KF OlK 21/2019 Krajská schůze 3. 12.

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Koordinatori, Odbor OlK - administrativni

Stanislav.Stipl
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1430 poděkování
Dostal poděkování: 2923 poděkování

Re: KF OlK 21/2019 Krajská schůze 3. 12.

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 03 pro 2019, 11:47

Viktor.Tichak píše:
30 lis 2019, 15:01
Stanislav.Stipl píše:
30 lis 2019, 12:12
Ahoj, bylo by možné zařadit bod "představení a grilování kandidátů do RV"? Rádi bychom se s @Roman.Kucera přijeli představit. Možná se přidá i někdo další.
Děkuji.
Může být. Zařadíme za RP. Ale dostanete max. 5 min. na představení a 10 min. na gril ;).
Díky, omlouvám se, nakonec to dnes do Olomouce z časových důvodů nedorazím (ani Roj). Zde je moje nominační vlákno, kde jsem připraven odpovědět na případné dotazy: viewtopic.php?f=350&t=49969

Robert.Srejma
Místní předsednictvo
Profese: lékárník, rozhodčí
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od Robert.Srejma » 03 pro 2019, 15:26

Prosím o přidání bodů- Vznik MS jesenicko a druhý bod bych byl rád, kdyby na krajské schůzi padlo slovo o primárních volbách obecně ( aby nedopadaly jak ted, že bylo zvoleno pouze 5 ze 8 míst)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Srejma za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Tichak, Vojtech.Pikal

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 879 poděkování
Dostal poděkování: 821 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 03 pro 2019, 16:04

Ahoj,
Od 18:00 tady :)
https://jitsi.pirati.cz/xolk
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Viktor.Tichak
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
I fetky a neomarxisti dokážou vést kraj lépe, než Okleštěk.
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2595 poděkování
Dostal poděkování: 4658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 03 pro 2019, 16:58

dorazim s mirnym zpozdenim
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Jaromir.Horky
Předseda místního sdružení
Profese: PR expert
Dal poděkování: 311 poděkování
Dostal poděkování: 494 poděkování

Příspěvek od Jaromir.Horky » 04 pro 2019, 09:17

Zápis ze schůze:
Přítomní: Viktor Tichák, Jan Bednařík, Petr Kapounek, Daniel Halamíček, Jaromír Horký, Jana Skopalíková, Michaela Skokanová, Miloš Zmeškal, Vojtěch Nezval, Andrea Hoffmanová (KS MSK), David Novák, Marek Valko, Jakub Knápek, Zdeněk Žák, Martin Morong, Marika Řeháková, Petr Karlík, Martin Kučera (KS MSK), Martin Šmída, Robert Šrejma, Antonín Štěpán;
vzdáleně: Antonín Štěpán, Stanislav Štipl (KS KhK), Roman Kučera (KS Praha), Vojtěch Pikal, Martin Švadlenka, Jarda Krejčí, Radek Holomčík (KS JmK), Ivan Bartoš, Olga Richterová;
příznivci: Pavel Ondrůj, Nela Chudová.

Program:
1. Organizační informace (inaugurace nových místopředsedů),
2. Kontrola úkolů z minula,
3. Interpelace krajského lídra (M. Skokanová),
4. Reporty volených zástupců,
5. Reporty MS,
6. Představení a grilování kandidátů do RP, usilujících o nominaci KF OlK (5 min prezentace, 5 min. otázky, operativně lze zkrátit/prodloužit dle počtu kandidátů),
7. Představení a grilování kandidátů do RV (5 min. prezentace, 5 min. diskuze),
8. Prezentace kandidátů na senátory (5-10 min. prezentace, 5-10 min. diskuze),
9. Picolo,
10. MS Jesenicko - výhled,
11. Reporty vedoucích KETů,
12. Krajské volby - report přípravného týmu,
13. Zulip,
14. Diskuze.

program schválen všemi hlasy
předsedající: Viktor Tichák
zapisovatel: Jaromír Horký, Jan Bednařík

1. Organizační informace (inaugurace nových místopředsedů)
- Byli představení noví místopředsedové - Jaromír Horký a Petr Kapounek

2. Kontrola úkolů z minula
- všechny úkoly z minula splněny

3. Interpelace krajského lídra - neveřejný bod - zápis v uzavřeném vláknu

4. Reporty volených zástupců
RV Halamíček - probíhá volba do RV skrze CF, bude probíhat dovolba, Viktor mě upozornil, že bude končit můj krajský mandát v RV a rád bych byl i nadále krajským zástupcem XOLKu; snažímse se vyřešit systém jak řešit interní problémy), je schválena rozpočtová změna financování krajů zejména díky práci Punkieho, Vojty a mně. Já osobně se snažím být na všech zasedáních RV a dalších akcích pořádaných CF.
Tichák : účastněte se volby do RV, hlasujte pro všechny přijatelné
Bednařík: Označte vsechny hlasující a poté si odznačte pouze ty nepřijatelné
PSP Pikal: V RV probíhá nový los jednatelů, můžete si přečíst jejich kandidátskou řeč, řeší se změna volebního řádu skrze následující krajské volby; Na konci přístího týdne budu konečně v Olomouckém kraji, 13.12. od 18.00 pořádáme Na punč s poslancem! Je sestavený program CF, brzy bude na cf2020.pirati.cz
KK Skokanová: KK bude aktuálně končit mandát a cca 23.12. by měla začít dovolba, poslední 2-3 měsíce velmi makáme a ze 150 podání jsme snizili tento pocet na 13, kontrolujeme procesy Výběrových řízení. Měl by vzniknout auditor pro stranu.
Tichák : Bude probíhat převolba našeho nominanta v dozorčí radě Flory Olomouc, v případě, že nám to dovolí Rada města
PO Zmeškal: Bude výlet do Bruselu a máme vybrat ty nejpracovitější pracovníky v Eurokampani, dohromady 110 lidí z celé strany, do funkce vedoucíh odboru byla zvolena Jana Kolaříková
AO Martin Kučera: Probíhá registrování našich příznivců do lide.pirati.cz

5. Reporty MS
Olomouc:
Morong: Jediné co mhu říct je omluva Lucie Spáčilové ze schůze, účastili jsme se uctění památky 17. listopadu, následně Hynek pořádal sametový kvíz
Tichák: za zastupitelsky klub, intenzivně řesíme způsob reportování našich zástupců.

Přerov:
Horký: 17. listopad - dělali jsme sametový kvíz. Pořádali jsme pietní akci. Primátor zakázal oficiální vystoupení různých organizací - skauti, političtí vězni, apod. Připojili se k nám na naší akci.

Šumpersko:
Šrejma: V Šumperku bylo cca 15 lidí a v zábrehu 200, kde jsem patril mezi řečníky.

Prostějov:
Kapounek: 17. listopadu Petr Lysek organizoval s mistnimi aktivnimi lidmi vetsi akci, prednasky, koncert a tak dál.. Já se zúčastnil akce milionu chvilek, coz byli v podstate ti samí lidé, bylo zde několik stovek lidí. Dnes na zastupku jsme řesili hlavne rozpocet, pro který jsem nakonec hlasoval, nevzedl jsem ruku pro vyhlášku o regulaci hazardu.

Tvrz:
Šmída: Také jsme delali 17. listopad jako diskuzi s pametniky, zdenku wagnerovou a dlouholeteho bývalého reditele prerovskeho muzea. Prisel pan starosta i pan farář. Chystáme vánoční poker.

Hranicko: Miloš: Hranice nereagují
Viktor: v čele pravděpodobně nikdo z Hranic nebude.

6. Představení a grilování kandidátů do RP, usilujících o nominaci KF OlK
Viktor Tichák: na fóru běží jednání, každý člen se může zapojit a grilovat kandidáty, jak na fóru kraje, tak na CF, o nominaci požádali, respektive za ně bylo požádáno - Jan Bednařík, Martin Šmída, Vojtěch Pikal, Ivan Bartoš, Olga Richterová, Martin Kučera a Andrea Hoffmanová.

Vojta Pikal: Rozhodl jsem kandidovat do předsednictva, měly by vzniknout nějaké orgány které posunou blíže k tomu, aby věci byly lépe zvladatelné.
Vikto: otázky na Vojtu?
Zdeněk Žák: Co by jsi chtěl prosazpovat a je nějaký problém
Vojta Pikal: je úpotřeba vyrůst a řešit agendu kteří vyžadjí občané. Musí být přístupné naše systémy.
Jan Bednařík: Jak se stavíš k otázce rušení odborů?
Vojta: Odpovídal jsem na Fóru, je tam politická odpovědnost která musí být držena odbory. Zvažme, kam ji posunout.

Radek Holomčík: Předně bych měl vysvětlit proč žádám v XOLKu, žádám také ještě v JMK, a vsech moravskych krajích a Praze. Myslím si, že propojení moravy a Prahy strana potřebuje. S čím kandiduji? Rozepsal jsem se ve své kandidátské řeči, vize se kterou kandiduji- chtel bych vyuzit svych prodispozit, nema smysl tlacit neco, co človek neumi. Považuji jako jeden ze svých standartnich rpacovních nástrojů rozvíjení vztahů a snažím se více věcí řešit jednou činností. ve vztahu ke straně, my spolu zkrátka málo mluvíme napříč krajemi i na vertikále, je potřeba budovat spolupráci a komunikaci, ideální nástroj je jakási platforma, aby se do ruznych činnosti mohlo zapojit, co nejvíce lidí. Nejvíce ěm zajímá budování odbornéh zázemí, tak aby fungovalo propojení rezortních týmů KETů atd.. To je jedne z mých hlavních cílů propojit lidi se společným hodnotovým žebříčkem. Jako gesční místořpedseda jsem mel na starost PO, povedlo se posunout odbor, coz je zejmena zásluha Jany Kolářikové. Já bych chtěl posunout možnost zapojení se do několika činností.
Martin Šmída: Radek se při volbě profiloval jako místopředseda pro venkov a mně by zajimalo co konkrétniho udelal pro venkov a jak jsme to jako venkovské místní sdruzeni pocitli, protože toho tvrz moc nepocítila
Radek: Když jsem kandidoval jako místopředseda pro venkov, tak mi šlo zejména o tu politickou činnost, jak v plitickém programu, tak v rozšíření členské základny. V roce 2018 jsem si to před komunalnimi volbami vzal pod sebe, povedlo se alespon castecne dat podporu komunalnim zastupitelům. ať uz jde o bezbariorovost, vybavenost- distribucní site potravin, ochrana vodních zdrojů.. Podporoval jsem vznik a rozšíření KETů po celé republice, coz se daří
Miloš: Jak se stavíš k volené funkci PO?
Radek: Nám bylo vytýkáno, že je t dabelsky plán RP, coz pravda vsak nebyla a ja s timto plánem Mikulase ztotozneny nebyl, myslím si, ze je dobre, ze vedoucí odborů jsou volení zástupci. Je otázka jestli to má fungovat např. jako MO, kde je voleny zastupce a poté placený manazer nebo fungovat tak, jak funguje PO.. Já osobně bych se přikláněl k vedoucímu odboru, který má zodpovednost a placená funkce

Olga Richterová: Na vaše fórum jsem napsala svou kandidátskou řeč a nastínila jsem důlezite veci, ktere povazuji za důlezité. Potřebujeme najít odborníka se životní zkusenosti a k tomu musí byt znamy, aby byl znamy, coz mi prijde spatne, enchci nejak drasticky menit system, ale libil s emi napad tribuna od Ondry Profanta či Punkieho. Snažim se starat o nase lidi, aby nam nevyhořeli a vydrželi

Ivan Bartoš: Myslím si, že pokud naše strana uspeje v krajskych volbach, neutahneme zpusob naseho vnitrniho fungovani, co se tyce vedouci odborů. RP by mělo garantovat strategii, která by mela byt známá clenske zakladne a krajskemu vedeni. Je velmi tezke komunikovat se cleny zalezitosti RP. Musíme se soustředit na naši informovanost navzájem, KP by měla byt nositelem know-how v kraji. Musí být spolecné setkani KP, RP,RV, predsedu klubu snemovny,senatu a EP. co čtvrt roku.. Podlě mě je dulezita vnitrni kontrola a vzdelanost, ktera k nam privede lidi. Dělat opravdovou subsidiaritu a nebrat nasi stragii jako dokument, kterou schvali RV, ale mit prehled a bavit se o ni rpavidelne, jak je zvladnutelna atd..

Martin Kučera: Děkuji za pozvání. Koukal jsem na předchozí kandidátskou řeč, a víc než polovina je platná. Lepší informační propojení RP se základnou. Lepší informovanost co RP dělá. Otázka byla jak budou probíhat jednání RP, což je nyní schůzka ve sněmovně. Mohlo by se jednou za 6 týdnů udělat výjezní zasedání v nějakém kraji. Dále mohou být zasedání online z Pirátských center s přítomný.
Jak se díváš na to, že kandiduješ a nejsi poslanec?
Mezi kandidáty máme spoustu neposlanců. Pokud nikdo nedostane šanci, tak nebude známý.

Ivan Bartoš: To je jestli je člen RP poslanec nebo ne není relevantní. Je to pohodlnější při zasedání sněmovny, ale jindy je to jedno. Budu rád když budou v RP zástupci z krajské či městské politiky. Nebudu hlasovat podle toho, jestli je někdo poslanec. Nemám problém jít do Sušice řešit problém členů, ale to není úloha RP. Výjezdů RP je hodně. Myslím že by se měla setkávat celá exekutiva strany. Je důležitější rozšířit platformu exekutivy.
Olga Richterová: Máme mapu a excelovskou tabulku. Objíždíme kraje, rozdělili jsme si to. Nelíbí se mi když se šíří že něco udělali nebo neudělali “oni”, protože to nejsou “oni”, to jsme “my”.
Ivan Bartoš: Když vidím že Olga někam jezdí, tak by mě to mohlo urážet. Když se řeší nějaká kauza, tak reakční čas na incidenty je v řádu hodin. Nemáme informace a musíme reagovat. Když si nás odchytnou novináři, tak musíme reagovat.
Olga Richterová: Žijeme v době extrémně rychlých médií. Reaguje se v řádu desítek minut.
Nevíme o svých dobrých projektech. Budeme dělat katalog dobrých řešení. O víkendu představíme. Časem můžeme vydat i jako knihu.
Ivan Bartoš: Zřizovaly se mediální spojky. Stejně jako je kritika toku informací z RP, tak tok informací nahoru taky úplně nefunguje. Taky se o kauzách dozvídáme z médií.

Andrea Hoffmannová: Nebyla jsem moc celostátně známá, ale působím jako zastupitel městského obvodu v Ostravě a jako náměstkyně v Ostravě na magistrátu. Nechci mluvit o otázkách, které byly položeny. Myslím si, že máme informační a komunikační deficity, strana roste rychleji, než byla připravena. V Ostravě jsem sama v radě a musím přenášet informace členské základně sama a někdy to prostě nejde, ať uz fyzicky, nebo kvůli zákonným omezením. Myslím si, že by RP nebo má kandidatura by měla přinést ctění k vymezení práce, ke které jsou nominované. Beru to jako reprezentující prvky strany, jako mluvící hlavy, ale zároveň mluvící hlavy směrem dovnitř do strany. Já, protože se celý život věnuji učitelství a školství je moje téma.
Pro mě a pro celý život i pro stranu je práce s jednotlivci velmi důležitá, aby všechny orgány strany spolu komunikovaly a vznikly návody pro lidi, aby nemuseli lidé vymýšlet něco, co již někdo vymyslel, něco obdobného jako kuchařka, o které mluvila Olga. MO by nemělo věnovat čas a práci jenom sněmovně, ale i práci v regionech, protože my reálně v koalicích měníme věci po Pirátsku a můžeme zespodu měnit věci. Musíme dát workflow straně, abychom rostli vnitřně stejně jako naše preference.
David Novák: Souhlasím s tím, ze vyrostly preference, ale ne strana uvnitř, co tím přesně myslíš? Otevřenost, serióznost, nárůst členské základny?
Andrea: Vidím, ze Piráti rostou organicky odspodu, není důležitá pouze kvantita, ale hlavně kvalita, abychom byli schopni kvalitně obsazovat komise atd. Já se chci věnovat zejména kvalitě, sdíleni informací a mentoringu. Chci posouvat i odborně naše členy, aby ti politicky zkušenější tu politickou práci přenášeli i dovnitř, aby mohly vychovávat dali lidi, jak v odbornosti, tak ve vnitrostranické práci. Jako dobrá platforma se mi hodi napriklad KETy, abychom ukazali lidem vhled dovnitr, aby zkusenejsi lide venovali svuj cas lidem. Systematicky chybí práce s našimi lidmi.
Bednařík: budeš to stíhat?
Andrea: Já stranicky zatim nepusobim, krome ketu skolstvi, myslim si, ze sve pozici si to mohu dovolit. Po zapracování na urade mi zbyva cas i energie venovat se strane dovnitr, nebot si cas planujji sama. Svou kandidaturu beru zejmena jako rpaci dovnitř strany.

Martin Šmída: představovat se nemusim, neboť mě vsichni znáte. Byl jsem zvolen do RV o což jsem velmi usiloval, ale stalo se mi také to, že jsem byl nominován do RP v momente, kdy jsem nominoval Jana Bednarika do RP. Za posledni ctvrt rok jsem byl nekolikrat na schuzi RP, takze potvrzuji, ze jsou schuze verejne. Nakonec jsem to promyslel a na půde XOLKu chci rict, ze jsem z volby odstoupil. Fandim Ivanovi, Honzovi i Vojtovi. Musel jsem to velmi zvažovat, ale delam toho aktualne spoustu. Dnes jsem se navíc stal místořpedsedsedou kompostářské asociace(kterou jsme dnes zalozili :-) )

Jan Bednařík:
Kvůli vám jsem si vzal své piráské monterky( oblek), kandiduji jak do RV tak i RP, avsak RP je pro me mnohem vice dulezite. Omlouvam se, ze jsem nepostnul jeste kandidatskou rec, ale davam si an ni zalezet. Vnimam veci, ktere ve strane nefunguji. Reprezentativni funkce nam funguje velmi dobře, i vzhledme k tomu, ze jsou pslanci, ale zaroven kvuli tomu nemaji treba tolik casu na vnitrostranickou ulohu. Já tím, že nejsem poslanec, tak se mě nutner nebude tykat reprezentativni uloha. Chtel bch se soustredit na piraty zejmena jako na organizaci. Chybí nám velmi sdileni zkusenosti, mely bychom iniciovat i neformlani setkani předsednictev KS, krajská fora by mohly zasedat spolecne, nedávno jsem byl napriklad v pardubickem kraji a myslim si, ze to bylo uzitecne. To samé platí o fungovani a sdileni zkusenosti MS. bylo by dobré stranu propojit. Druhá věc je fungováí RP, chtě nechtě se nam to vzdalilo od clenske zakladny, stale vnimam, ze zadna funkce nein neco vic, nebot nejvyssi organ je CF. Chci aby se transparentne resily veci uz i v procesu pripaavy nekterych dokumentu, aby nedochazelo k prehazovani veci. Verim, ze to muze prospet vsem- informovanost atransparentnost i k odstraneni bariery "MY a ONI". Vznikaji nam KETy a verim, ze se nam dobre zapracuji v ramci krajskych voleb, za rok budeme muset resit program pro snemovni volby. Je hlavni, aby platilo, ze jsme strana budovana odspod a opravdu to tak je.
Viktor: Jak bys ot zvladal s jezdenim?
Jan: Vyvléknul jsem se z kandidatury z kraje, abych nemel zadne politicke zavazky tady, jedina funkce je, ze jsem clen TO, jsem ochotny svuj volny cas venovat RP nebo RV, to je pr me priorita. Myslim si, ze je to narocne a uz ted to dela spousta lidi, co jsou vysilené. V práci si to umimm prizpusobit, jsem v tom flexibilni. Vnimam RP zcela zásadne a upravim si podle toho i zamestnani a stihal veci.
David: Řekl si velmi to podobné co Ivan, tomu ja naprosto rozumim a schvaluji to. Citim však hrozbu z opačné strany, kohokoliv, kdo má nejakou funkci zatezujeme nejakymi smlouvami, oberovanim atd.. Co by sis predstavoval udelat, aby se nerozrustala byrokracie.
Jan: aktuálne pracuji pro Kiwi.com, kde resime podobne veci jako tady nebot se ta firma rozrostla ze 7 na stovky. piraty vnimam, jako velkou kopu dobrovolniku a i ten profesionalni aparat je dulezity, ale vzdy to bude stat na nasich dobrovolnicich a musime je podporovat, aby je to neodradilo, nebot kdyz se neco pokazi, placeni lide odejdou, ale srdcari zustanou a o ty je dulezite pecovat. Nikdy z nas nebude profesionalni organizace.
Nela: mas nejaky napad jak lepe pracovat s dobrovlniky s nalodenim atd..?
jan: myslim si, ze mam napady, ze mame veci, kde je treba sdilet zkusenosti,ale delat take ucebni workshopy pro cleny s nasimi platformami.

Pauza 20:22
konec pauzy 20:35

8. Prezentace kandidátů na senátory (5-10 min. prezentace, 5-10 min. diskuze),

Pavel Ondrůj:
hezký večer, dekuji za pozvani pred mesicem jsem tu rikal velmi obecne veci, teď jsem to zkonkretizoval. Chci jít do senátu s nějakou změnou, kterou vy jako Piráti děláte. Co se týče programu, byť se pohybuji 30 let v kultuře, chci se věnovat sociální politice. Jsou to věci, které by se realizovaly v senátním obvodu, ale daly by se realizovat celorepublikově. Semináře a edukační programy, od ZŠ po seniory, komunikace sociální, ale s přesahem do specifické generační vrstvy. Budu mediátor, komunikovat se starosty, mikroregiony, atd.
Jak vnímáš oponentku?
Vnímám ji tak, že do toho jde s vervou. Osobně ji neznám, četl jsem nějaké materiály, nemám k ní nějaký postoj.
Jaká je sociální situace ve tvém obvodu?
Idea pojízdných prodejen, kaváren. Někde to funguje. Chci zlepšit obslužnost seniorů v odlehlejších oblastech.
Moje oblast je sociální a dopravní obslužnost. Plus kultura, ale ta s tím vším souvisí.

Zdeněk Žák:
Sešli jsme se s přípravným týmem. Získal jsem spoustu inspirace a zpětné vazby. Nebudu si na nic hrát, budu vycházet ze sebe. V nejbližších dnech předám medailonek pro média. Moje zkušenost je s byrokracií státu. Jedno mé téma bude ochrana a podpora podnikatelů a živnostníků. To jsou lidé, kteří vrací peníze zpět do naší země. Z montoven putují pryč. Druhé téma je dopravní politika. A třetí ochrana a rozvoj krajiny, abychom ji odevzdali dalším generacím v dobrém stavu. Zajímá mě školství, ale úplně si na to odborně netroufám.
Tvůj obvod se netýká přímo Olomouce. Jaké tam máš vazby?
Pocházím z Hrabové, žil jsem dlouho v Mohelnici. Mám tam rodinu a známé. Mám představu co občany trápí.

Doufám, že se mi podaří na dědině odkud jsem, odstranit tu nálepku jsi Pirát, takže jsi feťák a neomarxista.

7. Představení a grilování kandidátů do RV (5 min. prezentace, 5 min. diskuze),

Stanislav Štipl:
Jsem z KhK. Vnímám Piráty jako dlouhodobý projekt. Vnímám RV jako důležitý orgán. RV má spojovat kraje, abychom nebyli federací krajů. Vyznám se ve stranických předpisech. Jsem schopen domýčlet důsledky různých kroků. Důležitá je role spojovatele, lidí co fungují na fóru, na FB, atp. Myslím že volební systém je v pořádku, jen se kandidáti dostatečně nepředstavují, což se snažím napravit.
S volbou PO souhlasím. Mikulášův tah byl geniální, jinak by toho nedosáhl, ale neměli bychom tak fungovat.

Roman Kučera:
většina me v podstate zna pod prezdivkou Roj, jsem jeden z tech piratu, co si pamatuji jedny z prvnich zasedani, kde jezdili vsichni a ja jezdim od te doby vsude a od té doby ve mně zustalo to, co je pro me nejdulezitejsi, jsou to stanovy piratske strany. Ochrana soukromi a sireni informaci a ja se chci navratit k temto hlavnim bodum. Potřebujeme v RV silu, ktera to bude vracet je korenum, jsem celenm RV 2 roky, takze vlastne jak an RV celou dobu jezdim, tak jsem mohl take hlasovat konečně. Myslim si, ze by vedouci odboru meli byt voleni a nemeli by to byt odbornici, nejsem vsak proti modelu jak je to na MO. Současne je nutne, aby placene funkce ve strane se vylučovali politicke funkce ve straně. Dulezite je se také zamerit na dusledky predpisu. myslim i, ze hlasovani funkcionaru musi byt transparentni, ale clenu tajne. Jsem sice Prahy, ale za Prahu nekopu. Také si myslim, ze je otevrenost jedna z nasich nejsilnejisch zbrani
Miloš: jaky mas nazr na PO?
Roj: je to velmi silny mandat, diky tomu, ze vyhrala velmi silnemu a znamemu kandidatovi. A je to zaslouzeny vysledek.

Petr Kaponek: chci posunout stranu dal, byt vim, ze to RV neni jeji hlavni zalezistost. svou kandidatskou rec mam na foru. Smerem na venek vypadame velmi levicove, ikdyz takovi nejsme. Nevenujeme nejakym vecem tolik pece, jak bychom meli. za dulezite povazuji to, abychom se venovali nasim hlavnim problemum a o tu svobodu lidi a šikanu lidi. Je tomu potrbovat mnohem vic. Proč tedy RV, kdyz se zabyva funkovanim strany. nase strana je unikatni "projekt", tkavou otevrenost, demokratičnsot atd.. nikdo nema, ikdyz nam to nekdo vytyka, je to rpave nase nejvetsi zbran, pokud nekdo neco z verejnosti chce v politice ovlivnit, tak pirati jsou pro nej nejsnazsi zpusob, jak muze ovlivnit veci a to je nas nejvetsi potencial, jak muzeme rust. Pro em nejdulezitejis je to, ze jsem si uvedomil, ze se politice venuji uz dlouho a me jmeno je se stranou spojeno do té míry, ze zastupuji nasi stranu na venek napriklad v Prostějove. Proste citim, ze nemuzu stat bokem a nechat lidi neco delat apak je kritizovat, vim ze musim participovat. Otazka je jak to mam s casem? Ve svem zamestnani jsem flexibilni a s kandidaturou na hejtmana s emuze stat, ze muzu vynechat nejakse zasedani. Pokud bych byl uvolněný, tak z RV odsoupim, pokud ne mam velky prostor se RV jmenovat. Rozhodl jsem se spoluprijmout zodpovednost. Velmi se mi libilo, to co řekl Roj, že plně placení lidé by nemeli byt politicky aktivni.
Zdenek: proc by hejtman nemohl byt clenem RV?
Petr: mohl, ale pokud bych spadl do této role, tak těch veci minimalne v prvnim roce je tolik, ze bych se nemohl RV věnovat.
Viktor: budete se nominovat i do krajské nominace do RV?
Petr: uvazuji nad tim a myslim si, ze je to vhodne, uchazet se budu, protoze nevim jeslti ziskam celostatni podporu. pokud bychom nezsikali ani jedne, rad honzu bednarika podprim
Jan: vse se tak spatne seslo, takze musime pockat na jednotlive vysledky, RP vnimam soucasne jako dulezitejsi, nicmene nejspis se do RV zapojim
Jan: Lidem platíme za praci, nikoliv za funkci, nekteri to maji jako full time nekteri castecne, vnimas tohle jako problem?
Petr: myslim si, ze institut volenych vznikl, kdyz jsme ani penize nemeli a byli i vnirne nominovaní. Chapu to jako vnitrostranickou funkci a myslim si, ze by mela byt volena.
Jan: dovedl by sis predstavit uvolnenou funkci RP?
Petr: Je to tezka otazka, vnimam vska, ze profesionalni stranicke funkcionarske funkci bychom s emneli vyvarovat, coz vede k politikareni

9.Picolo

Milos: pouzivejte prosim mozek, kdyz js te v picolu :)

10. MS Jesenicko -
Tichák : děje se iniciativa založit pripravny tym MS Jeseník, kde jsem zatahl za brzdu a nechtel jsem, aby rychle vzniklo za kazdou cenu nove MS, obdobne jako v Hranicich. Myslim si, ze by prvnim krokem melo byt nabirani clenu, a pak take pripravny tym.
Robert Šrejma: Také nejsem pro rychle zalozeni, avsak jsem proto, az tam budou aktivni clenove, tak jsem pro zalozit nové MS
Antonín Štepan: ten pripravny tym muze fungovat klidne rok-dva, aby udelal to potrebne zazemi
Bednařík : Myslim si, ze je vhodne rzdeli, jesenik sumperk a zabreh, avska az tam bude dostatek clenů
Morong: Já si myslim, ze mam k Jeseniku spoustu co rict a nesu na tom i spoustu viny, ze se to zacina resit. Vim, ze je Martin Foldyn dlouholety clen, byl vsak dlouho neaktivni, ja jsme pro, ze sbira nove lidi a nechtel jsem, aby toto tema zapadlo. Chci se urcite zapojit do prirpavneho tymu a az jednou MS vznikne, tak chci byt hostujici clen. A také aby se Šumperk a jesenik pote odrtrhly. Jsem velmi rad, ze za nami prisel mistostarosta Jeseniku, meli bychom se ho snazit k nam pritahnout. myslim si, ze spoluprace s nim na kraji bude vhodna.
Bednarik: bude dobre, kdyz vznikne prirpavny vybor, nebot je to zodpodnost amuze to zafungovat pozitivne

11. Reporty vedoucích KETů,

Odročeno. Proběhla jen krátká diskuze o externisech.
Jakub Knápek se ujal KETu školství.

12. Krajské volby - report přípravného týmu

Kapounek: Měli bychom dělat vícefázový crowdfunding. Něco zkusit už před Vánocemi. Chtěli bychom si rezervovat důležité plochy do půlky ledna. Do konce prosince hotové výběrko na manažera. Do konce února bychom chtěli mít kostru programu. První roadshow do půlky ledna. Do půlky prosince chceme plán kde se v zimě ukázat. Bavili jsme se o struktuře, o volebním výboru, kde by měl být lídr, člen PKS a někdo z MO. Dále kreativní tým a realizační tým. Další nápad je mediální analýza místních médií.

13. Zulip

Přecházíme na Zulip.

14. Diskuze.

Hlasujte v anketě o harmonogramu krajských schůzí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 6):
Viktor.Tichak, Jan.Bednarik, Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal, Honza.Dvorak, Lucie.Spacilova
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, volební manažer krajské kampaně ZLK, fotograf, student interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Jakub.Nepejchal
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 1376 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 06 pro 2019, 17:30

Můžu poprosit o odkaz na to neveřejné vlákno? Nikde jsem to nenašel.
Dycky XOLK!
Po 5 letech bez funkce.
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 5122 poděkování
Dostal poděkování: 2038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova » 06 pro 2019, 17:37

@Milos.Zmeskal to psal do padu, nebo se můžeš zeptat mě ;) nebo Kapa ;)
--- 607 876 737 ---
-------------------------------
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski

Jaromir.Horky
Předseda místního sdružení
Profese: PR expert
Dal poděkování: 311 poděkování
Dostal poděkování: 494 poděkování

Příspěvek od Jaromir.Horky » 06 pro 2019, 17:38

Jakub.Nepejchal píše:
06 pro 2019, 17:30
Můžu poprosit o odkaz na to neveřejné vlákno? Nikde jsem to nenašel.
ZDE
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Jakub.Nepejchal
1. místopředseda KS OLK, předseda MS Přerov, volební manažer krajské kampaně ZLK, fotograf, student interaktivních medií. Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“