Zahájení volby KK

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Zahájit volbu KK dřív?

Ano
87
78%
Ne
15
13%
Zdržuji
10
9%

Celkem hlasujících: 108 - Celkem hlasů: 112

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 2228 poděkování
Dostal poděkování: 3002 poděkování

Re: Zahájení volby KK

Příspěvek od Jan.Bednarik » 05 pro 2019, 10:15

Apriori nemám nic proti medailonkům apod. Ale podmínky pro navrhování kandidátů jsou jasně dané a RP nemůže svévolně přidávat nové podmínky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Michaela.Skokanova, Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Jan.Novak
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Martin.Stanek
Předseda místního sdružení
Profese: geolog
Dal poděkování: 714 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 05 pro 2019, 10:32

Asi to lze chápat oboustranně: pro kandidáty (KK) je to (zbytečný?) opruz, za RP snaha poskytovat základně uspořádané informace pro snadnější / fundovanější volbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21892 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 pro 2019, 11:14

David.Wagner píše:
05 pro 2019, 10:03
Fakt se vám zdá jako dobrej nápad reagovat na nesmyslné požadavky tím, že dostane RP za trest taky nějaké ty nesmyslné formální nároky? To je taková strategie jak na pískoviště, ne?
Viz Míša - všem stejným metrem.
Ano, je na místě v případě vedoucích odborů, pokud ta práce vyžaduje určitou odbornější kvalifikaci, zajistit pro členy dostatek informací o této kvalifikaci. Ale tím by to mělo končit. Pokud má někdo nápad tvořit podklady pro informovanou volbu v případě KK a RK, tak by úplně stejně měly být tvořeny podklady i pro volbu RP a RV.
Martin.Stanek píše:
05 pro 2019, 10:32
za RP snaha poskytovat základně uspořádané informace pro snadnější / fundovanější volbu.
Ale ta snaha tím pádem má dopadat na všechny celostátně volené funkce. A když už, tak RP by mělo jít naopak příkladem a ne že to nadiktuje jen pro ostatní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 2687 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 05 pro 2019, 11:20

Martin.Kucera píše:
05 pro 2019, 11:14
David.Wagner píše:
Fakt se vám zdá jako dobrej nápad reagovat na nesmyslné požadavky tím, že dostane RP za trest taky nějaké ty nesmyslné formální nároky? To je taková strategie jak na pískoviště, ne?
Viz Míša - všem stejným metrem.
Ano, je na místě v případě vedoucích odborů, pokud ta práce vyžaduje určitou odbornější kvalifikaci, zajistit pro členy dostatek informací o této kvalifikaci. Ale tím by to mělo končit. Pokud má někdo nápad tvořit podklady pro informovanou volbu v případě KK a RK, tak by úplně stejně měly být tvořeny podklady i pro volbu RP a RV.
Martin.Stanek píše:
za RP snaha poskytovat základně uspořádané informace pro snadnější / fundovanější volbu.
Ale ta snaha tím pádem má dopadat na všechny celostátně volené funkce. A když už, tak RP by mělo jít naopak příkladem a ne že to nadiktuje jen pro ostatní.
Promiň, mě se zdá holt lepší rict "NE, to není potreba" než se jakoby mstít RP. Shodneme se, že u KK i RK to nedává vůbec žádný smysl, stejně tak u RP a RV (a teda imho i jinde, ale kdo jsem ja) - tak to prostě nedelejme, ne, že se to udělá z trucu a ještě rozšíří
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Lukas.Hejduk, Dalibor.Zahora

Martin.Stanek
Předseda místního sdružení
Profese: geolog
Dal poděkování: 714 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 05 pro 2019, 11:24

Mám trochu mezery v informacích co do placených / neplacených funkcí. Je možné, že placená vs dobrovolnická fce by mohla být dobrým kritériem pro "povinné medailonkování" ano vs ne?

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 4826 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova » 05 pro 2019, 11:25

Martin.Stanek píše:
05 pro 2019, 11:24
Mám trochu mezery v informacích co do placených / neplacených funkcí. Je možné, že placená vs dobrovolnická fce by mohla být dobrým kritériem pro "povinné medailonkování" ano vs ne?
KK ani RK placené nejsou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvek:
Martin.Stanek
--- 607 876 737 ---
-------------------------------
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21892 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 pro 2019, 11:30

David.Wagner píše:
05 pro 2019, 11:20
Promiň, mě se zdá holt lepší rict "NE, to není potreba" než se jakoby mstít RP.
Ale vždyť "ne, to není potřeba" je přece obsaženo i ve formulaci "pokud mají být požadavky a medailonky u KK a RK, pak mají být i u RP a RV" (aneb pravdivost implikace ;))
Martin.Stanek píše:
Případ A: Volený vedoucí odboru vykonává funkci dobrovolnicky a má placené podřízené s celkovým úvazkem 1,75.
Případ B: Volený vedoucí odboru má placené podřízené s celkovým úvazkem 1,5 a sám kromě činností, jež by vykonával dobrovolnicky v případě A, též vykonává práci v rozsahu úvazku 0,25 (za kterou je placen).
Měl by tedy v jednom případě být povinný medailonek a v druhém ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 452 poděkování
Dostal poděkování: 353 poděkování

Příspěvek od Ladislav.Dvorak » 05 pro 2019, 11:42

David.Wagner píše:
Martin.Kucera píše:
David.Wagner píše:
Martin.Stanek píše:
Promiň, mě se zdá holt lepší rict "NE, to není potreba" než se jakoby mstít RP. Shodneme se, že u KK i RK to nedává vůbec žádný smysl, stejně tak u RP a RV (a teda imho i jinde, ale kdo jsem ja) - tak to prostě nedelejme, ne, že se to udělá z trucu a ještě rozšíří
Pokud na to kapacity PO jsou, tak já naopak pro medailonky jsem a to pro všechny, zejména třeba u RV, kdy prostě kandiduje pro mě spousta "neznámých" lidí a nestranný pohled mi může pomoci se rozhodnout pro konkrétního kandidáta a splnit si deminimum. Na druhou stranu, medailonky by měly být určitě dobrovolné. Záleží na každém kandidátovi zda takovou možnost využije či zaujme voliče jinou formou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Dalibor.Zahora
Místopředseda MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 2687 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 05 pro 2019, 11:49

Ladislav.Dvorak píše:
05 pro 2019, 11:42
David.Wagner píše:
Martin.Kucera píše:

Pokud na to kapacity PO jsou, tak já naopak pro medailonky jsem a to pro všechny, zejména třeba u RV, kdy prostě kandiduje pro mě spousta "neznámých" lidí a nestranný pohled mi může pomoci se rozhodnout pro konkrétního kandidáta a splnit si deminimum. Na druhou stranu, medailonky by měly být určitě dobrovolné. Záleží na každém kandidátovi zda takovou možnost využije či zaujme voliče jinou formou.
Otázka ale nestojí medailonky ANO/ NE. Otázka stojí, jestli má někdo jiný nastavovat jaké kategorie jsou žadané.

Nemluvě teda o tom, že už tím, na co se ptáš zasahuješ poměrně výrazně do volby, no.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Dalibor.Zahora

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 2228 poděkování
Dostal poděkování: 3002 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 05 pro 2019, 11:53

Martin.Stanek píše:
Pro upřesnění - žádné placené funkce nemáme. Platí se za práci tam, kde se to nedá stíhat dobrovolnicky v dostatečné kvalitě, což se momentálně KK netýká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“