Nesouhlas s rozhodnutím RV imigranti

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.

Moderátor: Jednatele

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10621 poděkování
Dostal poděkování: 11155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s rozhodnutím RV imigranti

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 24 říj 2015, 12:50

Mě tyhle protesty proti tomu,když někdo něco vytvoří a prezentuje už připadají únavné. Je celkem pochopitelné, že všichni nemají stejný názor. Do RV jsou lidé voleni (mají mandát), takže jsem rád, že se podařilo nějaké stanovisko schválit.
Doporučil bych těm, co se jim nějaké naše výstupy nelíbí, aby formulovali výstupy své a snažili se získat pro ně podporu, případně k jejich prezentaci přimět někoho z RP, či je předložit RV, jak to udělal Jakub. Stejně jako já jsou lidi v RV odvolatelní, já bych však odvolával pouze ty, kteří jsou pasivní a jednání a hlasování se neúčastní. Já jsem přesvědčen, že je správná téměř jakákoliv aktivita (i když třeba prezentuje názory se kterými nesouhlasím, naopak mě vůbec nevadí, když přetáhneme nějaké voliče TOP 09 a oslabíme je). Spíše než snahy o názorovou unifikaci uvítám víc tolerance k názorům druhých, ať už jsou jakékoliv.
Na druhou stranu chápu, že se lidi bojí situace s emigranty. Rozhodně bych je kvůli tomu neurážel a nenálepkoval.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2314 poděkování
Dostal poděkování: 5449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 24 říj 2015, 18:58

By mě skutečně zajímalo, jestli cílovým stažením má být stažení stanoviska k uprchlíkům (tzn. že jako strana stanovisko opět mít nebudeme), nebo jestli někdo má návrh nějakého lepšího stanovisko (už jsem zaregistroval komentář, že naše stanovisko je projevem "bílé koloniální mentality", uff :-) sice jsem pro něj v druhém kole nehlasoval, na druhou stranu je to prakticky identické s verzí, pro kterou jsem hlasoval na zasedání RV v Jihlavě...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Michal.Gill, Mikulas.Peksa
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3269 poděkování
Dostal poděkování: 3467 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 24 říj 2015, 20:30

Už jsem to postoval i jinde - stanovisko je pragmatické a jako takové je dobře, že je na světě. Simona a další, kteří chtějí ještě méně sluníčkové stanovisko nechť ho sestaví a předloží CF ke schválení (dokonce si myslím, že pro něj budu hlasovat :) ). a je dokonce jedno, zda přes CF projde nebo ne - bude alespoň vidět, kolik podporovatelů by mělo, kolik bude proti a kolik členů se zdrží (aktivně nebo pasivně) - podle mě se toto mělo řešit už před rokem, ale lepší pozdě než vůbec. jde o to, zda zastánci tvrdšího přístupu dokáží zformulovat konzistentní logické stanovisko.
Klidně by před CF mohlo jít i prosluníčkové stanovisko, ať vidíme, jakou by mělo podporu. Problém je, když stanovisko není žádné nebo takové, které není podloženo průzkumem bojem :) (tedy odpovídajícím přezkumem členy).

Teď bylo nutné mít stanovisko, které nás odliší od jiných seskupení a to se dle mého povedlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4652 poděkování
Dostal poděkování: 4690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 24 říj 2015, 21:24

Martin: To bych jeste chapal, ale pak nerozumim prave tomu, proc je to v podatelne RV a ne jsko podnet na CF.
Proto se ptam, co vlastne autorka po RV timto podnetem chce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Martin.Shanil, Mikulas.Peksa, Michal.Gill
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23441 poděkování
Dostal poděkování: 19803 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 24 říj 2015, 22:41

OFFTOPIC[quote="Sansom"]Proto se ptam, co vlastne autorka po RV timto podnetem chce.[/quote]
Jako každá ženská. Neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane.

Oznámení moderátora:
Napominam pisatele za offtopic v podatelne.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27460 poděkování
Dostal poděkování: 20681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 25 říj 2015, 02:35

Prosím Jednatele, aby to tu nějak uzavřeli.
Nasměrujte žadatelku na Členský podnět, nebo jí dejte návrh ať si pro něj může shánět skupinu členů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Rostislav.Reha
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Profese: obchodník
Dal poděkování: 1774 poděkování
Dostal poděkování: 397 poděkování

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 25 říj 2015, 04:39

Jelikož sem nedorazil návrh podpořený skupinou členů (2x odmocnina počtu členů) a o možnosti členského podnětu jsem Simču info. již v dovolbě RV CF 29/2014, není tedy co projednat, tákže to tu lock.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového výboru“