Žaneta Svobodová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
zaneta_s
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Žaneta Svobodová

Příspěvek od zaneta_s »

Ahoj, jmenuji se Žaneta, jsem z Kralup nad Vltavou a je mi 30. V současné době jsem na rodičovské, ale celou dobu pracuji jako OSVČ v médiích a v marketingu. Vystudovala jsem politologii a ráda bych pomohla změnit svět k lepšímu. Chtěla bych byla aktivní v komunální politice. Pro Piráty nabízím spoustu energie, hlavu plnou nápadů a diplomatického ducha. Ráda pomůžu psát různé texty, případně s prezentací na sociálních sítích. Přikládám odkaz na svůj LinkedIn (linkedin.com/in/žaneta-svobodová-b1b7251a6), kde se o mé profesní stránce dozvíte víc. Moje srdce bije pro neziskový sektor, rovnoprávnost a spravedlnost :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi zaneta_s za příspěvky (celkem 6):
Marek.Rebicek, Lukas.Kohout, Petr.Hladky, Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova, Martin.Martin

Lukas.Kohout
Člen KS Středočeský kraj
Profese: tajemník ZK KÚSK
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaneta Svobodová

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Žaneto,
Díky za tvé představení, sám jsem z Veltrus a je fajn, že se nám v Dolním Povltaví hlásí noví lidé se zápalem pro Pirátské ideje a práci ;)
Poprosil bych tě, jestli bys nám zodpověděla na standardní sadu otázek, kterou všem zájemcům o členství pokládáme.
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Díky moc a budeme se těšit na tvé odpovědi.

Lukáš Kohout
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin
tajemník ZK Středočeský kraj
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - facebook

zaneta_s

Příspěvek od zaneta_s »

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
- Jsem liberální volič, dlouhou dobu jsem měla o volbě jasno a volila Zelené, ty ale pro mě v současné době nejsou přijatelnou stranou. Piráti jsou liberální, většinu hodnot s nimi mám společnou a navíc je to strana, která spojuje lidi napříč různými profesemi a není tolik selektivní.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
- Politicky aktivní jsem nikdy nebyla, dlouho jsem se rozhoupávala. Ráda bych kandidovala v příštích volbách do zastupitelstva obce.
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
- Nejsem si vědoma žádného trestního řízení, nemám ráda donášení a jsem mladá na to, abych měla zkušenost s STB (lucky child born in the 90's :))
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
- Konopí pro zdravotní potřebu, případně jako to je nastaveno v Kanadě. Další legalizaci drog ne.
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
- Státní dotace jsou super, pokud jsou správně využívané a dostanou se opravdu k těm, kterým můžou pomáhat. Třeba v zemědělství je problém s tím, že se dotace k malým farmářům a zemědělcům těžko dostanou a spíš je pobírají velké firmy, které samy o sobě tolik dotací nepotřebují (jsem zvědavá na nové SZP v EU). V průmyslu platí to samé, určitě bych zcela mimo dotace postavila provozy, které nesplňují normy z hlediska ochrany životního prostředí. Vím ale, že to nejde ze dne na den. Muselo by se zohlednit množství zaměstnanců, jejich možná rekvalifikace na jiné zaměstnání, aby najednou nedošlo ke konci velké firmy, která byla hlavním zaměstnavatelem v daném regionu. V oblasti rozvoje podnikání by podpora měla jít do oblastí, které jsou perspektivní z hlediska budoucnosti, plus podpora tradičních řemesel.
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
- OSA je určitě potřeba, i hudební dílo je tvorbou nějakého člověka a za tu práci má být odměněn. Intergram neznám, ale jak jsem si ho vygooglila, vypadá velmi zajímavě, musím ale prostudovat víc do podrobnosti. Autorský zákon je nezbytnost. Lidi neví, jak zacházet s tvorbou jiných a je potřeba, abychom se všichni naučili nějaká základní pravidla, abychom si hodně věcí ochránili smlouvou a nebáli se postavit proti někomu, kdo naše autorská práva zneužije. A v téhle oblasti by byla fajn edukace lidí ohledně sociálních sítí. Existujou totiž dva názory, jeden, že všechno je všech a už nikdy tvoje a druhý, že nikdo nic nemůže použít. A oboje je špatně. Jedině ty sociální sítě si s tím můžou dělat, co chtějí, plus novináři mají výjimku, a to je třeba chránit a zachovat. A naučit lidi, že to tak je a funguje. Ohledně sdílení dat si myslím, že tak v 90procentech případů vím. A poplatky z prázdných médií znám.
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
- V neznalosti fungování sociálních sítí. Je potřeba v týhle oblasti velká osvěta mezi lidma.
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
- Vystudovala jsem politologii se zaměřením na politickou filozofii. Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. Musím respektovat druhého v jeho jedinečnosti a on by měl stejně respektovat mě. Vyzývání k násilí, hanobení rasy a další je špatně. Já jsem člověk, ty jsi člověk a je jedno, jestli jsi tak vysoký, tlustý, jakou máš pleť nebo kdo jsou tvoji rodiče, jsi zodpovědný sám za sebe.
9. Co si myslíš o imigraci?
- Imigrace je přirozenou součástí lidstva. Byla tu, je a vždy bude a je potřebná k dalšímu rozvoji. Pokud se uzavřeme jako společnost, přijde zánik - zánik západní civilizace (super kniha!).
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
- Psala jsem diplomku na téma deliberační demokracie, takže ano, ale je potřeba hodně práce. Líbí se mi třeba švýcarský systém a možnost odvolání politika. Osobně se velmi klaním k levicovější myšlence rovného startu - nepodmíněný základní příjem, který by sice na začátku byl dražší, ale na konci by přinesl víc odborníků. Osobně bych ráda našla energii a napsala disertačku ohledně deliberační demokracie a jejích možnostech u nás. Je to totiž fakt úžasný.
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
- Momentálně rozdělená společnost, napsala bych, že Babiš, ale on je jen hlava ledovce. Pokazilo se to během devadesátek a je potřeba do toho říznout a vydat se směrem k zelenější budoucnosti, která přinese novou práci všem a ne jen sklad a chemii.
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
- Ano, ráda bych byla aktivní. Obecně jsem hodně energický člověk.
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
- Určitě bych se ráda zapojila do několika oblastí: Sociální politika, životní prostředí, cestovní ruch a územní rozvoj. O okolí a jeho rozvoj se zajímám v mnoha oblastech.
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
- Jsem v procesu nalodění, vím o Lukášovi od Soni Brunnerové. V Kralupech zatím není žádné moře, na kterém bychom se mohli vydat zlepšit svět.
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
- Vždy před volbami ho čtu. Když vezmu v potaz např. poslední volby do Středočeského kraje, tak plně souhlasím v oblasti zdravotnictví včetně porodních domů, které uleví ženám. Doprava - zase plně souhlasím, krajské silnice jsou dost často ve špatném stavu a propojit dopravu, aby navazovala, je super. Obecně s programem souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi zaneta_s za příspěvek:
Martin.Martin

Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Profese: ITak
Dal poděkování: 1129 poděkování
Dostal poděkování: 1647 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop »

zaneta_s píše:
24 lis 2020, 10:27
- OSA je určitě potřeba, i hudební dílo je tvorbou nějakého člověka a za tu práci má být odměněn.
Myslíž, že je ok, když je pár vyvolených hudebníků odměněno i z pěněz muzikantů, kteří s touhle partou vyděračů nechtějí mít nic společnýho?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Martin.Martin

zaneta_s

Příspěvek od zaneta_s »

Hodně záleží na původních smlouvách, které měli uzavřeny s producenty a mezi sebou. Já do tohohle vidím jen velmi málo. Nevím přesně, jak se tam peníze dělí. V ideálním světě by to ok nebylo.

Lukas.Kohout
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Žaneto, díky za zodpovězení otázek. Určitě doporučuji přečíst si dlouhodobý program na https://wiki.pirati.cz/program/start

Co se týče OSA a autorských zákonů, je to velice komplikovaná problematika a pro Piráty je to zásadní téma. Abych více rozvedl Honzovi otázku. V současné době to funguje např. tak, že když ty uděláš koncert, kde bude hrát Družba, Vlasatý žárovky a Rozkouřenej Cipísek, tak zaplatíš za tu akci OSA poplatek, i když žádná z těch kapel s nimi nemá smlouvu (není OSA zastupovaná) a hraje jen svou autorskou tvorbu. Ty peníze si pak rozdělí jiní. To je jeden příklad za všechny.

Tak se prosím mrkni na tu naší wiki, protože tam jsou popsany ty stěžejní ideje, které dělají z člověka piráta :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin

zaneta_s

Příspěvek od zaneta_s »

Ahoj, díky za zprávu. Určitě se na to podrobněji podívám! Každopádně díky za dovysvětlení. Já jsem k otázce autorských práv přistupovala z pohledu ochrany vytvořené tvorby. Ale jak popisuješ, není fajn, když mají poplatek za všechny hudební produkce, aniž by se bral v potaz obsah dané akce. Tedy nesouhlasím se statutem kolektivního správce, který má nárok vybírat poplatky i za autory, kteří nejsou jeho členy. To odporuje selskýmu rozumu :o
Tito uživatelé poděkovali autorovi zaneta_s za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Kohout, Jan.Prokop, Stepan.Drtina, Martin.Martin

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Dal poděkování: 1485 poděkování
Dostal poděkování: 2164 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Žaneto,

Díky za představení a zodpovězení otázek. Sleduj na středočeských stránkách kalendář, kde se objevují všechny naše akce. Můžeš se připojit na pokec k nějakému místnímu sdružení, případně na jednu z krajských událostí. Nejbližší bude 13.12 online zasedání krajského fóra. Každé pondělí potom od 20:00 bývá pravidelný mumble krajského sdružení. Návod na instalaci programu nalezneš zde.

Z Kralup byl na poslední schůzi se zájemci o členství Jan Macal. Tak snad dojde brzy k znovuoživení Pirátské buňky na Kralupsku :) OFFTOPICV Kralupech jsme dokonce měli jednoho z prvních pirátských zastupitelů ve Středočeském kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Martin.Martin
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Dal poděkování: 1485 poděkování
Dostal poděkování: 2164 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

No vida, a tady bych byl mále zapomněl, že od Kralup je také @Lukas.Kohout! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Lukas.Kohout
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Ještě bych doplnil Štěpána, že 2. 12. 2020 od 18:00 se koná On-line setkání se zájemci o členství.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova, Martin.Martin

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“