Nominace Martina Štěrby do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Martina Štěrby do RV

Ano
13
23%
Ne
31
54%
Zdržuji se
13
23%

Celkem hlasujících: 57 - Celkem hlasů: 57

Pavel.Franc
Člen KS Praha
Profese: IT manažer
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Nominace Martina Štěrby do RV

Příspěvek od Pavel.Franc » 07 lis 2019, 20:35

Hola posádko,
rád bych nominoval svého pirátského kolegu z Prahy 8 @Martin.Sterba

Martin je 1. místopředsedou MS Praha 8, místopředsedou redakční rady časopisu Osmička a poradcem primátora hlavního města Prahy. Pracuje také jako konzultant marketingu se specializací na sociální sítě. Více viz https://lide.pirati.cz/profil/martin.sterba/

Věřím, že ač z pohledu starých možských vlků je Martin mladým plavčíkem, bude pro RV přínosem svojí pracovitostí, znalostmi a dovednostmi z oblasti médií a komunikace.

Pokud Martin, tuto nominaci přijme, prosím ho tímto o detailnější představení.

Děkuji za podporu pro tuto nominaci.

Pavel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Franc za příspěvek:
Martin.Sterba

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Profese: manažer on-line komunikace
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Martina Štěrby do RV

Příspěvek od Martin.Sterba » 07 lis 2019, 20:38

Pavle, děkuji za nominaci. Přijímám jí.

Během pátku sem doplním nominační řeč. :-)

Martin

-----
EDIT: Doplnění nominační řeči.

Moc děkuji Pavlovi za nominace, velmi si toho vážím, a přiznám se, že jsem to nečekal. A je to pro mě velká čest se jen o RV ucházet.

Narodil jsem se v roce 1987 v Plzni, do Prahy jsem se finálně přestěhoval v roce 2013. Vystudoval jsem ZČU (obor Informatika se zaměřením na vzdělávání) a UJAK (obor Sociální a mediální komunikace). Celý svůj profesní život se věnuji médiím a komunikaci (pracoval jsem v mediálních domech - TV Nova, Empresa Media, Economia, Seznam.cz, Mall.tv), v rámci svého působení v neziskovém sektoru také projektovému event managementu. Od roku 2013 se věnuji hlavně marketingu na sociálních sítích - vedl jsem sociální sítě TV Barrandov, byl webeditorem ve vydavatelství Economia, vedl sociální sítě Stream.cz a spolurozjížděl jsem také Mall.tv. Též jsem napsal řadu analýz a strategií v oblasti komunikace a sociálních médií, a to jak pro města tak i pro soukromé společnosti. Momentálně se věnuju hlavně on-line komunikaci u různých projektů a jsem poradcem primátora Zdeňka Hřiba. To už zaznělo výše od Pavla France.

Mám rád knihy, filmy, fotky (ano, dělám si i selfíčka - aby mě nejmenovaný člen Pirátů neosočil), cestování, Náplavku a festivaly. Jsem skautem, oddíl nevedu, jsem momentálně v Náčelnictvu Junáka - což je jakýsi ekvivalent republikové rady (pro 66 tisíc členů). Mám zkušenosti s tvořením strategie a určováním dalšího směru v organizaci, a samozřejmě mi nejsou cizí ani tabulky a sledování rozpočtu (i v řádech milionů) korun. Jsem také ředitelem projektu Svojsíkův sen, který se s heslem „Budoucnost začíná nyní“ dívá do let příštích a jedním z jeho cílů je v roce 2031 uspořádat v České republice světové skautské jamboree pro 50 tisíc mladých lidí. Není to tak dávno, co jsme představili obsáhlou studii proveditelnosti, jejíž jsem autorem. Dlouhá léta také z pozice šéfa komunikace a a fundraisingu jsem organizoval festival Obrok, který je určen pro lidi od 15 do 24 let.Ve skautu jsem se naučil, že od rozdělané práce se neodchází, proto se nikdy nespokojí s polovičním výsledkem. A toho se držím i v činnosti pro Pirátskou stranu.

Umím být členem týmu, zkoumat čísla, umět aplikovat strategii i tvořit dlouhodobé vize. Zároveň mám z mého profesního života velký přesah do marketingu a do oblasti médií. To je má nabídkou, kterou mohu dát republikovému výboru.

Díky všem za případnou podporu.
Naposledy upravil(a) Martin.Sterba dne 08 lis 2019, 17:54, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Vladimira.Sykorova
Mgr. Martin Štěrba | 1. místopředseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24422 poděkování
Dostal poděkování: 11629 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 lis 2019, 21:40

Stačí když si projde člověk nedávné příspěvky a hned ja jasno. :)
Martin.Sterba píše:
22 říj 2019, 16:33
Nechce se mi číst celé toto vlákno, protože se to na nás všechny valí za poslední dny ze všech stran.

Já bych chtěl jen poděkovat Míše Krausové za to, co udělala pro pražské Piráty a pro magistrát. Její práce si velmi vážím a vždy se mi s ní skvěle spolupracovalo. Oceňuju Míši krok k rezignaci. Zároveň bych chtěl všechny požádat, abychom si v tomto případě nehráli na to, že jsme papežštější než papež, protože každý jsme někdy udělali chybu. Nemám důvod Míše nevěřit, že její schůzky byly čistě osobní.

Vezměme si z toho ponaučení, že i malá na první pohled nevinná schůzka může způsobit kauzu, která česká média válcuje několik dnů. Slovy klasika "a přitom taková blbost".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Martin.Stanek, Michaela.Skokanova, Lenka.Kozlova, Jaroslav.Nemec, Ondrej.Moravcik
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba » 07 lis 2019, 22:32

Dalibor.Zahora píše:
07 lis 2019, 21:40
Stačí když si projde člověk nedávné příspěvky a hned ja jasno. :)
Martin.Sterba píše:
22 říj 2019, 16:33
Nechce se mi číst celé toto vlákno, protože se to na nás všechny valí za poslední dny ze všech stran.

Já bych chtěl jen poděkovat Míše Krausové za to, co udělala pro pražské Piráty a pro magistrát. Její práce si velmi vážím a vždy se mi s ní skvěle spolupracovalo. Oceňuju Míši krok k rezignaci. Zároveň bych chtěl všechny požádat, abychom si v tomto případě nehráli na to, že jsme papežštější než papež, protože každý jsme někdy udělali chybu. Nemám důvod Míše nevěřit, že její schůzky byly čistě osobní.

Vezměme si z toho ponaučení, že i malá na první pohled nevinná schůzka může způsobit kauzu, která česká média válcuje několik dnů. Slovy klasika "a přitom taková blbost".
Co to je za argument? @Dalibor.Zahora
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Lukas.Findeis
Mgr. Martin Štěrba | 1. místopředseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
martin.sterba@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24422 poděkování
Dostal poděkování: 11629 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 lis 2019, 05:46

To není argument, to je rešerše. :D
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba » 08 lis 2019, 14:17

Dalibor.Zahora píše:
08 lis 2019, 05:46
To není argument, to je rešerše. :D
To také samo mluví o sobě, udělat si obrázek z jednoho komentáře. :-) Každpopádně má podpora Míše byla jasně daná v daném příspěvku - tady mi přijde velmi vytržená z kontextu. V daném několika-desítkovém vláknu jsem si přečetl několik stránek, a skutečně jsem neměl čas na to číst celé (a to v rámci nějakého vlastního dodržení time-managementu). Protože to bylo pořád to samé dokola. Nehledě na to, že se ty věci denně rozebírali na Magistrátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Robert.Magni
martin.sterba@pirati.cz

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 15016 poděkování
Dostal poděkování: 2825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 08 lis 2019, 18:36

Nominaci jsem dal,protože mě naopak je citovaný koment sympatický
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Vladimira.Sykorova, Martin.Sterba
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 596 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:36

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Martin.Sterba

Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Sterba » 11 lis 2019, 14:35

Ahoj, @Matej.Sandor, díky za otázky – během odpoledne sem doplním odpovědi. :-)

----
DOPLNĚNÍ:
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:

AD1) Jak jsem napsal ve své nominační řeči. Umím být členem týmu, zkoumat čísla, umět aplikovat strategii i tvořit dlouhodobé vize. Zároveň mám z mého profesního života velký přesah do marketingu a do oblasti médií. To je má nabídkou, kterou mohu dát republikovému výboru. Zároveň vím, jak fungují podobné orgány. V rámci Junáka jsem řadu let členem Náčelnictva, což je obdobný orgán akorát s rozdílem, že počet členů Junáka je 60x větší.

AD2) Nejsem úplně příznivec milionu nařízení, vyhlášek, předpisů. Tudíž úplně nepodporuju vznik nových a nových předpisů. Ty, které máme jsou dle mého dostačující. Základním dokumentem jsou stanovy, které jasně určují naší činnost. Organizační řád potom mluví o procesech. Dostačující jsou i volební a jednací řády. Za důležitý předpis považuji ten o lobbingu. Nicméně je dle mého nutné specifikovat, kdo všechno tam má kontakty zapisovat, abychom se vyhnuli například tomu, že bychom museli zapisovat přátelské pivo s kamarádem, který je činovníkem za jinou stranu, a kde se nic politického neřešilo.

AD3) Osobně je považuji za úředníky, respektive za zaměstnance strany. Dle mého není úplně nutné, aby byli tito lidé do budoucna voleni přímo. Souhlasím s tím, co psal Jan Lipavský, dohled nad jejich prací by měla mít například kontrolní komise, případně speciální výbor.

AD4) Vezmu to odzadu, jsem zásadně proti vystoupení z Evropské unie. Máme být hrdým členem tohoto evropského společenství, nicméně souhlasím s tím, co jsme měli ve volební programu. Evropa potřebuje svobodu a upgrade. Nerad bych se dožil referenda o vystoupení a jakého si českého „czexitu“. Je proto nutné zachovat svobodu pohybu po EU, ale zároveň musíme umět ochránit hranice zvenčí. Evropská unie potřebuje přizpůsobit pro dvacátá léta 21. století a života v něm. Zároveň jsem se nikdy netajil tím, že jsem pro přijetí eura. Byť vím, že řada členů naší strany s tím má problém. Vidím v tom ulehčení pro české podnikatele, kterým by klesly náklady za pojištění proti výkyvům kurzu, přitáhlo by zahraniční investory a český akciový trh by se stal atraktivnějším. Lidem by to navíc ulehčilo cestování a studium v zahraničí. Před rokem 2004 jsme souhlasili s přijetím jednotné měny, měli bychom k tomuto směřovat. Jak je vidět, Slovákům se vstup do eurozóny vyplatil, a rozhodně není i dle výzkumů patrné, že by Slováci vstupem utrpěli. Ba naopak, jednotnou měnu si víceméně pochvalují.

AD5) Z mého pohledu velmi podobné jako u Evropské unie. Máme být součástí NATO, ale NATO nemá být v roli automatického vykladače světové spravedlnosti. Nemám problém s vytvořením jakési společné evropské armády. Česko by mělo udržovat diplomatické styky jak s USA, tak s Ruskem - nicméně nikoliv tak, jak to dělá prezident Zeman. Neměli bychom se tvářit, že Rusko je náš jediný ochránce, takového ochránce už jsme tady desítky let měli. A jak to dopadlo, všichni víme.

AD6) Myslím, že na to by měly být důkladnější analýzy, nejsem odborníkem na životní prostředí. Nemám problém s úpravou vjezdů aut se spalovacími motory, nicméně by se nemělo jednat o to, že do centra měst budou moci jezdit pouze ti, kteří mají na to si koupit drahé ekologické auto. Což momentálně není. Stejně tak nemám problém se zákazem vjezdu aut do centra měst, nicméně musí k tomu být jasná alternativa - v případě Prahy například dobudované oba okruhy. Poté, co budou dostavěny - lze mluvit o možnosti mýta, tak jej navrhoval třeba náměstek Hlubuček. Parkovadí zóny by v Praze jistě zasloužily úpravu, nicméně musíme umět lidem vysvětlit, že ne každý může kdykoliv a kdekoliv zaparkovat. Jsem pro dobudování dostatečných ploch P+R na krajích měst.

AD7) Výsledek je tady: sterba.eu/vysledek_test.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Marian.Babic
martin.sterba@pirati.cz

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1646 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 21:39

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“