Nominace Ondry Profanta na čelo kandidátky (2. místo a dále) pro volby do PSP 2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Podporuji nominaci Ondry Profanta na čelo kandidátky (2. místo a dále) pro volby do PSP 2021

Pro
95
77%
Proti
18
15%
Zdržuji se
11
9%

Celkem hlasujících: 124 - Celkem hlasů: 124

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 3218 poděkování
Dostal poděkování: 4020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Ondry Profanta na čelo kandidátky (2. místo a dále) pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Jan.Hora »

Vážené krajské fórum,

po rychlé konzultaci s Ondrou Profantem jej nominuji do volby čela kandidátky. Profil zde: https://www.pirati.cz/lide/ondrej-profant/

Hlavním důvodem je skvělá práce, kterou v parlamentu odvádí v oblasti IT a jeho vysoká odbornost, která mu umožňuje obhajovat pirátský program v oblasti IT třeba i ze spaní - jsem přesvědčen, že si zaslouží jedno z čelních míst :)
Jan Hora
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 14312 poděkování
Dostal poděkování: 7870 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondry Profanta na čelo kandidátky (2. místo a dále) pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Velmi děkuji, kandidátskou řeč, upřesnění a odpověď na případné otázky dodám zítra večer či v sobotu (podle toho jak bude zítra náročné jednání o státním rozpočtu).
profant.eu, poslanec
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Jiri.Belsan
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 871 poděkování
Dostal poděkování: 432 poděkování

Re: Nominace Ondry Profanta na čelo kandidátky (2. místo a dále) pro volby do PSP 2021

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Tuto kandidaturu velmi podporuji. Ondru v poslanecké sněmovně vnímám jako nositele ( či garanta) gesce IT z našeho programu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 8):
Jan.Zavadil, Alice.Hamalova, Helena.Buchtova, Martin.Stanek, Martin.Sterba, Ondrej.Profant, Jan.Hora, Eva.Ticha
Člen PMS Praha 10 ‖ Koordinátor krajského sdružení ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.cz

Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Profese: dopravní inženýr
Dal poděkování: 1784 poděkování
Dostal poděkování: 1260 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Děkuju moc Ondrovi i Honzovi za tuhle nominaci! Ondra Profant je podle mě člověk, kterej do sněmovny absolutně a zásadně patří a byl bych hodně rád, aby ve svojí práci pokračoval. Vážím si jeho velmi racionálního přístupu, kvalitního vystupování vně strany i vůči členům a všeho, co pro Piráty v minulosti i nyní udělal. Nakonec vlastně může trochu i za to, že jsem se postupně dostal k Pirátům (teda hodně nepřímo, jen mě k zájmu o Piráty kdysi přesvědčil náš společný kamarád).

Taky mám rád, když máme možnost volby z více kandidátů. To prostě k demokracii patří. A Ondra je excelentní vyzyvatel Jakuba Michálka. Doufám, že Ondra kandidaturu od 2. místa přijme. Ať vyhraje ten lepší! ;)
Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Hrdý středočech.

Demokracie bez otevřenosti, informací a diskuse je jenom prázdné slovo. Proto:
1. hlasuji a rozhoduji v souladu s programem, ke kterému jsem se přihlásil, a postupuji přitom podle předepsaných pravidel,
2. využiji dostupné možnosti, abych pro svá rozhodnutí získal potřebné informace,
3. podpořím jen návrh, se kterým jsem se seznámil a který jsem schopen obhájit.
https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/minimum/

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 4206 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Čau,

protože vyjádření nečlenů kraje se už v Praze staly, tak bych dovolil říct pár věcí o Ondrovi. Považuju to za důležitý, protože Ondra je člověk, se kterým více či méně pravidelně spolupracuji úzce poslední tři roky a za ty roky udělal tuny a tuny velmi podstatný práce. Často méně viditelný, ale občas tím důležitější.

To, že má nadstandardní orientaci v tom, jak informační technologie fungují je jedna podstatná věc. To, že jasně a vytrvale stojí za základními principy fundamentálních práv spojených s IT (jako třeba právo na soukromí), věnuje se dlouhodobě open source řešením a aspoň se snaží řešit vendor lock-in ve státní správě je ještě o kus důležitější. Tohle jsou naše jádrová témata - a to nejenom “efektivně digitalizovať”, ale taky tak, aby to bylo dlouhodobě udržitelné a neposouvalo nás to k další závislosti na digitálních gigantech nebo náhodným vyhazování peněz.

Co je podle mě ale hrozně podstatný a důvod, proč bych rád Ondru víc podpořil je množství práce, kterou dělal i tak trochu neviděn. Pro mě úplně ukázková je práce na kauze “Piráti omylem zakazují internet” (kdo nepamatuje, tak viewtopic.php?f=353&t=46215&hilit=wedos&start=60). V ní Ondra věnoval několik měsíců pozornost tomu, aby dotáhl do nějak žitelného stavu něco, co mu nemohlo přinést nijak moc bodíků a mohl se na to prostě vykašlat. Víc to rozmazávat netřeba, ale někam to vedlo a dopadlo to dobře.
U tohohle jsem zrovna byl, ale mám pocit, že těch podobných kauz které Ondra zachraňoval (a určitě mnohé dopadly ještě mnohem hůř) bude mnohem víc. A jeho ochota sednout do auta a jet řešit v pauze mezi jednáními IT na malém městě mě fascinuje.

Myslím, že ve Sněmovně někoho s podobnou schopností dotahovat a se skutečnou pokorou ochotného přiznat chyby a napravit je (či třeba tahat z ohně úplně cizí průšvihy) budeme dost potřebovat. Blbý je, že to jsou vlastnosti, které viditelnost spíše snižují a přinesly Ondrovi i nějaký konflikty. Bez jeho práce by ale Piráti z mého pohledu ztratili jak sílu a kontinuitu v klíčovém tématu, tak výjimečnou osobnost.
Tak prosím zvažte hlasíky, případně tuhle zprávu samozřejmě ignorujte a pokračujte dále. Díky za váš čas!

Frantisek.Dosedel
Krajská rozhodčí komise
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 780 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Ondrovu kandidaturu podporuji všema deseti, právě díky němu jsem u Pirátů a vnímám ho jako tvář a mozek našeho IT programu. Díky němu už začíná být přijímána myšlenka, že opensource do státní správy prostě patří a rád bych, aby měl možnost pokračovat v dobře rozdělané práci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kalis, Ondrej.Profant, Eva.Ticha
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune

Vera.Marusiakova
Člen KS Praha
Profese: Tajemnice-asistentka poslance
Dal poděkování: 128 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

Příspěvek od Vera.Marusiakova »

Na Ondrovi si velmi vážím jeho pracovitosti, kolegiality, skromnosti a kamarádství. Obdivuji jeho přehled, výkonnost a široký záběr. Vedle pirátského klíčového tématu digitalizace veřejné správy se Ondra zhostil dalšího komplexního průřezového tématu úzce souvisejícího s digitalizací - a tím jsou modernizace veřejné správy(v širším slova smyslu), veřejné zakázky, ale i regionální rozvoj, dotace a další s tím související témata. Jako pirátka si pak cením Ondrových politických zkušeností, instinktu a také jeho otevřenosti a ochoty naslouchat a sdílet. Podporuji jeho nominaci do čela pražské kandidátky.

Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 279 poděkování
Dostal poděkování: 1251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Pro mne jeden z předních Pirátů profesionalitou, tahem na branku i hodnotovým ukotvením. Jsem moc rád, že není navržen někam na chvost pelotonu, ale do čela.

Pokud má Ondra slabinu, pak je to sklon vysvětlovat několik věcí najednou - neboť IT je tak strašně zajímavé téma :) Když na tomhle zapracuje, může z něj být jedna z nejvýraznějších Pirátských tváří i navenek. Ale rétorika se naučit dá, zatímco ty základní věci tam buď máš nebo nemáš. RegP v primárkách nehlasují, takže aspoň takto dávám palec nahoru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 9):
Vaclav.Fortik, Ondrej.Kalis, Karel.Nejedlik, Jan.Hora, Ondrej.Profant, Eva.Ticha, Jan.Zavadil, Helena.Buchtova, Michal.Zachar
Opravář Nalodění, pomocná síla ve šroubárně etc.
----------------------------------------------------
Face your fears, live your dreams.

Pavel.Franc
Člen KS Praha
Profese: IT manažer
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Příspěvek od Pavel.Franc »

Piráti jsou vítězstvím „ajťáctví“, říká Klaus. A vrchním "ajťákem" je pro mě Ondra. Bez jeho širokých znalostí, nesmírné pracovitosti, dotahování věcí a hašení požárů by se nám vítězilo velmi, velmi těžko. Veřím, že s Ondrou v čele, má naše země šanci udělat konečně pořádný skok v před a posunout se z čmárání po zdech v jeskyni do moderní digitalizované společnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Franc za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Kalis, Petr.Daubner, Martin.Stanek, Ondrej.Profant

Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 2913 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Tato nominace mi připadá naprosto jasná, o čemž svědčí i naprosto jasný poměr hlasů.

Co se mi na Ondrovi líbí nad rámec toho, co už zaznělo, je velká, enormní aktivita, viditelnost, snaha opravdu maximálně komunikovat. Myslím, že patří k našim nejviditelnějším osobnostem a byl bych moc rád, aby nás a naše voliče reprezentoval i v dalším funkčním období Sněmovny. Držím pěsti ✌🏻😊
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
Ondrej.Profant
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“