CF 24/2017 Volba vedoucího PO

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Jan.Novak »

Po dohodě se známými zájemci o pozici vedoucího PO kozuzelnou větičku: "Navrhuji prodloužit dobu pro navrhování do 15.12." nenapíšu, asi nakonec nemá úplně smysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Karel.Nejedlik

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Barbora.Hradecna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 223
Registrován: 25 úno 2013, 11:49
Profese: OSVČ - Freelancer
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 244 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Barbora.Hradecna »

Též hlásím zájem kandidovat. Nominační vlákno zde
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hradecna za příspěvky (celkem 6):
Jan.Lipavsky, Jindrich.Cermak, Petr.Vileta, Jan.Novak, Michaela.Kleslova, Dominik.Burget
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Tobias.Esner »

registruji celkem tři kandidáty
registruji zatím jednu nominaci
a jeden kandidát, nemá splněné podmínky pro kandidaturu
---

uvodní příspěvek upraven
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Zdá se, že se nám počet kandidátů rozšířil.

Měli jsme takové malé úvodní jednání mezi potenciálními kandidáty a současným vedoucí v rezignaci - Honza, Jana, Bára a já. Žel jsem se moc nedostali k jádru věci a to je budoucnost PO, ale spíš se to stočilo až příliš do politického rozměru a značně to bylo poznamenané velkou mírou nejistoty, že vlastně nikdo nic neví. Ale tak jsem rád, že jsem se aspoň slyšeli. Rád bych v této debatě pokračoval. Třeba se na fóru dobereme přesnější představy, jak bude PO vypadat. A třeba to přiláká i pozornost strategického týmu.. OFFTOPICjehož vztah k PO mi zatím není moc jasný

Jeden z hlavních důvodů, proč se víc angažuji u Pirátů je právě fungování dobrovolníků, včetně hromadného přechodu na “placené dobrovolníky”, tedy lidí, kteří dělají hlavně z nadšení a kteří dostávají peníze tak, aby “neumřeli hlady” (ale zase ne o moc víc, protože není z čeho). Zaujalo mě hodně výběrko na pozici volebního manažera, následně i způsob angažování Jakuba Horáka, zjištění, jak jsou organizování KoDo a potom nakonec PirateCon, který jsem dostal možnost zorganizovat. OFFTOPICPrvní mě do toho ukecali, že to mám udělat. Pak řekli, že na to vlastně nemají čas. :-D Já ho tedy taky mít nechtěl, ale šel jsem do toho. Odměnou mi byla masivní podpora od Pražské organizace (první v podobě koordinátorů) a pak i v podobě hromady dobrovolníků, díky niž tak akce nakonec skutečně dopadla, byť času na zorganizovaní bylo hodně málo. To se mi moc líbí a myslím, že je rozumné v tom pokračovat.

No, jak to tedy vidím já. První bych si položil otázku: Jaké lidi máme ve straně?

Z pohledu PO bych lidi ve straně rozdělili na 3 základní typy:

Uvolnění (a neuvolnění) politici a kandidáti na čelních pozicích
To je tvář naší strany. Jen skrz politiky můžeme realizovat naše zájmy, cíle a poslání. Jsou to naši reprezentanti. Nemalá část peněz, které strana dostane jsou právě jejich zásluha OFFTOPICv tom dobrém slova smyslu, nikoliv korupčním. Těmto lidem by nyní mělo PO věnovat největší pozornost. Potřebujeme jasně říct, co by měli profesionální politici umět. A následně začít cíleně vzdělávat naše politiky a kandidáty v dalších volbách.
Speciální (moc neřešená) kategorie jsou straničtí politici (členové RP, RV a vedoucí odborů), kteří jsou neuvolněni a přesto by měli mít relativně dobrý přehled. Dlouhodobě v tom vidím potenciální problém a bude potřeba se nad tím zamyslet.
Podstatná znak této skupny je, že jsou to lidé volení CF, buď přímo do funkce (straničtí politici) a nebo na místa v kandidátce, takže jsou to politici.

Organizační podpora strany
Zatím moc neexistuje, ale je to budoucí páteř a svaly naší strany - sem patří různí manažeři a administrativní pracovníci. To jsou lidi, které budeme muset zaplatit. V dlouhodobém horizontu si myslím, že se musí spadnout někteří členové odborů (minimálně AO, PO, MO a nejspíš i TO) a velmi pravděpodobně i předsedové/členové RK a KK, pokud tyto instituce mají fungovat. Dle toho, jak se rozvine fungování KoDo, tak by se rovněž mohli spadnout. Technicky by sem spadali i různí asistenti a asistentky jednotlivých politiků (ti jsou technicky hrazeni z jiných rozpočtů), ale personálně patří právě sem. Bylo by super, kdyby naopak strana uměla v této sekci vytvořit takovou “líheň” lidí, kteří následně mohli přejít jako opora k uvolněným politiků a již by měli zkušenosti z předchozího pirátského života. Zatímco nyní budeme nejspíš nabírat lidi “z venku”. Naším cílem by mělo býtOFFTOPIC(nebo aspoň mým je), aby tito lidé byli dlouhodobý zaměstnanci, tedy na řádnou pracovní smlouvu se všemi výhodami i nevýhodami, které to straně jako zaměstnavateli přinese. Jsem si vědom, že to bude finančně nákladné (a bude potřeba se zamyslet, kde ty prostředky vezmeme). Ale za mě není moc na výběr, pokud chceme, aby pro Piráty někdo pracoval dlouhodobě na plný výkon. I těmto lidem bychom se jako PO měli věnovat - definovat jejich pracovní pozice a požadované dovednosti, soustavně vzdělávat. Narozdíl od předchozí skupiny zde můžou být nějací lidé zcela apolitičtí (nestraníci), nicméně to nevidím jako hlavní podmínku. V počátku se domnívám, že bude potřeba některé pozice dočasně jmenovat, dlouhodobě můžeme dělat výběrová řízení na dané pozice. I když si pořád myslím (a možná i doufám), že platy nikdy nebudou to hlavní lákadlo pro lidi “z venku”, takže jisté nadšení pro pirátství stále bude potřeba. Nicméně nepovažuji za vhodné, aby tito lidé kandidovali na čelních pozicích. Na druhou stranu by o tom měli rozhodovat primární volby jako doposud. Tedy jen součástí kandidatury by měl být i jasná představa, jak a komu proběhne předání jich funkce. Vylučovat tyto lidi, aby mohli dělat politiku (třeba komunální) bych považoval za špatné. Pro různé nápady, které občas čtu v diskuzích zejména okolo KoDo bych rád zdůraznil, že todle budou jediní zaměstnanci strany a KoDo v tomto stavu rozhodně zatím není.

Aktivní členové, registrování i neregistrování příznivci
V aktuální stavu sem i patří vlastně všichni lidé placení stranou OFFTOPICtedy pokud jsem někoho nepřehlídnul, že tu vydělává těžké milióny, ale jedou spíš ve formátu "placených dobrovolníků" než cokoliv jiného. Nicméně členové a příhnivci jsou a navždy zůstanou početně největší skupina a velmi důležitá, ale z pohledu PO je až na konci výčtu. Jako hlavní úkol vidím hlavně budování možností pro aktivní zapojení. Dle teorie hejna ze swarwise - nakreslit organizační struktury, ve které budou volná místa a jasné činnosti, které je potřeba udělat. Vzdělání a školení zde probíhají spíš “náhodně” například ve formě Pirateconů, přednášek, workshopů v jednotlivých městech. V předvolebních obdobích se z těchto řad již aktivních lidí budou najímat tzv. “placení dobrovolníci”, tedy lidé, kteří dělají činnost, kterou jinak umíme zajistit dobrovolnicky (zadarmo), ale pro úspěch v dalších volbách je nutné, aby se lidé této činnosti věnovali na půl až celý úvazek. Velmi se mi libí současný koncept fixního platu + odměny, která závisí na výsledku ve volbách. Za důležitou poznámku považuji, že ke komukoliv z této skupiny se nikdy nemůžeme chovat jako k placeným zaměstnancům, které je možné úkolovat bez řádného vysvětlení, co mají dělat a proč by se to mělo dělat (nebo snad vyhazovat, pokud svůj úkol neplní!), ale skutečně jako k (placeným) dobrovolníkům, které je potřeba motivovat a pokud jim daný úkol nejde, tak hledat příčiny a případně jiné možnosti, jak je zapojit.

Jak bych zorganizoval PO nyní

Administrativa - je to nutná část fungování, dlouhodbě ji nezajistíme dobrovolnicky v potřebné kvalitě. Osobně bych na to delegoval člověka, který to bude dělat minimálně na půl úvazku. Dle okolností je možné zvýšit až na celý úvazek.

Personalistika/HR - můžeme bez toho fungovat i dále, ale nepovažuji to za vhodné, právě naopak. Dlouhodobě bychom měli takového člověka ve straně mít. Opět si myslím, že je to aktuálně minimálně půl úvazek a uvidíme, jak to půjde dál. Dle okolností je možné zvýšit až na celý úvazek.

Krajští koordinátoři - aktuálně jedou v módu spíš “placený dobrovolník”, ale i tady už se rozběhlo vylepšení současného stavu. Další větší revize tohoto konceptu imho nemá cenu dělat dřív než po komunálních volbách. Aktuálně se musí provést to, co již se rozhodlo a je téměř připraveno k zahájení.

Vedení odborů - plánování, kontrola, prosazování zájmu PO, politický lobbing OFFTOPICv tom dobré slova smyslu. Todle všechno si dovedu představit, že budu dělat jako dobrovolník ve svém volném čase. Primárně stihnu kontrolu činnosti, následné se budu věnovat plánování. Dle dalších časových možností pak nějaké politikaření a účast na transformaci/”uprgradu”.

Inovace a rozvoj - pokud by v rámci upgradu strany vyplynulo, že je potřeba významně vylepšit PO, tak považuji za vhodné to realizovat z pozice vedoucího PO, který bude mít delší mandát než strategický tým (aspoň dle aktuálních plánů, které se mění pod rukama…). Za sebe si dovedu představit, že se do toho vrhnu na plný úvazek. V takovém případě dávám výpověď ve své současné práci (nutno počítat s výpovědní dobou) a chtěl bych řádnou pracovní smlouvu OFFTOPICnebo jasnou “objednávku”, pokud by to mělo být přes ŽL na dobu určitou (do konec mandátu, alespoň na rok). Plat bych si představoval, že bude mít nějakou fixní složku a pak nějaké úkolové prémie za splnění jednotlivých milníků/projektů (jiná otázka je, kdo a kdy bude schopen ty mílníky naplánovat). Nicméně jednotlivých projektů si dovedu představit mnoho, např.:
- sestavení plánu vzdělávání uvolněných politiků a jeho uvedení do praxe
- zprovoznění nového informačního systému pro evidenci dobrovolníků a přesun dat ze starého formátu do nového systému
- analýza možných úkolů pro “hejno” a zprovoznění systému informování jednotlivých dobrovolníků…

Uvažoval jsem i nad variantou vedoucího PO na půl úvazku a nedává mi to moc smysl. Bude dost času na různé dílčí úkoly, ale nebude pořádně čas na do něčeho se pořádně opřít. A na konci mandátu, pak hrozí takové nemastné a neslané zhodnocení: něco jsem udělal, ale musel jsem mít ještě jinou práci, abych se uživil, tak jsem toho zase tak moc neudělal. Preferuji tedy buď to řešit čistě dobrovolnicky, se všemi limity, které to obnáší. A nebo se do toho na plno pustit na plný úvazek a za 1-2 roky činnosti se podá jasné zhodnocení, co se povedlo a co se nepovedlo. V obou variantách by vedoucí PO měl být hlavně “politická” funkce, protože není vyhlášeno výběrové řízení, ale volba CF. Úkoly nutné k chodu strany by měli zajišťovat jiní lidé nezávislý na vedoucím PO OFFTOPIC(který se může měnit, zatímco organizační podpora strany zůstává).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 8):
Petr.Tkadlec, Jan.Novak, Jan.Mejsnar, Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Lukas.Hejduk, Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Můžu se zeptat Jany Rohové jestli je ochotná tuto funkci vykonávat zadarmo či případně, co od toho finančně očekává. Protože to úplně nechápu. Když je kvalitní KoDo a mohla by povýšit na "vrchní sestru" tak proč se hrne na tento "mocenský" post. Osobně mě jinak Jana nepřesvědčila, abych ji volil, protože celý koncept vztahuje pouze na vedoucího koordinátorů - Nováka 1.1. Podle mě by tento post měl zastávat člověk s větším nadhledem, kde mi kolega Nejedlík přijde jako šťastnější volba.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1855
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2750 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Petr.Tkadlec píše:Můžu se zeptat Jany Rohové jestli je ochotná tuto funkci vykonávat zadarmo či případně, co od toho finančně očekává. Protože to úplně nechápu. Když je kvalitní KoDo a mohla by povýšit na "vrchní sestru" tak proč se hrne na tento "mocenský" post. Osobně mě jinak Jana nepřesvědčila, abych ji volil, protože celý koncept vztahuje pouze na vedoucího koordinátorů - Nováka 1.1. Podle mě by tento post měl zastávat člověk s větším nadhledem, kde mi kolega Nejedlík přijde jako šťastnější volba.
Jakou vrchní sestru? Tomu nějak nerozumím. Vysvětlíš?
Na mocenský post se neženu a nikoho nepřesvědčuji, aby mě volil.
Pokud jde o peníze, za současných podmínek si zvolením na vedoucího PO finančně značně pohorším.OFFTOPICpokud bych mohla zároveň vykonávat práci KoDo, což asi nejde, honoráře vedoucího PO bych se mohla vzdát
O co mi tedy jde?

Aby dobrovolníci měli větší možnost zapojení se.
Aby koordinátoři měli nad sebou někoho, s kým se mohou normálně bez problému bavit.
Aby byli lidé lépe směrováni v rámci strany podle toho, co je baví a co jim jde.
Aby PO měl lidský přístup k lidem.

Pokud hledáte někoho přes HR/personalistu, kandiduji správně.
Pokud hledáte jenom managera, jsem tu asi náhodou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Karel.Nejedlik, Petr.Tkadlec, Ivo.Vlasaty, Hana.Hajnova, Lenka.Kozlova

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4752
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4377 poděkování
Dostal poděkování: 3709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jana.Rohova píše:
Petr.Tkadlec píše:Můžu se zeptat Jany Rohové jestli je ochotná tuto funkci vykonávat zadarmo či případně, co od toho finančně očekává. Protože to úplně nechápu. Když je kvalitní KoDo a mohla by povýšit na "vrchní sestru" tak proč se hrne na tento "mocenský" post. Osobně mě jinak Jana nepřesvědčila, abych ji volil, protože celý koncept vztahuje pouze na vedoucího koordinátorů - Nováka 1.1. Podle mě by tento post měl zastávat člověk s větším nadhledem, kde mi kolega Nejedlík přijde jako šťastnější volba.
Jakou vrchní sestru? Tomu nějak nerozumím. Vysvětlíš?
Na mocenský post se neženu a nikoho nepřesvědčuji, aby mě volil.
Pokud jde o peníze, za současných podmínek si zvolením na vedoucího PO finančně značně pohorším.OFFTOPICpokud bych mohla zároveň vykonávat práci KoDo, což asi nejde, honoráře vedoucího PO bych se mohla vzdát
O co mi tedy jde?

Aby dobrovolníci měli větší možnost zapojení se.
Aby koordinátoři měli nad sebou někoho, s kým se mohou normálně bez problému bavit.
Aby byli lidé lépe směrováni v rámci strany podle toho, co je baví a co jim jde.
Aby PO měl lidský přístup k lidem.

Pokud hledáte někoho přes HR/personalistu, kandiduji správně.
Pokud hledáte jenom managera, jsem tu asi náhodou.
Já si právě osobně myslím, že KoDo by mělo být řízeno tebou jakožto "vrchní sestrou", čímž by si měla být o proti ostatním i lépe hodnocena. Výhledově si taky myslím, že vedoucí PO by měl mít pod sebou HR, vedoucího koordinátorů a personalistu, což bude potřebovat manažerský přístup.

Jako mohl bych tady všechny ty vize rozepsat do mrtě, ale jednoduše to shrnu. Vím o tvých kvalitách, co se týče práce v KoDo teamu a byl bych rád, kdyby si v tomto teamu byla šéfová. Jestli se staneš vedoucí PO, tak pro celý koncept to bude spíš ztráta, protože už nebudeš mít tolik času se věnovat právě této činnosti.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Petr.Tkadlec píše: Já si právě osobně myslím, že KoDo by mělo být řízeno tebou jakožto "vrchní sestrou", čímž by si měla být o proti ostatním i lépe hodnocena. Výhledově si taky myslím, že vedoucí PO by měl mít pod sebou HR, vedoucího koordinátorů a personalistu, což bude potřebovat manažerský přístup.
Dík za komentář i podporu. Já si nemyslím, že by Jana kandidovala "špatně", jen nabízí, že to bude dělat jinak a Jana to již několikrát jasně deklarovala.

Když to více rozvedu: Ta politická funkce vedoucího OFFTOPIC(která se nedá odmazat, pouze nedělat) se dá určitě spojit s dalším aspektem. Dá se to dělat s administrativou, jak to nejspíš dělal Honza Novák. Dá se to dělat s HR, jak by to nejspíš dělala Jana (a nejspíš i Bára?) OFFTOPICOmlouvám se Báře, ale já pořád nemám přesnější představu, jak by to chtěla dělat. Zatímco Jana už to několikrát napsala i do tohoto vlákna. Od tebe jsou v tomhle vlákně jen následující vyjádření

[quote="Barbora.Hradecna"][quote="Vojtech.Pikal"]Hele, vážení kandidáti, neptejte se jako to bude mít podobu.[/quote]

ehm, z čeho prosím plyne že jsem kandidát? :o[/quote]

Pak dlouho nic a následně

[quote="Barbora.Hradecna"]Též hlásím zájem kandidovat. Nominační vlákno zde[/quote]


Za mě smysl pouze spojit politiku s rozvojem a transformací. I kdyby to mělo být jen na jedno funkční období a třeba na 1,5 roku (půl rok než se to nějak zprocesuje a udělá se shoda, že to tak chceme). OFFTOPICOpravdu mě nestojí za to, abych dal výpověď v současné práci šel dělat administrativního pracovníka na polo-dobrovolnickou pozici k Pirátům, které se možná transformuje časem do plného úvazku. Za to se omlouvám a pokud todle má být vedoucí PO, tak mě tam nevolte. Já jsem ochoten dělat administrativu jako nutnou část té práce, ale ne jako hlavní náplň. Na administrativu určitě umíme najít někoho lepšího. A dělat to s HR to bych určitě dělal raději, ale myslím si, že by si strana zasloužila většího odborníka v této oblasti. Já si cítím silný v té politické, vedoucí, kontrolní funkci a troufám si i na tu transformační/rozvojovou část, kterou imho strana teď potřebuje, což bude z nemalé části kombinace HR (nejen) dobrovolníků a IT. V obojím zkušenosti mám. Tak jsem si dovolil se přihlásit. I za mě je určitě lepší, když by vedoucí PO byla funkce na plný úvazek. Jen já bych chtěl ten úvazek využít na něco jiného než třeba Jana. Ale v době, kdy není nic jasné a ještě po vyjádření od Vojty Pikala (člen RP) mi připadá zcela v pořádku říct, že to každý chceme dělat jinak. OFFTOPICA navíc asi i jinak než Honza Novák, který rezignoval... Nechť si vážené CF vybere.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvek:
Jan.Mejsnar
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Vedoucí PO není politická, ale úřednická pozice. Moje představa vedoucího PO je člověk, který má zkušenosti s personalistikou, vedením a motivováním lidí, dobrovolnickou prací a vzhledem k tomu, že má pod sebou KoDo, i zkušenosti s produkováním akcí a eventů.

Vedoucí PO řeší koučink KoDo, jedná s RP a plní jeho usnesení a ostatní věci, jako byrokracie, administrativa a podobné technikálie deleguje na podřízené členy PO týmu nebo pomocnou sílu, která nemusí být kvalifikovaná v HR.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 5):
Karel.Nejedlik, Stepan.Strebl, Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova, Jiri.Hoskovec
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: CF 24/2017 Volba veducího PO

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Lukas.Kolarik píše:Vedoucí PO není politická, ale úřednická pozice.
Díky za názor. Se vším souhlasím, až na tu první větu. Pokud je to úřednická funkce, tak nerozumím, proč je volená CF a nikoliv jmenován RP. Úředník nemusí být odpovědný "lidu".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Jan.Novak, Vojtech.Pikal
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“