel, můj dojem je, že obyčejný Němec spíš nechápe paranoidní strach mnoha Čechů a Poláků z Ruska. Oni to berou tak nějak lážo-plážo, máme Bundeswehr, Frantíci nás jistí jadernými zbraněmi a s Rusy se vždycky nějak dohodneme (no, nevím, Piráty jsem zatím v tomhle moc netestoval, ale někteří mi vyloženě přišli jako rusofilové). Při tom PP-DE chce z EU federaci...a to se jim nemůže povést, pokud bude Východní Evropa zapletená do mocenských her mezi Rusy a Američany. :cry:

Takže bych do toho rád šel z pozice "tohle je pro nás důležité téma a záleží nám na něm". K tomu pochopitelně potřebuju shodu doma. :twisted: A samozřejmě si slibuju, že by se nám mohlo povést ovlivnit další západoevropské Pirátské strany.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9607 poděkování
Dostal poděkování: 17322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 03 črc 2013, 18:59

To v tom padu je taková směsice věcí, trochu jako dort pejska a kočičky. Nechtěl jsme do toho zasahovat, protože to chce zásadně předělat.
Jasně že jsme pro omezování dominance USA. Ovšem je potřeba to formulovat jinak.
Ne se snažit nabourat spojenectví, to je logicky špatně. Přece když nebudeme spojenci, USA nás šmírovat nepřestanou.
Příčinou tohoto stavu je, že "Všechny dráty vedou do USA". Je tam google, je tam fejsbůk, nakonec tam byly i servery DotComa. Je to díky jejich technologickému náskoku a pak díky takovým věcem, jako ACTA, kterým si USA svou dominanci upevňujou a fakticky ji zakotvují do legislativy celého světa. NA TOHLE MUSÍME UKAZOVAT a proti tomu bojovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Karel.Fuzik, Ivo.Vasicek, Pavel.Cisar
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 03 črc 2013, 21:03

Roman Kucera píše:To v tom padu je taková směsice věcí, trochu jako dort pejska a kočičky. Nechtěl jsme do toho zasahovat, protože to chce zásadně předělat.
Jasně že jsme pro omezování dominance USA. Ovšem je potřeba to formulovat jinak.
Ne se snažit nabourat spojenectví, to je logicky špatně. Přece když nebudeme spojenci, USA nás šmírovat nepřestanou.
Příčinou tohoto stavu je, že "Všechny dráty vedou do USA". Je tam google, je tam fejsbůk, nakonec tam byly i servery DotComa. Je to díky jejich technologickému náskoku a pak díky takovým věcem, jako ACTA, kterým si USA svou dominanci upevňujou a fakticky ji zakotvují do legislativy celého světa. NA TOHLE MUSÍME UKAZOVAT a proti tomu bojovat.
S tím naprosto souhlasím, tu jejich technologickou dominanci je nutno nějak omezit. Ale já tu mluvím o politické rovině. V jiném vlákně říkáš
Roman Kucera píše:Fakt je, že pokud chceme zachránit život Snowdenovi, musimě najít stát, kde jsou schopni mu poskytnout novou identitu, což v ČR zcela určitě nejsme. Ale jako politické gesto je to rozhodně dobré a NUTNÉ.
Co je příčinou tohoto stavu? Nebude problém právě v tom, že české rozvědka je silně navázaná na rozvědky NATO? Jak chcete realizovat plány na ochranu whistleblowerů zmiňované v anti-prism, pokud Evropské státy (Francie a Rakousko) zastavují letadla, která by mohla prchající whistleblowery zachraňovat?

EDIT: Jinak úpravám padu se pochopitelně nebráním, bral jsem to jako nástřel tiskového prohlášení, nikoli jako definici politické strategie.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9607 poděkování
Dostal poděkování: 17322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 04 črc 2013, 02:24

Česká rozvědka je naprosto neschopná, slouží všemu možnému, jen ne obyvatelům ČR. Zní to jako bonmot, ale je to prosté konstatování faktu.
Před mnoha lety jsem uvažoval, jestli bych se nechal naverbovat. Dospěl jsem k názoru, že pracovat pro něco, co se dá nazvat "rozvědkou", by znamelo zradit svou vlast :-) Tenkrát jsem si ještě myslel, že snad britská by za to mohla stát. Dneska ne. Možná německá.
Ale Piráta nejde naverbovat, Pirát má svůj mozek a používá ho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Odpovědět

Zpět na „Zahraničí“