Nominace Vojtěcha Pikala do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji návrh Vojtěcha Pikala do republikového výboru

PRO
93
92%
PROTI
6
6%
zdržuji se
2
2%

Celkem hlasujících: 101 - Celkem hlasů: 101

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27813 poděkování
Dostal poděkování: 21102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Vojtěcha Pikala do Republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 16:12

Ahoj,

rád bych se přihlásil k další službě v republikovém výboru.

Moji osobu, práci a tak snad znáte, jeden profil je k nalezení třeba zde: https://lide.pirati.cz/personProfile/1/ (prominentní číslo jedna :P )

Pokud mám reprezentovat svoji práci ve výboru v minulém období, tak kromě práce jednatele a celkové politiky účasti (přítomnost na většině zasedání, docházení na setkání exekutivy, ...) jsem se soustředil hlavně na drobná vylepšování vnitřních procesů, inicioval jsem některé změny Pravidel hospodaření - možnost pověřovat jiný tým schválením záměru, nebo upřesnění celkového procesu tvorby a obsahů záměru [1], Organizačního řádu (upřesnění procesu zakládání MS, obsahu evidence MS a umožnění zakládání přípravných týmů tam, kde již MS působí (podpora možnosti rozdělovat velká MS)). Prosadil jsem také možnost společného jednání orgánů napříč kraji či místními sdruženími. A také mnoho změn jednacího řádu RV - všechny tyto změny byly motivovány stejným cílem - upřesnit věci tam, kde vznikají zmatky a spory, urychlit věci tam, kde zbytečně drhnou.

Zde si dovolím ocitovat svou kandidátskou řeč z minulé volby: viewtopic.php?p=528867#p528867
Nabízím své zkušenosti z vedení strany, snalost všech stranických předpisů a systémů, a to živou a praktickou.
Kandiduji proto, že po rezignaci z RP se nechci zcela stáhnout z vnitrostranického života a zároveň to nevypadá, že bych měl prostor na vedení odborů či oblastních sdružení. Republikový výbor se jeví vhodnou pozicí. (Vždycky jsem tam chtěl, ale povinnost volala jinam.)

Nabízím svou pozornost k detailu a chtěl bych v RV dohlížet na kvalitní případnou implementaci projektu upgradu.
(Podtržení nově moje)
Jak se mi to povedlo, můžete posoudit každý sám, z těch co pamatují ve straně aspoň 4 roky ;)

Podstatnou změnou, kterou se podařilo od poslední volby udělat bylo oddělit volební obdobý členů RV volených CF od těch volených v krajích a také nominace členů RV volených CF nechat jen na členech CF. Věřím, že to povede k funkčnějšímu výboru hned po volbě, protože nedojde k jeho vyprázdnění.

Spousta těchto věcí ještě není plně implementována v technických systémech strany.
Ve výboru se také podařilo dosáhnout zastupitelnosti v předsedání a řízení a snad i zlepšit vlastní hospodaření.

Během té doby jsem se snažil aktivně fungovat jako konzultant pro Finanční tým, který nastupoval (podílel jsem se samozřejmě na všech souvysejících opravách předpisů), technický odbor (konzultační práce nad Piroplácením - bohužel, není zcela hotovo, ale je to úžasný posun vpřed oproti minulosti), fungoval v zahraničním odboru nebo kde se dalo. Protože to není o funkci, je to o práci za kterou dostanete funkci jako trest.

Proč kandiduji do RV?
Jako dobrovolník, je to pozice, která mi sedí a daří se mi ji celkem časově zvládat se vším ostatním co mám. Silně pošilhávám po přesunu jinam, ale volba probíhá teď.
Chtěl bych ještě dotáhnout pár drobných změn ve fungování výboru. Chtěl bych se zaměřit na provedení změn z minulého období (registr MS a registr struktury strany vůbec) a taky na přípravu stany na další růst. Zde si myslím, že cesta není v dalších předpisech, ale spíše v diverzifikace činnosti ve výboru, rozdělení práce do "podvýborů", které budou otevřené k účasti dalším členům a budou tlačit na dotahování věcí, primárně vlastním přiložením ruky k dílu.

Proč kandiduji, když mám nominaci do RP?
Protože ta nemusí vyjít a rád bych měl "zadní vrátka" k nějakému zapojení, když to do předsednictva nevyjde.

Chtěl bych jinak vyzvat krajské zástupce v RV, aby zvážili kandidaturu na úrovni CF - @Jiri.Demel , @Jiri.Rezek , @Lukas.Blazej , @Dan.Lestina , @Kamil.Kubica , @Daniela.Weissova , @Andrej.Ramaseuski , @Petra.Smutna , @Ondrej.Tuma , @Jitka.Novotna . A nemusíte kvůli tomu rezignovat předem na krajskou pozici, to se prostě v případě zvolení přepíše a uvolní.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3522 poděkování
Dostal poděkování: 3120 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojtěcha Pikala do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 12 lis 2019, 16:14

Myslím si, že Vojta zadní vrátka nepotřebuje a do RP zvolen bude. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Jenda
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 16:17

K některým otázkám, které zazněli;
Jan.Bednarik píše:
08 lis 2019, 23:43
Mám dotazník na všechny kandidáty. Myslím, že se pro přehled hodí spíše sem než do nominačních vláken kandidátů. Tak prosím pěkně všechny kandidáty o odpovědi.
post politický (poslanec, zastupitel, ...)? poslance
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ne
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? vedu resortní podtým (nebo podresortní tým) Demokracie
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? RV, zastupuju občas stranu za ZO na zasedáních PPI (nebo předsedám shromážděním PPI či PPEU), remcám do AO, FT a TO
post v Pirátech na úrovni kraje? ne
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? snad ne
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? tak určitě
do krajského předsednictva? ne
do předsednictva MS? ne
do RP, KK, RK? asi RP, kdyby byla nouze, zvážil bych KK
do vedení odboru? leda AO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jan.Bednarik

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23878 poděkování
Dostal poděkování: 20050 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 12 lis 2019, 16:20

Pokud budeš zvolen do RV i RP, co by sis nechal raději a) s pocitem radosti, b) s pocitem zodpovědnosti?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 16:31

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:53
Já jsem všem kandidátům do jejich nominačních vláken poslal následující dotazy. Pokud nechcete odpovídat tam, můžete klidně i tady.

Měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
ad 1) Viz výše - zkušenost, součást inventáře, pomoc pro každého, i názorové oponenty
ad 2) Vnitřní fungování IMHO další předpisy nepotřebuje, možná občas nějaké doladění. Chybý nějaké vyhlášky, některé už spíše přebývají(PO, ZO), řekl bych. Ale předpisy to nevyřeší, je to otázka systému a lidské síly. A schopnosti řešit problémy na úrovni kde vzniknout.
Jiná otázka je to u programových dokumentů, kde mám pocit, že zaostáváme. Ani ne tak ve schvalování nějakých programových balíků, jako v údržebě programu a vydávání dohledatelných stanovisek na nové problémy.
ad 3) Na odkaz odkazem: viewtopic.php?p=648476#p648476
ad 4) Další kroky EU jsou teď dost komplikovány stavem odchodu UK, řekl bych. Dost mě zamrzelo veto zahájení rozhovorů s Makedonií. Jsem proti vícerychlostní integraci. U Eura úplně nevěřím v solventnost všech účastníků. Ale obojí IMHO nejsou otázky pro náš mandát.
ad 5) Vyhodit Turecko? Je potřeba se dost zamyslet nad úlohou NATO. Nevystupoval bych, dokud nebude funkční (asi Evropská) náhrada.
ad 6) Ochranu životního prostředí vydím jinde, než v prostém omezování automobilové dopravy. Především je třeba ztratit konzumní mindset. Auto nemám, tak na to omezování úplně nemám názor. Zvýhodnění dopravy, která nedělá bordel přímo ve městě mi dává smysl. Právo na parkovací místo samozřejmě neexistuje a městská populace by to obecně měla pochopit.
ad 7) https://www.politicalcompass.org/yourpo ... &soc=-5.13 (Je to k 20.12. 2018, nechce se mi teď dělat znovu.) - viz zde jinak (lépe): https://interaktivni.rozhlas.cz/data/po ... 1.9&s=71.9
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Matej.Sandor

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 16:47

Petr.Tkadlec píše:
09 lis 2019, 18:25
OFFTOPICPOZOR, TEST PRO KANDIDÁTY DO RV!

Mám dotaz na všechny kandidáty do RV. A prosím, aby odpověděli ve svém nominačním vlákně. Je to zároveň i takový test a ti kteří odpoví, tak projdou a získají moji podporu ve volbě samotné.

Každý je nějaký a respektuji všechny i ty, kteří mají rozlišný názor na věc Takže NEbudu volit podle vaší ideologie. Jako jednatele republikového výboru mě nejvíc zajímá:

Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?

A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.

Schválně tu nikoho neoznačuji. Mít přehled o dění na celostátním fóru je podle mě taky jedním z předpokladů. Na otázky se ptám jinak proto, že v minulosti někteří členové říkali, že na to nemají čas denně chodit na fórum. V republikovém výboru běží nepřetržitě minimálně jedno jednání (většinou víc) po celou dobu. Nevzpomínám si, že bychom měli nějakou pauzu.
Doporučuji všem kandidátům se podívat, jak naše jednání na fóru vypadají. viewforum.php?f=248

Všem, kdo mi odpoví, tak předem děkuji. :-)

EDIT: Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení. @Jan.Bednarik už odpověděl, tak ať mi taky prosím hodí odpověď dole do EDIT:...
Používat nepřirozené formátování, které narušuje čtení je v rozporu s pravidly fóra.
Na fórum nechodím. Prakticky totiž neodcházím.
Hlasování zde: viewtopic.php?f=578&t=41345 Předáno CF k rozhodnutí v referendu.
Mimochodem dobře ilustruje potřebu hlasovací aplikace pro RV.

Co se ministrů týče, ještě jsem se na to nestihl podívat, tak prodloužení jednání, asi?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Jiri.Rezek, Marek.Necada

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 16:48

Petr.Vileta píše:
12 lis 2019, 16:20
Pokud budeš zvolen do RV i RP, co by sis nechal raději a) s pocitem radosti, b) s pocitem zodpovědnosti?
Pokud budu zvolen do RP i do RV, budu v RP. (thats a fact)
Asi si do RP připravím nějaký program na kratší dobu, abych mohl své působení v průběhu mandátu zhodnotit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jenda

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1222 poděkování
Dostal poděkování: 2018 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 12 lis 2019, 17:28

Chtěl bych říct, že Vojta je základním kamenem současného RV a jeden z hlavních tahounů. Což je o to více husté, že místopředsedou PS. RV ho potřebuje!OFFTOPICale RP možná víc...?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 5):
Rudolf.Spotak, Pavel.Moravec, Jan.Bednarik, Vit.Jurasek, Dan.Lestina
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 768 poděkování
Dostal poděkování: 1016 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 12 lis 2019, 18:07

Pokud bych měla tu moc, prosadila bych přímo do Stanov, že Vojtěch Pikal je trvalý, tedy nevoleny, člen RV. Takový staly inventář a pater, na které celé RV stojí. Tož tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Martin.Smida, Jenda, Dan.Lestina

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 lis 2019, 21:08

Petra.Smutna píše:
12 lis 2019, 18:07
Pokud bych měla tu moc, prosadila bych přímo do Stanov, že Vojtěch Pikal je trvalý, tedy nevoleny, člen RV. Takový staly inventář a pater, na které celé RV stojí. Tož tak.
To je totální hovadina a pokud je situace taková, můžeme to zabalit.
Věřím, že současný tým jednatelů by si dokázal poradit i beze mne, zastupitelnost a výchova nástupců je zásadní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
Ladislav.Dvorak, Vit.Jurasek, Roman.Pasek, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Jan.Bednarik, Arnost.Stepanek, Milus.Kotisova

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“