Nominace Magdalény Daňkové do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Magdalény Daňkové do Evropského parlamentu

Pro
36
78%
Proti
8
17%
Zdržuji se
2
4%

Celkem hlasujících: 46 - Celkem hlasů: 46

Petr.Kopac
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Software engineer
Dal poděkování: 5451 poděkování
Dostal poděkování: 3576 poděkování

Nominace Magdalény Daňkové do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Kopac » 06 led 2019, 21:02

S Magdou jsme se domluvili na pirátské schůzi před Vánoci v Plzni, že se vzájemně přihlásíme na kandidátku. :)
Takže Vás prosím o zvážení podpory, protože si myslím, že Magda by byla přínosem pro složení Pirátské kandidátky do EP. Děkuji.
Naposledy upravil(a) Petr.Kopac dne 06 led 2019, 21:31, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Hagara, Petr.Tresnak, Giuseppe.Maiello, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora
Softwarový inženýr 5+ let praxe. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Re: Nominace Magdalény Daňkové do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Magda.Dankova » 06 led 2019, 21:21

Ahoj, jmenuji se Magdaléna Daňková,
ráda bych se ucházela o čelní a případně i další pozice kandidátky pro volby do EP.

Kdo jsem
Vzdělání a profesní zkušenosti
Vystudovala jsem Fakultu Pedagogickou ZČU v Plzni (obor M - Ch), přes 6 let učím na ZŠ.

Politické zkušenosti
Jsem členkou České pirátské strany 3,5 roku a v současné době jsem městskou zastupitelkou v Plzni a zároveň městské části jedna .

Jazyky: fj, aj

Softskills: kreativita, asertivní chování, ochota učit se novým věcem, strukturované a logické myšlení, ochota riskovat

Co jsem zažila a dokázala: procestovat Nepál, Ceylon, Thajsko a Indii :))

Čemu se chci v EP věnovat
Ráda bych se stala členkou některého z následujících výborů - CULT (kultura a školství), ENVI (životní prostředí), případně AFET nebo LIBE
motivaci pro jednotlivé oblasti a některé mé postoje (a to i mimo uvedená témata) hned popíši na následujících řádcích tomu vede popíši v následujících odstavcích

Školství
Soustavné vzdělávání hraje klíčovou roli v zaměstnanosti a konkurenceschopnosti
Vzdělání je jediná cesta ke svobodě.
Chtěla bych klást důraz na jazykovou vybavenost studentů a učitelů, podpořit jejich zahraniční výměny v ZŠ, SŠ VŠ školství. Zajistit podmínky pro učitele a studenty, aby měli možnost přispívat k inovacím ve výuce.

Enviromentální systém řízení
Ochrana životního prostředí považuji za jedno z klíčových témat.
zabývám se problematikou využívání palmového oleje - nejen jako součástí biopaliv, které opravdu nejsou bio, ale jeho nadužívání v potravinovém průmyslu.

Evropská unie je v současné době druhým největším spotřebitelem palmového oleje na světě. Poptávka po palmovém oleji se stále zvyšuje.. Navíc přeměna deštného pralesa na plantáže přispívá ke změně klimatu podle World Wide Fund for Nature (WWF). Naštěstí již díky zásahu EP nebude možné využívat palmový olej jako bionaftu po roce 2021. Stejně tak však musí dojít k omezení jeho využívání v potravinářském průmyslu.

Radikální omezení plastů
Tuto problematiku asi netřeba představovat. Žijeme v době plastů. Plast je skutečně užitečný a používáme ho každý den (igelitka, žvýkačka) již 118 let. Ale to, co se stane poté, když ho vyhodíme, způsobuje naší planetě i nám velký problém. Většina z nich není biologicky odbouratelná. Nerozkládá se, jako papír nebo jídlo, takže může být ve Vašem okolí stovky let. Ddo roku 2050 bude dle odborníků údajně množství plastu v oceánu vážit více než množství ryb v oceánu.
Ptáci, ryby a měkkýši jedí omylem plasty protože je zaměňují za potravu
Plastové sáčky jsou např. v Keni zakázány, protože zvířata, jako jsou prasata, sáčky sní a zemřou. Jedna ze tří mořských želv a asi 90% mořských ptáků je někdy sní.
Bohužel zvířata nemohou trávit plast, jejich žaludky se plastem naplní, a nemají místo pro skutečné jídlo a zemřou. Každý rok je 100 000 zvířat v moři zabito plasty.

Každý rok vyrábíme 400 milionů tun plastu a 40% z toho je plast pro jedno použití. Dopady na lidské zdraví jsou ve fázi výzkumu. Na základě jedné studie již však bylo zjištěno, že 50% světové populace v současné době má ve střevech mikročástečky plastů. U ptáků navíc bylo zjištěno, že při požití plastu dochází ke změnám uvnitř tenkého střeva, narušení absorpce železa a zvýšení stresu v játrech. Dokážete si jistě domyslet jak důsledky to může mít na lidský organismus v budoucnosti
I zde se ukazuje důležitos EU potažmo EP, který se problematikou již aktivně zabývá. V regulaci využívání plastů je však třeba jít ještě dál. Osobně jsem skutečně pro jejich radikální omezení a v oblastech kde to možné není zavést jejich řízený oběh i koncept odpadového hospodářství.

Migrační politika a její řízení, migrační rozpočet, zdravotní a identifikační stránka migrace
V mnoha ohledech se evropští vůdci stále potýkají s dopadem krize uprchlíků, která otřásla Evropou v roce 2015, kdy rekordní počet lidí připlulo do Řecka, Itálie nebo Španělska
Bohužel ekonomický rozvoj v zemích s nízkými příjmy nezmenšuje migraci naopak ji podporuje. A je důležité vytvořit "zásadní sociálně-ekonomickou transformaci", aby lidé už nechtěli odejít do Evropy za lepším životem. Bojovat s pašeráky, autokratickými režimy a milicemi, kteří zhoršují nestabilitu těchto zemí, která migranty ještě více motivuje k odchodu ze své země. Zabránit novému nárůstu přílivů uprchlíků, zejména z subsaharské Afriky (států podél hlavních afrických migračních koridorů), která by měla spočívat v pomoci budoucím přistěhovalcům předtím, než někdy vyrazí do Evropy, a to čerpáním peněz a technické pomoci.
V případě přijetí migrantů důsledná zdravotní a identifikační kontrola. A následná pomoc při socializaci a aklimatizaci díky odlišných kulturních a sociálních podmínek. Nekompromisní jednání v případě provedení trestných činů.

Etika a transparentnost
Chtěla bych usnadnit občanům dohled na aktivitami Parlamentu a zvláště nad jeho legislativní činností, která mnoha občanům nejen v ČR připadá složitá a vlastně i v příliš vzdálená. A vzhledem k rostoucímu významu a vlivu Evropského parlamentu, zejména s poslední Smlouvou o Evropské unii (SEU) a Smlouvou o fungování Evropské unie (SFEU), bych chtěla zajistit, aby zájmy všech evropských občanů byly zastupovány plně otevřeným a transparentním způsobem. Ne, jak jsme tomu byli svědky např. při projednávání transatlantických smluv na půdě EP.
Evropští občané by měli mít právo pozorně sledovat činnost svých zvolených členů a ověřovat, zda dodržují přísné zásady chování a udržovat vyvážené vztahy se zástupci zájmů.

Dále mě zajímá oblast demokracie a lidského práva (EU a za hranicemi EU)
Za poslední léta jsem si oblíbila asijské země pro jejich autentičnost, ale zároveň mě fascinují pro minimum ženských a lidských práv. Moje oblíbenkyně je pakistánská bojovnice za ženská práva, aktivistka a sociální reformátorka, velvyslankyně OSN Muniba Mazari, která mě velmi inspiruje v ochraně lidských práv bez ohledu na status či původ.

Jsem připravena odpovídat na dotazy. :D
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22278 poděkování
Dostal poděkování: 3136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Krska » 07 led 2019, 14:04

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2344 poděkování
Dostal poděkování: 1981 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 led 2019, 15:02

Lhůta pro odevzdání nominací končí, tak jsem si dovolil doručit do jednání na CF. viewtopic.php?f=477&t=44866&start=60
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kubat, Dalibor.Zahora
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vojtech_Slechta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Provozní
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Vojtech_Slechta » 07 led 2019, 15:11

Opravdu si nejsem jistý, jestli by měl být palmový olej jedním z hlavních témat při kandidatuře do EP.
Nehledě na to, že technologicky je v některých případech nejideálnějším řešením.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17605 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 led 2019, 09:11

Nominace byla doručena a zpracována, takže další diskuse prosím v jednacím vlákně.

Zároveň žádám nominovanou, aby tamtéž sdělila, o jakou pozici se hodlá ucházet.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“