Nominace Jana Hamala Dvořák na vedoucího TO

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporujete nominaci Jana Hamala Dvořáka na vedoucího TO?

Pro
59
66%
Proti
18
20%
Zdržuji se
12
13%

Celkem hlasujících: 89 - Celkem hlasů: 89

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 5266 poděkování
Dostal poděkování: 1597 poděkování

Re: Nominace Jana Hamala Dvořák na vedoucího TO

Příspěvek od Vit.Jurasek » 01 říj 2019, 12:45

Ondrej.Profant píše:
01 říj 2019, 12:22
Jako klíčové bych viděl, že Synapse/Matrix se rozhodla silně podporovat Francouzská vláda a dělá z něj státní protokol. Ve smyslu, že to implementuje napříč státem, posílá peníze přímo tvůrcům apod. To je velký krok směrem k profesionalizaci a dlouhodobé stabilitě.
A taky varování a zvýšení tlaku na pořádnou kontrolu kódu před "zapomenutými" backdoory a jinými chuťovkami.

Jan.Hamal.Dvorak
Vedoucí technického odboru
Profese: Informatik
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak » 01 říj 2019, 14:35

Vit.Jurasek píše:
01 říj 2019, 12:45
Ondrej.Profant píše:
01 říj 2019, 12:22
Jako klíčové bych viděl, že Synapse/Matrix se rozhodla silně podporovat Francouzská vláda a dělá z něj státní protokol. Ve smyslu, že to implementuje napříč státem, posílá peníze přímo tvůrcům apod. To je velký krok směrem k profesionalizaci a dlouhodobé stabilitě.
A taky varování a zvýšení tlaku na pořádnou kontrolu kódu před "zapomenutými" backdoory a jinými chuťovkami.
Vzhledem k tomu, že maily posíláme přes Postfix, který začínal v IBM a jehož autora aktuálně platí Google - a podobných případů napříč naším stackem najdeme jistě mnoho - tak bych nebyl zbytečně paranoidní.
Ondrej.Moravcik píše:
01 říj 2019, 10:29
a) Myslíš, že by se s technickým odborem, resp. se systémy strany dalo dělat více, kdyby měl větší rozpočet, než jak je tomu dnes? Pokud ano, myslíš, že by mělo být úkolem vedoucího TO se snažit navýšení prostředků zajistit?
V úvodu jsem psal, že bych rád navýšil personální stav na 2.0 úvazku a vytvořil prostor pro najímání UX a bezpečnostních odborníků. Úkolem vedoucího TO je vyjednat adekvátní rozpočet. Z mého pohledu to v současnosti znamená snažit se navýšení prostředků zajistit. S tím pochopitelně přichází odpovědnost zajistit účelnost jejich čerpání.
Ondrej.Moravcik píše:
b) Uměl by sis představit, že bys pracoval na TO na plný úvazek? Pokud ano, které činnosti zanecháš?
V tuto chvíli kandiduji s tím, že se jedná o pozici na 0.5 úvazku a nemyslím, že by bylo účelné tento úvazek rozšiřovat. Myslím si, že by bylo pro stranu lepší investovat do stálých zaměstnanců TO.
Ondrej.Moravcik píše:
c) Jak si myslíš, že by měly být stanoveny priority toho, co by měl TO, resp. jeho vedoucí, v nejbližší době adresovat? Tím mám na mysli, jestli už máš nějakou představu o tom jak nejlépe zleveragovat nastavení procesů vývoje, standardizace, automatizace, zefektivnění komunikace s uživateli systémů, zefektivnění práce vývojářů, nastavení dobrého pracovního prostředí atp.
V tuto chvíli nejsem schopen dodat mnoho nad rámec svého úvodního slova. Promiň.
Ondrej.Moravcik píše:
d) Myslíš, že by bylo možné a vhodné zajistit sdílení pirátských IS do zahraničí (a to nejen kódu, ale případně i nasazení) a myslíš, že by mohla být úspěšná nějaká např. crowdfundingová kampaň, která by toto lidem/stranám po celém světě nabídla?
Možná časem, aktuálně je všechno šité horkou jehlou na míru nám. Až/pokud naše projekty vyzrají, můžeme se s nimi pochlubit třeba na FOSDEMu zjistit, jestli se někdo chytí.
Ondrej.Moravcik píše:
e) Jaké máš zkušenosti s vedením/organizací lidí?
Byl jsem opakovaně v pozici hlavního vývojáře / admina. V posledních měsících jsem byl zástupcem vedoucího týmu a většinu času jsem tým fakticky vedl. V minulosti jsem vyjednával a řídil práci na menších projektech ve firmě.
Práce v TO s sebou přinese pro mě nový prvek - nestálost dobrovolníků.
Ondrej.Moravcik píše:
f) Jaký bude tvůj reálný úvazek včetně všech nepracovních povinností? Jsi workoholik?
Kolem 1.2 celkem, ale nepočítám do toho psychickou podporu blízkých lidí v okolí. :-)
Naposledy upravil(a) Jan.Hamal.Dvorak dne 01 říj 2019, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hamal.Dvorak za příspěvek:
Ondrej.Profant

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23442 poděkování
Dostal poděkování: 19803 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 01 říj 2019, 15:02

OFFTOPIC[quote=Andrej.Ramaseuski post_id=640369 time=1569926229 user_id=10671]
[quote=Ondrej.Profant post_id=640364 time=1569925338 user_id=206]
[/quote]

francie a stabilita? :)
[/quote]
Francie a cenzura, Francie a daň z odkazu, Viva la France :twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1803 poděkování
Dostal poděkování: 2684 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner » 01 říj 2019, 15:18

Matrix jde provozovat vlastni, rozjidezdel jsem nedavno synapse a jde k tomu pridelat i vlastni login page a webovy rozhrani. Mam dokonce vyreseny i propojeni pres SSO. Pro aplikakci si staci zmenit jen server prihlaseni, jakoze jsem schopnej i ty appky upravovat ,ale prijde mi to vetsi security risk, nez aby si to clovek preklikl a zmenil si tam server sam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Jan.Hamal.Dvorak, Andrej.Ramaseuski
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Janka.Michailidu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2184 poděkování
Dostal poděkování: 3175 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu » 01 říj 2019, 16:49

Michal.Ketner píše:
01 říj 2019, 15:18
Matrix jde provozovat vlastni, rozjidezdel jsem nedavno synapse a jde k tomu pridelat i vlastni login page a webovy rozhrani. Mam dokonce vyreseny i propojeni pres SSO. Pro aplikakci si staci zmenit jen server prihlaseni, jakoze jsem schopnej i ty appky upravovat ,ale prijde mi to vetsi security risk, nez aby si to clovek preklikl a zmenil si tam server sam.
potvrzuju tu možnost (zavedla jsem matrix na .disroot.org u nás v labu), ale zároveň musím říct, že pro BFU je tohle složitější přihlašování (většině ani nevysvětlíš, co že to je ten server) netriviální zátěž a postupně jsem je musela všechny přemigrovat na nové účty přímo na matrixím serveru
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jan.Hamal.Dvorak

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 01 říj 2019, 18:45

Děkuju za odpověď. :) Tu nemoc jsem zmínila, abych nezazdila fakt, že jsi k neúčasti měl i vážný důvod, opravdu si myslím, že to omluvu nevyžaduje. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Jan.Hamal.Dvorak
Tereza Vovesová

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 01 říj 2019, 19:30

Ondrej.Profant píše:
01 říj 2019, 10:00
Tereza.Vovesova píše:
30 zář 2019, 19:32
A ptám se proto, že před komunálníma volbama jsi v MSku zrovna dvakrát aktivní nebyl a na schůze jsi nechodil buď z důvodu nemoci nebo kvůli tomu, že jsi dělal něco pro Ondrou.
Honza u mě měl větší úvazek do srpna 2019. Jak ses dočetla v reportu, tak v září ke mě nastoupil Dan Kolář, který má širší záběr než jeho předchůdkyně. Honza teď má na starost opravdu jen ty nejodbornější věci.
Mně moc nejde o to, kolik času Honza tráví prací pro tebe, jde mi o to, že se jedná o souběh už několika (4 - 5 ti) funkcí z toho 3 funkce jsou propojeny s Piráty a ve chvíli, kdy dojde k souběhu deadlinů nebo urgencí na několika pozicích, tak se dá odhadnout, k jaké reakci dojde. ;) To je přeci přirozená věc a já jen chci, abychom to všichni vzali v úvahu. Jinak samozřejmě o vhodnosti Honzy na pozici vedoucí TO žádná. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Pavel.Franc, Ondrej.Moravcik
Tereza Vovesová

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 01 říj 2019, 22:27

A dneska padnul úplně nejlepší, i když prý celkem ohraný návrh - pojďme na vedoucího TO vypsat konečně výběrko. :fet:
Tereza Vovesová

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil » 01 říj 2019, 23:03

Tereza.Vovesova píše:
01 říj 2019, 22:27
A dneska padnul úplně nejlepší, i když prý celkem ohraný návrh - pojďme na vedoucího TO vypsat konečně výběrko. :fet:
to mi přijde skoro zbytečné: vybírat vedoucího odboru mimo členy ČPS zakazují stanovy, článek 12 a interní výběrko znamená vybírat z poolu o velikosti
počet členů ČPS * procento ajtíků * procento schopných vést tým * procento nezasekaných jako zastupitelé = max 10 lidí, kteří tohle vlákno pravděpodobně už sledují ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal, Vit.Jurasek, Jan.Korbel
Face your fears, live your dreams.

Bohdana.Hola
Člen KS Praha
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bohdana.Hola » 02 říj 2019, 00:16

Rada bych se zeptala @Jan Hamala Dvorak jestli v pripade, ze bude zvolen, planuje venovat podstatnou cast kapacity TO na setrepani softwaroveho babylonu Ceske piratske strany, tak, aby to fungovalo bez prodlev a problemu, pokud mozno i pres mobil, nebyly toho megatuny vzajemne nekompatibilniho sajrajtu, prinaselo vice uzitku nez zloby, KOMUNIKOVALO to spolu vzajemne, bylo to uzivatelsky pratelske a aby clovek normalni nestravil vic casu krmenim a snahou o rozpohybovani rozlicnych nesourodych systemu nez vlastni praci pro Piratskou stranu.
Nejak jsem tenhle zamer ve vzletnych vetach nenasla, pricemz si myslim, ze to by Piratum pomohlo uplne nejvic a myslim si, ze na nejakou takovou opravdovou velkou revizi a napojeni by rada lidi velmi rada uvolnila prostredky jednorazove navic.
Protoze je to krome zkratek nejbolavejsi misto provozu bezne komunikace teto strany, ktere zere vetsinu kapacity vsech ucastniku!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Petr.Vileta

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“