KF VYS 07/2019 Krajský zástupce v RV [jednání]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina, Predsedajici

Ivan.Muzik
Člen KS Vysočina
Profese: ekonom
Dal poděkování: 156 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: KF VYS 07/2019 Krajský zástupce v RV [jednání]

Příspěvek od Ivan.Muzik » 07 lis 2019, 18:06

Díky, Ondro, za nástin, jak a co se ve výboru konkrétně a aktuálně řeší. Mám ale z té položky 'pár dalších bodů, které budou v blízké době zveřejněny' ne úplně dobrý pocit - vysvětlím.
V minulých volebních obdobích jsem byl členem rozvojové komise města a ač by úloha tohoto orgánu měla být především inicializační a korektivní, fungovalo to tak, že jsme měli možnost se vyjadřovat převážně jenom k už hotovým věcem o kterých se dalo diskutovat, polemizovat, nesouhlasit s nimi … ale to bylo asi tak vše, co se dalo dělat.

Štracháním po fóru jsem třeba objevil, že se v RVčku takto potajmů, bez účasti veřejnosti řeší novela veledůležitého programového bodu imigrace.
A to je hodně špatně, to je exemplární případ negace pirátské otevřenosti a participace :( .

Proto jsem v předcházejícím příspěvku tak masivně zdůrazňoval závazek obousměrné informační otevřenosti kandidátů a potažmo členů výboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvek:
Pavel.Knezik

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 580 poděkování
Dostal poděkování: 381 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 08 lis 2019, 10:22

Ivan.Muzik píše:
07 lis 2019, 18:06
Díky, Ondro, za nástin, jak a co se ve výboru konkrétně a aktuálně řeší. Mám ale z té položky 'pár dalších bodů, které budou v blízké době zveřejněny' ne úplně dobrý pocit - vysvětlím.
V minulých volebních obdobích jsem byl členem rozvojové komise města a ač by úloha tohoto orgánu měla být především inicializační a korektivní, fungovalo to tak, že jsme měli možnost se vyjadřovat převážně jenom k už hotovým věcem o kterých se dalo diskutovat, polemizovat, nesouhlasit s nimi … ale to bylo asi tak vše, co se dalo dělat.

Štracháním po fóru jsem třeba objevil, že se v RVčku takto potajmů, bez účasti veřejnosti řeší novela veledůležitého programového bodu imigrace.
A to je hodně špatně, to je exemplární případ negace pirátské otevřenosti a participace :( .

Proto jsem v předcházejícím příspěvku tak masivně zdůrazňoval závazek obousměrné informační otevřenosti kandidátů a potažmo členů výboru.
Ivane ono to tak úplně není, RV v současné době především čeká na vyjádření a předložení nového znění stanoviska k imigraci.

Jinak věci strategické kupříkladu do voleb apod. zůstavají v uzavřeném režimu. Nicméně nezmění-li se něco, budou tyto uzavřené věci, zveřejněny spolu s koncem mandátu RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Ivan.Muzik
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 08 lis 2019, 10:27

Po dohodě a s ohledem na moji kandidaturu, předávám předsedání tohoto bodu @Roman.Pasek .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Roman.Pasek
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1219 poděkování
Dostal poděkování: 565 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 08 lis 2019, 12:41

Přebírám předsedání tohoto jednání a zároveň prosím @Pavel.Knezik a @Veronika.Nguyenova o přijetí nebo odmítnutí nominace a případně o kandidátskou řeč, ve které shrnete co od takového zastupování očekáváte, jaká je vaše motivace a co myslíte, že můžete kraji na této pozici přinést.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvek:
Milan.Dadourek
1. místopředseda KS Vysočina, předseda MS Třebíčsko, opoziční zastupitel Třebíče, profil na webu

Veronika.Nguyenova
Člen KS Vysočina
Profese: kamenosochařka - restaurátorka
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od Veronika.Nguyenova » 08 lis 2019, 19:41

Jan.Posvar píše:
04 lis 2019, 13:10
Možná jen symbolicky, protože věčně nemá čas kvůli práci nebo rodině, ale nominuji @Veronika.Nguyenova. Věřím, že do RV patří lidi zvídaví, konstruktivní a prosíraví. Verča na to přesně sedí :-)
Ahoj,

děkuji Honzovi za nominaci, moc si toho vážím. Proto nebudu hned nominaci odmítat, i když by se pro to sešlo hned několik důvodů.
Až si nominaci promyslím, zřejmě vás s nimi seznámím. Zatím poprosím o strpení.
Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Nguyenova za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jan.Posvar

Ivan.Muzik
Člen KS Vysočina

Příspěvek od Ivan.Muzik » 08 lis 2019, 20:11

Ondrej.Tuma píše:
08 lis 2019, 10:22
Ivane ono to tak úplně není, RV v současné době především čeká na vyjádření a předložení nového znění stanoviska k imigraci.
Jinak věci strategické kupříkladu do voleb apod. zůstávají v uzavřeném režimu. Nicméně nezmění-li se něco, budou tyto uzavřené věci, zveřejněny spolu s koncem mandátu RV.
U strategických otázek uzavřený režim chápu a respektuji.
Ale ne tak u imigrace, jako věci pohříchu veřejné, která je řešena ve vláknu RV viewtopic.php?f=248&t=47883, kam jako obyčejný smrtelník nemohu s připomínkami vstoupit.

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 870 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 09 lis 2019, 09:45

Ivan.Muzik píše:
08 lis 2019, 20:11
Ondrej.Tuma píše:
08 lis 2019, 10:22
Jinak věci strategické kupříkladu do voleb apod. zůstávají v uzavřeném režimu. Nicméně nezmění-li se něco, budou tyto uzavřené věci, zveřejněny spolu s koncem mandátu RV.
Ale ne tak u imigrace, jako věci pohříchu veřejné, která je řešena ve vláknu RV viewtopic.php?f=248&t=47883, kam jako obyčejný smrtelník nemohu s připomínkami vstoupit.
Protože jejich fórum slouží o práci jejich týmu (podobně jako fórum KF slouží jen členům KF). Ale zase máš možnost se bavit v programových vláknech, kde to je relevantní a případně si tam označit lidi, aby ti na to reagovali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Ivan.Muzik
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Ivan.Muzik
Člen KS Vysočina

Příspěvek od Ivan.Muzik » 09 lis 2019, 10:38

Jan.Posvar píše:
09 lis 2019, 09:45
Ivan.Muzik píše:

Protože jejich fórum slouží o práci jejich týmu (podobně jako fórum KF slouží jen členům KF). Ale zase máš možnost se bavit v programových vláknech, kde to je relevantní a případně si tam označit lidi, aby ti na to reagovali.
Ano, oslovil jsem zpracovatele, cca po měsíci mi odpověděli :-(, že se mohu zúčastnit nějakého tematického workshopu v Praze... To je ale jen konkrétní detail, na kterém jsem ilustroval problematiku.
Jádrem mého poselství bylo, že členové RV musí zejména programové otázky komunikovat s členskou základnou.
Pirátský program není nějaký 'God send' kanon, o kterém se nediskutuje, naopak, musí to být dokument dynamický, který reaguje na aktuální výzvy doby a reaguje bez PC OFFTOPICpolitically correct předsudků.
A členy RV by proto neměli být dogmatici moderních klišé a názoroví fanatici, kteří vše vědí nejlíp, ale zástupci pirátského lidu, kteří svoje voliče průběžně informují a syntetizují jejich postoje do své práce v RV.

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 09 lis 2019, 11:00

Ivan.Muzik píše:
09 lis 2019, 10:38
Jan.Posvar píše:
09 lis 2019, 09:45
Ivan.Muzik píše:

Ano, oslovil jsem zpracovatele, cca po měsíci mi odpověděli :-(, že se mohu zúčastnit nějakého tematického workshopu v Praze... To je ale jen konkrétní detail, na kterém jsem ilustroval problematiku.
Jádrem mého poselství bylo, že členové RV musí zejména programové otázky komunikovat s členskou základnou.
Pirátský program není nějaký 'God send' kanon, o kterém se nediskutuje, naopak, musí to být dokument dynamický, který reaguje na aktuální výzvy doby a reaguje bez PC OFFTOPICpolitically correct předsudků.
A členy RV by proto neměli být dogmatici moderních klišé a názoroví fanatici, kteří vše vědí nejlíp, ale zástupci pirátského lidu, kteří svoje voliče průběžně informují a syntetizují jejich postoje do své práce v RV.
Ivane, pak bych byl rád, kdyby jsi vyrazil na některé jednání RV. Ono vlákno k imigraci je relativně mrtvé, víceméně se tam čeká na materiály, ze kterých budeme vycházet. Jsou určeni lidé, kteří dané téma zpracovávají.
RV nejsou dogmatici, spíše naopak. Často nepanuje jednota v názorech a vše se odvíjí podle toho, s čím tam kdo přijde - podnět od svého kraje, podnět od skupiny členů a podobně. Mimo to jsou témata, která se musí předřazovat. Ve chvíli, kdy stále nemáme podklady k tématu imigrace, tak se toto téma upozadí, protože je aktuálně mnohem důležitější rozpočet na příští rok či práce s chybou dovnitř strany. Navíc tak palčivé téma jako je imigrace není jenom záležitostí RV, ale i RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Muzik, Jan.Posvar

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1749 poděkování
Dostal poděkování: 1555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 09 lis 2019, 13:32

Chtěl bych v souvislosti s předchozími příspěvky říct, že mě párkrát některé téma na RV bouchlo do očí. Když jsem to považoval za důležité, obrátil jsem se na Ondru, jako krajského zástupce v RV. Můj pocit je, že jsem od něj dostal vysvětlující informaci, nebo přenesl můj podnět na jednání RV v rámci jednání. Takže za mne v rámci možností dobré.
OFFTOPICPodobně fungovala i Míša, dokud byla v RV. Takže ano, uvítal bych možnost v jednacím vláknu RV alespoň palcovat příspěvky - někdy mě to svrbí - ale zase rozumím tomu, že už členů RV je hodně, a byl by to zmatek. Přenos "od spodu" zatím podle mne celkem fungoval. Znovu si to ověřím v souvislosti s návrhem na úpravu dlouhodobého programu, který vzešel z pracovní skupiny regionální rozvoj. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Tuma, Ivan.Muzik
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“