Vladimír Hlocký

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
vladimirhlocky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Student IT
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vladimír Hlocký

Příspěvek od vladimirhlocky » 21 zář 2019, 17:58

Zdravím vás!
Říkejte mi Vláďo. Mám zájem stát se plnohodnotným členem strany a nyní se vám představím. Je mi 18 let a studuji informační technologie v Kutné Hoře, třetí ročník. Bydlím v Kolíně. Mojí unikátní schopností je vidět obě strany mince. Každá perspektiva je omezená, a proto nepřemýšlím z jediného úhlu, snažím se propojit síť pohledů, mít velký obrázek myšlení. Držím si „meta“ úroveň informací, na úkor čehož se stává, že opomíjím detaily, především ty technické. :-) Jsem také autorem knížky Pohoří předělu. Dále vystihnu své odpovědi na standardně pokládané otázky:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Vědomého politika či politickou stranu poznáte tak, že nejednají ze strachu, ale berou zodpovědnost. Bližší odpověď podávám v otázce 11, nicméně ve zkratce je hlavním důvodem vize a otevřenost Pirátů, která v Česku nemá obdoby bez biasované podstavy.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Ne. Každá kapitola jednou začíná, že?

3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Ne. Každá kapitola… ale vyjma tuhle.

4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
S legalizací látek přichází také velká zodpovědnost v otázce vzdělání. Ano, souhlasím s legalizací, mé motto dokonce zní: „Každý občan by měl mít plné právo prozkoumávat své vědomí a rozvíjet se skrze účinek vypsaných substancí.“ Pravdou je, že do politiky jdu především kvůli třem pilířům: legalizace, školství, svobodná demokracie. Je tedy srozumitelné, že gravitačně mě nejvíce přitahují tyto otázky. Legalizace marihuany je prvním krůčkem; značný vývoj už pozorujeme v americkém Denveru či v Kanadě. Já bych rád, aby nezůstala pozadu ani Česká republika. Ale opět volám, že vzdělání je polovinou úspěchu. Mělo by být cíleno na širokou veřejnost, snažit se vyhnat dogmatické předpoklady o těchto látkách, pomoci lidem integrovat správný mindset. Látka bude mít jiný účinek na vysokoškoláka, který chápe její potenciál a jde do toho s předepsaným cílem, než na člověka, který se k ní dostane omylem, trpí depresí, PTSD či jiným problémem.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Ve světě je spousta nápadů, které by potřebovaly nakopnout, a také spousta nadnárodních korporací, které by vyžily z méně zdrojů. Podtrženo, sečteno, dotace se ideálně cílí na malý a střední byznys s vysokým potenciálem a myšlenkou.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Podvědomí mám. Technické detaily raději přenechám zkušenějším kolegům a opět se zaměřím na velký obrázek myšlení. Délku autorského zákona je třeba řádně balancovat, ideální stanovuji na 14 let, což je doba dostatečná, aby autor z díla profitoval, ale zároveň byl nucen stále vytvářet nový kreativní obsah pro společnost. Zahraničním příkladem je The Walt Disney a jejich, řekněme, Mickey Mouse, z něhož společnost ždíme zisk od minulého století, aniž světu přináší nový nápad, který by jej posunul dál. To je problém.

7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Nedostatečné kritické myšlení osoby. V momentě, kdy se osoba přestane ptát, se uvězní v nehybném žaláři. Za otázkou ale následuje nedopsaný řádek. Je proto třeba modernizovat celý systém, počínaje základní školou, a zaměřit ho přesněji na schopnost vytvářet konexe mezi internetovým prostředím a lidským myšlením. Můžete mít nejsilnější heslo na světě, ale pokud nerozeznáte podvod od legitimního byznysu, vaše obrana přijde vniveč. Jak se říká, vlk vkročí do otevřené ohrady.

8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Přesně tam, kde zákon odrážející současnou společnost vymezí. Je proto třeba rekontextualizovat otázku: Jak co nejefektivněji pozvednout současnou úroveň společnosti, která hanobí rasu a vyzývá k násilí? Vzdělání, vzdělání, vzdělání od počátku života. A také zlepšení životní úrovně. Všímejme si, že lidé z předně rozvinutých zemí, za které považuji například celou Skandinávii, jsou otevřenější vůči cizincům, a to protože jsou vzděláváni kvalitněji, jejich stát vypadá jinak.

9. Co si myslíš o imigraci?
Spoustě osobám při slovu imigrace "vlítne do huby" příliv utečenců z východu. Je třeba si uvědomit, že valná většina lidí, která se staví proti imigraci, zejména pak proti tomuto přijímání uprchlíků, se narodila do fungujícího státu s prosperující podporou od narození a že nikdy válku nezažila. Není to ale cesta růžovou zahradou. Dlouhodobé přijímání utečenců je pouze řešením důsledku, nikoliv příčinnou – ta tkví ve východních zemích, ve válečných zónách, v tamní politice. Na tu se musí západní společnost zaměřit, chce-li vyřešit imigrační problém.

10. Jaký je tvůj názor na referendum?
K Pirátům jdu samozřejmě i s několika návrhy, krátkodobými či dlouhodobými, a referendum jsem nevynechal. Uvědomme si, že zákony jsou lidmi vytvořeny, a proto mohou být lidmi přepsány. Nikde se nepíše, že musíme uspořádat referendum pro „tuhle věc“ a nadosmrti ji ctít jako svatou, budou-li výsledky kladné. Svůj přístup nazývám „empirickou politikou.“ V této politice referenda probíhají a jsou-li odhlasována kladně, jejich platnost se stanoví na pět, deset, patnáct let. Je to systém dynamický, nikoli statický. Během tohoto období jsou shromažďována data, růst společnosti směrem sociálním, ekonomickým, politickým, aby na konci daného termínu mohly být provedeny statistiky a vyhodnocení a společnost se mohla na základě rozdílu rozhodnout: ponecháme danou změnu, nebo se vrátíme? (tentýž referendum, nyní již s přímou zkušeností). Návrhů jako je tento mám spousty a rád bych, stanu-li se plnohodnotným členem, je přednesl a prodiskutoval v pirátské straně při akci nebo podobně.

11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Když se rozhlédnete kolem, uvidíte osoby, které jednají ze strachu. Ukazují prstem, protože mají strach, lpí na názorech většiny, protože mají strach, žijí v malé škatulce, protože mají strach. Strach je ego a vždycky obviňuje ostatní. Nepřijde vám to pro Česko typické? Na vině jsou gayové, ostatní rasy, globalisté, ateisté, věřící, ekologové, uprchlíci, feministé, akademici, rasisté, nacisti, židé, konzervativci, liberálové, jednoduše vždy někdo jiný… Strach nikdy nebere zodpovědnost. Vědomého Čecha, ať už politika či blízkého přítele, poznáte tak, že nasadí korunu a poví upřímně: „Můžeme za to my. A my se změníme.“ Pravda je taková, že země je pouze zkorumpovaná, toxická a egocentrická, jako jsou její občané. Neznalý vzdělávací systém vede k neznalým politikům a voličům. A neznalí politici a voliči vedou k neznalému vzdělávacímu systému. Vědomá politická strana je taková, která si tento problém uvědomuje a směruje vůči němu své politické cíle. Proto jsou to Piráti, se kterými chci plout.

12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, určitě. Rozjezd plánuji pomalejší. Postupně se chci orientovat, kultivovat vztahy, zkoumat současný stav věcí - spousta se může změnit ode dnes.

13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Ano. Krajské týmy, které se orientují na základě mých předem vyjmenovaných pilířů – tedy legalizace, vzdělání, svobodná demokracie. Ze středočeských se jim od pohledu nejvíce přibližuje expertní tým školství, ač bližší upřesnění mi dokážete podat vy.

14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Když jsem na Instagramu nedávno prohlašoval zájem o politiku, můj příspěvek si prohlédl a dal mu srdíčko leda Ivan Bartoš. Vtipy stranou, ne nejsem seznámený s nikým. To je důvod, proč chci začít pomalu. Jsem tu doslova new-kid-on-the-block. Vím ovšem o pirátském týmu přímo zde v Kolíně, což bude, předpokládám, jedna z prvních kotev před vyplutím na širé moře.

Dodatečné otázky pokládejte níže. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi vladimirhlocky za příspěvky (celkem 4):
Marek.Rebicek, Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Martin.Polak

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 318 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Vladimír Hlocký

Příspěvek od Martin.Polak » 11 říj 2019, 22:24

Omlouvám se, že reaguji tak pozdě.
Moc jsem spoléhal na tabulky a tam jsem tě neviděl a na Instagramu nejsem moc aktivní. :( Navíc jsi děsně in a já jsem poněkud out.
Myslím, že budeš cenná posila nejen pro MS Kolín a pokud vytrváš tak pro celou stranu.
V naší straně má stejný váhu hlas v hlasování od předsedy strany, jako od kohokoliv jiného. Takže je tu velká možnost se prosadit a nebo něco důležitého prosadit.
O naší schůzi už víš a psal jsi, že možná přijdeš.
https://www.facebook.com/events/585258598677209/
Předseda MS Kolín | Účastník bitev, teda voleb 2010, 2017 a 2018. :-)

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 318 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování

Re: Vladimír Hlocký

Příspěvek od Martin.Polak » 21 říj 2019, 03:52

Zúčastnil se schůze MS Kolín 19.10.2019 - kontakt navázán.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Jan.Korbel
Předseda MS Kolín | Účastník bitev, teda voleb 2010, 2017 a 2018. :-)

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“